• Zbiórka krwi

• 27 stycznia 2024 r., SOBOTA

I Ty możesz dołączyć do grona Honorowych Dawców Krwi  i pomagać ratować ludzkie zdrowie i życie!!

Już 27 stycznia 2024 r. (sobota) w godzinach od 9.00 do 12.00  w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie   ul. Burzenińska 4/6 (wejście od ulicy Szkolnej - sala gimnastyczna w nowym budynku) odbędzie się zbiórka krwi.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!
            Organizator:  Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie

• Mistrzostwa Wielkopolski w Taekwon-do

• W niedzielę 14stycznia w Pogrzybowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Taekwon-do z Cyklu Pucharu Polski,gdzie zmierzyli się zawodnicy nie tylko z pobliskich klubów, ale z całego Kraju.Nasz klub reprezentowało aż 56 zawodników w tym 7 osób z Złoczewskiej sekcji Taekwon-do w Szkole Podstawowej w Złoczewie.

W zawodach wzięło prawie 700 zawodników z całej Polski!

Wyjazd, choć daleki, nie przeszkodził w realizacji swojej pasji i chęci sprawdzenia się rywalizacji sportowej. W zawodach wzięło udział blisko pół tysiąca zawodników. Nasi reprezentanci to osoby mocno zaangażowane w treningi, posiadające duże umiejętności oraz chęci do działania.

Sukcesy odnieśli:

Kępa Marcel – (młodzik młodszy) 2 miejsce walki Bong Matsogi

Nowak Adam - (młodzik młodszy) 2 miejsce walki Bong Matsogi

Pjanka Kajetan - (młodzik młodszy) 3 miejsce walki Bong Matsogi oraz 3 miejsce w technikach szybkościowych

Nikola Andrych - (młodzik młodszy) 1 miejsce walki Bong Matsogi

Krzysztofiak Liliana - (młodzik) 1 miejsce walki Bong Matsogi

Maślak Rafał - (młodzik) 2 miejsce walki Bong Matsogi

Pjanka Gabriel - (młodzik) 1 miejsce walki Bong Matsogioraz 3 miejsce w technikach szybkościowych

• Jarmark bożonarodzeniowy

• W dniu 16.12.2023 od godziny 15:00 do godziny 20:00 na ulicy Przechodniej w Złoczewie miał miejsce jarmark
            bożonarodzeniowy. Kilkudziesięciu uczniów nasze szkoły zaangażowało się w przygotowanie ozdób świątecznych.

Samorząd Uczniowski wystawił  stroiki wykonane przez uczniów na lekcjach plastyki i techniki prowadzonych przez Panią Anetę Krzemińską oraz Panią Anetę Jamrozy. Cztery piękne stroiki podarowała nam również Pani Lidia Gajda. Piękne świeczki zostały ofiarowane nam przez Zakład Korona z Wielunia.
            Dziękujemy uczniom i opiekunom zaangażowanym w promocje naszej szkoły na jarmarku bożonarodzeniowym.

• Dyskoteka andrzejkowa

• W naszej szkole, dnia 30 listopada 2023r. odbyły się dwie dyskoteki andrzejkowe. Pierwsza - dla klas I-III
            rozpoczęła się o godz. 13:00.

Uczniowie klas starszych, m.in. Wojciech Nowicki, Jakub Bartnicki oraz Nicole Łyga zabawiali młodszych uczestników. W czasie dyskoteki Michalina Radwańska, Gabriela Michalska i Dominika Malas prowadziły wróżby. O godzinie 16:00 wszystkie dzieci wybiegły uśmiechnięte z sali gimnastycznej.

Pół godziny później rozpoczęła się impreza klas IV-VIII. Uczniowie wesoło tańczyli do muzyki puszczonej przez
            DJ Koska. Dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego: Gabriela Koszek, Maja Kępa i Amelia Niciejewska
            prowadziły wróżby, uświetniając wszystkim zabawę. Nadia Pluta, Nikodem Pluta, Daria Zdzienicka, Dominik
            Pilarski, Szymon Pilarski, Maria Ciołek, Wiktor Sufleta i Tomasz Lis sprzedawali słodycze w szkolnym sklepiku.
            Można też było zakupić pyszne ciastka z wróżbami przygotowane przez Michalinę Radwańską, Gabrielę
            Michalską, Dominikę Malas, Justynę Statkiewicz oraz Jagodę Ługowską.

Wszystkim zaangażowanym uczniom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że każdy miło zapamięta te
            dyskoteki.

Daria Zdzienicka, Dominik Pilarski (rec. p. Tomasz Bartosik)

• Szlachetna Paczka

• W tym roku nasza szkoła przystąpiła do akcji "Szlachetna Paczka". Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele z wielkim zaangażowaniem odpowiedzieli na apel Szkolnego Koła Wolontariatu i dostarczyli produkty, które były zgodne z kartą potrzeb.  W paczkach znalazły się: żywność, środki czystości, kołdra, poduszka, pościel, ręczniki.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie DZIĘKUJEMY.

• Świąteczna wizyta w DPS w Złoczewie

• W dniu 21.12.2023r. delegacje klasy 3b i świetlicy szkolnej (klasy młodsze) wraz z wychowawczyniami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Złoczewie odbyły świąteczną wizytę w Domu Pomocy Społecznej Caritas Diecezji Kaliskiej im. Św. Józefa w Złoczewie. Uczniowie złożyli świąteczne życzenia dla pensjonariuszy i pracowników ośrodka oraz wręczyli własnoręcznie przygotowane świąteczne upominki. Pracownice ośrodka poczęstowały dzieci słodyczami, a następnie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Agnieszka Sowa-Witkowska

Barbara Grabczak