• Uwaga konkurs!!!

• Nadleśnictwo Złoczew Lasy Państwowe

serdecznie zaprasza do udziału w zabawie pod tytułem "MISJA KARMNIK"

Konkurs został wydłużony do końca lutego!!

Zabawa polega na ułożeniu "rymowanki", "fraszki" czy wierszyka o tematyce przyrodniczej związanej z ptakami.

Zabawa adresowana jest do wszystkich pasjonatów przyrody z zasięguterytorialnym Nadleśnictwa Złoczew.

Prace należy dostarczyć pocztą tradycyjną na adres:

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Złoczew,

ul. Parkowa 12,

98-270 Złoczew

lub na adres e-mail:zloczew@lodz.lasy.gov.pl

do  końca lutego 2020 r..

Na zwycięzcówczekają karmniki i inne ciekawe nagrody.

Regulamin dostępny pod adresem:https://tiny.pl/t6x4s

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Drodzy uczniowie! Juz po raz kolejny zapraszamy do wspólnej zabawy w projekcie Szkolny Dzień Bezpiecznego Internetu.

W szkole rozwieszone zostaną przygotowane przez uczniów na dodatkowych zajęciach informatycznych  prace. Wśród nich znajdują się również takie, na których ukryto zasady bezpieczeństwa w Sieci. Waszym zadaniem jest odszukanie ich, odszyfrowanie właściwych zasad i zapisanie ich na kartce (prac  nie zrywamy!). Kartki podpisujemy imieniem, nazwiskiem, klasą.

Ilość rozszyfrowanych zasad przygotowujemy wg reguły: do której klasy chodzi uczeń, tyle haseł przygotowuje, tzn. uczeń klasy IV - cztery zasady, klasy V - pięć zasad itd. Wszystkie poprawnie rozszyfrowane zasady bezpiecznego użytkowania komputera i Internetu zostaną nagrodzone oceną bardzo dobrą z informatyki.

Na prace czekamy wyłącznie w dniu 11 lutego - Dniu Bezpiecznego Internetu - do godziny 14:00.

W tym dniu również klasy młodsze wezmą udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa  w Sieci - będą uczyć się rozważnego korzystania z komputera i Internetu.

• Świetlik

• Przypominamy, że trwają zapisy chętnych uczniów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”.

Konkurs przebiega na ośmiu osobnych poziomach (np. poziom 1 - klasy I, poziom 2 - klasy II itd.)  w dwóch etapach: Etap Przygotowawczy oraz Test Konkursowy.

Etap Przygotowawczy

Pierwszy etap Konkursu, polegający na wykonaniu zestawu doświadczeń konkursowych przez uczestników, odbywa się w dowolnym terminie od dnia 21 stycznia do dnia 16 marca 2020 r. Doświadczenia do samodzielnego wykonania zostały opublikowane na stronie swietlik.edu.pl.

Zestawy doświadczeń zawierają od dwóch do pięciu doświadczeń wraz z dokładnymi opisami i komentarzami. Przeprowadzenie doświadczeń stanowi zalecany etap przygotowawczy do Konkursu i może być zrealizowane za pomocą materiałów i przedmiotów ogólnie dostępnych. Wykonanie doświadczeń nie jest warunkiem koniecznym udziału w konkursie.

Test Konkursowy

Drugi etap, czyli test XIII edycji Konkursu odbędzie się 17 marca 2020 r.

Na stronie Organizatora znajdują się archiwalne zestawy zadań z poprzednich lat dla wszystkich poziomów (klas).

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wpłata 10 zł na konto Organizatora.

Wpłaty (do dnia 12 lutego) przyjmują szkolni koordynatorzy konkursu:

klasy I - IV - p. Joanna Widera - Drab

klasy V - VIII - p. Dorota Walczak

• WOŚP

• W 28 finale Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy z naszej szkoły wzięło udział 32 uczniów, a jako Sztab liczyliśmy 98 wolontariuszy. Udało nam się pobić kwotę zebraną w tamtym roku o prawie 3 tysiące :) Zebraliśmy 32 494,89 zł.

W tym dniu można było milo spędzić niedzielne popołudnie podziwiając występy uczniów, rodziców i mieszkańców gminy Złoczew. Także można było osłodzić się watą cukrową, ciastami, pomalować twarz.

Pabiniak Aneta

• Wycieczka do Drezna

• 13 grudnia 2019 uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły pod opieką wychowawców wyjechali na wycieczkę szkolną do Drezna. W czasie całodziennego zwiedzania Starego Miasta mieliśmy okazję poznać Zwinger – zespół pałacowy, wzniesiony na polecenie saskiego księcia i jednocześnie króla Polski - Augusta II Mocnego. Widzieliśmy Operę Sempera, Zamek – dawną siedzibę Wettinów, Katedrę Hofkirche – największy saksoński kościół katolicki oraz znajdujący się nieopodal Orszak Książęcy - arcydzieło malarstwa ściennego, przeniesionego na 25.000 płytek z porcelany miśnieńskiej, przedstawiające kolejnych władców Saksonii z dynastii Wettynów. Dotarliśmy na Neumarkt, gdzie wznosi się monumentalny Kościół Marii Panny Frauenkirche, pomnik Marcina Lutra, Muzeum Komunikacji, a także dziesiątki kamienic o zdobnych fasadach.

Spośród wielu atrkcji Muzeum Residenzschloss mogliśmy zwiedzić m.in. Riesensaal (Zbrojownię), Türckische Cammer (Komnatę Turecką), Münzkabinett (kolekcje numizmatów), Kupferstich-Kabinett (zbiory grafik, obrazów i fotografii) oraz Grünes Gewölbe - galerię sztuki oraz skarbiec.

Spośród wielu drezdeńskich jarmarków bożonarodzeniowych odwiedziliśmy dwa: najstarszy w Niemczech średniowieczny jarmark bożonarodzeniowy  oraz największy w Dreźnie „Striezelmarkt”. Mogliśmy podziwiać ozdoby choinkowe, drewniane szopki, tkaniny i wyroby garncarskie, pierniki, koronki oraz gwiazdy adwentowe. Mieliśmy także okazję spróbować miejscowych przysmaków: pieczonych kasztanów, grillowanych kiełbasek, gulaszu z dziczyzny, cynamonowych jabłek i innych słodkości.

Jarosław Furmańczyk