• III Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Zostań mistrzem ortografii”

• Dnia 08 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie odbył III Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Zostań mistrzem ortografii”.
            Konkurs miał na celu sprawdzenie poziomu opanowania zasad ortograficznych i posługiwania się nimi w praktyce. Organizatorami wydarzenia byli nauczyciele - poloniści pracujący w Szkole Podstawowej w Złoczewie.
            Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęło Towarzystwo Przyjaciół Złoczewa.
            Konkurs był adresowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych gminy Złoczew i odbywał się w dwóch kategoriach: klasy IV-VI, klasy VII-VIII. Rywalizacja uczniów reprezentujących szkoły podstawowe z Unikowa, Stolca i Złoczewa polegała na napisaniu dyktanda. W konkursie brało udział 16 uczniów.

W kategorii klas młodszych jury wyłoniło zwycięzców:
            1 miejsceAgata Szczepaniak Szkoła Podstawowa w Złoczewie
            2 miejsceKinga Sosin Szkoła Podstawowa w Stolcu
            3 miejsceKamila Glińska Szkoła Podstawowa w Złoczewie

W kategorii klas VII - VIII zwyciężyli:
            1 miejsce Szymon Pilarski Szkoła Podstawowa w Złoczewie
            2 miejsceDominik Pilarski Szkoła Podstawowa w Złoczewie
            3 miejsce Julia Wlazła Szkoła Podstawowa w Stolcu

Nagrodzone osoby wyróżniły się doskonałą znajomością ortografii. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy. Nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie ufundowali: Towarzystwo Przyjaciół Złoczewa i Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej w Złoczewie.
            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do uczestnictwa w konkursie w przyszłym roku szkolnym 2024/2025.

Aldona Bartosik
            Nauczyciel języka polskiego

• #SprzatamyDlaPolski

• Zgodnie z coroczną tradycja uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w sprzątaniu terenów zieleni. Odbyło się to w ramach  VII edycji ogólnopolskiej akcji #SprzatamyDlaPolski. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom,  że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko   zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

Kilka dni wcześniej nawiązaliśmy współpracę z Urzędem Miejskim w Złoczewie, skąd otrzymaliśmy worki na śmieci i rękawiczki. Pracownicy Urzędu wskazali nam również miejsce składowania odpadów.

W akcji wzięło udział 3 grup (45 osób),  zebrano 21 worki śmieci. Uczniowie sprzątali teren wokół szkoły, okoliczne parki i tereny zielone. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o środowisko oraz czystość otoczenia. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

• TYDZIEŃ ZDROWIA

• W naszej szkole w ramach realizacji programu „TRZYMAJ FORMĘ” realizowane były różne przedsięwzięcia  podczas „TYGODNIA ZDROWIA” (22-26 kwietnia b.r.) Miały one na celu kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród naszych uczniów związanych z dbaniem o własne zdrowie.

Podczas w/w tygodnia uczniowie zostali zapoznani z prezentacją dotyczącą  aktywnego i zdrowego trybu życia. W obszarze aktywności fizycznej odbył się bieg przełajowy pod hasłem „Bieg po zdrowie” w kategorii dziewcząt i chłopców. Kolejnym działaniem w tym obszarze była konkurencja „Przeciąganie liny”. Zarówno w biegu jak i w przeciąganiu liny, uczniom towarzyszyły duże emocje a także zabawa z tzw. zdrową rywalizacją.

W ramach aktywności fizycznej, dla zdrowia i dla innych pozytywnie wpływających czynników na nasze samopoczucie, na świeżym powietrzu podczas przerw lekcyjnych odbyły się tańce dla wszystkich chętnych we wspólnym gronie. Kolejnym działaniem w ramach tygodnia zdrowia był konkurs na najciekawszą figurkę wykonaną z owoców/warzyw, którego wszyscy uczestnicy zostali symbolicznie nagrodzeni. Uczniowie zachęcani byli do wykonania plakietki , która symbolizuje zdrowy i aktywny tryb życia i przypięcia jej do odzieży. Ostatniego dnia na rzecz zdrowia, w sklepiku szkolnym zachęcaliśmy do zakupu zdrowych produktów np. kanapek z surówkami czy wody mineralnej.

TYDZIEŃ ZDROWIA minął szybko, mamy nadzieję, że nasi uczniowiew trosce o swoje i innych zdrowie, będą wdrażać każdego dnianawyki prozdrowotne.

• Szkolne rozgrywki w Blokusa

• Za nami kolejne, szkolne rozgrywki w Blokusa, grę matematyczną, wymagającą logicznego myślenia, planowania strategii i podejmowania decyzji. Mamy zwycięzców!

W klasach pierwszych Mistrzem Gier Matematycznych został Mateusz Świerczyński z 1c, w klasach drugich- Antoni Zmuda z 2a, a w klasach trzecich - Oliwia Cłapa z 3a.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział, a wygranym gratulujemy. Już wkrótce każdy uczestnik otrzyma dyplom i nagrodę, a Mistrzowie dodatkowo puchar ufundowany przez Radę Rodziców.

• Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• Dnia 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia  z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie mieli możliwość zastanowienia się nad ważnymi słowami w historii Polski, takimi jak: Bóg, Honor, Ojczyzna, a także zrozumieć jak istotnym wydarzeniem dla Polaków było uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791 roku.

Patriotyczne wiersze i piosenki pozwalały przenieść się w przeszłość i zachęciły nas do chwili refleksji nad wolnością, demokracją, tolerancją, tak ważnymi wartościami dla każdego Polaka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.