• Dzień otwarty

     • Przypominamy, że w ostatnią środę miesiąca (30 X) dzień otwarty dla Rodziców. Zapraszamy chętnych w godzinach 16:00 - 17:00.

    • WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE IGRZYSK DZIECI I IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2018/2019
     • WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE IGRZYSK DZIECI I IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2018/2019

     • Dnia 30 września 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Sieradzu z rąk członka Zarządu Powiatu Sieradzkiego Tomasza Balińskiego odbyło się wręczanie pamiątkowych pucharów i dyplomów  za współzawodnictwo sportowe w Powiatowych Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych za rok szkolny 2018/2019.

      Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły na Igrzyskach Dzieci   zajęła VI miejsce , reprezentacja chłopców miejsce V miejsce, co w rankingu rywalizacji 30 szkół  daje nam wysoką lokatę 😉

      Reprezentacja dziewcząt i chłopców naszej szkoły na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  zajęła ex aequo VI miejsce  😉

      Życzymy dalszych sukcesów sportowych w obecnym roku szkolnym 😊

    • Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca
     • Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

     • "Bicie Rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo - oddechowej"

      w Szkole Podstawowej

      im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie.

      16 października to Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Akcja bicia rekordu odbywała się pod szyldem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

      W naszej szkole w akcji RKO wzięło udział 55 uczniów. Przez 30 minut prowadzili oni akcję reanimacyjną na 4 fantomach.

      Wydarzenie przygotowały i koordynowały panie Agnieszka Ciołek, Aneta Pabiniak, Anna Wzgarda-Karnkowska i Izabela Rybka.

    • Akcja Narodowe czytanie w naszej szkole
     • Akcja Narodowe czytanie w naszej szkole

     • W czwartek 3 października nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji popularyzującej czytelnictwo polskiej literatury i - co za tym idzie - propagującej postawę patriotyzmu oraz prospołecznych zachowań. Główne hasło akcji przeprowadzonej w naszej szkole  brzmiało: „ Kto czyta książki, żyje dłużej ”.

      Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana od 2012 roku przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Co roku wybierane są dzieła literackie zaliczane do kanonu najpiękniejszej polskiej literatury o tematyce patriotycznej i społecznej. Pierwsze czytanie zostało zainicjowane lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Kolejno Polacy mieli okazję czytać i słuchać dzieła Aleksandra Fredry, Henryka Sienkiewicza, Bolesława Prusa, czy Stanisława Wyspiańskiego. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru ośmiu ze stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

      „Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii (…)To dzieła niepowtarzalne i – mimo niewielkich rozmiarów – doniosłe”. - napisał w specjalnym liście Prezydent Andrzej Duda.

      W tym roku uczniowie naszej szkoły czytali „Katarynkę” Bolesława Prusa, lekturę obowiązkową w klasach 4-6. To wzruszająca lektura, ale też dająca nadzieję potrzebną w najcięższych chwilach naszego życia. I nie ma znaczenia , że historia dotyczy minionej epoki, bo jej treść niesie ciągle aktualne przesłania, aby w życiu żyć uczciwie, nie krzywdzić drugiego człowieka, dążąc do realizacji własnych potrzeb, aby pochylać się nad potrzebującymi i podawać pomocną dłoń słabszym. Akcja narodowego czytania połączona była z akcją głośnego czytania. Uczniowie klasy VI c czytali fragmenty lektury w sali gimnastycznej uczniom klas piątych i szóstych, przybliżyli również biografię Bolesława Prusa, ciekawostki z jego życia i ważniejsze wypowiedzi autora. Podsumowaniem tej akcji było przygotowanie przez uczniów klas V zaproszeń, a uczniów klas VI plakatów na adaptację filmową Katarynki. Mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie zmotywuje uczniów w wieku szkolnym do czytania klasyki polskiej literatury.

                                                                        Opracowanie: Anna Lis, Małgorzata Ciupek

    • Lekcje w III b
     • Lekcje w III b

     • Po powrocie do szkoły, wypoczęci uczniowie ochoczo rzucili się w wir pracy. W kl. III b odbywały się różnorodne zajęcia: z kodowania i robotyki z klockami WeDo, praca z mapą, utrwalanie tabliczki mnożenie, gry i zabawy planszowe i ruchowe.Była to miła przygoda.

      B. Centkowska

    • Lekcja w terenie
     • Lekcja w terenie

     • W dniu 15 pażdziernika uczniowie klasy III b i III c pojechali do lasu. Zajęcia w terenie poprowadził p.leśniczy w Pyszkowie.

      Dzieci utrwaliły warstwy lasu oraz poszerzyły wiedzę o łańcuchach pokarmowych i grzybach. Pracownik Nadleśnictwa Złoczew opowiedział o gospodarce lasu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści i chętnie spacerowały po lesie.

      Na koniec dzieci zjadły pyszną kiełbasę upieczoną na ognisku na Słonecznej Polanie. Pogoda i humory dopisywały. Zmęczeni wróciliśmy do szkoły. 

      B. Centkowska, J. Widera - Drab

    • Opłata za posiłki w październiku
     • Opłata za posiłki w październiku

     • Prosimy o pilne uregulowanie opłat za posiłki.

      W m-cu październiku koszt obiadów wynosi 64,40 zł. Koszt śniadań - 34,50 zł.

      Szczegółowe informacje o zaległej kwocie znajdują sie na poczcie w dzienniku elektronicznym. 

    • Dzień Chłopaka w klasie III c i III b
     • Dzień Chłopaka w klasie III c i III b

     • 2 października 2019r. klasy IIIc i IIIb wybrały się z okazji Dnia Chłopaka  do Parku rozrywki Fun Zone w Wieluniu. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja rówieśniczych grup, rozwijanie motoryki dużej i małej  oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Dwie godziny zabawy w sali trampolin i figloraju, w którym znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności, minęły nam bardzo szybko. Dzieciom nie schodził uśmiech z buzi.

                                                                                     Joanna Widera-Drab

                                                                                     Bogusława Centkowska

    • Dzień Chłopaka klas szóstych i V d
     • Dzień Chłopaka klas szóstych i V d

     • W dniu 30 września z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klas: V d, VI a, VI b oraz VI c udali się na wycieczkę do Łodzi. Głównym celem wycieczki była integracja wychowanków i kultywowanie tradycji klasowych. Pierwszym punktem programu były zajęcia sportowe w parku trampolin Jump World. Każdy mógł tu spędzić aktywnie czas pod okiem trenerów, korzystając z różnych atrakcji. Największym powodzeniem cieszyły się słupy wspinaczkowe :-)

      Następnie udaliśmy się do Manufaktury, gdzie w kinie Cinema City obejrzeliśmy seans filmowy. Największym zainteresowaniem cieszyły się - wśród młodszych uczniów -"Wyprawa Magellana", a wśród starszych - "Legiony".

      Oczywiście nie obyło się bez wspólnego posiłku i wesołych rozmów w gronie przyjaciół.  Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. (DW)

    • Lekcja pamięci
     • Lekcja pamięci

     • W dniu 24 września 2019 roku klasy III b i III c spotkały się pod obeliskiem w Parku Pamięci. Uczniowie wysłuchali historii mieszkańców Złoczewa z okresu II wojny światowej. Oddano hołd pomordowanym, odczytano nazwiska wyryte na kamiennych płytach. Minutą ciszy uczczono pamięć pomordowanych. Zapalono znicze.

      W nastroju powagi i zadumy, wróciliśmy do szkoły.

      B. Centkowska i J. Widera - Drab

    • Wystawa w złoczewskim pałacu.
     • Wystawa w złoczewskim pałacu.

     • W dniu 20 września 2019 roku klasy : III b i III c wzięły udział w wydarzeniu lokalnym pt. "Złoczew utkany ze wspomnień". Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli wystawę "Złoczew - początki szlacheckiego miasta" w sali lustrzanej Pałacu Ruszkowskiech. Wysłuchali też prelekcji p. Joanny Domagalskiej, pracownika MOK w Złoczewie.

      Dzieciom i nauczycielom bardzo podobała się wystawa.