• Dzień Życzliwości
          • Dzień Życzliwości

          • W dn.17 i 18 listopada 2022 roku uczniowie klasy IIa z wychowawcą obchodzili zbliżający się Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Odwiedziliśmy wszystkie dzieci z klas młodszych i rozdaliśmy kupony z miłymi słowami. Koleżanki i koledzy zostali zapoznani z historią tego święta.

            Były to bardzo miłe dni.

            Bogusława Centkowska

        • 11 listopada
          • 11 listopada

          • W dn. 15 listopada 2022 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie kl. II a przygotowali inscenizację słowno- muzyczną i przedstawili ją uczniom kl. I - IV.

            Wych. kl.II a Bogusława Centkowska

            Uczniowie kl. 2 a z wych.B.Centkowską  odwiedzili najmłodsze przedszkolaki 3-4 latki w Publicznym Przedszkolu naszego miasta oraz seniorów, podopiecznych Domu Pomocy Społecznej św. Józefa " CARITAS" w Złoczewie. Gośćmi oglądającymi akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości byli też pracownicy obu placówek.

            Wszystkim bardzo podobał się montaż słowno - muzyczny w wykonaniu 8 - latków. Jednak najgłośniejsze brawa aktorzy otrzymali za taniec z flagami do muzyki z filmu "Polskie drogi".

            Dziękujemy za miłe przyjęcie w przedszkolu i Domu Seniora. Otrzymane cukiery były bardzo smaczne.

        • Kartka dla Rodaka
          • Kartka dla Rodaka

          • Nasza szkoła po raz kolejny  włączyła się do ogólnopolskiej akcji, zorganizowanej przez Fundację dla Rodaka z Olsztyna „Kartka dla Rodaka”. Nad przebiegiem akcji czuwała pani Agnieszka Sowa-Witkowska.

            Uczniowienaszej szkoły podczas zajęć w świetlicyszkolnej,  własnoręcznie wykonali kartki oraz napisali życzenia bożonarodzeniowe. Kartki zostały przekazane Fundacji dla Rodaka, która z kolei wyśle je do naszych Rodaków, którzy mieszkają poza granicami naszego kraju. Państwa, do których kartki zostaną wysłane, to m.in.: Kazachstan, Obwód Kaliningradzki, Litwa, Białoruś, Ukraina, Czechy, Belgia, Kanada, Łotwa, Armenia i Gruzja.

            Mamy nadzieję, że wykonane przez naszych uczniów kartki przysporzą naszym Rodakom wielu wzruszeń, a nasi uczniowie mogą być dumni, że mogli włączyć się w tak wspaniałą akcję. Dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom.

            Agnieszka Sowa - Witkowska

        • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
          • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

          • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka – to święto obchodzone corocznie 20 listopada, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 7 listopada 2014 r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Konwencji o prawach dziecka.

            To wydarzenie ma szczególne znaczenie dla Polski jako inicjatora działań i prekursora prac nad stworzeniem tego najważniejszego na świecie dokumentu chroniącego prawa dzieci. Jako Polacy jesteśmy dumni z faktu, że to właśnie nasz kraj w 1978 r. przedstawił projekt Konwencji i zaproponował Komisji Praw Człowieka ONZ jej uchwalenie. Był to niewątpliwie jeden z największych polskich sukcesów na arenie międzynarodowej. Przypominając szczególny wkład i rolę Polski w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka."

            Obchody tego dnia, mają być impulsem do podejmowania aktywności w zakresie upowszechniania praw dziecka, zarówno wśród najmłodszych obywateli jak i dorosłych. Szczególną uwagę poświęca się informowaniu dzieci i młodzieży, o tym jakie prawa im przysługują oraz do kogo mogą się zwrócić jeśli są łamane. Podkreśla się także ogromną rolę dorosłych, którzy powinni stać na straży tych praw, respektować je i podejmować działania mające na celu ich ochronę.

            Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Złoczewie przypomina, że dzieci mają również obowiązki!

            W piątek członkowie SU rozdali wszystkim uczniom ulotki nt. praw i obowiązków.

        • ZAWODY W TENISA STOŁOWEGO
          • ZAWODY W TENISA STOŁOWEGO

          • Na przełomie października i listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach  tenisa stołowego w kategorii dziewcząt i chłopców rocznik 2008 i starsi  IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ  na różnych szczeblach rozgrywek. 

             Aby wyłonić uczniów do reprezentowania naszej  szkoły na zawodach  pozaszkolnych zorganizowane były Mistrzostwa Szkoły -  tytuł Mistrzyni zdobyła Gabriela Kotowska, tytuł Mistrza Jakub Kosek.

            W pierwszej kolejności rozegrane były  zawody na etapie gminnym , po którym z miejsca pierwszego do szczebla rejonowego awansowały dziewczyny w składzie: Kotowowska Gabriela,  Działkowska Zofia,  oraz chłopcy w składzie: Kosek Jakub, Owczarek Jakub z miejsca pierwszego , Dobras Wiktor, Kosecki Jakub z miejsca drugiego. Na etapie rejonowym nasze uczennice  awansowały dalej do etapu powiatowego z miejsca pierwszego i chłopcy  z miejsca pierwszego: J. Kosek, J. Owczarek. Miejsce drugie na szczeblu rejonowym  zajęli W. Dobras, J. Kosecki.

            Na szczeblu powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbył się w Chojnym k/Sieradza uczniowie zajęli następujące lokaty:

            I miejsce dziewczęta Działkowska Zofia, Kotowska Gabriela, Wierucka Zuzanna          

            V miejsce chłopcyOwczarek Jakub, Kosek Jakub, Dobras Wiktor

            Z etapu powiatowego na szczebel półfinałów wojewódzkich w Buczku k/Łasku awansowały  z pierwszego miejsca dziewczęta,   gdzie również zajęły pierwsze miejsce tym samym kwalifikując się do rozgrywek na etapie wojewódzkim w Rawie Mazowieckiej. Tam też po emocjonującej i zaciętej walce zajęły 7 miejsce.  Jest to ogromny SUKCES naszych uczennic, ponieważ jak sięgam pamięcią na etapie wojewódzkim nie braliśmy udziału. Życzymy dalszych sukcesów na drodze sportowej a szczególnie w tenisie stołowym.

          • Życzenia

          • W imieniu Samorządu Uczniowskiego Julia Dąbrowska przygotowała życzenia dla wszystkich seniorów.

        • "Szkoła do hymnu"
          • "Szkoła do hymnu"

          • W związku z Narodowym Świętem Niepodległości nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję pt. „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. 

            W tym roku był to czwartek, 10 listopada, w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Tym sposobem włączyliśmy się do wspólnego świętowania kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

        • Zebrania z Rodzicami
          • Zebrania z Rodzicami

          • W dniu 16 listopada (środa) odbędą się wywiadówki

            Godzina 17.00  klasy I - IV

            Godzina 18.00  klasy V - VIII

            Nauczyciele niebędący wychowawcami pełnią dyżur w pokoju nauczycielskim w godz. 17.30 – 18.30.

        • Wyjazd na mecz piłki nożnej
          • Wyjazd na mecz piłki nożnej

          • 6 listopada odbyła się wycieczka uczniów naszej szkoły do Łodzi na mecz piłki nożnej Łódź Widzew – Radom -  Radomiak.

            Dla większości młodych kibiców był to pierwszy udział w meczu tej klasy rozgrywek. Inicjatorem wyjazdu był Burmistrz Złoczewa - Pan Dominik Drzazga. W imprezie wzięło udział 44 uczniów pod opieką nauczycieli naszej szkoły.

            Ogólne wrażenie uczniów było bardzo pozytywne. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się oprawa, jaką stworzyli kibice zasiadający na trybunach podczas meczu. Było to radośnie spędzone popołudnie i wieczór. Uczniowie przekonali się, że kibicowanie na meczu piłki nożnej może być przyjemne i wbrew obiegowym opiniom bezpieczne.  Po zakończonym meczu padały pytania, „Kiedy odbędzie się kolejny wyjazd?”. Z wyjazdu pozostały miłe wspomnienia i zdjęcia.

            Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi za wspieranie działań szkoły w rozwijaniu pasji i zainteresowań uczniów.

            Opiekunowie

        • "Zgrana klasa" - święto dyni
          • "Zgrana klasa" - święto dyni

          • 4 XI Samorząd Uczniowski w związku z akcją "Zgrana klasa" zorganizował zbiórkę dyń. I w ten sposób ogród szkolny zyskał na atrakcyjności.

            Poniżej można obejrzeć zdjęcia poszczególnych klas z przyniesionymi dyniami oraz zdjęcia naszego jesiennego, kolorowego, upiększonego ogrodu.

        • 2 listopada ZADUSZKI"
          • 2 listopada ZADUSZKI"

          • "Życie jest jak płomień świecy...

            Powoli wypala się i gaśnie...

            Lecz pamięć o tych co odeszli

             - nigdy w sercach nie zgaśnie".

            W dniu 2 listopada 2022r uczniowie klas IIa i IIIa wraz z wych.B. Centkowską i J.Widera- Drab odwiedzili groby złoczewskich nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej im.M. Kopernika. Dzieci zapaliły znicze i uczciły ciszą pamięć zmarłych. Cześć Ich Pamięci.

            Bogusława Centkowska

        • Dzień Dyni
          • Dzień Dyni

          • Dzień Dyni to nieoficjalne święto obchodzone corocznie w końcu października. 27 i 28 października obchodziliśmy je na świetlicy w naszej szkole pod kierunkiem p. Agnieszki Sowa-Witkowskiej.  Tego dnia  dzieci ubrały się na kolor pomarańczowy. Na szkolnym korytarzu została przygotowana gazetka, z której można było się dowiedzieć m.in. ile jest odmian dyń, pochodzenia dyni i innych ciekawostek na ten temat.

            Na zajęciach świetlicowych odbyły się   zabawy z udziałem dyni: dyniowe kręgle, slalom dyniowy, dyniowy tor przeszkód.  Na podstawie zabawy ”Wyturlaj dynię” nasi uczniowie namalowali różne śmieszne kształty dyń oraz stworzyli wiele innych prac plastycznych. Dzień dyni zakończył się degustacją pestek z dyni oraz  pysznego ciasta dyniowego, które upiekła p. Agnieszka Sowa-Witkowska. 

            Ten dzień był pełen wrażeń i radości. Było kreatywnie i wesoło. Dziękuję wszystkim uczniom za aktywne uczestnictwo.

                                                                              Agnieszka Sowa-Witkowska

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Dnia 14. 10.2022 r. w naszej szkole odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej. Uroczystość  rozpoczęła się od przemówienia pani Dyrektor, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości: pana Pawła Rychlika- posła na Sejm RP, pana Cezariusza Mostowskiego - dyrektora Delegatury w Sieradzu Kuratorium Oświaty w Łodzi, panią Elżbietę Celer – starszego wizytatora Kuratorium Oświaty w Łodzi, pana Dominika Drzazgę – Burmistrza Miasta Złoczew, pana Andrzeja Koniecznego – przewodniczącego Rady Miejskiej w Złoczewie wraz z Radnymi, panią Monikę Gryszkiewicz – zastępcę przewodniczącej Rady Rodziców.

            Montaż słowno - muzyczny przygotowali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem p. Joanny Widery- Drab, p. Anety Jamrozy, p. Adama Markowskiego. Dekoracje wykonały p. Lidia Gajda, p. Izabela Rybka, p. Agnieszka Ciołek. Opiekę nad sztandarem pełnił p. Mariusz Dobiecki. Młodzi artyści słowem, piosenkami i tańcem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Każdy z pracowników szkoły otrzymał słodki upominek.
            Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani dyrektor Anna Jagieła, która złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Również zaproszeni goście w swoich wystąpieniach mówili o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela.
            Po zakończonej akademii uczniowie udali się do klas.

        • #SzkołaPamięta
          • #SzkołaPamięta

          • Kolejnym działaniem w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. „ Szkoła pamięta” było uporządkowanie Grobów Żołnierzy poległych w obronie naszej Ojczyzny. Został posprzątany plac wokół mogił,  a także zapalone znicze, będące znakiem naszej pamięci o tych, którzy odeszli.

        • #SzkołaPamięta
          • #SzkołaPamięta

          • Jednym z działań w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. „ Szkoła pamięta” był udział uczniów klasy 8 d w wycieczce do Warszawy. Wychowankowie upamiętnili rocznicę wybuchu powstania w 1944r. zwiedzając Muzeum Powstania Warszawskiego oraz odwiedzając Powązki – część wojskową cmentarza. Uczniowie zapalili znicze i złożyli hołd przy grobach bohaterów II wojny światowej opisanych na kartach książki Aleksandra Kamińskiego” Kamienie na szaniec”.

            Pobyt w tych miejscach był dla nich prawdziwą lekcją historii, kształtującą patriotyczne postawy.

        • #SzkołaPamięta
          • #SzkołaPamięta

          • W ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie klasy 1c wykonali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Po odwiedzeniu złoczewskich miejsc pamięci i zapoznaniu się z ich historią postanowili narysować mogiły poległych żołnierzy. Obiecali, że będą o nie dbać.

        • #SzkołaPamięta
          • #SzkołaPamięta

          • W ramach akcji ”Szkoła Pamięta”  wolontariusze ze Szkoły Podstawowe w Złoczewie wykonali  gazetkę, która przedstawia postać Stanisława Jakuba Perskiego, zasłużonego dla Ziemi Złoczewskiej. Należał on do młodzieżowej organizacji niepodległościowej ”Katyń”, w której pełnił funkcję kierownika sekcji wywiadowczej. Za tę działalność został aresztowany i skazany na 5 lat więzienia.

            Z inicjatywy  mecenasa Jakuba Perskiego powstało w 1975r. Towarzystwo Przyjaciół Złoczewa, które prężnie działa do dziś. 

            Za pracę zawodową i działalność społeczną wyróżniony był wieloma odznaczeniami państwowymi i resortowymi.

        • #SzkołaPamięta
          • #SzkołaPamięta

          • Uczestnicząc w akcji ”Szkoła pamięta” uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii BohaterON, która miała na celu uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Wysyłali kartki oraz nagrane filmiki do Powstańców Warszawskich. Ciekawe historie poszczególnych sylwetek bohaterów zachęciły do osobistych podziękowań, a także rozbudziły patriotyczne nastroje.
            Cześć i chwała bohaterom!


            Żyję w wolnym kraju, wyrażam swoje opinie, uczę i rozwijam się. Nie boję się o własne życie.
            Mówię, czytam w naszym języku, całkiem otwarcie, nie ukrywam się.
            Bezpiecznie wychodzę z domu, bez obaw, że może już do niego nie wrócę, albo że jak wrócę, to nikogo już tam nie będzie.
            Nie słyszę huku pocisków, które mogłyby trafić w mój dom. Nie boję się, że ktoś wywiezie moich bliskich. Żyję, jestem wolny, nie boję się.
            Mam to dzięki Wam.
            Z całego serca dziękują Mateusz i Łukasz VIc

            Drodzy Powstańcy!
            Dziękujemy za heroiczną walkę za Ojczyznę. Nigdy o Was nie zapomnimy. To dzięki Wam mogę mieszkać w wolnej Polsce!
            Z całego serca Wam dziękują: Ania, Kasia, Julia, Maja

            Drodzy Powstańcy!
            Dziękujemy za obronę Polski. Za to, że możemy mówić w języku ojczystym, że jesteśmy Polakami, że nie musimy martwić się o swoje bezpieczeństwo. Dzięki Wam, możemy żyć w spokoju, zgodzie i wolnym kraju.
            Jesteśmy bardzo wdzięczne: Justyna, Jagoda, Iga, Ula.

            Dziękujemy Wam Drodzy Powstańcy, że możemy żyć w wolnej Polsce. Dziękujemy za trud i poświęcenie oraz za to, że mogliśmy urodzić się w wolnym kraju.
            Będziemy pamiętać o Waszej niezłomnej postawie.
            Serdeczne pozdrowienia przesyłają: Klaudia, Karolina, Jeremiasz, Adam.

            CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM! – pod takim hasłem chłopcy z klasy VIc: Piotr, Dominik, Adam, Szymon, Wiktor, Tomek, Jasiu, Wojtek, Jakub nagrali życzenia dla Bohaterów Powstania.

        • Bóbr 2022 - eliminacje szkolne
          • Bóbr 2022 - eliminacje szkolne

          • W dniu 26 października odbyły się w naszej szkole eliminacje do Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr 2022. W zmaganiach wzięło udział 46 uczestników z klas 4 - 6. Zadaniem młodych informatyków było wykonanie kilku zadań, które pojawiły się w poprzednich edycjach konkursu Bóbr na stronie Organizatora. 

            Eliminacje wyłoniły zwycięzców, którzy będą reprezentować szkołę podczas konkursu międzynarodowego w kategorii Benjamin (klasy 4-6):

            I miejsce: Dominik Pilarski (kl. 6c)

            II miejsce: Piotr Cała (kl. 6c) i Tomasz Lis (kl. 6c)

            III miejsce: Dominika Malas (kl. 6b) i Bartosz Świątczak (kl. 6a)

            Ponadto do konkursu zakwalifikowali się:

            Monika Serweta (kl. 4a), Agata Szczepaniak (kl. 5a), Maria Ciołek (kl. 6c),Klaudia Jakubczak (kl. 6a), Szymon Pilarski (kl. 6c), Wiktor Sufleta (kl. 6c), Katarzyna Wyrwas (kl. 6c), Aleksander Janicki- Chudzik (kl. 4a),Joanna Kłobus (kl. 4a), Nikodem Pluta (kl. 4c), Adam Konieczny (kl. 5a), Stanisław Lubański (kl. 5a), Kamil Paprota (kl. 5a), Justyna Statkiewicz (kl. 6a), Jeremiasz Kubik (kl. 6a), Daria Zdzienicka (kl. 6c).

            Nasza szkoła do Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr przystąpi po raz piąty. Uczniowie wezmą udział w zmaganiach w kategorii Benjamin (klasy 4-6) oraz Junior (klasy 7-8).

             Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

              Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów, którzy są kreatywni i nie boją się wyzwań, lubią rozwiązywać skomplikowane zadania wymagające logicznego i analitycznego myślenia oraz chcą rozwijać i doskonalić swoje umiejętności w zakresie programowania.

            Organizatorzy konkursu Bóbr w Polsce Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Toruń, Learnetic, Gdańsk, Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Więcej informacji o konkursie oraz zbiór zadań z poprzednich edycji na stronie polskiego organizatora konkursu:  www.bobr.edu.pl

            Dorota Walczak