• Muzyczna lekcja historii
     • Muzyczna lekcja historii

     •  Dnia 23 XI 2018r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty Koncert Pieśni Patriotycznej zorganizowany w celu uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród zaproszonych gości  znaleźli się burmistrz Miasta i Gminy Złoczew p. Dominik Drzazga, radni  Gminy Złoczew, przedstawiciele różnych instytucji, rodzice naszych uczniów, nauczyciele emeryci oraz pracownicy szkoły.

       Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor Anna Szczepaniak, która przybliżyła temat koncertu. Następnie wysłuchaliśmy piosenki Janusz Radka pt. „Ja to mam szczęście” z bardzo wymownym tekstem. A później laureaci konkursu recytatorskiego: Patrycja Miłek, Hania Domagalska, Kinga Załęcka i Maciej Ludziejewski wydeklamowali wiersze.

       Punktem kulminacyjnym był występ chóru i zespołu muzyki dawnej z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu z Wielunia, który rozpoczął swój występ Mazurkiem Dąbrowskiego. Młodzież zaśpiewała również takie utwory jak: "Dezyderata", "Rota", "Kocham cię Polsko", "Bogurodzica", "Ułan i dziewczyna", "Jeszcze jeden mazur" i inne. Po koncercie dyrekcja zaprosiła rodziców i nauczycieli na wywiadówki, a gości na słodki poczęstunek.

        W przygotowaniu uroczystości wzięły udział następujące osoby: p. Joanna Widera -Drab, p. Aneta Jamrozy,  p. Beata Paluch, p. Lidia Gajda. 

        Pracownikom obsługi, którzy włączyli się w przygotowanie imprezy, serdecznie dziękujemy.

      Joanna Widera - Drab

      Obejrzyj fragmenty występów chóru:

    • KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI
     • KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI

     •   Od 19. listopada w bibliotece szkolnej trwa coroczny KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Każdy może znaleźć odpowiednią książkę dla siebie. Tematyka książek jest zróżnicowana – od bajeczek i baśni do czytania i kolorowania po książki popularno – naukowe, słowniki, atlasy i pamiętniki.

        Dzięki kiermaszowi biblioteka szkolna wzbogaci się o nowe woluminy.

        Kiermasz dobiega końca …..

                                                   Zapraszamy!!!

      opr. i zdjęcia Beata Paluch

    • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • „Czy to jutro, czy to dziś każdemu potrzebny jest miś”

      25 listopada nasi pluszowi ulubieńcy obchodzili swoje święto i dlatego nie mogło ich zabraknąć w naszej szkole. Różnokolorowe, mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i w czasie przerw.

      Więcej informacji w zakładce: 

      BIBLIOTEKA / Z ŻYCIA BIBLIOTEKI

      Zapraszamy!

      Beata Paluch

    • Warsztaty papiernicze
     • Warsztaty papiernicze

     •   22 listopada 2018 r. uczniowie pod okiem instruktorów w strojach mnichów czerpali ręcznie papier z dębowej kadzi papierniczej. W zabytkowej prasce odciskali wyczerpany papier, barwili go techniką japońską, pisali gęsim piórem oraz odciskali pieczęcie lakowe. Na początku wysłuchali krótkiej historii papieru.

      Więcej informacji w zakładce:

      Biblioteka/ Z życia biblioteki

       Beata Paluch

    • Śniadanie na "5"
     • Śniadanie na "5"

     • W miniony poniedziałek (19 listopada) odbyła się w naszej szkole kolejna odsłona inicjatywy zdrowo-żywieniowej „Śniadanie na 5”. Głównym punktem wydarzenia było przygotowanie zdrowego oraz pożywnego śniadania przez uczniów klas IV-VIII

      Przyrządzenie posiłku spotkało się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wśród uczniów, czego rezultatem były niezwykle kolorowe oraz wartościowe kompozycje śniadaniowe. Przygotowaniom przypatrywali się oraz nadzorowali wychowawcy klas, którzy chętnie udzielali swoim wychowankom porad kulinarnych w oparciu o swe wyrafinowane gusta smakowe oraz wiedzę zdrowotno-żywieniową.

      Niezwykle cennym wsparciem teoretycznym okazały się natomiast prezentacje o tematyce zdrowego żywienia, przygotowane oraz przedstawione wspólnie przez wychowawców oraz uczniów klas gimnazjalnych.

      Tak lekkostrawnie zaserwowana strawa oraz wiedza na pewno zaowocują większą świadomością zdrowego odżywania się oraz następnymi wydarzeniami tego rodzaju w naszej szkole.  

      Barbara Guziak

    • Dzień Życzliwości i Pozdrowień
     • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     • „Czy pogoda, czy też deszcz, uśmiech leczy, dobrze wiesz

           21 listopada obchodzimy  Dzień życzliwości i pozdrowień. Z tej okazji Samorząd szkolny złożył wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzenia radości, gdyż „uśmiech i miłe słowo daje wszystkim moc szałową”.

      Samorząd Uczniowski

    • Międzygminny Konkurs Czytelniczy
     • Międzygminny Konkurs Czytelniczy

     •       Już po raz siódmy nasza szkoła była organizatorem  Konkursu Czytelniczego „Wiem, bo czytam” dla klas II - III, który odbył się pod hasłem „Jestem małym patriotą.” Tegoroczny konkurs zorganizowany został w listopadzie, by w ramach obchodów 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przybliżyć uczestnikom literaturę patriotyczną. Miał na celu również propagowanie aktywności i kultury czytelniczej, a także wyrabianie szacunku do języka ojczystego, tradycji narodowych i osiągnięć wielkich Polaków. Jego zadaniem było również integrowanie środowiska szkolnego.

          Finaliści ze szkół podstawowych w Broszkach, Stolcu, Unikowie, Klonowej, Waszkowskim i Złoczewie zmierzyli się z pytaniami związanymi z legendami polskimi oraz symbolami narodowymi i sylwetkami wielkich Polaków. Wszyscy uczniowie świetnie przygotowali się do konkursu, a o miejscach zdecydowały minimalne różnice punktowe.  W klasach drugich nagrodziliśmy aż pięciu uczestników, ponieważ dzieci zajęły miejsca ex aequo.

        Przebieg konkursu uświetnił pan Krzysztof Pędziwiatr, wicedyrektor szkoły, który czytał uczniom polskie legendy, nie objęte przedmiotem konkursu.

      Laureatami konkursu zostali:

      Klasy II

      I miejsce       Pilarski Szymon                SP  Złoczew

      II miejsce      Stępień Julia                     SP  Klonowa

      II miejsce      Statkiewicz Justyna          SP  Złoczew

      III miejsce     Kowalczyk Oliwia              SP  Stolec

      III miejsce     Scisło Szymon                  SP Stolec

       

      Klasy III

      I miejsce      Lis Mateusz                       SP  Złoczew

      II miejsce     Świerkowski Patryk           SP Waszkowskie

      III miejsce    Paprota Julia                     SP Broszki

       

            Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy uczestnictwa. Sponsorami nagród była Rada Rodziców oraz p. Beata Paluch z biblioteki szkolnej. 

          Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

      Danuta Paluch, Dorota Walczak

    • Bóbr 2018. Konkurs informatyczny.
     • Bóbr 2018. Konkurs informatyczny.

     • Do tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr przystąpiło 27188 uczniów  z Polski reprezentujących 2942 szkoły. Naszą szkołę reprezentowało 66 uczestników: 20 w kategorii Skrzat (klasy I - III), 25 w kategorii Benjamin (klasy IV - VI) oraz 21 w kategorii Junior (klasy VII - VIII). 

      Rozwiązania zadań konkursowych będą udostępnione 26.listopada na stronie organizatora: bobr.edu.pl . Wyniki konkursu powinny być opublikowane w podobnym terminie. (DW)

    • Uwaga!! Wzorowa łazienka
     • Uwaga!! Wzorowa łazienka

     • Przypominamy, ze trwa akcja Wzorowa łazienka. Nasza szkoła ma jeszcze szansę otrzymać roczny zapas środków czystości do toalet. W ciągu ostatnich dni przesunęliśmy sie o 21 miejsc w górę !!

      Bardzo prosimy o oddawanie głosów na naszą szkołę oraz o przynoszenie paragonów, na których jest udokumentowany zakup domestosa (np. płynu lub zawieszki - wystarczy jeden produkt). Jeden paragon to aż 20 puntów dla szkoły! Paragony można przynosić do p. Joanny Widera - Drab lub p. Doroty Walczak. 

      Wszystkim zaangażowanym w naszą akcję dziękujemy za okazane wsparcie.

      Wejdź na stronę galerii naszej szkoły TUTAJ.

      (Wyjaśnienie: Jeżeli po zagłosowaniu w mailu nie widać kodu należy włączyć opcję: Pokaż obrazki)

    • Uwaga!
     • Uwaga!

     • Realizując działania związane z obchodami 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości informujemy, że w dniu 23 listopada (piątek), o godz. 1700 w sali gimnastycznej, odbędzie się uroczysty koncert pieśni patriotycznych.

       Serdecznie zapraszamy!

    • 100 rocznica Odzyskania Niepodległości
     • 100 rocznica Odzyskania Niepodległości

     •   9 listopada w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.  Wprowadzenie  sztandaru i odśpiewanie hymnu polskiego pozwoliło  uświadomić zgromadzonym, że dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia, oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą - swoje życie.

        Konferansjerzy z klasy VII a: Franciszek Ługowski, Krzysztof Gąsiorowski, Kinga Załęcka, Natalia Nowicka, Beata Jagielska wprowadzili wszystkich w klimat zaborów i zaprosili na montaż słowno – muzyczny, w którym głównymi  aktorami były  uczennice z kl. III d: Natalia Kupis (matka), Zuzanna Domagała (syn), Weronika Mazurkiewicz ( recytator i sufler) oraz Mikołaj Tomczyk z kl. III c ( Moskal), Jakub Kaczmarek z kl. VIII b (żołnierz, wracający z wojny).  Przedstawienie   teatralne  uświetnił młodym aktorom chór szkolny pod opieką p. Pawła Goszczyńskiego.

        Po zakończeniu uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem Tomaszem Bartosikiem udali się pod obelisk „W hołdzie poległym za Ojczyznę” i złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz, by w ten sposób okazać nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów.

        O godz. 11.11  wszyscy ponownie spotkaliśmy w sali gimnastycznej, by zaśpiewać  Hymn Polski.

        Akademię przygotowały panie: Elżbieta Mazurkiewicz, Aneta Jamrozy, Renata Andrych. Dekorację wykonały: Lidia Gajda, Elżbieta Mazurkiewicz, Agnieszka Ciołek i Aneta Krzemińska.

        11 listopada 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika mieli możliwość wystąpić przed mieszkańcami miasta i gminy Złoczew w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury. Kończąc obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości  młodzież  podkreśliła, że nasi pradziadkowie zginęli właśnie za to, abyśmy my mogli spokojnie żyć, pracować i uczyć się w wolnej Ojczyźnie.

      filmik_z_wydarzenia1.mp4

      filmik_z_wydarzenia2.mp4​​​​​​​

      Elżbieta Mazurkiewicz

      Podczas obchodów uroczystości w MOK-u zostały również wręczone nagrody laureatom konkursu recytatorskiego "Turniej jednego wiersza" zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Złoczewie. Tematyka tegorocznego konkursu dotyczyła lieratury patriotycznej. Wsród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

      kl.I-III

      II miejsce - Agata Szczepaniak 

      kl.IV-VI

      Magdalena Kaczmarek 

      II miejsce- Hanna Domagalska

      III miejsce - Patrycja Miłek i Łukasz Jaros

      wyróżnienie: Zuzanna Panek

      kl.VII-VIII i gimn.

       I miejsce - Maciej Ludziejewski

      wyróżnienia: Oliwia Gąsior, Karolina Piesyk, Kinga Załęcka​​​​​​​

    • Konkurs recytatorski pt. „NIEPODLEGŁA – WIERSZEM MALOWANA”
     • Konkurs recytatorski pt. „NIEPODLEGŁA – WIERSZEM MALOWANA”

     • 30.10. 2018 r. w naszej szkole  odbył się konkurs recytatorski „NIEPODLEGŁA – WIERSZEM  MALOWANA”  Wzięło w nim udział 33. uczniów.

      Celem konkursu było: 

      - popularyzowanie treści patriotycznych,

      - budowanie postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia,

      - zainteresowanie uczniów poezją 

      - rozwijanie zdolności recytatorskich;

        Recytatorów  oceniała komisja  w składzie p. Eugenia Galowicz  i p. Anna Lis. Organizatorem konkursu była  p. Beata Paluch.  Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie, a zwycięscy nagrody książkowe.  Najlepsi recytatorzy zaprezentowali się również w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Klonowej. 

      Laureaci konkursu w naszej szkole:

       

      klasy I - III

      I miejsce Dominika Malas kl. II b

      II miejsce Katarzyna Wyrwas  kl. II c

      III miejsce Agata Szczepaniak  kl. I a

      klasy IV - VI

      I miejsce Zuzanna Panek kl. IV c

      II miejsce Jakub Matusiak kl. V a

      III miejsce Magdalena Kaczmarek kl. VI b

      klasy VII - VIII

      I miejsce Wiktoria Parzybut kl. VIII a

      II miejsce Maciej Ludziejewski kl. VIII a

      III miejsce Karolina Piesyk  kl. III a G

       

      Z Klonowej również przyjechaliśmy z nagrodami

      I miejsce  Jakub Matusiak kl. V a

      II miejsce  Zuzanna Panek kl. IV c

                                     Maciej Ludziejewski kl. VIII a

                                  Wiktoria Parzybut kl. VIII a

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

       

    • Ptaki z wizytą w klasie.
     • Ptaki z wizytą w klasie.

     • Uczniowie klasy I a kochają swoje zwierzęta. Potrafią prawidłowo zajmować się  pieskami, kotkami, rybkami, chomikami i  dbać o nie. Chętnie opowiadają o zabawach z nimi.

      Niektóre dzieci uwielbiają obserwować ptaki, dlatego odwiedził nas w klasie pan Adam Kobyłt, który zajmuje się hodowlą ptaków. Przedstawił dzieciom różne odmiany papug i pięknie śpiewające kanarki. Opowiedział o swojej pracy przy ptakach, opiece nad nimi, wystawach krajowych i zagranicznych, na których prezentował wyhodowane przez siebie ptaki. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali pana Adama, oglądali piękne ilustracje ptaków z różnych stron świata i obserwowali skrzydlatych przyjaciół w klasie. Zajęcia były wesołe i ciekawe. Dziękujemy.

      Danuta Paluch

    • Bóbr. Międzynarodowy Konkurs Informatyczny
     • Bóbr. Międzynarodowy Konkurs Informatyczny

     •  Już po raz drugi nasza szkoła przystąpi do Międzynarodowego Konkursu  Informatycznego Bóbr

       Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

        Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów, którzy są kreatywni i nie boją się wyzwań, lubią rozwiązywać skomplikowane zadania wymagające logicznego i analitycznego myślenia oraz chcą rozwijać i doskonalić swoje umiejętności w zakresie programowania.

        Organizatorzy konkursu Bóbr w Polsce Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Toruń, Learnetic, Gdańsk, Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Więcej informacji o konkursie oraz zbiór zadań z poprzednich edycji na stronie polskiego organizatora konkursu:  www.bobr.edu.pl

      Zapraszamy do zapoznania się z plakatem dotyczącym konkursu.bobr_plakat_a4.pdf

      Dorota Walczak

    • Śniadanie daje moc
     • Śniadanie daje moc

     •   Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. 

        Dlatego 8 XI w Dniu Śniadanie Daje Moc uczniowie klas I-III przygotowali zdrowe posiłki, aby włączyć się do tej akcji. Jak co roku uczniowie wykazali się niesamowitą inwencją. Przygotowali nie tylko zdrowe, ale i pomysłowe kanapki, a także utrwalili wiedzę o zdrowym odżywianiu.

                                                                                                                                           J.Widera-Drab

    • Prace dawne wsi polskiej.
     • Prace dawne wsi polskiej.

     • Od września 2018r. gościmy w szkole etnografa sieradzkiego muzeum pana Pawła Kieronia na cyklicznych lekcjach muzealnych. Celem tych lekcji jest przybliżenie uczniom kultury polskiej wsi. Dzieci mogą dowiedzieć się o tradycjach, różnorodności i tożsamości regionalnej wczoraj i dziś. Uczestniczą również w pracach dawnych wykonywanych przez gospodarzy jak np. tkanie dywanów na krosnach, wytwarzanie sera czy produkowanie masła w kierzonkach.

      Zajęcia zostały zorganizowane w ramach realizowanego projektu na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.  Tytuł projektu: "Prace dawne wsi polskiej".

                                                                  J.Widera-Drab

    • Wystawa "Ojcowie Polski Odrodzonej"
     • Wystawa "Ojcowie Polski Odrodzonej"

     • Z okazji  obchodów  100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości na korytarzu szkolnym została przygotowana wystawa pt. „Ojcowie Polski Odrodzonej”, która przypomina sylwetki wybitnych Polaków. Wśród nich wymienić należy: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Padarewskiego, Kazimierza Sosnowskiego, Wojciecha Korfantego, Ignacego Daszyńskiego, Wincentego Witosa, Józefa Hallera. Plansze z sylwetkami wybitnych mężów stanu opatrzone są ich biogramami. Kanwą do przygotowania wystawy stanowią barwy narodowe naszej flagi.

      Wystawa została przygotowana przez panie: Anetę Jamrozy, Lidię Gajda, Renatę Andrych, Anetę Krzemińską, Agnieszkę Ciołek, Izabelę Rybka.

    • Dzień Papieski
     • Dzień Papieski

     •  15 października odbyła się uroczysta akademia poświęcona 40-ej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Uczniowie poprzez wiersze i piosenki przedstawili najważniejsze wydarzenia z życia Jana Pawła II, od wyboru – 16 października 1978r. do śmierci - 2 kwietnia 2005r., dotyczące życia i śmierci wielkiego Polaka. Wysłuchali też fragmentów nauczania Jana Pawła II. W przygotowaniach prezentacji tekstów i piosenek wzięli udział uczniowie klasy VIII b i V b. Całość uzupełniała scenografia nawiązująca do tematu Dnia Papieskiego.

        Uroczystość przygotowali: p. Lidia Gajda, p. Justyna Włodarczyk, p. Maria Pochwicka i p. Dariusz Ostenda.

    • Europejski Dzień Języków Obcych
     • Europejski Dzień Języków Obcych

     •  Dnia 25 września w naszej szkole odbyło się przedstawienie przygotowane przez klasy 3 a i 3 b gimnazjum z okazji Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie przygotowali bajkę pt. "Kopciuszek" w języku angielskim i niemieckim.

       Przygotowania rozpoczęły się już w poprzednim roku szkolnym, miesiąc przed wakacjami. Mimo ogromnego stresu wszystko poszło zgodnie z planem. Starannie przygotowane stroje, muzyka, charakteryzacja i świetna scenografia, przygotowana przez uczennicę Kingę Piotrowską, zrobiły ogromne wrażenie na publiczności. 

       Uczniowie przygotowali przedstawienie pod opieką p. Marii Gonery oraz p. Agnieszki Olczyk.