• Noc Filmowa
     • Noc Filmowa

     • W dniu 12 lutego w mniejszej sali gimnastyczej w godzinach 22 00 – 06 00 odbędzie się Noc Filmowa. Wezmą w niej udział uczniowie klas 7, 8 i gimnazjalnych. Uczestnicy obejrzą następujace filmy: „Cudowny chłopak”, „Czarownica”, „Był sobie pies”, „Gwiazd naszych wina”, „Kluseczka”, „Juno” oraz "Bling Ring”.

      Organizatorami Nocy Filmowej i opiekunami uczniów są nauczyciele: Aneta Pabiniak, Małgorzata Ciupek, Jakub Frydrychowski. 

      W załaczniku znajduje się regulamin oraz zgoda rodziców na udział ucznia w imprezie. 

      Zapraszamy!!

    • Noc filmowa
     • Noc filmowa

     • W ferie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Nocy Filmowej, podczas której mogli wspólnie obejrzeć filmy, ale także potańczyć i miło spędzić czas wolny z kolegami. 

    • Dzień Patrona
     • Dzień Patrona

     • Dnia 8 lutego społeczność uczniowska uczciła patrona naszej szkoły – Mikołaja Kopernika.

      Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali program obchodów Dnia Patrona. Wszyscy zostali poczęstowani toruńskimi piernikami. Każda klasa przygotowała gazetkę poświęconą Mikołajowi Kopernikowi. Najlepsze prace zostały nagrodzone. Odbyła się również uroczysta akademia, w trakcie której delegacja Samorządu Uczniowskiego złożyła wiązankę kwiatów pod portretem Mikołaja Kopernika. Uczniowie młodszych klas obejrzeli film animowany pt.: „Gwiazda Kopernika”, a uczniowie starszych klas film pt.: „Kopernik”.

      Wszyscy uczniowie chętnie włączyli się w działania upamiętniające epokowe dokonania naszego wybitnego patrona – Mikołaja Kopernika.

      Aldona, Tomasz Bartosik

    • „ Niektórzy lubią komiksy”
     • „ Niektórzy lubią komiksy”

     •   Dnia 30 stycznia w naszej szkole w ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Złoczewie odbyły się warsztaty pt.:„ Niektórzy lubią komiksy”. Zajęcia poprowadził p. Paweł Jezierski – pracownik Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu.

        Spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas IV, ponieważ w treściach nauczania tych klas znalazł się komiks jako tekst kultury. Czwartoklasista powinien wskazać charakterystyczne dla tego gatunku cechy.

        W pierwszej kolejności uczniowie obejrzeli prezentację o historii komiksu, dowiedzieli się wiele ciekawych informacji m.in. czym są dymki, kadr, plansze. Następnie prowadzący podał im tytuły znanych komiksów, które warto przeczytać oraz zachęcił do wypożyczenia lektury obowiązkowej pt.: „Kajko i Kokosz – sztuka latania”.

        Niewątpliwie dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały prezentację i wzięły udział w ćwiczeniach praktycznych. Dzięki tym ćwiczeniom mogły wykazać się inwencją twórczą i swoimi skojarzeniami na temat komiksu.

        Na zakończenie najciekawsze prace zostały nagrodzone książkami. Uczniowie chętnie uczestniczyli w warsztatach, rozmawiali o komiksach i doskonale odpowiadali na zadawane pytania.       

        Organizatorzy: Anna Lis

                                                                                            Małgorzata Ciupek

                                                                                             Anna Jagieła

    • Koncert kolęd
     • Koncert kolęd

     •   W piątek 11 stycznia 2019r. uczniowie klasy II c koncertowali w Klasztorze sióstr Kamedułek w Złoczewie.

        Dzieci zagrały na fletach wiele utworów bożonarodzeniowych, m.in. wesołe „Dzisiaj w Betlejem”, „Do szopy”, „Tryumfy”,  „Gdy się Chrystus rodzi” czy „Wśród nocnej ciszy” oraz nastrojowe „Gdy śliczna Panna”, „Jezus Malusieńki” i „Lulajże Jezuniu’. Uczniowie przygotowali kolędy  w różnych aranżacjach, grały w parach, solo albo dużą grupą.

        Siostry zakonne co rok chętnie goszczą u siebie dzieci i nagradzają je wielkimi brawami.

                                                                                                                                                J.Widera-Drab

    • Przedstawienie bożonarodzeniowe
     • Przedstawienie bożonarodzeniowe

     •    Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres w roku, na który czekają nie tylko dorośli, ale również i dzieci.  Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Nasi uczniowie zaprosili widzów do polskich domów odgrywając scenki, w których przybliżyli poszczególne tradycje i ich symbolikę, przeplatane niezwykłymi pastorałkami i kolędami.

          W tym roku w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas I a i V b pod kierunkiem wychowawczyń: Danuty Paluch i Doroty Walczak, którzy wraz z chórem pod kierunkiem p. Pawła Goszczyńskiego przygotowali przedstawienie jasełkowe. O piękną scenografię zadbała p. Lidia Gajda

        Uczniowie wystąpili przed społecznością szkolną, jak również na wieczornym spotkaniu opłatkowym dla emerytowanych i czynnych pracowników szkoły.

      zdjęcia: Beata Paluch

      Nasi uczniowie reprezentowali szkołę wśród społeczności lokalnej. Zostali zaproszeni na spotkanie opłatkowe emerytów do "Grażki" , wystapili również w klasztorze Sióstr Kamedułek, gdzie dzieci podziwili między innymi ich najbliżsi.

      Występy młodych artystów spotkały się z ciepłym przyjęciem. 

      zdjęcia: Magdalena Tyszkiewicz

      Tutaj znajduje się link do artykułu w infotygodniu:

    • Konkurs plastyczny na plakat promujący bibliotekę i czytelnictwo
     • Konkurs plastyczny na plakat promujący bibliotekę i czytelnictwo

     • Informujemy z przyjemnością, że konkurs na plakat promujący czytelnictwo ogłoszony przez bibliotekę szkolną został rozstrzygnięty.

      Na konkurs wpłynęło 13 prac plastycznych wykonanych przez 25 uczniów z klasy VI A, VII B, VIII B. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział i za Wasze interesujące prace.  Z wszystkich interesujących prac została wykonana wystawa dla rodziców i uczniów naszej szkoły. Komisja w składzie Agnieszka Ciołek, Lidia Gajda  i Małgorzata Ciupek wyłoniła najlepsze prace.

      Laureatami konkursu zostali: Wiktoria Bzdurska z kl. VIII b, Otylia Grabarczyk i Anna Florczak z kl. VIII b, Weronika Woźniak i Karolina Garłowska z kl. VII b. GRATULUJEMY.

      Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie upominki, a najlepsi nagrody rzeczowe.

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, którego głównym celem była popularyzacja czytelnictwa i zainteresowań biblioteką oraz rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej młodzieży.

                                    Opracowała: Małgorzata Ciupek

       zdjęcia: Beata Paluch

    • Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
     • Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

     •  27. Finał WOŚP odbył się 13 stycznia  pod hasłem POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

      Jak co roku uczniowie naszej szkoły kwestowali w tym dniu na ulicach Złoczewa oraz przy kościołach w Stolcu, Unikowie, Grabówce, Brzeźniu, a było ich 43.

      Znów pobiliśmy rekord!!! Zebraliśmy 29839.78 zł. W tym dniu również zorganizowaliśmy rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego oraz występy młodych artystów podczas których, można było się posilić chlebem ze swojskim smalcem, ciastem, watą cukrowa, napić się kawy, herbaty oraz pomalować twarz lub wykonać profesjonalny makijaż. Dla najmłodszych uczniowie przygotowywali balonowe zwierzątka.

      Pabiniak Aneta

    • Uwaga Rodzice!!
     • Uwaga Rodzice!!

     • W związku z pojawieniem się wszawicy w szkołach prosimy rodziców o systematyczne dokonywanie przeglądów czystości włosów u Państwa dzieci. 

          Wszawica stanowi obecnie przede wszystkim problem natury higienicznej. Ponieważ szerzy się ona dość łatwo, jej zwalczanie wymaga utrzymania higieny u wszystkich dzieci w szkole. Aby działania te były skuteczne, muszą być realizowane systematycznie, do czego niezbędna i zarazem wystarczająca jest współpraca ze strony rodziców.

         W aptekach dostępne są skuteczne szampony przeciwwszawicze, które w połączeniu z zabiegami higienicznymi zastosowanymi przez rodziców lub opiekunów dziecka, pozwalają na likwidację problemu.

      Poniżej zamieszczamy materiały informacyjne - ulotkę przygotowaną w ramach prowadzonej w szkole akcji profilaktycznej, mającej na celu zapobieganie i zwalczanie wszawicy: 

    • Wieczór Poezji Patriotycznej
     • Wieczór Poezji Patriotycznej

     • W dniach 5 i 12 grudnia 2018 r. w szkolnej kawiarence w budynku dawnego gimnazjum miał miejsce Wieczór Poezji i Pieśni Patriotycznej. Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli uczcili 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości. Organizatorami uroczystości byli: p. Aldona Bartosik, p. Tomasz Bartosik, p. Dorota Kosek, p. Aneta Ługowska, p. Aneta Krzemińska, p. Małgorzata Ciupek.

      Przybyli goście brawami nagrodzili recytatorów i chórzystki.

      Tomasz Bartosik

    • Sprawozdanie z konkursu "Wzorowa łazienka"
     • Sprawozdanie z konkursu "Wzorowa łazienka"

     • Od 1 października  do 30 listopada 2018r. nasza szkoła wzięła udział w 5 Edycji Programu „Wzorowa Łazienka” - edycja jesienna.

      Informacja o udziale w konkursie została zamieszczona na stronie szkolnej oraz zostały rozdane ulotki każdemu uczniowi w szkole. Koordynator akcji zarejestrował szkołę w programie i stworzył galerię z rysunkami  łazienek narysowanych przez uczniów. Głosy można było oddawać na stworzoną galerię szkoły w Internecie – 1pkt, rejestrować paragony z zakupionym produktem Domestos – 20 pkt. lub grać w grę 100 pkt w grze – 1 pkt.

      Poza tym szkoła otrzymała 250 extra punktów za szybką rejestrację w programie i rozwieszenie plakatów propagujących dbanie o łazienki.  Za wypełnienie 2 ankiet szkoła zdobyła kolejne Ekstra Punkty. Od 12 do 21 listopada za zorganizowanie Światowych Dni Toalet szkoła otrzymała 500 pkt. W tych dniach zbieraliśmy w szkole papier toaletowy, za każdą przyniesioną rolkę uczeń otrzymywał słodkie nagrody. Zebraliśmy 256 rolek papieru. W różnych klasach uczniowie wykonywali zabawki z rolek po papierze toaletowym albo rysowali wymarzone łazienki.

      W holu szkolnym przez okres od 1 X do 30 XI można było przeczytać na wystawie informacje o wodzie, problemach z czystością w różnych krajach świata i ciekawostki związane z promocją dostępności do łazienek na świecie. W bibliotece szkolnej można było skorzystać ze scenariuszy Lekcji higieny. 

      Nasza szkoła zdobyła 5739 punktów, co dało nam 121 miejsce w konkursie. W programie nagrodzono 105 szkół znajdujących się kolejno na liście.

                                                                                      Joanna Widera-Drab

    • Wystawa świąteczna
     • Wystawa świąteczna

     • Od 12 grudnia na korytarzu szkoły można oglądać wystawę stroików świątecznych, bombek i choinek wykonanych przez uczniów klas IV – VII pod kierunkiem p. Anety Krzemińskiej.

      Na wystawie zaprezentowane zostały różne  ciekawe techniki plastyczne. Celem wystawy jest edukacja kulturalna dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie i  kultywowanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

      Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i pracowników szkoły.

      Aneta Krzemińska

    • Warsztaty plastyczne
     • Warsztaty plastyczne

     • 11 grudnia na lekcji plastyki uczniowie klasy IV c wykonywali kalendarze adwentowe, by umilić czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

      Kalendarz adwentowy jest to specjalny kalendarz, który służy do odliczania dni od pierwszego dnia adwentu do wigilii Bożego Narodzenia. Zwyczaj ten pielęgnuje się w chrześcijańskich rodzinach w wielu krajach na całym świecie. Tradycja ta wywodzi się z Niemiec. Kalendarz może przyjmować różne formy. Nasze zostały wykonane w formie papierowych kieszonek.

      Warsztaty odbyły się w ramach współpracy z Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną w Złoczewie. Zajęcia przeprowadziła pani Anna Mieszała.

      Uczniowie wykonali bardzo ciekawe kalendarze, a praca sprawiła im wiele radości.

      Aneta Krzemińska

    • Lekcja otwarta w klasie II c
     • Lekcja otwarta w klasie II c

     • W tym przedświątecznym czasie w klasie IIc odbyła się lekcja otwarta dla rodziców. Tematem było ubieranie choinki . Uczniowie rozpoznawali różne rodzaje drzew iglastych po ich gałązkach i szyszkach. Obejrzeli film o drzewach iglastych zimową porą. Czytali czytankę „Klasowa choinka” oraz „Skąd przybyła choinka”.  Poznali tradycje związane z ubieraniem drzewka w święta.

       Następnie w grupach wraz z rodzicami uczniowie wykonali ozdoby z papieru: serduszka, bombki i sowy. Wszyscy obejrzeli film o dekorowaniu pierniczków i samodzielnie udekorowali swoje ciasteczka.

      Wspólne ubieranie choinki przyniosło najwięcej radości. Na koniec dzieci zaśpiewały piosenkę „Choinkowe całusy” i otrzymały ogromnego pierniczka w nagrodę.

      Joanna Widera - Drab

    • Mikołajkowa wycieczka klas V
     • Mikołajkowa wycieczka klas V

     • W dniu 7 grudnia uczniowie klas piątych udali się na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszą atrakcją tego dnia była podróż Polinką - koleją gondolową, kursującą nad Odrą przy kampusie Politechniki Wrocławskiej.

      Następnie uczestnicy zwiedzili Hydropolis - centrum wiedzy poświęcone wodzie, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie – wystawa znajduje się w zabytkowym, dawnym podziemnym zbiorniku wody czystej.

      Uczniowie mieli możliwość poznania tam wielu ciekawych zagadnień związanych z wodą. Wystawa została podzielona na kilka stref tematycznych: planetę wody, głębiny, stany wody, miasto i wodę, ocean życia, strefę relaksu, człowieka i wodę, historię inżynierii wodnej, wystawy czasowe i strefę dla dzieci. Znajduje się tam ponad 60 ekranów dotykowych, całości dopełnia świetna scenografia i klimat panujący wewnątrz.

      Kolejnym punktem wycieczki był Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku. Dzieci przeniosły się do ciekawych miejsc związanych z kultem Mikołaja - Bajkowego Lasku i Bajkowego Domku, Galerii Świętego Mikołaja. Zakupiły świąteczne przysmaki oraz pamiątki dla najbliższych.

      Ostatnim punktem wycieczki było oglądanie panoramy Wrocławia nocą z tarasu widokowego Sky Towera. 

      Wycieczka mikołajkowa była świetnym sposobem na uczczenie tego święta, a uczestnikom dostarczyła niezapomnianych wrażeń. 

      wychowawcy klas V

    • Świąteczne wypieki w 3 a
     • Świąteczne wypieki w 3 a

     • Święta bez pierniczków to Święta stracone;) W dniu 6 grudnia uczniowie klasy 3 a zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekli  pyszne świąteczne pierniczki.

      Z pomocą mam praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Dzieci wygniatały i wałkowały ciasto  przygotowane dzień wcześniej przez mamę Mateusza. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w szkolnej kuchni.  

      Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Wspaniały zapach pieczonych pierniczków wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

                                                                                                                                      Anna Grzelak-Barszczyk

    • Mikołajki w naszej szkole
     • Mikołajki w naszej szkole

     • „Przyjedź do nas, Mikołaju, na saniach srebrzystych,

      niech Ci gwiazdy  drogę wskażą, gdzie czekamy wszyscy.”

       

      6 grudnia o godzinie 900 do Szkoły Podstawowej w Złoczewie zawitał Mikołaj.

      Odwiedził dzieci w klasach przynosząc im prezenty i słodycze. Uczniowie chętnie bawili się z Mikołajem i jego pomocnicami Śnieżynkami. W tym dniu w szkole było miło, wesoło i kolorowo.

      Samorząd Uczniowski.

    • Andrzejki
     • Andrzejki

     • 22 listopada obchodziliśmy andrzejki. Taniec, konkursy i wróżby… tak wyglądał ten niezwykły wieczór w naszej szkole. 

      Jest to wspaniała okazja do dobrej zabawy. Dzieci chętnie w niej uczestniczą.  Andrzejki uczą szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby i konkursy przygotował Samorząd Uczniowski, a wspólna zabawa sprawiła wszystkim wiele radości. Poczęstunek w klasach dla swoich dzieci przygotowali rodzice.

      Zabawa w gronie koleżanek i kolegów sprawiła, że w szkole panował radosny, wyjątkowy nastrój. (DW) 

      Obejrzyj fragment filmu ze wspólnego tańca:

    • Godzina Kodowania
     • Godzina Kodowania

     • Tydzień Edukacji Informatycznej

      #HourOfCode

       W dniach 3 – 9 grudnia  w ramach obchodów Tygodnia Edukacji Informatycznej uczniowie naszej szkoły wezmą udział w  Godzinie Kodowania (Hour of Code). Godzina Kodowania jest globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów.

        Z założenia każdy, bez względu na wiek może wziąć w niej udział. Celem tej inicjatywy jest  przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. W Polsce od września 2017 roku programowanie zostało włączone do przedmiotu informatyka, którym są objęci wszyscy uczniowie od pierwszej do ostatniej klasy w szkole.

       Godzina Kodowania odbędzie się na zajęciach informatyki. Uczniowie zmierzą się z zadaniami przygotowanymi przez firmę  Microsoft wraz z Code.org .

        Akcja Godzina Kodowania po raz pierwszy w naszej szkole została zorganizowana w ubiegłym roku i od tamtej pory zadania zamieszczone na platformie Code.org cieszą się niesłabnącą popularnością wsród dzieci. Uczniowie kontynuują rozwijanie swoich umiejętności programowania, jak i zgłębiania metod informatyki i jej zastosowań również samodzielnie przez cały rok, poprzez udział w przygotowanych aktywnościach internetowych.  

       Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://code.org/  oraz http://godzinakodowania.pl/

      Dorota Walczak

      Nasz udział w akcji został zarejestrowany.