• Uwaga Rodzice!!
     • Uwaga Rodzice!!

     • W związku z pojawieniem się wszawicy w szkołach prosimy rodziców o systematyczne dokonywanie przeglądów czystości włosów u Państwa dzieci. 

          Wszawica stanowi obecnie przede wszystkim problem natury higienicznej. Ponieważ szerzy się ona dość łatwo, jej zwalczanie wymaga utrzymania higieny u wszystkich dzieci w szkole. Aby działania te były skuteczne, muszą być realizowane systematycznie, do czego niezbędna i zarazem wystarczająca jest współpraca ze strony rodziców.

         W aptekach dostępne są skuteczne szampony przeciwwszawicze, które w połączeniu z zabiegami higienicznymi zastosowanymi przez rodziców lub opiekunów dziecka, pozwalają na likwidację problemu.

      Poniżej zamieszczamy materiały informacyjne - ulotkę przygotowaną w ramach prowadzonej w szkole akcji profilaktycznej, mającej na celu zapobieganie i zwalczanie wszawicy: 

    • Sprawozdanie z konkursu "Wzorowa łazienka"
     • Sprawozdanie z konkursu "Wzorowa łazienka"

     • Od 1 października  do 30 listopada 2018r. nasza szkoła wzięła udział w 5 Edycji Programu „Wzorowa Łazienka” - edycja jesienna.

      Informacja o udziale w konkursie została zamieszczona na stronie szkolnej oraz zostały rozdane ulotki każdemu uczniowi w szkole. Koordynator akcji zarejestrował szkołę w programie i stworzył galerię z rysunkami  łazienek narysowanych przez uczniów. Głosy można było oddawać na stworzoną galerię szkoły w Internecie – 1pkt, rejestrować paragony z zakupionym produktem Domestos – 20 pkt. lub grać w grę 100 pkt w grze – 1 pkt.

      Poza tym szkoła otrzymała 250 extra punktów za szybką rejestrację w programie i rozwieszenie plakatów propagujących dbanie o łazienki.  Za wypełnienie 2 ankiet szkoła zdobyła kolejne Ekstra Punkty. Od 12 do 21 listopada za zorganizowanie Światowych Dni Toalet szkoła otrzymała 500 pkt. W tych dniach zbieraliśmy w szkole papier toaletowy, za każdą przyniesioną rolkę uczeń otrzymywał słodkie nagrody. Zebraliśmy 256 rolek papieru. W różnych klasach uczniowie wykonywali zabawki z rolek po papierze toaletowym albo rysowali wymarzone łazienki.

      W holu szkolnym przez okres od 1 X do 30 XI można było przeczytać na wystawie informacje o wodzie, problemach z czystością w różnych krajach świata i ciekawostki związane z promocją dostępności do łazienek na świecie. W bibliotece szkolnej można było skorzystać ze scenariuszy Lekcji higieny. 

      Nasza szkoła zdobyła 5739 punktów, co dało nam 121 miejsce w konkursie. W programie nagrodzono 105 szkół znajdujących się kolejno na liście.

                                                                                      Joanna Widera-Drab

    • Wystawa świąteczna
     • Wystawa świąteczna

     • Od 12 grudnia na korytarzu szkoły można oglądać wystawę stroików świątecznych, bombek i choinek wykonanych przez uczniów klas IV – VII pod kierunkiem p. Anety Krzemińskiej.

      Na wystawie zaprezentowane zostały różne  ciekawe techniki plastyczne. Celem wystawy jest edukacja kulturalna dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie i  kultywowanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

      Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i pracowników szkoły.

      Aneta Krzemińska

    • Warsztaty plastyczne
     • Warsztaty plastyczne

     • 11 grudnia na lekcji plastyki uczniowie klasy IV c wykonywali kalendarze adwentowe, by umilić czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

      Kalendarz adwentowy jest to specjalny kalendarz, który służy do odliczania dni od pierwszego dnia adwentu do wigilii Bożego Narodzenia. Zwyczaj ten pielęgnuje się w chrześcijańskich rodzinach w wielu krajach na całym świecie. Tradycja ta wywodzi się z Niemiec. Kalendarz może przyjmować różne formy. Nasze zostały wykonane w formie papierowych kieszonek.

      Warsztaty odbyły się w ramach współpracy z Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną w Złoczewie. Zajęcia przeprowadziła pani Anna Mieszała.

      Uczniowie wykonali bardzo ciekawe kalendarze, a praca sprawiła im wiele radości.

      Aneta Krzemińska

    • Lekcja otwarta w klasie II c
     • Lekcja otwarta w klasie II c

     • W tym przedświątecznym czasie w klasie IIc odbyła się lekcja otwarta dla rodziców. Tematem było ubieranie choinki . Uczniowie rozpoznawali różne rodzaje drzew iglastych po ich gałązkach i szyszkach. Obejrzeli film o drzewach iglastych zimową porą. Czytali czytankę „Klasowa choinka” oraz „Skąd przybyła choinka”.  Poznali tradycje związane z ubieraniem drzewka w święta.

       Następnie w grupach wraz z rodzicami uczniowie wykonali ozdoby z papieru: serduszka, bombki i sowy. Wszyscy obejrzeli film o dekorowaniu pierniczków i samodzielnie udekorowali swoje ciasteczka.

      Wspólne ubieranie choinki przyniosło najwięcej radości. Na koniec dzieci zaśpiewały piosenkę „Choinkowe całusy” i otrzymały ogromnego pierniczka w nagrodę.

      Joanna Widera - Drab

    • Mikołajkowa wycieczka klas V
     • Mikołajkowa wycieczka klas V

     • W dniu 7 grudnia uczniowie klas piątych udali się na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszą atrakcją tego dnia była podróż Polinką - koleją gondolową, kursującą nad Odrą przy kampusie Politechniki Wrocławskiej.

      Następnie uczestnicy zwiedzili Hydropolis - centrum wiedzy poświęcone wodzie, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie – wystawa znajduje się w zabytkowym, dawnym podziemnym zbiorniku wody czystej.

      Uczniowie mieli możliwość poznania tam wielu ciekawych zagadnień związanych z wodą. Wystawa została podzielona na kilka stref tematycznych: planetę wody, głębiny, stany wody, miasto i wodę, ocean życia, strefę relaksu, człowieka i wodę, historię inżynierii wodnej, wystawy czasowe i strefę dla dzieci. Znajduje się tam ponad 60 ekranów dotykowych, całości dopełnia świetna scenografia i klimat panujący wewnątrz.

      Kolejnym punktem wycieczki był Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku. Dzieci przeniosły się do ciekawych miejsc związanych z kultem Mikołaja - Bajkowego Lasku i Bajkowego Domku, Galerii Świętego Mikołaja. Zakupiły świąteczne przysmaki oraz pamiątki dla najbliższych.

      Ostatnim punktem wycieczki było oglądanie panoramy Wrocławia nocą z tarasu widokowego Sky Towera. 

      Wycieczka mikołajkowa była świetnym sposobem na uczczenie tego święta, a uczestnikom dostarczyła niezapomnianych wrażeń. 

      wychowawcy klas V

    • Świąteczne wypieki w 3 a
     • Świąteczne wypieki w 3 a

     • Święta bez pierniczków to Święta stracone;) W dniu 6 grudnia uczniowie klasy 3 a zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekli  pyszne świąteczne pierniczki.

      Z pomocą mam praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Dzieci wygniatały i wałkowały ciasto  przygotowane dzień wcześniej przez mamę Mateusza. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w szkolnej kuchni.  

      Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Wspaniały zapach pieczonych pierniczków wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

                                                                                                                                      Anna Grzelak-Barszczyk

    • Mikołajki w naszej szkole
     • Mikołajki w naszej szkole

     • „Przyjedź do nas, Mikołaju, na saniach srebrzystych,

      niech Ci gwiazdy  drogę wskażą, gdzie czekamy wszyscy.”

       

      6 grudnia o godzinie 900 do Szkoły Podstawowej w Złoczewie zawitał Mikołaj.

      Odwiedził dzieci w klasach przynosząc im prezenty i słodycze. Uczniowie chętnie bawili się z Mikołajem i jego pomocnicami Śnieżynkami. W tym dniu w szkole było miło, wesoło i kolorowo.

      Samorząd Uczniowski.

    • Andrzejki
     • Andrzejki

     • 22 listopada obchodziliśmy andrzejki. Taniec, konkursy i wróżby… tak wyglądał ten niezwykły wieczór w naszej szkole. 

      Jest to wspaniała okazja do dobrej zabawy. Dzieci chętnie w niej uczestniczą.  Andrzejki uczą szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby i konkursy przygotował Samorząd Uczniowski, a wspólna zabawa sprawiła wszystkim wiele radości. Poczęstunek w klasach dla swoich dzieci przygotowali rodzice.

      Zabawa w gronie koleżanek i kolegów sprawiła, że w szkole panował radosny, wyjątkowy nastrój. (DW) 

      Obejrzyj fragment filmu ze wspólnego tańca:

    • Godzina Kodowania
     • Godzina Kodowania

     • Tydzień Edukacji Informatycznej

      #HourOfCode

       W dniach 3 – 9 grudnia  w ramach obchodów Tygodnia Edukacji Informatycznej uczniowie naszej szkoły wezmą udział w  Godzinie Kodowania (Hour of Code). Godzina Kodowania jest globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów.

        Z założenia każdy, bez względu na wiek może wziąć w niej udział. Celem tej inicjatywy jest  przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. W Polsce od września 2017 roku programowanie zostało włączone do przedmiotu informatyka, którym są objęci wszyscy uczniowie od pierwszej do ostatniej klasy w szkole.

       Godzina Kodowania odbędzie się na zajęciach informatyki. Uczniowie zmierzą się z zadaniami przygotowanymi przez firmę  Microsoft wraz z Code.org .

        Akcja Godzina Kodowania po raz pierwszy w naszej szkole została zorganizowana w ubiegłym roku i od tamtej pory zadania zamieszczone na platformie Code.org cieszą się niesłabnącą popularnością wsród dzieci. Uczniowie kontynuują rozwijanie swoich umiejętności programowania, jak i zgłębiania metod informatyki i jej zastosowań również samodzielnie przez cały rok, poprzez udział w przygotowanych aktywnościach internetowych.  

       Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://code.org/  oraz http://godzinakodowania.pl/

      Dorota Walczak

      Nasz udział w akcji został zarejestrowany.