• „Para buch - książka w ruch”
     • „Para buch - książka w ruch”

     • 15 grudnia 2020 roku w Bibliotece Miejskiej odbyły  się ostatnie zajęcia online   z  programu „Para buch- książka w ruch” pod hasłem „Mój przyjaciel pies.”  

      Pani Ania Sworowska opowiedziała o  piesku Łatce, którego przygarnęła ze schroniska. Uczniowie klasy III a dzielili się przygodami  swoich domowych zwierzątkach, a Łatka z ciekawością przysłuchiwała się i obserwowała ekran monitora.

      Danuta Paluch

    • Gazetka świąteczna
     • Gazetka świąteczna

     • Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Jest to czas szczególny dla każego z nas. Mimo, że uczniowie są w trakcie nauki zdalnej, przygotowują klasowe i międzyklasowe gazetki tematyczne.

      Gazetki szkolne mają duży walor edukacyjny. Proces twórczy - od pomysłu, poprzez różne koncepcje realizacyjne, po końcowy efekt - jest wysoce kształcący dla wykonawców, ale i pouczający dla odbiorców. 

      Młodzi informatycy na zajeciach koła przygotowali gazetkę świąteczną na padlecie. Padlet to interentowa aplikacja, która pozwala przygotować materiał w formie animowanej, ciekawej dla oglądającego.

      Zobaczcie i oceńcie sami, jak poszło naszym uczniom (kliknij w link):

      padlet - gazetka świąteczna

    • „Mali architekci”
     • „Mali architekci”

     • Uczniowie klasy III a uczestniczyli w zajęciach  bibliotecznych online w ramach programu „Para buch – książka w ruch” pod hasłem „Mali architekci.”. Dzieci zapoznały się z architekturą ciekawych budowli, poznali pracę architekta, spróbowali zaprojektować i zbudować własną budowlę z różnych materiałów. 

      Danuta Paluch

      Oto ich prace:

    • Warsztaty z kodowania dla klas VI - VIII
     • Warsztaty z kodowania dla klas VI - VIII

     • Godzina Kodowania to coroczna światowa inicjatywa promująca naukę kodowania. Jej celem jest pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw programowania i poszerzyć swoje kompetencje cyfrowe. Nasza szkoła co roku bierze udział w Godzinie Kodowania z code.org. Dzisiaj zapraszamy Was również do skorzystania z oferty stowarzyszenia Cyfrowy Dialog.

      Wszystkie wydarzenia zamieszczone w ofercie stowarzyszenia są bezpłatne i nie wymagają rejestracji. Odbywają się online na platformie: https://cyfrowydialog.clickmeeting.com/stem-kindloteka

      Opis najbliższych zajęć ze strony Organizatora: 

      1. i 2. Zakoduj Herkulesa!

      W trakcie warsztatów wykorzystamy platformę CoderZ i przygotowany przez Amazon Cyber Robotic Challenge. Uczestnicy będą mogli poznać podstawy programowania sterując robotem Herkulesem (robotem na co dzień wykorzystywanym w magazynach Amazon), przekonają się, w jaki sposób mogą decydować o tym, jak porusza się robot, z jaką prędkością, jak ma sobie poradzić z przeszkodami itd. To wyjątkowa okazja, żeby zajrzeć do wnętrza magazynu, zobaczyć codzienną pracę w centrach logistycznych Amazon i jednocześnie poznać podstawy programowania.

      Dla kogo: Młodzież 12+

      Prowadząca: Sylwia Milczarek

      Dla kogo: Młodzież 12+

      Kiedy?

      8 grudnia 2020 godz. 16.00-17.30  

      i 10 grudnia godz. 16.00-17.30

      Te i kolejne zajęcia skierowane do dzieci, młodzieży oraz dorosłych znajdziecie na stronie Organizatora:

      https://cyfrowydialog.pl/news/stem-kindloteka-na-hour-of-code/

      Zachęcamy Was do skorzystania z oferty. O podanej godzinie możecie kliknąć w link i dołączyć do zajęć. 

    • Konkurs plastyczno - techniczny "Mikołajkowa skarpeta".
     • Konkurs plastyczno - techniczny "Mikołajkowa skarpeta".

     • „Przyjedź do nas Mikołaju, z workiem jak to niebo.

      Przywieź radość i zabawki dla nas, dla każdego.”

      Każdy lubi otrzymywać prezenty. Jest taki dzień w roku, w którym otrzymujemy podarunki od Świętego Mikołaja. 6 grudnia święty Mikołaj obdarowuje nas upominkami, które zostawia w specjalnej skarpecie.

      Z radością informujemy, że zakończył się konkurs na „mikołajkową skarpetkę.” Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas I-III. Wszystkie prace były bardzo ładne, ale komisja wybrała następujących zwycięzców i wyróżnionych.

      I miejsce 

      Piotrowska Jagoda, Ia

      Paś Justyna, IIa

      Janiak Jakub, IIIb

       

      Wyróżnienia

      Szewczyk Bartłomiej, Ia

      Glińska Angelika, Ia

      Majdańska Zuzanna, IIb

      Serweta Monika, IIa

      Szczepaniak Agata, IIIa

      Majdańska Michalina,  IIIa

      Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. 

      Organizator: Danuta Paluch

    • Stołówka szkolna
     • Stołówka szkolna

     • Informujemy, że w zakładce Kącik informacyjny dodaliśmy kartę Stołówka, w której zamieszczamy aktualne ceny za posiłki, jadłospis oraz obowiązujące dokumenty. Zapraszamy do zapoznania się. 

    • Wspomnień czar
     • Wspomnień czar

     • W dniu 25.11.2020r. przypada Światowy Dzień Misia.

      Pluszaki są ważne w rozwoju dziecka. Uczą odpowiedzialności i troski. Pomagają przełamać lęki. Przytulanie puchatego stworka działa kojąco i uspakajająco. Wspiera również budowanie relacji międzyludzkich.

      Z tej okazji, aby upamiętnić to święto w naszej szkole został ogłoszony konkurs na zdjęcie z misiem, który trwał do środy. Wpłynęło 69 zdjęć.

      W dniu 28 listopada komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach oraz przyznała wyróżnienia.

      Pierwsza kategoria – „W plenerze”:

      1 miejsce Alicja Trendowicz 2A

      2 miejsce Lena Biernat 1A i Zofia Kowalska 2B

      3 miejsce Wojciech Nowicki 4C                                                               

       

      Druga kategoria – „W domowym zaciszu”:    

      1 miejsce Hubert Drożdżyński 2C

      2 miejsce Angelika Glińska 1A i Adam Berliński 1B

      3 miejsce Marcel Mysiorek 3A i Tomasz Teodorczyk 1A

      Wyróżnienia:

      Filip Krawczyk 2B

      Jakub Bartnicki 4C

      Julia Dąbrowska 4c

      Aleksandra Cała 1A

      Szymon Pilarski 4C

      Weronika Jeżewska 3A

      Iga Ługowska 4A

       

      Wszystkim uczniom dziękuję za udział w konkursie.

      Joanna Widera - Drab

    • Szkolna akcja życzliwości i pozdrowień.
     • Szkolna akcja życzliwości i pozdrowień.

     • Działania wychowawczo - profilaktyczne naszej szkoły skierowane są m. in. na budowanie więzi między uczniami, rodzinami dzieci i szkołą. Staramy się, aby również w czasie pandemii podtrzymywać dobre relacje. Stąd nasza propozycja akcji przygotowania życzeń i pozdrowień.

      Moi drodzy, mamy już pierwsze prace z pozdrowieniami, które wpłynęły do nas. Autorem pierwszej jest Karolina Kowalska z kl. 4a, drugiej Łukasz Jaros z 7b. Kolejne prace otrzymaliśmy od klasy 4c: Kasi Wyrwas, Szymona Pilarskiego i Dominika Pilarskiego. Przysłały nam również pozdrowienia dla najbliższych Lenka Biernat z 1a, Wiktoria Pietraszewska z 1b, Liliana Pęczek i Alicja Bednarek z kl. 3a, Jasiu Lorek z 6a i Ola Cała z 1a.

      Codziennie otrzymujemy kolejne prace. Tym razem z klasy 3a od Kuby Janiaka, Leny Czarneckiej, Agatki Szczepaniak i Nikodema Witczaka oraz z kl. 7b od Ani Stępień. Kolejne od Justynki Paś z 2a, Mai Piotrowskiej z 4c, Mai Muzeja z 6c i Tomka Teodorczyka z 1a. Dziekujemy Wam za zaangażowanie.

      Dziś już ostatni  dzień naszej akcji. Wpłynęły do nas kolejne piękne życzenia i pozdrowienia. Otrzymaliśmy je z klasy 1b od Adama Berlińskiego, z klasy 1a od Jagody Piotrowskiej, Kuby Partyki, Lenki Miłek, Marcela Pętala, Bartka Sewczyka, Martynki i Adama (z 3a) Koniecznych. Z 2a otrzymaliśmy rysunek Lenki Baś. Z klasy 4a pracę nadesłała Iga Ługowska, z kl. 6c Zuzia Panek i Maks Tomes, a z 4c Kuba Bartnicki. Autorką ostatniej pracy w naszej szkolnej akcji jest Justynka Statkiewicz z 4a, która swoją pracą pięknie podsumowała naszą akcję :-)

      Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy. Bardzo cieszy nas Wasze liczne zaangażowanie. Prace są piękne i na pewno sprawiły radość wszystkim adresatom.

      Szkolny Zespół ds. Wychowania i Profilaktyki

    • Dzień Życzliwości i Pozdrowień
     • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     •  21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. 

      Uczennice klasy 7 b przygotowały dla Was prezentację o tym święcie. Dowiemy się z niej m. in., że przesłaniem akcji jest: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

      Kliknij tu: Prezentacja o Dniu Życzliwości i Pozdrowień...

      W związku z tym świętem mamy dla Was propozycję aktywności. Zróbcie kartkę, laurkę, pracę graficzną w dowolnym programie lub na bloku i zeskanujcie. Praca powinna być na jedną stronę (rozmiar dowolny) i zawierać pozdrowienia lub życzenia. Może być skierowana do jednej osoby lub całej grupy (np. klasy). Postarajcie się, aby była oryginalna i sprawiła odbiorcom radość.

      Najlepsze prace opublikujemy na stronie i na facebooku. Macie czas na nią do czwartku (26 listopada). Prace wyślijcie na adres: spzloczew.it@gmail.com. 

      Pozdrawiamy Was cieplutko i czekamy na Wasze pomysły. Pamietajcie! Zdalnie też jest fajnie :-) 

    • Gazetka szkolna
     • Gazetka szkolna

     • Zapraszamy Was do obejrzenia szkolnej gazetki, którą przygotowali nasi młodzi informatycy uczestniczacy w zajęciach koła. W gazetce znajdziecie wiele ciekawych infomacji, krzyżówki, kącik rozrywki, ale również konkurs plastyczny, w którym możecie wziąć udział.

      Mamy nadzieję, że taka propozycja rozrywki w czasie nauki zdalnej spodoba Wam się. Zapraszamy do lektury.

    • Dzień Praw Dziecka
     • Dzień Praw Dziecka

     • 20 listopada obchodzimy Dzień Praw Dziecka. Jest to zarówno Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka organizowany przez UNICEF Polska jak i Ogólnoplski Dzien Praw Dziecka ustanowiony z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 7 listopada 2014 r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych  Konwencji o prawach dziecka.

      Przypominamy o tym dniu, aby zaakcentować jak ważne jest przestrzeganie praw dzieci. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. 

      Ponieważ kolorem Unicef jest kolor niebieski, proponujemy, aby na lekcje online w piątek 20 listopada, dla uczczenia tego święta, ubrać się na niebiesko. 

      Zachęcamy również do obejrzenia prezentacji, którą wykonały dla Was uczennica klasy 7 b. Proszę kliknąć na linki:

       

    • Jak się uczyć?
     • Jak się uczyć?

     • Uczniowie klas siódmych na lekcji informatyki przygotowywali prezentacje, w ktorych próbowali odpowiedzieć na pytanie, jak skutecznie uczyć się. 

      Temat ten jest zawsze aktualny, szczególnie teraz, kiedy dzieci i młodzież wiekszość materiału muszą samodzielnie zgłębiać w domu.  Uczenie się jest sztuką, którą można i warto opanować, trzeba jednak poznać czynniki wpływające na szybkość i efektywnośc nauki oraz swoje predyspozycje, czyli styl uczenia się.

      Poniżej przykładowe prace uczniów z klasy 7 a, 7 b i 7 c. Zapraszamy do zapoznania się z nimi. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu wiele cennych rad dla siebie. 

    • Konkurs na wykonanie projektu muralu „BUNTOWNICZKI”
     • Konkurs na wykonanie projektu muralu „BUNTOWNICZKI”

     • Zachęcamy Was do udziału w Ogólnopolskim Projekcje Edukacyjnym "Buntowniczki". Jednyym z działań jest udział w konkursie, którego celem jest wykonanie projektu muralu, czyli wielkoformatowej grafiki umieszczanej na ścianach budynków

      Praca konkursowa ma na celu zwrócenie uwagi na obraz dziewczyny [kobiety], która nie poddaje się stereotypom i poszukuje swojej drogi życiowej. Organizatorzy poprzez konkurs chcą propagować sylwetki silnych i niezależnych bohaterek kobiecych, podejmujących wyzwania współczesnego świata.

      Praca może nawiązywać do konkretnych kobiet-buntowniczek, skupić się na symbolicznym przedstawieniu Buntowniczek lub być pracą typograficzną/graffiti. W pracy muszą znaleźć się elementy obowiązkowe (loga organizatorów Konkursu) Szczegóły znajdziecie w Regulaminie konkursu.

      Zabrania się umieszczania w kompozycji treści obraźliwych, niezgodnych z powszechnie obowiązującym prawem, propagujących przemoc, nagannych moralnie lub naruszających powszechnie uznane dobre obyczaje.

      Konkurs na wykonanie muralu ma charakter otwarty. Uczestnikami Konkursu mogą być osoby fizyczne lub zespoły autorskie. Projekty murali muszą być oryginalne, wykonane specjalnie na potrzeby Konkursu.

      Format prac – A3. Technika dowolna płaska (również grafika komputerowa).

      Zgłoszenia on-line do 15 listopada 2020r. https://forms.gle/5ZRR3qNg15jEdxGT8

    • Opłata za posiłki w październiku
     • Opłata za posiłki w październiku

     • Prosimy o pilne uregulowanie opłat za posiłki za miesiąc październik (liczymy 11 dni roboczych - do 15 października)

      Opłaty dla szkoły podstawowej:

      śniadania - 11 x 1,50 zł = 16,50 zł

      obiady - 11 x 2,80 zł = 30,80 zł

      śniadania + obiady - 47,30 zł

      Opłata dla oddziałów "0" (za cały miesiąc)

      śniadania + obiady - 94,60 zł

      śniadania + obiady + podwieczorki - 116,60 zł

      Uwaga!

      Opłaty, które zostały dokonane z góry (za cały miesiąc wrzesień) będą odliczone przy następnej płatności. 

      Płatność dokonujemy w formie przelewu na Zespół Ekonomiczno - Administarcyjny Szkół Miasta Złoczew

      Nr konta: 35 9256 0004 0040 0161 2000 0020

      Uwaga! Proszę nie zaokrąglać kwoty przy dokonywaniu opłaty.

    • Uwaga!
     • Uwaga!

     • W związku z nauczaniem zdalnym od poniedziałku od godziny 8.30 będzie możliwość wypożyczenia sprzętu szkolnego na okres dwóch tygodni.

      Osoby zainteresowane prosimy o kontakt przez dziennik elektroniczny. W celu podpisania umowy najmu należy zabrać dowód osobisty.

      Ponieważ mamy ograniczoną liczbę sprzętu, prosimy o przemyślenie konieczności jego  wypożyczenia. Przypominamy, że jest możliwość połączenia się z nauczycielem również przez tablet lub telefon.

      Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas kontaktu w szkole - obowiązują maseczki, dezyfekcja rąk i dystans. 

    • #Codeweek w naszej szkole
     • #Codeweek w naszej szkole

     • #CodeWeek, czyli Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa organizują wydarzenia związane z programowaniem i konkurują w liczbie zorganizowanych w danym kraju wydarzeń. Akcja odbywa się na terenie całej Europy,  w tym roku  w dniach 10 - 25 października i skierowana jest do  wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę Polska świetnie sobie radzi w tym wyścigu – dwa lata temu zajęliśmy trzecie miejsce, w ubiegłym roku – drugie.

      Tydzień Kodowania w naszej szkole to akcja, która stała się coroczną tradycją. W tym roku odbędzie się po raz czwarty. Uczniowie wezmą udział w zajęciach z przeglądarkowymi programami do nauki programowania, które poznali na zajęciach. Akcja odbywać będzie się w Dniu Edukacji Narodowej. Będzie to doskonała okazja do rozwijania pasji informatycznych i doskonalenia umiejętności.

      Dorota Walczak

    • Uwaga!
     • Uwaga!

     • W zakładce Z życia szkoły znajdziecie Państwo aktualne informacje Rady Rodziców. Zapraszamy do zapoznania się z nimi!

    • Informacja - DEN
     • Informacja - DEN

     • Dzień 14 października 2020 r. jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. W tym dniu w szkole odbywać się będą zajęcia opiekuńcze, w wymiarze 4 godzin, podczas których odbędzie się ślubowanie klas I oraz omawiane będą zagadnienia dotyczące historii Dnia Edukacji Narodowej, wartości wiedzy i uczenia się, kodowania.

      Dowozy w tym dniu odbywają się zgodnie z harmonogramem dowozów. Odwóz kierunek Grójec - godzina 12.00, odwóz kierunek Burdynówka - godzina 12.10.

      Obiady wydawane będą od godziny 11.30.