• WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE IGRZYSK DZIECI I IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2018/2019
     • WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE IGRZYSK DZIECI I IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2018/2019

     • Dnia 30 września 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Sieradzu z rąk członka Zarządu Powiatu Sieradzkiego Tomasza Balińskiego odbyło się wręczanie pamiątkowych pucharów i dyplomów  za współzawodnictwo sportowe w Powiatowych Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych za rok szkolny 2018/2019.

      Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły na Igrzyskach Dzieci   zajęła VI miejsce , reprezentacja chłopców miejsce V miejsce, co w rankingu rywalizacji 30 szkół  daje nam wysoką lokatę 😉

      Reprezentacja dziewcząt i chłopców naszej szkoły na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  zajęła ex aequo VI miejsce  😉

      Życzymy dalszych sukcesów sportowych w obecnym roku szkolnym 😊

    • Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca
     • Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

     • "Bicie Rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo - oddechowej"

      w Szkole Podstawowej

      im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie.

      16 października to Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Akcja bicia rekordu odbywała się pod szyldem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

      W naszej szkole w akcji RKO wzięło udział 55 uczniów. Przez 30 minut prowadzili oni akcję reanimacyjną na 4 fantomach.

      Wydarzenie przygotowały i koordynowały panie Agnieszka Ciołek, Aneta Pabiniak, Anna Wzgarda-Karnkowska i Izabela Rybka.

    • Akcja Narodowe czytanie w naszej szkole
     • Akcja Narodowe czytanie w naszej szkole

     • W czwartek 3 października nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji popularyzującej czytelnictwo polskiej literatury i - co za tym idzie - propagującej postawę patriotyzmu oraz prospołecznych zachowań. Główne hasło akcji przeprowadzonej w naszej szkole  brzmiało: „ Kto czyta książki, żyje dłużej ”.

      Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana od 2012 roku przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Co roku wybierane są dzieła literackie zaliczane do kanonu najpiękniejszej polskiej literatury o tematyce patriotycznej i społecznej. Pierwsze czytanie zostało zainicjowane lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Kolejno Polacy mieli okazję czytać i słuchać dzieła Aleksandra Fredry, Henryka Sienkiewicza, Bolesława Prusa, czy Stanisława Wyspiańskiego. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru ośmiu ze stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

      „Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii (…)To dzieła niepowtarzalne i – mimo niewielkich rozmiarów – doniosłe”. - napisał w specjalnym liście Prezydent Andrzej Duda.

      W tym roku uczniowie naszej szkoły czytali „Katarynkę” Bolesława Prusa, lekturę obowiązkową w klasach 4-6. To wzruszająca lektura, ale też dająca nadzieję potrzebną w najcięższych chwilach naszego życia. I nie ma znaczenia , że historia dotyczy minionej epoki, bo jej treść niesie ciągle aktualne przesłania, aby w życiu żyć uczciwie, nie krzywdzić drugiego człowieka, dążąc do realizacji własnych potrzeb, aby pochylać się nad potrzebującymi i podawać pomocną dłoń słabszym. Akcja narodowego czytania połączona była z akcją głośnego czytania. Uczniowie klasy VI c czytali fragmenty lektury w sali gimnastycznej uczniom klas piątych i szóstych, przybliżyli również biografię Bolesława Prusa, ciekawostki z jego życia i ważniejsze wypowiedzi autora. Podsumowaniem tej akcji było przygotowanie przez uczniów klas V zaproszeń, a uczniów klas VI plakatów na adaptację filmową Katarynki. Mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie zmotywuje uczniów w wieku szkolnym do czytania klasyki polskiej literatury.

                                                                        Opracowanie: Anna Lis, Małgorzata Ciupek

    • Lekcje w III b
     • Lekcje w III b

     • Po powrocie do szkoły, wypoczęci uczniowie ochoczo rzucili się w wir pracy. W kl. III b odbywały się różnorodne zajęcia: z kodowania i robotyki z klockami WeDo, praca z mapą, utrwalanie tabliczki mnożenie, gry i zabawy planszowe i ruchowe.Była to miła przygoda.

      B. Centkowska

    • Lekcja w terenie
     • Lekcja w terenie

     • W dniu 15 pażdziernika uczniowie klasy III b i III c pojechali do lasu. Zajęcia w terenie poprowadził p.leśniczy w Pyszkowie.

      Dzieci utrwaliły warstwy lasu oraz poszerzyły wiedzę o łańcuchach pokarmowych i grzybach. Pracownik Nadleśnictwa Złoczew opowiedział o gospodarce lasu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści i chętnie spacerowały po lesie.

      Na koniec dzieci zjadły pyszną kiełbasę upieczoną na ognisku na Słonecznej Polanie. Pogoda i humory dopisywały. Zmęczeni wróciliśmy do szkoły. 

      B. Centkowska, J. Widera - Drab

    • Opłata za posiłki w październiku
     • Opłata za posiłki w październiku

     • Prosimy o pilne uregulowanie opłat za posiłki.

      W m-cu październiku koszt obiadów wynosi 64,40 zł. Koszt śniadań - 34,50 zł.

      Szczegółowe informacje o zaległej kwocie znajdują sie na poczcie w dzienniku elektronicznym. 

    • Biegi przełajowe - zawody
     • Biegi przełajowe - zawody

     •  

      Dnia 10 października 2019r. w Burzeninie odbyły się Finały Powiatowych Sztafetowych Biegów Przełajowych, w których udział wzięły reprezentacje naszej szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców zarówno w Igrzyskach Dzieci jak i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

      Na Igrzyskach Dzieci III miejsce zajęła reprezentacja chłopców w składzie:

      1.Dudek Jeremiasz

      2.Kosiara Wiktor

      3.Kwapisz Ksawery

      4.Lebiedziński Szymon

      5.Olszewski Olaf

      6.Stelmach Filip

      7.Szczepaniak Szymon

      8. Wytych Bartłomiej

      9. Wzgarda Oliwier

      10.Matusiak Jakub

       

      Na Igrzyskach Dzieci IV miejsce zajęła reprezentacja dziewcząt w składzie:

      1. Dębowska Natalia
      2. Grabarczyk Tatiana
      3. Gurbiel Zuzanna
      4. Kałuża Wiktoria
      5. Karbowska Dominika
      6. Ługowska Natalia
      7. Mentel Angelina
      8. Szczygieł Natasza
      9. Wierucka Zuzanna
      10. Zwierzak Kinga
      11. Żywica Amelia

      Na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  II miejsce zajęła reprezentacja chłopców w składzie:

      1.Chromiak Szymon

      2.Kopciała Dominik

      3.Krzywania Jakub

      4.Lebiedziński Wiktor

      5.Leśnik Jakub

      6.Melka Damian

      7.Pajak Patryk

      8.Piotrowski Albert

      9.Świątek Kacper

      10. Wierucki Bartłomiej

      Chłopcy dnia 15 października 2019r. reprezentowali naszą szkołę na Półfinałach Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych zajmując tam III miejsce.

      Na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  III miejsce zajęła reprezentacja dziewcząt w składzie:

      1.Żywica Wiktoria

      2.Kaczmarek Magdalena

      3.Witkowska Michalina

      4. Kubiak Kinga

      5.Świtoń Patrycja

      6. Jagielska Beata

      7.Grzesiak Natalia

      8.Szymczak Martyna

      9. Ciołek Oliwia

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy jak NAJWIĘCEJ SUKCESÓW SPORTOWYCH 😊

    • Dzień Chłopaka w klasie III c i III b
     • Dzień Chłopaka w klasie III c i III b

     • 2 października 2019r. klasy IIIc i IIIb wybrały się z okazji Dnia Chłopaka  do Parku rozrywki Fun Zone w Wieluniu. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja rówieśniczych grup, rozwijanie motoryki dużej i małej  oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Dwie godziny zabawy w sali trampolin i figloraju, w którym znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności, minęły nam bardzo szybko. Dzieciom nie schodził uśmiech z buzi.

                                                                                     Joanna Widera-Drab

                                                                                     Bogusława Centkowska

    • Dzień Chłopaka klas szóstych i V d
     • Dzień Chłopaka klas szóstych i V d

     • W dniu 30 września z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klas: V d, VI a, VI b oraz VI c udali się na wycieczkę do Łodzi. Głównym celem wycieczki była integracja wychowanków i kultywowanie tradycji klasowych. Pierwszym punktem programu były zajęcia sportowe w parku trampolin Jump World. Każdy mógł tu spędzić aktywnie czas pod okiem trenerów, korzystając z różnych atrakcji. Największym powodzeniem cieszyły się słupy wspinaczkowe :-)

      Następnie udaliśmy się do Manufaktury, gdzie w kinie Cinema City obejrzeliśmy seans filmowy. Największym zainteresowaniem cieszyły się - wśród młodszych uczniów -"Wyprawa Magellana", a wśród starszych - "Legiony".

      Oczywiście nie obyło się bez wspólnego posiłku i wesołych rozmów w gronie przyjaciół.  Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. (DW)

    • Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka
     • Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

     • Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich chętnych uczniów na dyskotekę  w dniu 2 października (środa) w godzinach  od 17:00  do 21:00. Dyskoteka odbędzie sie na dolnym holu w części od strony u. Szkolnej - obok małej sali gimnastycznej.

      Wszyscy uczestnicy dyskoteki w dniu 3 paździenika (czwartek) są zwolnieni z pytania (nie dotyczy wcześniej zapowiedzianych sprawdzianów).

     • Zebranie Rady Rodziców

     • W dniu 30 września (poniedziałek) o godz. 17:00 w sali nr 10 odbędzie się zebranie Rady Rodziców. Zapraszamy wszystkich klasowych delegatów (tzw "Jedynki") obecnej i poprzedniej Rady.

    • Lekcja pamięci
     • Lekcja pamięci

     • W dniu 24 września 2019 roku klasy III b i III c spotkały się pod obeliskiem w Parku Pamięci. Uczniowie wysłuchali historii mieszkańców Złoczewa z okresu II wojny światowej. Oddano hołd pomordowanym, odczytano nazwiska wyryte na kamiennych płytach. Minutą ciszy uczczono pamięć pomordowanych. Zapalono znicze.

      W nastroju powagi i zadumy, wróciliśmy do szkoły.

      B. Centkowska i J. Widera - Drab

    • Wystawa w złoczewskim pałacu.
     • Wystawa w złoczewskim pałacu.

     • W dniu 20 września 2019 roku klasy : III b i III c wzięły udział w wydarzeniu lokalnym pt. "Złoczew utkany ze wspomnień". Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli wystawę "Złoczew - początki szlacheckiego miasta" w sali lustrzanej Pałacu Ruszkowskiech. Wysłuchali też prelekcji p. Joanny Domagalskiej, pracownika MOK w Złoczewie.

      Dzieciom i nauczycielom bardzo podobała się wystawa.

    • Akcja "Sprzątanie świata"
     • Akcja "Sprzątanie świata"

     • Uczniowie naszej szkoły jak co roku wzięli udział w akcji sprzątania świata. Posprzątaliśmy sąsiadujący z naszą szkołą park oraz trochę pobliskiwgo lasu i drogę do niego prowadzącą 😊.

      Młodsi uczniowie na zajęciach świetlicowych wykonali prace plastyczne na temat Jak należy dbać o Ziemię aby nam żyło się miło.

      Aneta Pabiniak

    • I WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNY „DBAM O ŚRODOWISKO”
     • I WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNY „DBAM O ŚRODOWISKO”

     • Zarząd Województwa Łódzkiego zaprasza uczniów  klas I - VIII do udziału w I Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym "DBAM O ŚRODOWISKO".

      Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy z zakresu ochrony środowiska, w szczególności aspektów związanych z segregowaniem i recyklingiem odpadów oraz ochroną powietrza przed zanieczyszczeniami, rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postaw proekologicznych wobec środowiska naturalnego oraz kształtowania odpowiedzialności za stan środowiska. 

      Konkurs "DBAM O ŚRODOWISKO" będzie prowadzony w ramach dwóch bloków tematycznych: "Drugie życie odpadu" oraz "Walczymy ze smogiem".

      Uczestnicy Konkursu mogą wziąć udział w obu blokach tematycznych, nadsyłając pracę, wykonaną zgodnie z Regulaminem Konkursu, w nieprzekraczalnym terminie, do dnia 15 października 2019 r.

      Dla uczestników najwyżej ocenionych prac zostaną przyznane atrakcyjne nagrody.

      Przedmiotem Konkursu jest wykonanie przez uczestników pracy plastycznej

      - w ramach I bloku tematycznego: trójwymiarowego projektu/instalacji,

      – w ramach II bloku tematycznego: plakatu (format A2 lub A3) lub ulotki (format A5).

      Prace muszą ściśle dotyczyć tematyki Konkursu i spełniać następujące warunki w zależności od grupy wiekowej:

      1) w ramach I bloku tematycznego pn. „Drugie życie odpadu”:

      a) I grupa wiekowa – klasy I-III, – wykonanie: trójwymiarowy projekt lub instalacja, temat „Drugie życie odpadu”, przedstawiające różne sposoby wykorzystania odpadów, wielkość: max. 1 m wysokości i max. 1 m szerokości, technika dowolna, zaprezentowane w formie krótkiego filmiku zgodnie z regulaminem;

      b) II grupa wiekowa – klasy IV-VI, – wykonanie: trójwymiarowy projekt lub instalacja, temat „Drugie życie odpadu”, przedstawiające różne sposoby wykorzystania odpadów, wielkość: max. 1 m wysokości i max. 1 m szerokości, technika dowolna, zaprezentowane w formie krótkiego filmiku zgodnie z regulaminem

      c) III grupa wiekowa – klasy VII-VIII, – wykonanie: trójwymiarowy projekt lub instalacja, temat „Drugie życie odpadu”, przedstawiające różne sposoby wykorzystania odpadów, wielkość: max. 1 m wysokości i max. 1 m szerokości, technika dowolna, zaprezentowane w formie krótkiego filmiku zgodnie z regulaminem

      2) w ramach II bloku tematycznego pn. „Walczymy ze smogiem”:

      a) I grupa wiekowa – klasy I-III, - wykonanie: plakat, temat „Walczymy ze smogiem”, technika dowolna, na papierze, format papieru A2 lub A3, praca dwuwymiarowa (płaska);

      b) II grupa wiekowa – klasy IV-VI, - wykonanie: ulotka, temat „Walczymy ze smogiem”, zawierająca część graficzną i tekstową, technika dowolna, na papierze, format papieru A5;

      c) III grupa wiekowa – klasy VII-VIII, - wykonanie: ulotka, temat „Walczymy ze smogiem”, zawierająca część graficzną i tekstową, technika dowolna, na papierze, format papieru A5.

      Szczegółowy regulamin  oraz karta zgłoszenia znajdują się w załacznikach na stronie Organizatora.

      Prace/ filmiki wraz z kartą zgłoszenia należy przynosić do p. Doroty Walczak do dnia 10 października. 

     • Uwaga!! Zmiana dowozów.

     •  W tygodniach pracy szkoły dowozy odbywają się na 2 zmiany. Co tydzień kurs rozpoczyna się od innego kierunku.  

      Zmiana I.

      Rano:

      1 kurs: 6:30 Złoczew - 6:37 Szklana Huta- 6:45 Brzeźnica - 6:55 Gronówek - 7:03 Burdynówka - 7:06  Borzęckie - 7:10 Miklesz - 7:12 Złoczew

      2 kurs: 7:12 Złoczew -  7:17 Stanisławów - 7:22 Łagiewniki - 7:26 Grójec Mały - 7:30 Grójec Wielki - 7:35 Robaszew - 7:40 Pieczyska - 7:45 ul. Cegielniana - 7:55 Złoczew

      Po 6/7 lekcji:

      1 kurs: 13:45 Złoczew - 13:52 Szklana Huta- 13:55 Gronówek - 14:03 Brzeźnica - 14:13 Burdynówka - 14:16  Borzęckie - 14:20 Miklesz - 14:25 Złoczew

      2 kurs: 14:40 Złoczew -  14:45 Stanisławów - 14:50 Łagiewniki - 14:55 Grójec Mały - 14:58 Grójec Wielki - 15:03 Robaszew - 15:10 Pieczyska - 15:13 ul. Cegielniana - 15:16 Złoczew

      Po 8 lekcji:

      1 kurs: 15:35 Złoczew - 15:42 Szklana Huta - 15:45 Gronówek - 15:53 Brzeźnica- 16:13 Burdynówka - 16:10 Borzęckie - 16:15 Miklesz - 16:20 Złoczew

      2 kurs: 16:25 Złoczew - 16:33 Stanisławów - 16:40 Łagiewniki - 16:44 Grójec Mały - 16:46 Grójec Wielki - 16:55 Robaszew - 17:00 Pieczyska - 17:05 - ul. Cegielniana - 17:10 Złoczew

       

      Zmiana II.

      Rano:

      1 kurs: 6:30 Złoczew -  6:38 Stanisławów - 6:43 Łagiewniki - 6:48 Grójec Mały - 6:50 Grójec Wielki - 6:55 Robaszew - 7:00 Pieczyska - 7:02 ul. Cegielniana - 7:10 Złoczew

      2 kurs: 7:10 Złoczew - 7:17 Szklana Huta- 7:25 Brzeźnica - 7:30 Gronówek - 7:38 Burdynówka - 7:40  Borzęckie - 7:45 Miklesz - 7:55 Złoczew

      Po 6/7 lekcji:

      1 kurs: 13:45 Złoczew -  13:53 Stanisławów - 14:00 Łagiewniki - 14:05 Grójec Mały - 14:08 Grójec Wielki - 14:12 Robaszew - 14:17 Pieczyska - 14:20 ul. Cegielniana - 14:25 Złoczew

      2 kurs:  14:40 Złoczew - 14:47 Szklana Huta- 14:50 Gronówek – 14:58 Brzeźnica - 15:08 Burdynówka - 15:10  Borzęckie - 15:15 Miklesz - 15:20 Złoczew

      Po 8 lekcji:

      1 kurs: 15:35 Złoczew - 15:43 Stanisławów - 15:48 Łagiewniki - 15:52 Grójec Mały - 15:55 Grójec Wielki - 16:00 Robaszew - 16:07 Pieczyska - 16:10 - ul. Cegielniana - 16:20 Złoczew

      2 kurs: 16:25 Złoczew - 16:32 Szklana Huta - 16:35 Gronówek - 16:42 Brzeźnica - 16:52 Burdynówka - 16:58 Borzęckie - 17:02 Miklesz - 17:10 Złoczew

    • Opłata za posiłki
     • Opłata za posiłki

     • Prosimy o pilne uregulowanie opłat za posiłki.

      W m-cu wrześniu koszt obiadów wynosi 56 zł. Koszt śniadań - 30 zł.

      Szczegółowe informacje o zaległej kwocie znajdują sie na poczcie w dzienniku elektronicznym. 

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

     •  2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Zainaugurowany on został  Mszą Świętą w kościele parafialnym.

         Następnie na placu szkolnym zgromadzili się uczniowie, rodzice i nauczyciele. p. Dyrektor Anna Szczepaniak przywitała wszystkich uczniów i ich rodziców. Życzenia na nowy rok szkolny złożyli wszystkim uczniom i pracownikom szkoły zaproszeni goście: p. V -ce Burmistrz Dariusz Tokarski, Ksiądz Proboszcz Piotr Wierusz.

         Rok szkolny rozpoczęliśmy również występami artystycznymi w wykonaniu uczniów pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego.  Po części oficjalnej uczniowie ze swoimi wychowawcami udali sie do klas.

         Na nowy rok szkolny życzymy wielu sukcesów uczniom i nauczycielom, a rodzicom zadowolenia z ich pociech! (DW)

     • Uwaga!

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września o godz. 915 na dziedzińcu szkoły (obok łącznika). O godz. 800 uroczysta Msza Św. w kościele.

      Dowozy w poniedziałek (2 września) wg harmonogramu:

      640 - Złoczew - Szklana Huta - Gronówek - Brzeźnica - Burdynówka - Borzęckie - Miklesz - Złoczew

      710 - Złoczew - Stanisławów - Łagiewniki - Grójec Mały - Grójec Wielki - Robaszew - Pieczyska - ul. Cegielniana - Złoczew

      O godzinie odwozu w tym dniu uczniowie zostaną poinformowani w szkole.

      Rozkład dowozów obowiązujących od 3 września ukaże się na stronie szkoły i w dzienniku elektronicznym w poniedziałek.

      Pilne!

      Bardzo proszę, aby uczniowie, którzy nie rozliczyli się z kluczy do szafek, oddali je do wychowawcy w poniedziałek. Od wtorku przydział nowych szafek.

      Dyrektor szkoły

      Anna Szczepaniak

    • Ogłoszenie!
     • Ogłoszenie!

     •    Przypominamy, że na terenie budynku szkolnego obowiązuje zmiana obuwia. Obuwie zmienne powinno posiadać białą lub jasną podeszwę, tzw. typu non-marking, czyli niepozostawiającego śladów (halówki). Powyższe obuwie obowiązuje również na lekcjach wychowania fizycznego.

      Dyrektor Szkoły

      Anna Szczepaniak