• Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły!
     • Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły!

     •  Dobiegł końca kolejny rok szkolny – 2019/2020. Nie był on taki, jak te, które pamiętamy. Pandemia koronawirusa zdominowała całe nasze życie, wpłynęła także na życie szkolne.

       W ostatnich miesiącach niespodziewanie stanęliśmy przed nowymi wyzwaniami. Nauczyciele musieli zmienić swój sposób pracy, uczniom z dnia na dzień komputer stał się jeszcze bliższy niż dotychczas, a rodzicom przybyło znacznie więcej obowiązków związanych z edukacją ich dzieci.

       Myślę, że dziś stojąc na progu wakacji możemy powiedzieć, że wspólnie daliśmy radę. Wiem, oczywiście, że nie był to czas wolny od potknięć i problemów, których nie brakowało. Tym bardziej pragnę gorąco podziękować Wam, drodzy uczniowie i nauczyciele, bo dzięki wytężonym staraniom zakończyliśmy bieżący rok szkolny. Szczególnie jednak pragnę podziękować rodzicom za cierpliwość, zrozumienie i okazaną pomoc oraz słowa otuchy i wsparcia, którego tak bardzo wszyscy potrzebowaliśmy w tym niecodziennym czasie.

       Wakacje, które już zaczynamy również nie będą takie, jak wcześniej, dlatego bardzo Was proszę o rozwagę i odpowiedzialność. Pamiętajcie, że pandemia nie została jeszcze odwołana, przestrzegajmy więc zasad bezpieczeństwa, abyśmy mogli zdrowi wrócić do szkoły we wrześniu.

       Wszystkim życzę udanych wakacji i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym w murach naszej szkoły,

      Anna Szczepaniak

      Dyrektor Szkoły Podstawowej

      im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie

    • Dla Hani
     • Dla Hani

     • Również nasza szkoła przystąpiła do akcji #GaszynChallenge "Pompowanie dla Hani".

      Akcja polega na zrobieniu 10 pompek lub przysiadów i nominowaniu kolejnych osób do wykonania tego zadania. Jeżeli uczestnicy wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli im się nie uda, każdy z nich ma wpłacić minimum 10 zł na rzecz chorego dziecka.

      Na pomysł GaszynChallenge wpadł druh Marcin Topór z jednostki OSP w Gaszynie w gminie Wieluń w województwie łódzkim. W akcji poczatkowo zbierane były fundusze na leczenie Wojtusia Howisa z Galewic, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Teraz akcja rozprzestrzeniła się na całą Polskę. Pomagamy wszystkim dzieciom chorym na SMA. Naszą podopieczną jest teraz Hania Poczobut z Ełku (województwo warmińsko - mazurskie). 

      Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli można pomóc chorym na SMA dzieciom zebrać potrzebne na leczenie pieniądze. 

      My wyznaczylismy do wyzwania kolejne instytucje: MOPS, Publiczne Przedszkole i Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną. 

    • Wyniki konkursu biologicznego
     • Wyniki konkursu biologicznego

     • W dniu 5 czerwca odbył się II etap szkolnego konkursu biologicznego "Mistrz biologii" dla uczniów klas V i VI. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy biologicznej.

      Konkurs odbył się online. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test diagnostyczny samodzielnie, natomiast w drugim zmagali się z testem, który musieli rozwiązywać "na żywo" pod czujnym okiem jury. Materiały źródłowe do konkursu uwzględniały zarówno podstawę programową, jak i rozszerzenie, które wskazuje na posiadanie dodatkowej wiedzy. Uczestnicy spisali się świetnie. 

      W każdej kategorii wiekowej Komisja konkursowa wyróżniła laureatów miejsc I - III oraz przyznała po dwa wyróżnienia. 

      Klasy V

      I miejsce - Iga Mirek (97%)

      II miejsce - Oskar Walaszczyk (80%)

      III miejsce - Dawid Banasiewicz (77%)

      wyróżnienie (75 %): Magdalena Kuśmierek i Jeremiasz Dudek

       

      Klasy VI

       I miejsce - Tatiana Grabarczyk (95%)

      II miejsce - Maria Kuśmierek (85%)

      III miejsce - Gabriela Dębska (82%)

      wyróżnienie (77,5 %): Joanna Kowalska i Wiktoria Kałuża

       

      Zwycięzcy otrzymają nagrody. Gratulujemy!

      Komisja konkursowa:

      Dorota Walczak

      Anna Szczepaniak

      Krzysztof Pędziwiatr