• Akcja Narodowe czytanie w naszej szkole
     • Akcja Narodowe czytanie w naszej szkole

     • W czwartek 3 października nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji popularyzującej czytelnictwo polskiej literatury i - co za tym idzie - propagującej postawę patriotyzmu oraz prospołecznych zachowań. Główne hasło akcji przeprowadzonej w naszej szkole  brzmiało: „ Kto czyta książki, żyje dłużej ”.

      Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana od 2012 roku przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Co roku wybierane są dzieła literackie zaliczane do kanonu najpiękniejszej polskiej literatury o tematyce patriotycznej i społecznej. Pierwsze czytanie zostało zainicjowane lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Kolejno Polacy mieli okazję czytać i słuchać dzieła Aleksandra Fredry, Henryka Sienkiewicza, Bolesława Prusa, czy Stanisława Wyspiańskiego. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru ośmiu ze stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

      „Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii (…)To dzieła niepowtarzalne i – mimo niewielkich rozmiarów – doniosłe”. - napisał w specjalnym liście Prezydent Andrzej Duda.

      W tym roku uczniowie naszej szkoły czytali „Katarynkę” Bolesława Prusa, lekturę obowiązkową w klasach 4-6. To wzruszająca lektura, ale też dająca nadzieję potrzebną w najcięższych chwilach naszego życia. I nie ma znaczenia , że historia dotyczy minionej epoki, bo jej treść niesie ciągle aktualne przesłania, aby w życiu żyć uczciwie, nie krzywdzić drugiego człowieka, dążąc do realizacji własnych potrzeb, aby pochylać się nad potrzebującymi i podawać pomocną dłoń słabszym. Akcja narodowego czytania połączona była z akcją głośnego czytania. Uczniowie klasy VI c czytali fragmenty lektury w sali gimnastycznej uczniom klas piątych i szóstych, przybliżyli również biografię Bolesława Prusa, ciekawostki z jego życia i ważniejsze wypowiedzi autora. Podsumowaniem tej akcji było przygotowanie przez uczniów klas V zaproszeń, a uczniów klas VI plakatów na adaptację filmową Katarynki. Mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie zmotywuje uczniów w wieku szkolnym do czytania klasyki polskiej literatury.

                                                                        Opracowanie: Anna Lis, Małgorzata Ciupek

    • Lekcje w III b
     • Lekcje w III b

     • Po powrocie do szkoły, wypoczęci uczniowie ochoczo rzucili się w wir pracy. W kl. III b odbywały się różnorodne zajęcia: z kodowania i robotyki z klockami WeDo, praca z mapą, utrwalanie tabliczki mnożenie, gry i zabawy planszowe i ruchowe.Była to miła przygoda.

      B. Centkowska

    • Lekcja w terenie
     • Lekcja w terenie

     • W dniu 15 pażdziernika uczniowie klasy III b i III c pojechali do lasu. Zajęcia w terenie poprowadził p.leśniczy w Pyszkowie.

      Dzieci utrwaliły warstwy lasu oraz poszerzyły wiedzę o łańcuchach pokarmowych i grzybach. Pracownik Nadleśnictwa Złoczew opowiedział o gospodarce lasu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści i chętnie spacerowały po lesie.

      Na koniec dzieci zjadły pyszną kiełbasę upieczoną na ognisku na Słonecznej Polanie. Pogoda i humory dopisywały. Zmęczeni wróciliśmy do szkoły. 

      B. Centkowska, J. Widera - Drab

    • Opłata za posiłki w październiku
     • Opłata za posiłki w październiku

     • Prosimy o pilne uregulowanie opłat za posiłki.

      W m-cu październiku koszt obiadów wynosi 64,40 zł. Koszt śniadań - 34,50 zł.

      Szczegółowe informacje o zaległej kwocie znajdują sie na poczcie w dzienniku elektronicznym. 

    • Biegi przełajowe - zawody
     • Biegi przełajowe - zawody

     •  

      Dnia 10 października 2019r. w Burzeninie odbyły się Finały Powiatowych Sztafetowych Biegów Przełajowych, w których udział wzięły reprezentacje naszej szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców zarówno w Igrzyskach Dzieci jak i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

      Na Igrzyskach Dzieci III miejsce zajęła reprezentacja chłopców w składzie:

      1.Dudek Jeremiasz

      2.Kosiara Wiktor

      3.Kwapisz Ksawery

      4.Lebiedziński Szymon

      5.Olszewski Olaf

      6.Stelmach Filip

      7.Szczepaniak Szymon

      8. Wytych Bartłomiej

      9. Wzgarda Oliwier

      10.Matusiak Jakub

       

      Na Igrzyskach Dzieci IV miejsce zajęła reprezentacja dziewcząt w składzie:

      1. Dębowska Natalia
      2. Grabarczyk Tatiana
      3. Gurbiel Zuzanna
      4. Kałuża Wiktoria
      5. Karbowska Dominika
      6. Ługowska Natalia
      7. Mentel Angelina
      8. Szczygieł Natasza
      9. Wierucka Zuzanna
      10. Zwierzak Kinga
      11. Żywica Amelia

      Na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  II miejsce zajęła reprezentacja chłopców w składzie:

      1.Chromiak Szymon

      2.Kopciała Dominik

      3.Krzywania Jakub

      4.Lebiedziński Wiktor

      5.Leśnik Jakub

      6.Melka Damian

      7.Pajak Patryk

      8.Piotrowski Albert

      9.Świątek Kacper

      10. Wierucki Bartłomiej

      Chłopcy dnia 15 października 2019r. reprezentowali naszą szkołę na Półfinałach Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych zajmując tam III miejsce.

      Na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  III miejsce zajęła reprezentacja dziewcząt w składzie:

      1.Żywica Wiktoria

      2.Kaczmarek Magdalena

      3.Witkowska Michalina

      4. Kubiak Kinga

      5.Świtoń Patrycja

      6. Jagielska Beata

      7.Grzesiak Natalia

      8.Szymczak Martyna

      9. Ciołek Oliwia

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy jak NAJWIĘCEJ SUKCESÓW SPORTOWYCH 😊

    • Dzień Chłopaka w klasie III c i III b
     • Dzień Chłopaka w klasie III c i III b

     • 2 października 2019r. klasy IIIc i IIIb wybrały się z okazji Dnia Chłopaka  do Parku rozrywki Fun Zone w Wieluniu. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja rówieśniczych grup, rozwijanie motoryki dużej i małej  oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Dwie godziny zabawy w sali trampolin i figloraju, w którym znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności, minęły nam bardzo szybko. Dzieciom nie schodził uśmiech z buzi.

                                                                                     Joanna Widera-Drab

                                                                                     Bogusława Centkowska

    • Dzień Chłopaka klas szóstych i V d
     • Dzień Chłopaka klas szóstych i V d

     • W dniu 30 września z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klas: V d, VI a, VI b oraz VI c udali się na wycieczkę do Łodzi. Głównym celem wycieczki była integracja wychowanków i kultywowanie tradycji klasowych. Pierwszym punktem programu były zajęcia sportowe w parku trampolin Jump World. Każdy mógł tu spędzić aktywnie czas pod okiem trenerów, korzystając z różnych atrakcji. Największym powodzeniem cieszyły się słupy wspinaczkowe :-)

      Następnie udaliśmy się do Manufaktury, gdzie w kinie Cinema City obejrzeliśmy seans filmowy. Największym zainteresowaniem cieszyły się - wśród młodszych uczniów -"Wyprawa Magellana", a wśród starszych - "Legiony".

      Oczywiście nie obyło się bez wspólnego posiłku i wesołych rozmów w gronie przyjaciół.  Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. (DW)

    • Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka
     • Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

     • Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich chętnych uczniów na dyskotekę  w dniu 2 października (środa) w godzinach  od 17:00  do 21:00. Dyskoteka odbędzie sie na dolnym holu w części od strony u. Szkolnej - obok małej sali gimnastycznej.

      Wszyscy uczestnicy dyskoteki w dniu 3 paździenika (czwartek) są zwolnieni z pytania (nie dotyczy wcześniej zapowiedzianych sprawdzianów).

     • Zebranie Rady Rodziców

     • W dniu 30 września (poniedziałek) o godz. 17:00 w sali nr 10 odbędzie się zebranie Rady Rodziców. Zapraszamy wszystkich klasowych delegatów (tzw "Jedynki") obecnej i poprzedniej Rady.

    • Lekcja pamięci
     • Lekcja pamięci

     • W dniu 24 września 2019 roku klasy III b i III c spotkały się pod obeliskiem w Parku Pamięci. Uczniowie wysłuchali historii mieszkańców Złoczewa z okresu II wojny światowej. Oddano hołd pomordowanym, odczytano nazwiska wyryte na kamiennych płytach. Minutą ciszy uczczono pamięć pomordowanych. Zapalono znicze.

      W nastroju powagi i zadumy, wróciliśmy do szkoły.

      B. Centkowska i J. Widera - Drab

    • Wystawa w złoczewskim pałacu.
     • Wystawa w złoczewskim pałacu.

     • W dniu 20 września 2019 roku klasy : III b i III c wzięły udział w wydarzeniu lokalnym pt. "Złoczew utkany ze wspomnień". Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli wystawę "Złoczew - początki szlacheckiego miasta" w sali lustrzanej Pałacu Ruszkowskiech. Wysłuchali też prelekcji p. Joanny Domagalskiej, pracownika MOK w Złoczewie.

      Dzieciom i nauczycielom bardzo podobała się wystawa.

    • Akcja "Sprzątanie świata"
     • Akcja "Sprzątanie świata"

     • Uczniowie naszej szkoły jak co roku wzięli udział w akcji sprzątania świata. Posprzątaliśmy sąsiadujący z naszą szkołą park oraz trochę pobliskiwgo lasu i drogę do niego prowadzącą 😊.

      Młodsi uczniowie na zajęciach świetlicowych wykonali prace plastyczne na temat Jak należy dbać o Ziemię aby nam żyło się miło.

      Aneta Pabiniak

    • I WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNY „DBAM O ŚRODOWISKO”
     • I WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNY „DBAM O ŚRODOWISKO”

     • Zarząd Województwa Łódzkiego zaprasza uczniów  klas I - VIII do udziału w I Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym "DBAM O ŚRODOWISKO".

      Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy z zakresu ochrony środowiska, w szczególności aspektów związanych z segregowaniem i recyklingiem odpadów oraz ochroną powietrza przed zanieczyszczeniami, rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postaw proekologicznych wobec środowiska naturalnego oraz kształtowania odpowiedzialności za stan środowiska. 

      Konkurs "DBAM O ŚRODOWISKO" będzie prowadzony w ramach dwóch bloków tematycznych: "Drugie życie odpadu" oraz "Walczymy ze smogiem".

      Uczestnicy Konkursu mogą wziąć udział w obu blokach tematycznych, nadsyłając pracę, wykonaną zgodnie z Regulaminem Konkursu, w nieprzekraczalnym terminie, do dnia 15 października 2019 r.

      Dla uczestników najwyżej ocenionych prac zostaną przyznane atrakcyjne nagrody.

      Przedmiotem Konkursu jest wykonanie przez uczestników pracy plastycznej

      - w ramach I bloku tematycznego: trójwymiarowego projektu/instalacji,

      – w ramach II bloku tematycznego: plakatu (format A2 lub A3) lub ulotki (format A5).

      Prace muszą ściśle dotyczyć tematyki Konkursu i spełniać następujące warunki w zależności od grupy wiekowej:

      1) w ramach I bloku tematycznego pn. „Drugie życie odpadu”:

      a) I grupa wiekowa – klasy I-III, – wykonanie: trójwymiarowy projekt lub instalacja, temat „Drugie życie odpadu”, przedstawiające różne sposoby wykorzystania odpadów, wielkość: max. 1 m wysokości i max. 1 m szerokości, technika dowolna, zaprezentowane w formie krótkiego filmiku zgodnie z regulaminem;

      b) II grupa wiekowa – klasy IV-VI, – wykonanie: trójwymiarowy projekt lub instalacja, temat „Drugie życie odpadu”, przedstawiające różne sposoby wykorzystania odpadów, wielkość: max. 1 m wysokości i max. 1 m szerokości, technika dowolna, zaprezentowane w formie krótkiego filmiku zgodnie z regulaminem

      c) III grupa wiekowa – klasy VII-VIII, – wykonanie: trójwymiarowy projekt lub instalacja, temat „Drugie życie odpadu”, przedstawiające różne sposoby wykorzystania odpadów, wielkość: max. 1 m wysokości i max. 1 m szerokości, technika dowolna, zaprezentowane w formie krótkiego filmiku zgodnie z regulaminem

      2) w ramach II bloku tematycznego pn. „Walczymy ze smogiem”:

      a) I grupa wiekowa – klasy I-III, - wykonanie: plakat, temat „Walczymy ze smogiem”, technika dowolna, na papierze, format papieru A2 lub A3, praca dwuwymiarowa (płaska);

      b) II grupa wiekowa – klasy IV-VI, - wykonanie: ulotka, temat „Walczymy ze smogiem”, zawierająca część graficzną i tekstową, technika dowolna, na papierze, format papieru A5;

      c) III grupa wiekowa – klasy VII-VIII, - wykonanie: ulotka, temat „Walczymy ze smogiem”, zawierająca część graficzną i tekstową, technika dowolna, na papierze, format papieru A5.

      Szczegółowy regulamin  oraz karta zgłoszenia znajdują się w załacznikach na stronie Organizatora.

      Prace/ filmiki wraz z kartą zgłoszenia należy przynosić do p. Doroty Walczak do dnia 10 października. 

     • Uwaga!! Zmiana dowozów.

     •  W tygodniach pracy szkoły dowozy odbywają się na 2 zmiany. Co tydzień kurs rozpoczyna się od innego kierunku.  

      Zmiana I.

      Rano:

      1 kurs: 6:30 Złoczew - 6:37 Szklana Huta- 6:45 Brzeźnica - 6:55 Gronówek - 7:03 Burdynówka - 7:06  Borzęckie - 7:10 Miklesz - 7:12 Złoczew

      2 kurs: 7:12 Złoczew -  7:17 Stanisławów - 7:22 Łagiewniki - 7:26 Grójec Mały - 7:30 Grójec Wielki - 7:35 Robaszew - 7:40 Pieczyska - 7:45 ul. Cegielniana - 7:55 Złoczew

      Po 6/7 lekcji:

      1 kurs: 13:45 Złoczew - 13:52 Szklana Huta- 13:55 Gronówek - 14:03 Brzeźnica - 14:13 Burdynówka - 14:16  Borzęckie - 14:20 Miklesz - 14:25 Złoczew

      2 kurs: 14:40 Złoczew -  14:45 Stanisławów - 14:50 Łagiewniki - 14:55 Grójec Mały - 14:58 Grójec Wielki - 15:03 Robaszew - 15:10 Pieczyska - 15:13 ul. Cegielniana - 15:16 Złoczew

      Po 8 lekcji:

      1 kurs: 15:35 Złoczew - 15:42 Szklana Huta - 15:45 Gronówek - 15:53 Brzeźnica- 16:13 Burdynówka - 16:10 Borzęckie - 16:15 Miklesz - 16:20 Złoczew

      2 kurs: 16:25 Złoczew - 16:33 Stanisławów - 16:40 Łagiewniki - 16:44 Grójec Mały - 16:46 Grójec Wielki - 16:55 Robaszew - 17:00 Pieczyska - 17:05 - ul. Cegielniana - 17:10 Złoczew

       

      Zmiana II.

      Rano:

      1 kurs: 6:30 Złoczew -  6:38 Stanisławów - 6:43 Łagiewniki - 6:48 Grójec Mały - 6:50 Grójec Wielki - 6:55 Robaszew - 7:00 Pieczyska - 7:02 ul. Cegielniana - 7:10 Złoczew

      2 kurs: 7:10 Złoczew - 7:17 Szklana Huta- 7:25 Brzeźnica - 7:30 Gronówek - 7:38 Burdynówka - 7:40  Borzęckie - 7:45 Miklesz - 7:55 Złoczew

      Po 6/7 lekcji:

      1 kurs: 13:45 Złoczew -  13:53 Stanisławów - 14:00 Łagiewniki - 14:05 Grójec Mały - 14:08 Grójec Wielki - 14:12 Robaszew - 14:17 Pieczyska - 14:20 ul. Cegielniana - 14:25 Złoczew

      2 kurs:  14:40 Złoczew - 14:47 Szklana Huta- 14:50 Gronówek – 14:58 Brzeźnica - 15:08 Burdynówka - 15:10  Borzęckie - 15:15 Miklesz - 15:20 Złoczew

      Po 8 lekcji:

      1 kurs: 15:35 Złoczew - 15:43 Stanisławów - 15:48 Łagiewniki - 15:52 Grójec Mały - 15:55 Grójec Wielki - 16:00 Robaszew - 16:07 Pieczyska - 16:10 - ul. Cegielniana - 16:20 Złoczew

      2 kurs: 16:25 Złoczew - 16:32 Szklana Huta - 16:35 Gronówek - 16:42 Brzeźnica - 16:52 Burdynówka - 16:58 Borzęckie - 17:02 Miklesz - 17:10 Złoczew

    • Opłata za posiłki
     • Opłata za posiłki

     • Prosimy o pilne uregulowanie opłat za posiłki.

      W m-cu wrześniu koszt obiadów wynosi 56 zł. Koszt śniadań - 30 zł.

      Szczegółowe informacje o zaległej kwocie znajdują sie na poczcie w dzienniku elektronicznym. 

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

     •  2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Zainaugurowany on został  Mszą Świętą w kościele parafialnym.

         Następnie na placu szkolnym zgromadzili się uczniowie, rodzice i nauczyciele. p. Dyrektor Anna Szczepaniak przywitała wszystkich uczniów i ich rodziców. Życzenia na nowy rok szkolny złożyli wszystkim uczniom i pracownikom szkoły zaproszeni goście: p. V -ce Burmistrz Dariusz Tokarski, Ksiądz Proboszcz Piotr Wierusz.

         Rok szkolny rozpoczęliśmy również występami artystycznymi w wykonaniu uczniów pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego.  Po części oficjalnej uczniowie ze swoimi wychowawcami udali sie do klas.

         Na nowy rok szkolny życzymy wielu sukcesów uczniom i nauczycielom, a rodzicom zadowolenia z ich pociech! (DW)

     • Uwaga!

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września o godz. 915 na dziedzińcu szkoły (obok łącznika). O godz. 800 uroczysta Msza Św. w kościele.

      Dowozy w poniedziałek (2 września) wg harmonogramu:

      640 - Złoczew - Szklana Huta - Gronówek - Brzeźnica - Burdynówka - Borzęckie - Miklesz - Złoczew

      710 - Złoczew - Stanisławów - Łagiewniki - Grójec Mały - Grójec Wielki - Robaszew - Pieczyska - ul. Cegielniana - Złoczew

      O godzinie odwozu w tym dniu uczniowie zostaną poinformowani w szkole.

      Rozkład dowozów obowiązujących od 3 września ukaże się na stronie szkoły i w dzienniku elektronicznym w poniedziałek.

      Pilne!

      Bardzo proszę, aby uczniowie, którzy nie rozliczyli się z kluczy do szafek, oddali je do wychowawcy w poniedziałek. Od wtorku przydział nowych szafek.

      Dyrektor szkoły

      Anna Szczepaniak

    • Ogłoszenie!
     • Ogłoszenie!

     •    Przypominamy, że na terenie budynku szkolnego obowiązuje zmiana obuwia. Obuwie zmienne powinno posiadać białą lub jasną podeszwę, tzw. typu non-marking, czyli niepozostawiającego śladów (halówki). Powyższe obuwie obowiązuje również na lekcjach wychowania fizycznego.

      Dyrektor Szkoły

      Anna Szczepaniak

    • Życzenia
     • Życzenia

     • Życzymy wszystkim

      Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom

      radości, zdrowia, udanej pogody 

      i  wielu fantastycznych przygód.

      Wakacje to czas odpoczynku od systematycznej nauki, porannego wstawania, odrabiania lekcji.

      Korzystajcie z tego czasu rozsądnie, by zdrowi i bezpieczni wrócić do obowiązków we wrześniu.

      Wielu z Was będzie miało możliwość poznawania ciekawych zakątków Polski i świata.

      Życzymy Wam niezapomnianych wrażeń

      i miłych wspomnień, wakacyjnych przyjaźni

      i spotkań z interesującymi ludźmi.

      Wróćcie w nowym roku szkolnym zdrowi,

      w doskonałych humorach,

      z zapasem sił do nauki i pracy,

      gotowi do podejmowania nowych wyzwań

      i kolejnych zadań.

    • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
     • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

     • 19 czerwca pożegnaliśmy  rok szkolny 2018/19. Pani Dyrektor Anna Szczepaniak podsumowała pracę szkoły oraz złożyła życzenia na wakacje wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom. Następnie pożegnała odchodzących na emeryturę nauczycieli - p. Alinę Serwiak, p. Marię Pochwicką i p. Krzysztofa Gandziarskiego. Podziękowała również za współpracę i okazaną pomoc przedstawicielom instytucji współpracujących ze szkołą - p. Krystynie Obrzud - przedstawicielowi Banku Spółdzielczego, Oddział Złoczew, p. Markowi Łuczakowi - przedstawicielowi Nadleśnictwa Złoczew oraz p. Elżbiecie Grabarczyk - przewodniczącej Rady Rodziców.

      Poczet sztandarowy przekazał sztandar szkoły młodszym koleżankom i kolegom z klas VII.

      Uczniowie. którzy wyróżnili się swoją pracą, zaangażowaniem czy systematycznością otrzymali nagrody.

      Nagrodę Burmistrza za najwyższą średnią w klasach kończących szkołę otrzymali - Laura Sufleta z gimnazjum i Klaudia Majdańska ze szkoły podstawowej.

      Sportowcem roku z gimnazjum został Krystian Kuźnik.  Sportowcami roku ze szkoły podstawowej zostały: Marta Kropacz, Karolina Kamas. Daria Spychalska, Natalia Tomala.

      Statuetki dla oddziałów gimnazjalnych Primus Inter Pares, czyli Najlepszy z najlepszych otrzymali: Karolina Piesyk, Oliwia Obiegła, Edyta Pawlak, Laura Sufleta, Filip Barszczyk, Bartosz Dybski.

      Statuetkę Absolwent Roku ze szkoły podstawowej otrzymała Klaudia Majdańska.  Nagrodę Kopernicus otrzymały: Klaudia Majdańska i Alicja Szablewska.

      Wszystkim rodzicom wymienionych laureatów zostały wręczone listy pochwalne.

      Nagrodę za 100% frekwencję przez 3 lata edukacji w gimnazjum otrzymali: Sebastian Stępień oraz Patryk Kamiński. Za 100% frekwencję przez 8 lat edukacji w szkole podstawowej otrzymał Robert Kowalski.

      Nagodzeni zostali również uczniowie, którzy w bieżącym roku szkolnym zdobyli tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym - z języka polskiego Klaudia Majdańska (opiekun: p. Anna Jagieło), a z historii Błażej Magda (opiekun p. Renata Andrych).

      Następnie wychowawcy wraz z panią dyrektor i p. wicedyrektorem Krzysztofem Pędziwiatrem wręczyli nagrody dla uczniów z klas I - III z najlepszymi wynikami w nauce i nagrody za 100 % frekwencję. Otrzymali je:

      kl. 1 a: Adam Konieczny, Michalina Majdańska, Marcel Mitka, Oskar Rąpała, Agata Szczepaniak, Zuzanna Walczak. 100% frekwencja - Adam Konieczny.

      kl. 1 b: Alicja Firas, Paweł Jadwiszczak, Zygmunt Słaby, Jassika Świtoń.

      kl. 2 a: Karolina Kowalska, Fryderyk Kowalski, Iga Ługowska, Jagoda Ługowska, Urszula Olszewska, Justyna Statkiewicz, Bartosz Świątczak.  100% frekwencja - Gracjan Grzegorczyk, Adam Zychla.

      kl. 2 b: Dominika Malas, Gabriela Michalska, Kacper Świątek. 100% frekwencja - Dominika Malas.

      kl. 2 c: Piotr Cała, Maria Ciołek, Nina Jagoda, Tomasz Lis, Julia Nowicka, Dominik Pilarski, Szymon Pilarski, Wiktor Sufleta, Katarzyna Wyrwas, Daria Zdzienicka. 100% frekwencja - Jan Kurek.

      kl. 3 a: Michał Jaszczyk, Gabriela Koszek, Bartosz Krykwiński, Mateusz Lis, Filip Osmelak, Mikołaj Ostrowski.

      Następnie wręczono nagrody dla uczniów z klas IV - VIII i III klas gimnazjalnych, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, a także dla tych, którzy w roku szkolnym 2018/19 uzyskali 100 % frekwencję:

      kl. 4 a: Aleksandra Banach, Kinga Lis, Marika Rył, Szymon Szczepaniak, Jan Lorek. 100% frekwencja - Szymon Lebiedziński.

      kl. 4 b: Michał Ciołek, Hanna Domagalska, Julia Kowalska, Magdalena Kuśmierek, Natalia Ługowska, Natalia Majchrowska, Patrycja Miłek, Iga Mirek, Zuzanna Wierucka, Iga Żarnecka. 100% frekwencja - Michał Ciołek, Dominik Wujas.

      kl. 4 c: Jeremiasz Dudek, Jakub Grobelny, Paweł Jankowski, Wiktor Marczak, Maja Muzeja, Zuzanna Panek, Kinga Spychalska, Nikola Szwagrzak.

      kl. 4 d: Amelia Anioł, Dawid Banasiewicz, Gabriela Kotowska, Aleksander Myszkowski, Mateusz Mytkowski, Olaf Olszewski, Kinga Rąpała, Franciszek Rzepecki, Alan Nieżwicki.

      kl. 5 a: Igor Baś, Wiktoria Brzęczek, Gabriela Dębska, Izabela Jeżewska, Kacper Krzywański, Paulina Kurek, Maria Kuśmierek, Jakub Matusiak, Patryk Nogala, Zuzanna Pawlak, Natasza Szczygieł.

      kl. 5 b: Bartłomiej Garłowski, Łukasz Jaros, Wiktoria Kałuża, Tatiana Karnkowska, Tatiana Krawczyk, Izabela Ługowska, Julia Mieszała, Michał Sibera, Anna Stępień. 100% frekwencja - Wiktoria Kałuża, Joanna Kowalska, Michał Sibera, Anna Stępień.

      kl. 5 c: Tatiana Grabarczyk, Kinga Zwierzak. 100% frekwencja - Natalia Kropacz, Daniel Parzybut.

      kl. 6 a: Weronika Banasiewicz, Piotr Drzazga, Nikodem Jasek, Filip Mieszała, Wiktoria Świniarska, Monika Tyszkiewicz.

      kl. 6 b: Oliwia Ciołek, Justyna Florczak, Kornelia Gałązka, Karolina Pabjaniak, Patrycja Świtoń, Katarzyna Wika, Michalina Witkowska, Zuzanna Zwierzak, Wiktoria Żywica.

      kl. 6 c: Aleksandra Grobelna, Dominika Konieczna, Zuzanna Świtała, Dominika Wysota.

      kl.  7 a: Krzysztof Gąsiorowski, Beata Jagielska, Franciszek Ługowski, Natalia Nowicka, Klaudia Świątek.

      kl. 7 b: Marta Dobras, Alan Fyda, Karolina Garłowska, Karolina Kępa, Marcin Obałka. 100% frekwencja - Karolina Kępa.

      kl. 8 a: Maciej Ludziejewski, 100% frekwencja - Robert Kowalski.

      kl. 8 b: Martyna Gabrysiak.

      kl. 8 c: Łucja Górzna, Paulina Łukomska, Klaudia Majdańska, Michalina Staszek, Alicja Szablewska, Paulina Wyrwas, Wiktoria Wyrwas.

      kl. III a gimnazjum: Oliwia Gąsior, Oliwia Obiegła, Karolina Piesyk. 100% frekwencja - Aleksandra Kępa

      kl. III b gimnazjum: Julia Anioł, Edyta Pawlak, Weronika Trendowicz, Natalia Woźniak, Magdalena Wymysłowska.

      kl. III c gimnazjum: Laura Sufleta, Filip Barszczyk, Bartosz Dybski.

      kl. III d gimnazjum: Zuzanna Domagała, Maksymilian Świątczak, Piotr Zdziebko. 100% frekwencja - Oliwia Petryna.

      Na zakończenie życzenia całej społeczności szkolnej złożyli: Burmistrz Miasta Złoczewa - p. Dominik Drzazga, ksiądz Proboszcz, Piotr Wierusz, przewodnicząca Rada Rodziców oraz przedstawiciele banku i nadleśnictwa.

      Uczniowie klas VII pożegnali absolwentów, a przedstawiciele  klas VIII i III gimnazjum w krótkiej części artystycznej podziękowali za trud włożony w ich kształcenie. Występ uświetnił chór pod kierunkiem p. Pawła Goszczyńskiego. Organizacją zakończenia roku szkolnego zajęli się wychowawcy klas VIII (p. Zofia Stalmach, p. Mariusz Dobiecki, p. Jarosław Furmańczyk) oraz klas gimnazjalnych (panie: Aneta Krzemińska, Elżbieta Mazurkiewicz, Emilia Kaczmarek i p. Mariusz Pałka). Uroczystą akademię prowadzili absolwenci szkoły: Karolina Piesyk oraz Maciej Ludziejewski.

         Po akademii w sali gimnastycznej uczniowie udali się do  klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami i odebrali świadectwa. (DW)