• Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
          • Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w piątek 21 czerwca 2024 r. w dużej sali gimnastycznej zgodnie z poniższym harmonogramem: 

            900 – zakończenie roku dla klas I - IV 

            1000 – zakończenie roku dla klas V - VIII

            O godzinie 800  w kościele parafialnym Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego.

        • Podręczniki i ćwiczenia do religii na rok szkolny 2024/2025
          • Podręczniki i ćwiczenia do religii na rok szkolny 2024/2025

          • KLASA I

            Poznaję Boży świat - podręcznik

             

            KLAS A II

            Odkrywam Królestwo Boże - podręcznik

             

            KLASA  III

            Poznaję Jezusa – zeszyt ćwiczeń + podręcznik

             

            KLASA IV

            Odkrywam życie z Jezusem - zeszyt ćwiczeń + podręcznik

             

            KLASA V

            Szczęśliwi, którzy szukają prawdy - zeszyt ćwiczeń + podręcznik

             

            KLASA VI

            Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno – zeszyt ćwiczeń + podręcznik

             

            KLASA VII

            Szczęśliwi, którzy czynią dobro – zeszyt ćwiczeń + podręcznik

             

            KLASA VIII

            Szczęśliwi, którzy zdobywają świętość – zeszyt ćwiczeń + podręcznik

        • Przedstawienie teatralne „Aschenputtel”
          • Przedstawienie teatralne „Aschenputtel”

          • Dnia 07.06.2024 uczniowie klasy 7c i 7b zaprezentowali spektakl teatralny „Aschenputtel”, czyli „Kopciuszek” w języku niemieckim. Przedstawienie łączyło ze sobą tradycyjną i nowoczesną wersję baśni „Kopciuszek”.

            Uczniowie ubrani w piękne stroje z towarzyszącą muzyką, pięknie zatańczonym walcem wiedeńskim oraz śpiewem, wypowiadając role w języku niemieckim znakomicie wykreowali swoich bohaterów. Spektakl ujawnił uzdolnienia aktorskie, językowe, wokalne i taneczne uczniów, którzy bardzo dobrze poradzili sobie z tym trudnym zadaniem, jakim jest sztuka teatralna (i to w języku obcym!), czego dowodem były ogromne brawa zgromadzonej widowni.
            Klimat przedstawieniu nadała piękna scenografia, która przyciągała uwagę widzów.

            Organizatorzy:

            Agnieszka Olczyk, Aneta Krzemińska i Anna Wzgarda- Karnkowska

        • Byliśmy na targach książki w Warszawie….
          • Byliśmy na targach książki w Warszawie….

          • Tradycyjnie, nie mogło nas tam zabraknąć. 17 maja uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z najnowszą ofertą wydawniczą i kupić ulubione książki po okazyjnych cenach. Niektórzy spotkali na targach swoich ulubionych autorów i mogli zdobyć cenny autograf. Czas spędzony na targach minął nam błyskawicznie. O naszym pobycie na targach będą nam przypominać książki, które zakupiliśmy i które już w drodze powrotnej czytaliśmy.

            Będąc na stadionie oprócz spotkania z książkami poznaliśmy również zakulisowe ciekawostki związane z przygotowaniem do meczów Biało - Czerwonych na PGE Narodowym. Odwiedziliśmy Strefę Pucharową, gdzie obok pamiątek z Euro 2012 można podziwiać replikę Pucharu Polski, a podczas spaceru z przewodnikiem po stolicy poznaliśmy bajki i legendy warszawskie.

            Beata Paluch

        • Wycieczka w góry
          • Wycieczka w góry

          • W dniach 22 - 24 maja uczniowie klas IV - VI wzięli udział w wycieczce w Beskid Śląski i Żywiecki. Pierwszym punktem wycieczki był wjazd kolejką linowo - szynową na Górę Żar, skąd mogliśmy podziwiać panoramę Beskidu Małego oraz jezior w przełomie rzeki Soły. Natomiast opowieści w zabytkowej chacie góralskiej Jana Kawuloka przybliżyły nam dawne życie górali. Obecnie chałupa pełni rolę skansenu, w którym zobaczyć można naczynia kuchenne i gospodarcze wykonane z gliny, proste narzędzia wykorzystywane na roli, meble czy żarna do mielenia mąki. Jedną z najcenniejszych atrakcji Chaty są pasterskie instrumenty muzyczne: róg, gajdy, piszczałki, fujara i okaryna, których brzmienia wysłuchaliśmy z zainteresowaniem.

            Drugi dzień wyprawy rozpoczęliśmy od przejazdu Kolejką Wiślańską. W drodze zwiedziliśmy wodospad. Następnie kolejka zawiozła nas do  dolnego Zameczku Prezydenckiego oraz na zaporę wodną w Wiśle Czarne i na skocznię narciarską w Wiśle Malince. Podczas podróży kolejką mogliśmy wysłuchać ciekawych opowiadań przewodnika na temat historii Wisły oraz mijanych miejsc.

            Dłuższy czas spędziliśmy w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu. Jedną z ciekawszych atrakcji parku były muflony i daniele, które swobodnie przemieszczały się wśród zwiedzających, i które karmiliśmy z ręki. W zagrodach zobaczyliśmy: żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Jednak największymi atrakcjami parku była sokolarnia i sowiarnia, gdzie wykwalifikowani sokolnicy zaprezentowali ptaki drapieżne i sowy podczas ich lotów.

            W ostatnim dniu wycieczki udaliśmy się  do Bielska Białej, gdzie mięliśmy zaplanowany wjazd kolejką gondolową na Szyndzielnię i pobyt w schronisku. Niestety pogoda pokrzyżowała nam szyki. Ze względu na burzę musieliśmy zmienić nasze plany, ale czas spędziliśmy miło w kinie na seansie przygodowym.

            Pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do Złoczewa.(DW)

        • Spotkanie autorskie
          • Spotkanie autorskie

          • Za nami już XII Łódzkie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami pod hasłem „Niesamowite historie” Z książką na walizkach. W tym roku, 8 maja naszą szkołę odwiedziła Beata Ostrowicka - autorka powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży. Laureatka wielu nagród literackich.

            W czasie spotkania autorka opowiadała o swojej pracy i książkach, o inspiracji, wenie, o roli ilustracji, wyborze tytułu i tym wszystkim co jest związane z warsztatem pisarskim. Uczniowie zobaczyli jak wygląda arkusz drukarski. Pisarka w swoich książkach porusza problem tolerancji, umiejętności odnalezienia się w grupie, akcentuje znaczenie prawdziwej przyjaźni.

            Na zakończenie spotkania uczniowie klas I otrzymali książki zakupione przez Radę Rodziców, w których pisarka umieściła imienne serdeczne dedykacje. Wielu starszych uczniów również zakupiło książki autorki i otrzymali autograf.

            Wydarzeniu towarzyszył konkurs plastyczny „Niesamowite historie”, w którym wzięło udział 9 uczniów. Wszyscy otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody książkowe.

            Beata Paluch

        • Szkolny Konkurs Przyrodniczy „Wyprawa do lasu”
          • Szkolny Konkurs Przyrodniczy „Wyprawa do lasu”

          • W dniach 13 i 20 maja odbył się Szkolny Konkurs Przyrodniczy „Wyprawa do lasu”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – IV. Każdą klasę mogło reprezentować 3 uczniów, którzy wygrali eliminacje klasowe. 

            Pierwszy etap polegał na wykonaniu testu na komputerze – rozpoznawaniu roślin, grzybów i zwierząt leśnych. Do drugiego etapu zostały zaproszone po 3 osoby z najlepszymi wynikami z każdego poziomu:

            Klasy 1.

            Szymon Błaszczyk, 1c

            Marcel Piesyk, 1b

            Michał Leśniak, 1c  (po dogrywce)

            Klasy 2.

            Antoni Zmuda, 2a

            Krzysztof Matławski, 2c (po dogrywce)

            Pola Kubiak, 2c (po dogrywce)

            Klasy 3.

            Daria Rajkowska, 3a

            Maksym Mańka, 3c

            Maja Sowińska, 3b (po dogrywce)

            Klasy 4

            Aleksandra Matławska, 4a

            Tomasz Teodorczyk, 4a

            Alesandra Cała, 4a (po dogrywce)

            W drugim etapie uczestnicy zmierzyli się z quizami, krzyżówkami, zagadkami dotyczącymi lasu i jego mieszkańców. Poziom był wysoki, niektórych uczestników dzieliły minimalne różnice punktowe. Konkurs wyłonił czterech zwycięzców:

            Mistrz klasy 1 - Michał Leśniak

            Mistrz klasy 2 Krzysztof Matławski

            Mistrz klasy 3  Daria Rajkowska

            Mistrz klasy 4 Aleksandra Cała

            Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo medale wydrukowane na szkolnej drukarce 3D. Gratulujemy!

            Joanna Widera – Drab

            Dorota Walczak