• Uwaga!!!

     • Prosimy o pilne uregulowanie opłaty za posiłki za miesiąc kwiecień.

      Informujemy, że w bieżącym miesiącu koszt obiadów wynosi 19,60 zł, natomiast koszt śniadań - 10,50 zł. (Szczegółowe informacje o wysokości wpłaty znajdują się na osobistych kontach w dzienniku elektronicznym.)

     • Uwaga!!

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Złoczewie informuje, że w dniach 25 - 26 kwietnia 2019 r. będą prowadzone tylko zajęcia opiekuńcze dla dzieci, które nie mają zapewnionej opieki  w domu.

      Natomiast od dnia 29 kwietnia zostają wznowione zajęcia edukacyjne dla wszystkich uczniów, zgodnie z obowiązującym planem lekcyjnym.

     • Informacja dla Rodziców.

     • Złoczew, dnia 04.04.2019 r.

      Szanowni Państwo!

      W dniu 19 marca 2019r. otrzymałam pismo od ZNP Oddział w Złoczewie informujące, o przystąpieniu pracowników Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie do Ogólnopolskiej Akcji protestacyjnej w Oświacie, rozpoczynającej się 8 kwietnia 2019r. i trwającej do odwołania.

      Informuje, że w związku z tym  w dniach 8-12 kwietnia 2019r. dyrektor może mieć ograniczone możliwości (lub ich całkowity brak) związane z zapewnieniem właściwej opieki  uczniom, którzy zgłoszą się w tych dniach do szkoły.

      W związku z powyższym proszę o zapewnienie dzieciom opieki indywidualnej.

       Ponadto przypominam, że w dniach od 10 do 12 kwietnia 2019 r. odbywa się egzamin gimnazjalny, a  w dniach od 15 do 17 kwietnia 2019r. egzamin ósmoklasisty. W  kalendarzu szkolnym  dni 10-12 kwietnia oraz 15-17 kwietnia są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Od 18 do 23 kwietnia trwa przerwa świąteczna.

      Nie wiem, jak długo potrwa Akcja Protestacyjna. O jej zaprzestaniu poinformuję Państwa za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Informacja zostanie także umieszczona na drzwiach wejściowych do szkoły.

      Dziękuję za zrozumienie. Jednocześnie bardzo proszę o przekazanie wychowawcom informacji czy będą Państwo mieli możliwość zapewnienia opieki dzieciom.

       

      Z poważaniem

      Dyrektor Szkoły

      Anna Szczepaniak

       

     • Turniej wiedzy

     • W dniu 5 kwietnia 2019 r. odbył się w naszej szkole Turniej Wiedzy Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Brało udział 21 uczestników w dwóch kategoriach: Grupa I IV - VI oraz Grupa II: VII, VIII i III Gimnazjum.

      Zwyciężyli

      Grupa I:

      1.       Jakub Matusiak – 18 pkt.

      2.       Bartosz Gałązka – 17 pkt.

      3.       Natasza Szczygieł – 16 pkt.

      Grupa II:

      1.       Maksymilian Świątczak – 15 pkt.

      2.       Kacper Kosek – 14 pkt.

      3.       Wiktor Cały – 13 pkt. + 1 pkt. w dogrywce

      4.       Mikołaj Tomczyk – 13 pkt.

      Turniej przygotował i przeprowadził Mariusz Pałka

    • Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku
     • Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku

     • …….. to książka, na której premierę otrzymaliśmy zaproszenie od wydawnictwa Literatura. 29 marca pod opieką p. Beaty Paluch, p. Doroty Walczak,  p. Anny Szczepaniak i p. Anny Lis wybraliśmy się  do Centrum Nauki i Techniki EC1 Planetarium w Łodzi na spotkanie z autorami książki. Po spotkaniu  z p. Katarzyną Ziemnicką i z p. Pawłem Ziemnickim można było zakupić książkę  i zdobyć autograf.

      Jakim dzieckiem był Kopernik?, Jakich przedmiotów uczył się w szkole? I co tak naprawdę sprawiło, że wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię?...... na te i wiele innych pytań uczestnicy wyjazdu znają już odpowiedź, natomiast pozostałych zapraszamy wniezwykłą podróż czytając książkę autorstwa Katarzyny i Pawła Ziemnickich.

      Ponadto gościliśmy w Parku Trampolin Saltos, zaczynając dzień lekcją wychowania fizycznego.

      Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do Złoczewa.

      opr. i zdjęcia Beata Paluch

    • Dzień Nowych Technologii w Edukacji
     • Dzień Nowych Technologii w Edukacji

     • 21 marca nasza szkoła wzięła udział w ministerialnej akcji Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Ideą wydarzenia była popularyzacja technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w codziennej pracy z uczniami w szkole i poza szkołą. Patronat nad inicjatywą objął European Schoolnet, europejska sieć 34 ministerstw edukacji. W związku z obchodami tego dnia MEN ogłosiło konkurs na najlepsze wydarzenia zorganizowane w ramach tej inicjatywy. 

      Przyłączyliśmy się do tej akcji, promując nowe technologie zarówno w naszej szkole, jak i na zewnątrz. Na warsztaty zaprosiliśmy przedstawicieli różnych instytucji współpracujących ze szkołą od lat, jak i przedstawicieli Rady Rodziców oraz dziadków naszych wychowanków.

      Nasi uczniowie oraz zaproszeni goście podzieleni na grupy brali udział w zajęciach lekcyjnych podczas których wykorzystywali dostępny sprzęt informatyczny. Do dyspozycji były: tablice multimedialne, smartfony, komputery, piloty oraz klocki Lego i ozoboty. Każde z tych urządzeń okazało się świetną pomocą dydaktyczną. 

      Odbyły się następujące zajęcia:

      • nauka języka angielskiego poprzez aktywność muzyczną z wykorzystaniem platformy ising.pl – zabawa z karaoke, doskonalenie umiejętności językowych;
      • warsztaty programowania z wykorzystaniem ozobotów i kodu obrazkowego;
      • ciekawa lekcja z drukarką 3D – prezentacja wykorzystania drukarki w technice, nauce; pokaz druku przestrzennego;
      • lekcja w edukacji wczesnoszkolnej z wykorzystaniem komputerów – programowanie z code.org oraz budowanie robotów z Lego WeDo;
      • konkurs wiedzy przyrodniczej z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, pilotów i oprogramowania Qomo;
      • matematyka w działaniu - praca w chmurze w oparciu o arkusz kalkulacyjny;
      • lekcja chemii z wykorzystaniem programu PROFESOR WHY (Rozszerzona rzeczywistość w edukacji):
      • wykorzystanie platformy edukacyjnej i tablicy interaktywnej jako narzędzia wspomagającego proces edukacyjny - sprawdź swoją wiedzę z quizme.pl;
      • wykorzystanie platformy edukacyjnej, urządzeń mobilnych i tablicy interaktywnej jako narzędzi wspomagających proces edukacyjny - sprawdź swoją wiedzę z kahoot.it;
      • wykorzystanie platformy edukacyjnej i tablicy interaktywnej jako narzędzia wspomagającego proces edukacyjny - sprawdź swoją wiedzę z czasdzieci.pl (quizy).
      • projektowanie logo Dnia Nowych Technologii w aplikacji wordart.com.

      Taka forma zajęć to duże urozmaicenie i atrakcyjny sposób nauki. Praca z urządzeniami nowej generacji informatycznej rozwija wyobraźnię, pomaga ćwiczyć koncentrację, spostrzegawczość oraz wyzwala kreatywność.

      W naszej szkole na co dzień wykorzystujemy nowe technologie w nauczaniu: różnorodne platformy edukacyjne, multibooki, interaktywne quizy. Uczniowie uczą się kodowania na zajęciach informatyki oraz na zajęciach dodatkowych. Poznają ciekawe aplikacje oraz uczą się pracy w chmurze. Szkoła przystąpiła do programu Aktywna Tablica. Systematycznie bierzemy udział w akcjach edukacyjnych: Godzina Kodowania, Tydzień Kodowania, Dzień Bezpiecznego Internetu. W szkole funkcjonuje dziennik elektroniczny. Jednym słowem nowe technologie to już w naszej szkole codzienność.  

      Dorota Walczak, Joanna Widera - Drab

      zdjęcia: Beata Paluch 

    • Szkolne Święto Wiosny
     • Szkolne Święto Wiosny

     • W dniu 21 marca uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach Pierwszego Dnia Wiosny. Uroczystość szkolną przygotował Samorząd Uczniowski.

      W pierwszej kolejności nastąpiło podsumowanie rankingu „Belfry i Uczniary”. Wytypowani przez społeczność uczniowską nauczyciele i uczniowie odebrali wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.

      Kolejnym punktem obchodów było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą Panią Wiosnę oraz podsumowanie konkursu plastycznego „Stop cyberprzemocy”. Kulminacyjnym momentem uroczystości był przemarsz orszaku wiosennego ulicami miasta i spalenie na boisku szkolnym Marzanny –symbolu zimy.

      W tym dniu w szkole panowała szczególnie miła i radosna atmosfera.

      Aldona, Tomasz Bartosik

    • Warsztaty chemiczne
     • Warsztaty chemiczne

     • W dniu 28 marca do naszej szkoły zawitały panie chemiczki, które przeprowadziły bardzo ciekawe warsztaty chemiczne.

      Zgodnie z zawartą umową, przeprowadzono zajęcia praktyczne  dla sześciu klas z edukacji wczesnoszkolnej. Program warsztatów został dopasowany do wieku uczestników oraz programu edukacyjnego obowiązującego w klasach młodszych. Dzieci miały możliwość pracy zespołowej i przeprowadziły  dwa doświadczenia chemiczne.

      Warsztaty były doskonale przygotowane i pozwoliły na poznanie w kl.1-2, a w kl.3 na utrwalenie materiału w następującym zakresie: 1.Stan skupienia wody ; 2.Obieg dwutlenku węgla w przyrodzie; 3. Jak powstają napoje gazowe?

      Uczniowie wykonali "Pastę dla słonia" i wulkan. Dzieci świetnie bawiły się i z zainteresowaniem uczestniczyły w warsztatach chemicznych. Koordynatorem i organizatorem zajć była wych. kl. II b,

      Bogusława Centkowska.

    • Tydzień bez przemocy
     • Tydzień bez przemocy

     • Tydzień bez przemocy w naszej szkole, w tym roku,  przebiegał pod hasłem Powiedz STOP cyberprzemocy. W czasie tych dni,  dzięki warsztatom Cyberbullying i przedstawieniom, uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie, efektywnej ochrony przed różnymi formami cyberprzemocy. Chcielibyśmy, aby uczniowie korzystali z bogactwa Internetu w sposób świadomy, odpowiedzialny i bezpieczny. Oprócz wielu wartościowych rzeczy, możemy znaleźć  tam również treści, z którymi kontakt stanowi zagrożenie.

      Dniom 15 – 20 marca  towarzyszył  kolor czerwony. Nie obyło się również bez kilku minut rekreacji poprzez sport. To co usłyszeliśmy  i czego się nauczyliśmy niektórzy uczniowie wykorzystali  biorąc udział w konkursie plastycznym pt. STOP cyberprzemocy  przygotowanym przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Atrakcją tych dni był również Dzień Nowych Technologii w Edukacji.

      Koordynatorem Tygodnia bez przemocy była p. Beata Paluch. W organizację poszczególnych dni włączyły się panie: Joanna Widera - Drab, Dorota Walczak, Danuta Paluch, Elżbieta Mazurkiewicz, Izabela Rybka.

      Beata Paluch

    • Dzień Kobiet
     • Dzień Kobiet

     • W dniu 8 marca w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Kobiet. Jest to coroczne święto obchodzone jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet.

      Klasy IV a, V a i V c pod kierunkiem wychowawczyń: p. Anny Jagieły, Agnieszki Lis i Jadwigi Matusiak przygotowały akademię na temat roli kobiet w rodzinie i społeczeństwie. Uczniowie w humorystyczny sposób pokazali, że kobiety stanowią fundament współczesnego świata. O piekną dekorację zadbała p. Aneta Krzemińska.

      Z okazji święta Uczniowie życzyli wszystkim Paniom i Koleżankom dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności w życiu i uśmiechu na twarzy oraz częstowali cukierkami.

             Jadwiga Matusiak, Anna Jagieła

    • Dzień Patrona
     • Dzień Patrona

     • Dnia 8 lutego społeczność uczniowska uczciła patrona naszej szkoły – Mikołaja Kopernika.

      Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali program obchodów Dnia Patrona. Wszyscy zostali poczęstowani toruńskimi piernikami. Każda klasa przygotowała gazetkę poświęconą Mikołajowi Kopernikowi. Najlepsze prace zostały nagrodzone. Odbyła się również uroczysta akademia, w trakcie której delegacja Samorządu Uczniowskiego złożyła wiązankę kwiatów pod portretem Mikołaja Kopernika. Uczniowie młodszych klas obejrzeli film animowany pt.: „Gwiazda Kopernika”, a uczniowie starszych klas film pt.: „Kopernik”.

      Wszyscy uczniowie chętnie włączyli się w działania upamiętniające epokowe dokonania naszego wybitnego patrona – Mikołaja Kopernika.

      Aldona, Tomasz Bartosik

    • Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
     • Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

     •  27. Finał WOŚP odbył się 13 stycznia  pod hasłem POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

      Jak co roku uczniowie naszej szkoły kwestowali w tym dniu na ulicach Złoczewa oraz przy kościołach w Stolcu, Unikowie, Grabówce, Brzeźniu, a było ich 43.

      Znów pobiliśmy rekord!!! Zebraliśmy 29839.78 zł. W tym dniu również zorganizowaliśmy rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego oraz występy młodych artystów podczas których, można było się posilić chlebem ze swojskim smalcem, ciastem, watą cukrowa, napić się kawy, herbaty oraz pomalować twarz lub wykonać profesjonalny makijaż. Dla najmłodszych uczniowie przygotowywali balonowe zwierzątka.

      Pabiniak Aneta