• Życzenia noworoczne
     • Życzenia noworoczne

     • Na Nowy 2020 Rok  życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom:

      "Niech się spełnią wszystkie marzenia,
      te łatwe i te trudne do spełnienia.
      Niech się spełnią te duże i te małe,
      te mówione głośno lub wcale.
      Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku
       w nadchodzącym Nowym Roku"

      Niech Nowy Rok będzie szczęśliwy i obfituje w osobiste sukcesy, spełni ambitne zamierzenia i dążenia oraz przyniesie wiele satysfakcji z własnych dokonań.

      Niech otaczają Was ludzie szczerzy, dobrzy i oddani.

      Dużo zdrowia i radości!

      Szczęśliwego Nowego Roku!

    •  „Królem jest Bóg”
     •  „Królem jest Bóg”

     • Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klasy III c  wystawili Jasełka bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Uczniowie nie tylko odegrali swe role, ale również zaśpiewali wiele kolęd i zagrali na różnych instrumentach. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc.

      Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Piękny śpiew pastorałek, kolęd i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli, ale i zaproszonych gości.

      Po zakończonym spektaklu głos zabrała  dyrektor szkoły p. Anna Szczepaniak, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także proboszcz parafii Złoczew ks. Piotr Wierusz, życząc, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy. Wśród zaproszonych gości była również wiceprzewodnicząca Rady Rodziców p. Monika Gryszkiewicz, która oprócz życzeń podarowała małym aktorom słodkie upominki. 

                                              Joanna Widera-Drab

    • Wigilia w III b
     • Wigilia w III b

     • W dniu 18 grudnia 2019 roku mieliśmy klasową wigilię. Uczniowie wspólnie z wychowawcą przygotowali salę. Ustawili ławki, ozdobili gałązkami świerku i świątecznym serwetkami, przygotowali zastawę do spożywania pokarmów oraz wszystkie owoce i produkty. Dzieci wraz z wychowawcą byli odświęlnie ubrani. Wspólnie połamaliśmy się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy oraz pastorałki. Panowała miła, rodzinna atmosfera.

      Bogusława Centkowska

    • Wyjazd mikołajkowy
     • Wyjazd mikołajkowy

     • Dnia 4 grudnia 2019 roku klasy III c i III b wybrały się pod opieką nauczycieli, na balet pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” do Teatru Wielkiego w Łodzi. Po przyjeździe do teatru uczniowie otrzymali bilety, pełni ciekawości weszli do sali i zajęli swoje miejsca. Po chwili światła zgasły, a na scenę wszedł pierwszy aktor, który w skrócie przybliżył treść baśni braci Grimm. Opowiedział o losach dobrej i pięknej, lecz znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki. Królewna Śnieżka spotyka na swojej drodze siedmiu krasnoludków, w których każdy widz może znaleźć cechy samego siebie. Mimo, że Śnieżka zjada zatrute jabłko, wszystko dobrze się kończy.

      Sceneria była ukazana w bardzo ciekawy sposób, zmieniała się kilka razy z pałacowych komnat, poprzez straszny las, aż po skromną chatkę krasnoludków. Tancerze mieli przepiękne stroje, a ich taniec oddawał całą treść znanej na całym świecie bajki.

                                                                                                                                              Joanna Wiera-Drab

              Bogusława Centkowska

      Zdjęcia z przedstawienia ze strony Teatru Wielkiego w Łodzi:

      źródlo:http://www.operalodz.com/KROLEWNA_SNIEZKA_I_SIEDMIU_KRASNOLUDKOW,29,12

    • Wieczór Poezji i Pieśni Patriotycznej
     • Wieczór Poezji i Pieśni Patriotycznej

     •  W dniu 9 grudnia 2019 roku o godz. 17.00 w szkolnej kawiarence odbył się Wieczór Poezji i Pieśni Patriotycznej.  Uroczystość poświęcona była pamięci walczących i poległych w obronie Ojczyzny. Obecny rok 2019 w szczególny sposób przywraca pamięć tym, którzy 80 lat temu stanęli w obliczu II  wojny światowej.

       Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli uczcili te wydarzenia piękną recytacją wierszy oraz śpiewem pieśni patriotycznych.

      Pamięć historyczna, tradycja, kultura nie tworzą się same. Wieczornica propagowała pozytywne wzorce, postawy, ideały, które są ponadczasowe i gwarantują przetrwanie narodu  w najbardziej burzliwych czasach.

       Przybyli goście brawami nagrodzili recytatorów i chórzystki.

      Wieczornicę przygotowali: Aldona i Tomasz Bartosik, Dorota Kosek, Małgorzata Ciupek  i Aneta Krzemińska.

      Aldona Bartosik, Małgorzata Ciupek

    • Mikołajkowe czytanie
     • Mikołajkowe czytanie

     • W okresie przedświątecznym świetlica szkolna zorganizowała „Mikołajkowe czytanie przez postacie bajkowe”. Uczennice klas starszych oraz nauczycielki przebrane za postacie z bajek głośno czytały wybrane fragmenty książek poświęcone zbliżającym się Świętom Bożego Narodzenia oraz inne ulubione utwory dzieci. Milusińscy z  klas I – III i przedszkolaki z dużym zainteresowaniem i skupieniem wysłuchali czytanych historii.

      Celem akcji było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci poprzez głośne czytanie, wzmacnianie tożsamości narodowej oraz  zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o czystość języka polskiego. Nie do przecenienia jest bowiem rola, jaką w wychowaniu i rozwoju dziecka odgrywa kontakt z książką. Czytając najmłodszym poszerzamy ich wiedzę o człowieku, o świecie, dostarczamy im całego bogactwa przeżyć.

      Nauczycielki świetlicy

    • Koncert biesiadny uczniów klasy III c
     • Koncert biesiadny uczniów klasy III c

     • W dniu 28 listopada 2019r. uczniowie klasy III c wraz z wychowawczynią Joanną Widera-Drab wykonali koncert biesiadny dla seniorów Domu Opieki Społecznej Caritas im. Św. Józefa w Złoczewie. Dzieci zaśpiewały wiele znanych wszystkim pieśni takich jak: „Hej, sokoły”, „Głęboka studzienka”, „Miała baba koguta”, „Zielony mosteczek”, „Szła dzieweczka do laseczka”, „Furman”,  „Krakowiaczek jeden” i wiele innych.  Pensjonariusze wspólnie z dziećmi śpiewali refreny znanych im pieśni. Uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

      Następnie dzieci wraz z dziadkami zasiedli do wspólnego kolorowania bajek i wymienili się obrazkami z osobistymi dedykacjami.

                                                                                                                   Joanna Widera-Drab

    • Kiermasz taniej książki
     • Kiermasz taniej książki

     • W ostatnich dniach listopada w szkolnej bibliotece odbył się  KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI we współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki w Tuliszkowie, wydawnictwami drugi tom i Publicat.

      Tematyka książek była bardzo zróżnicowana, od bajeczek i baśni do czytania i kolorowania, po książki popularno – naukowe, słowniki, lektury i atlasy, a nawet dzienniki lekcyjne do zabawy w szkołę.  Kiermasz książki ma już w naszej szkole kilkuletnią tradycję i z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie ze strony uczniów, rodziców i nauczycieli.                                                                                                                                                                                       

      To jeszcze nie koniec kiermaszu…. Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki szkolnej  i do wzbogacenia swojej domowej biblioteczki. Książka zakupiona na kiermaszu może być doskonałym prezentem na święta.

      organizator kiermaszu

      Beata Paluch

       

    • Wystawa w Nadleśnictwie
     • Wystawa w Nadleśnictwie

     • Na zaproszenie Nadleśnictwa Złoczew, w dn. 28 listopada 2019 roku, uczniowie klasy III b z wychowawcą zwiedzili piękną wystawę roślin i zwierząt lasu oraz materiały o pracy leśnika.

      Prezentowane zbiory pochodziły z dwuczęściowej wystawy "Lasy w stulecie odzyskania niepodległości" udostępnione w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. Celem tej wystawy było złożenie hołdu i podziękowanie leśnikom, za ich ciężką pracę. Oprócz tego dzieci oglądały prezentację o zwierzętach, ich tropach i poznały różne o nich ciekawostki. Główną atrakcją wystawy były zwierzęta leśne: żubr, daniel, mufon, sarnia rodzina, borsuk, dziki, kuna, sowa itp.Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji pana leśnika i obejrzały prezentację. Utrwaliły typowe dla lasu nazewnictwo. Dzieci przed wyjściem do szkoły, podziękowały pracownikowi Nadleśnictwa Złoczew.

      Dla uczniów była to lekcja przyrody i piękna przygoda.

      Bogusława Centkowska

    • Wycieczka do apteki
     • Wycieczka do apteki

     • Kończąc zajęcia edukacyjne nt."Bądźmy zdrowi" uczniowie klasy III b wspólnie z wychowawcą udali się na wycieczkę do apteki "Magnolia" w Złoczewie. Powitała nas kierowniczka placówki. Zaprowadziła nas do wszystkich pomieszczeń. Widzieliśmy magazyny leków i pokój tzw Receptura, gdzie aptekarze robią maści, krople i inne mikstury. Wywiad z farmacetką został przeprowadzony w biurze. Główna część apteki to ekspozycja. Tutaj uczniowie obserwowali zakupy pacjentów. Pani kierownik apteki zaprezentowała jak sprawdza w komputerze czy dany lek znajduje się w placówce.

      Potem dzieci zadawały różne, tematyczne pytania. Uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo należy pozbywać się przeterminowanych leków i odpadów medycznych. Aptekarka z dużym naciskiem tłumaczyła, dlaczego dzieci nie mogą same przyjmować tabletek. Za kulturalne zachowanie oraz odwiedziny, pani kierownik apteki nagrodziła uczniów smacznymi lizakami.

      Bogusława Centkowska

    • Uwaga!
     • Uwaga!

     • Szanowni Państwo!

      Ponieważ w tym miesiącu ostatnia środa przypada 25 grudnia w Boże Narodzenie, informujemy, że w grudniu nie będzie dnia otwartego.