• Święta Wielkanocne
     • Święta Wielkanocne

     • Wesołych Świąt. Zdrowia, szczęścia, humoru dobrego, a przy tym wszystkim stołu bogatego. Mokrego dyngusa, smaczengo jajka i niech te święta będą jak bajka. 

      Klasa IIIa przygotowała i przedstawiła dla rodziny inscenizację wielkanocną pod tytułem: "Idzie wiosna, a z nią pora wielkanocna". 

      Danuta Paluch

    • Konkurs fotograficzny pt.: „Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz”
     • Konkurs fotograficzny pt.: „Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz”

     • W dniach od 1 - 31 marca 2021 roku zostało ogłoszone V Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz, którego głównym organizatorem było wydawnictwo Akapit Press  z Poznania. Co to jest Jeżycjada? Myślę, że nie wszyscy uczniowie wiedzą. Pozwolę sobie Wam to przedstawić. Jeżycjada – jest to cykl  powieści dla młodzieży autorstwa Małgorzaty Musierowicz. Jego nazwa pochodzi od poznańskiej dzielnicy Jeżyce. Wymyślił ją profesor Zbigniew Raszewski, wielbiciel serii i przyjaciel autorki.

      Akcja niemal wszystkich książek z cyklu odgrywa się w Poznaniu. Musierowicz nawiązuje do rzeczywistych miejsc,  a także zdarzeń. Trzon Jeżycjady stanowią losy rodziny Borejków, mieszkającej w stuletniej kamienicy przy ulicy Roosevelta. Każdy tom poświęcony jest jednej osobie, choć zwykle jest sporo nawiązań do innych postaci. Akcja książki zazwyczaj rozgrywa się w ciągu kilku dni lub tygodni. Choć poszczególne tomy są niezależne od siebie i można je czytać oddzielnie, to jednak wiele aluzji i odniesień trudno zrozumieć bez uprzedniego zaznajomienia się z poprzednimi częściami.

      W związku z tym został ogłoszony konkurs fotograficzny  pt.: „Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz”, polegał on na wykonaniu ciekawego zdjęcia przedstawiającego, jak uczniowie naszej szkoły czytają książki tej znanej pisarki.

      W konkursie wzięło udział 8 uczniów z klas VI-VIII, którzy przesłali swoje zdjęcia do biblioteki. Najciekawsze zdjęcia wykonali: Amelia Anioł z kl. VI d, Zuzanna Paprota z kl. VI d  i Łukasz Jaros z kl. VII b. Uczniowie otrzymali pochwały z zachowania, a gdy to będzie tylko możliwe otrzymają dyplomy i nagrody. Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do wypożyczania książek, które znajdują się w bibliotece.

                                                    Opracowała: Małgorzata Ciupek

    • Wyniki konkursu na zdjęcie w maseczce.
     • Wyniki konkursu na zdjęcie w maseczce.

     • Miło nam poinformować, że konkurs "Ja Ciebie, a Ty mnie - chrońmy się" został rozstrzygnięty. Przyznaliśmy 10 równorzędnych nagród na najciekawsze zdjęcie w maseczce, a Wy poprzez głosowanie na stronie internetowej, wytypowaliście swojego faworyta.

      Laureatem Nagrody Publiczności został Kacper Krzywański z kl. 7a.

      Autorami 10 najlepszych zdjęć zostali:

      Lena Miłek, kl. 1 a

      Wiktoria Pietraszewska, kl. 1b

      Iga Ługowska, kl. 4 a

      Jagoda Ługowska, kl. 4 a

      Justyna Statkiewicz, kl. 4 a

      Tomasz Lis, kl. 4 c

      Kinga Spychalska, kl. 6 c

      Nikola Obiegła, kl. 6 d

      Julia Mieszała, kl. 7 b

      Anna Stępień, kl. 7 b

      Gratulujemy wszystkim! Nagrody rozdamy w pierwszym możliwym terminie, gdy tylko będziemy mogli bezpiecznie spotkać się w szkole. Oczywiście w maseczkach :-)

      Zespół ds. Programu Wychowawczo - Profilaktycznego

    • JAJECZNE CUDEŃKA
     • JAJECZNE CUDEŃKA

     • Przed nami najbardziej radosne święta, które niosą ze sobą nadzieję i radość. Przedstawiamy JAJECZNE CUDEŃKA wykonane przez uczniów naszej szkoły. Prace wysyłam na konkurs, a na wykonawców w bibliotece czeka słodki upominek.... Powodzenia!

      Beata Paluch

    • Dzień Kolorowej Skarpetki
     • Dzień Kolorowej Skarpetki

     •   #Marzena Dziadkwowiec

        #projekt_emocja

      21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downanazywany Dniem Kolorowej Skarpetki. Nasza szkoła dołączyła  do projektu edukacyjnego Emocja: „Przygody Kolorowej Skarpetki” i tym samym pokazaliśmy, że jesteśmy otwarci, tolerancyjni i solidarni z tymi osobami.

      W tym dniu uczniowie i nauczyciele chętnie założyli dwie niepasujące do siebie skarpetki na znak solidarności z Osobami z Zespołem Downa. Natomiast Wolontariusze pod opieką pani Anety Jamrozy, Doroty Kosek, Agnieszki Ciołek, Izabeli Rybki wykonali  skarpetkowe pacynki.

      Dziękujemy Wszystkim za włączenie się do naszej akcji!

      Aneta Jamrozy

    • „ Świat według Trolli”
     • „ Świat według Trolli”

     • Nasza biblioteka po raz pierwszy włączyła  się w  V Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady  Małgorzaty Musierowicz. Czytanie ulubionych fragmentów książek Małgorzaty Musierowicz odbyło się  18.03.2021r. o godz. 13.30, w bibliotece szkolnej. Niestety ze względu na pandemię w akcji uczestniczyła tylko niewielka grupa uczniów z klasy VI d. Uczniowie czytali najciekawsze i najzabawniejsze fragmenty „ Języka Trolli”. Na wystawie znajdującej się w bibliotece można było zobaczyć książki tej słynnej pisarki.

      Ogólnopolska akcja czytania zorganizowana została przez Wydawnictwo Akapit Press, w ramach popularyzacji czytelnictwa wśród młodych ludzi. Z przeprowadzonej akcji nagraliśmy filmik, który wysłaliśmy do wydawnictwa. Ponadto został ogłoszony  konkurs fotograficzny „Jeżycjada  Małgorzaty Musierowicz”, który polegał na wykonaniu ciekawego zdjęcia, prezentującego jak czytacie książki Małgorzaty Musierowicz.

       Na chwilę biblioteka szkolna zamieniła się w osiedle Jeżyce w Poznaniu, uczniowie ze zdolnościami aktorskimi wcielili się w role bohaterów lektury i  zaprezentowali swoją interpretację tego tekstu, tak by spotkanie z rodziną Borejków dało czytelnikom dużo przyjemności. W ten sposób chcieliśmy zachęcić do czytania serii książek Małgorzaty Musierowicz.

      To mądre i piękne to książki – choć napisane prostym językiem, bez udziwnień, bez kreowania wielce skomplikowanych postaci,  przepełnione są tolerancją i walczą ze stereotypami.

                                                                                           Anna Lis

                                                                                           Małgorzata Ciupek

     • Ogłoszenie Rady Rodziców

     • Zwracamy się do Państwa z prośbą o  wpłaty na rzecz Rady Rodziców w sugerowanej kwocie 50 zł tylko na pierwsze dziecko. Dzięki wpłatom możemy wspierać i nagradzać, a także zachęcać do większej aktywności uczniów naszej szkoły.

      Przypominamy, że składki te są dobrowolne, pamiętajmy jednak, że pieniądze wracają w ciągu roku szkolnego do naszych pociech pod różnymi postaciami.

      Za wszystkie wpłaty dziękujemy! Gwarantujemy, że zostaną wydatkowane z myślą o uczniach i dla dobra szkoły. 

      Pieniądze można wpłacać do p. Elżbiety Grabarczyk lub na konto:

      Rady Rodziców przy Szkole im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie

      ul. Burzenińska 4/6

      98-270 Złoczew

      47 9256 0004 0047 4003 2000 0010

     • Ja Ciebie, a Ty mnie - chrońmy się!

     • Dziękujemy za prace, które nadesłaliscie do nas w konkursie na zdjęcie w maseczce. Zgodnie z zapowiedzią publikujemy najciekawsze prace, spośród których wybierzecie swojego zwycięzcę w konkursie na Nagrodę Publiczności.

      Obejrzyjcie zdjęcia, wybierzcie te, które Waszym zdaniem są najlepsze, zapamietajcie numery, które są umieszczone na zdjęciu. W konkursie można zagłosować maksymalnie na 3 prace. Bardzo prosimy o uczciwość w głosowaniu. Reszta informacji pod zdjęciami.

      Poniżej znajduje się link do głosowania. Proszę patrzeć na numery zdjęć - kolejność będziemy zmieniać, aby każdy był widoczny na ekranie głównym. Termin głosowania mija w piątek (26 marca) o godz. 12.00

      W poniedziałek 29 marca ogłosimy 10 zwycięskich prac wybranych przez Komisję Konkursową i zwycięzcę Nagrody Publiczności. Laureatów konkursu zaprosimy do szkoły po odbiór nagród. 

      Zespół ds. Programu Wychowawczo - Profilaktycznego

    • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Astrobiologii
     • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Astrobiologii

     • Polsko-Angielska Szkoła Podstawowa Mentis zaprasza Was do wzięcia udziału w pierwszej edycji Konkursu Wiedzy o Astrobiologii - ASTROPHILES.

      Astrobiologia jest nową dziedziną, która powstała z połączenia astronomii, biologii, chemii, fizyki i geologii. 

      Celem konkursu jest rozwój edukacji interdyscyplinarnej, kształcenie dociekliwości i wyobraźni, promocja nauk ścisłych oraz zachęcenie uczniów do holistycznej analizy zjawisk przyrodniczych. Oprócz podstawowych wiadomości z nauk ścisłych, a głównie astronomii, niezbędne również będą: umiejętność samodzielnego zdobywania wiedzy oraz krytycznej analizy informacji pozyskiwanych z różnych źródeł, głównie z Internetu.

       Udział w konkursie jest bezpłatny.

      Tematyka konkursu: astrobiologia, badania kosmosu, rola i miejsce człowieka we Wszechświecie.

      Grupa wiekowa: klasy 6-8.

      Forma I etapu: on-line.

      Data rozpoczęcia: 12. kwietnia 2021r., godz. 10:00

      Strona Konkursu: https://szkola-mentis.edu.pl/astrophiles/

      W konkursie może wziąć udział każdy chętny uczeń klas 6-8.

      Link do zapisów: https://www.surveymonkey.com/r/astrophiles

      Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do dnia 10. kwietnia 2021 r.

      Natomiast zagadnienia konkursowe na poszczególne etapy znajdziecie pod linkiem:

      TUTAJ: Zagadnienia na kolejne etapy konkursu

      Możecie też zrobić przykładowy test, aby wiedzieć, jakie typu pytań możecie spodziewać się na konkursie:

      https://www.surveymonkey.com/r/astrophiles-explorer

      Konkurs jest zatwierdzony przez Kuratorium Oświaty. Zdobycie tytułu laureata zapewnia  dodatkowe punkty przy rekrutacji  do szkół ponadpodstawowych.

      Konkurs składa się z trzech części. Więcej o konkursie na stronie Organizatora.

    • Z wizytą na imieninach u marszałka Piłsudskiego…..
     • Z wizytą na imieninach u marszałka Piłsudskiego…..

     • W nawiązaniu do tradycji z dwudziestolecia międzywojennego, 19 marca przypomnimy postać marszałka Józefa Piłsudskiego. 

      Dzień imienin marszałka w okresie II Rzeczypospolitej był datą szczególną, porównywaną do świąt narodowych czy ważnych rocznic historycznych. Z tej okazji już w czasie walk o niepodległość i w dwudziestoleciu międzywojennym powstawały wiersze i piosenki o Józefie Piłsudskim oraz wysyłano naczelnikowi państwa setki kartek z życzeniami.  

      Środowisko literatów często wspierało działania Marszałka. Już w 1918 r. z Polski manifestacyjnie wysyłano życzenia Piłsudskiemu do więzienia w Magdeburgu. Po wojnie za sprawą wybitnych poetów i nie tylko powstawały „powinszowania w dniu imienin”. Życzenia płynęły do Belwederu, Sulejówka,  a nawet na Maderę dokąd Piłsudski wyjechał dla podratowania zdrowia. Również po śmierci Marszałka organizowano uroczystości imieninowe.

      Uczniowie naszej szkoły z klas IV – VIII przygotowali życzenia i wzięli udział w akcji "Imieniny Marszałka w Bibliotece im. Piłsudskiego", które rozpoczną się w piątek o godz. 17. Aby dołączyć do wydarzenia należy wejść w link: 

      https://wbpwlodzi.clickmeeting.com/4-edycja-imienin-marszalka-w-bibliotece-im-pilsudskiego- 

      oraz wpisać swoje imię i adres e-mail. 

      Życzę miłego świętowania!

      Beata Paluch

    • Laureat konkursu informatycznego
     • Laureat konkursu informatycznego

     • W dniu 16 marca najlepsi informatycy naszej szkoły wzięli udział w finale Powiatowego Konkursu Informatycznego “EDUsukces inFORMATyki” organizowanego przez Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu. Konkurs objęty był patronatem Starostwa Powiatowego w Wieluniu oraz Politechniki Łódzkiej.

      Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8 a, Piotr Drzazga zajął w konkursie II miejsce

      Gratulujemy i życzymy Piotrowi dalszych sukcesów!

      Dorota Walczak

    • Eliminacje do Powiatowego Konkursu Informatycznego
     • Eliminacje do Powiatowego Konkursu Informatycznego

     • W dniu 9 marca grupa uczniów klas  7 - 8, która najlepiej wypadła w szkolnych eliminacjach konkursu informatycznego, wzięła udział w eliminacjach do Powiatowego Konkursu Informatycznego “EDUsukces inFORMATyki” organizowanego przez Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu.

      Konkurs odbywał się online na platformie długosz-edukcja.pl i polegał na rozwiązaniu w ciągu godziny 50 pytań testu przygotowanego przez Organizatora. Zadania dotyczyły wiadomości i umiejętności informatycznych objętych programem nauki w szkole podstawowej oraz zagadnień wykraczających poza obowiązującą podstawę. 

      Miło nam poinformować, że do finału konkursu zakwalifikowali się (w kolejności zdobytych punktów):

      1. Jakub Matusiak, klasa 7 a

      2. Piotr Drzazga, klasa 8 a.

      3. Bartłomiej Wierucki, klasa 8 b

      4. Patryk Nogala,klasa 7 a.

      5. Florczak Justyna, klasa 8 b

      Osoby te będą reprezentować szkołę w finałach 16 marca b.r. Trzymamy kciuki!

      Dorota Walczak

    • Ja Ciebie, a Ty mnie - chrońmy się!
     • Ja Ciebie, a Ty mnie - chrońmy się!

     • Drodzy Uczniowie!

      12 marca mija rok, odkąd szkoły w Polsce przestały funkcjonować w trybie stacjonarnym. We wrześniu na krótko wróciliśmy w szkolne mury. Niestety, z radości wspólnego pobytu w szkole obecnie mogą korzystać tylko najmłodsi uczniowie. Dla starszych uczniów to rok ogromnej próby samodyscypliny i samodzielności w zdobywaniu wykształcenia. 

      Pandemia niestety nie zwalnia. Wszyscy mamy świadomość, jak ważne jest przestrzeganie zasad DDM, czyli dystans, dezynfekcja, maseczki. Zapraszamy Was do wspólnej zabawy - konkursu z nagrodami, którego celem jest nie tylko uwrażliwienie na przestrzeganie zasad obowiązujących w czasie pandemii, ale również dbałość o dobre samopoczucie psychiczne i integracja środowiska szkolnego. 

      Zróbcie sobie zdjęcie w masce - może być zabawne, może być poważne, może być indywidualne, może być z najbliższymi, może być w domu, w plenerze, w każdym dowolnym miejscu...

      Pokażmy innym, że noszenie maski nie jest złe, że może być inspiracją do działania. 

      Rozstrzygniecie konkursu nastąpi w Szkolne Święto Wiosny (22 III) - to będzie taki nasz "konkurs przebierańców". W zabawie mogą wziąć udział uczniowie klas I - VIII - noszenie masek obowiązuje wszystkich.

      Zdjęcia przesyłacie na adres spzloczew.it@gmail.com do 21 III, do godz. 12.00, koniecznie podając swoje imię, nazwisko i klasę. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedno zdjęcie. 

      22 marca na stronie szkoły opublikujemy 10 zwycięskich zdjęć (bez podpisu), wśród których wybierzecie poprzez głosowanie najlepsze zdjęcie - jego autor otrzyma ekstra Nagrodę Publiczności.

      Mamy nadzieję, że nasza modelka, która zgodziła się dla Was wystąpić w tym zabawnym przebraniu, zachęci Was do udziału w konkursie. 

      Zespół ds. Programu Wychowawczo - Profilaktycznego

    • Na urodzinach u Mikołaja...  ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
     • Na urodzinach u Mikołaja... ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

     • Zgodnie z kilkuletnią tradycją i w tym roku nie zapomnieliśmy o urodzinach wielkiego Polaka, Mikołaja Kopernika – patrona naszej szkoły.

      Był to dzień, w którym pogłębiliśmy wiedzę o wielkim astronomie i wszechświecie. Dzień 19 lutego jest równocześnie Dniem Nauki Polskiej, którego patronem jest Mikołaj Kopernik.

      Na urodzinach nie zabrakło toruńskich pierników. Było głośne czytanie, zagadki i rysowanki.  

      Beata Paluch

    • „Jak wyglądałoby Twoje życie, gdyby Internet przestał dziś istnieć?”
     • „Jak wyglądałoby Twoje życie, gdyby Internet przestał dziś istnieć?”

     • Zapraszamy Was do udziału w konkursie What's Your Story?, którego celem jest promowanie odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z internetu. 

      Przedmiotem konkursu jest przygotowanie:

      • uczniowie klas I - III - plakatu
      • uczniowie klas IV - VIII - 2-minutowego video

      Prace powinny odpowiadać na pytanie: Jak wyglądałoby Twoje życie, gdyby internet przestał istnieć?

      Aby zgłosić się do konkursu należy:

      wejść na stronę: https://whatsyourstory.trendmicro.pl/

      zapoznać się z regulaminem, zarejestrować się na stronie konkursu i przesłać swoją pracę.

      Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

      Organizatorem konkursu jest Trend Micro Polska. Konkurs wspiera Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

      Więcej informacji na stronie konkursu. 

    • Nagrody w konkursie Dzień Bezpiecznego Internetu
     • Nagrody w konkursie Dzień Bezpiecznego Internetu

     • W dniu 9 marca zaprosiliśmy laureatów szkolnego konkursu Dzień Bezpiecznego Internetu do szkoły po odbiór nagród. 

      Uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców, m. in. bony podarunkowe do Empiku. Sponsorem nagród byli również spółka PGE i Urząd Marszałkowski w Łodzi. Nagrody przekazała uczniom Pani Elżbieta Grabarczyk, Przewodnicząca Rady Rodziców. 

      Dziękujemy! 

    • Nagrody w konkursie "Świetlik"
     • Nagrody w konkursie "Świetlik"

     • Uczniowie naszej szkoły we wrześniu tego roku szkolnego wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Zmagania konkursowe zostały przełożone z marca ubiegłego roku ze względu na pandemię.

      W konkursie wzięło 19 udział osób, a pięcioro z nich otrzymało wyróżnienie. Nagrody od Organizatora dotarły do szkoły, a laureatów konkursu zaprosiliśmy po ich odbiór.

      Wyróżnienia w konkursie otrzymali:

      Daria Zdzienicka

      Wiktor Sufleta

      Dominik Pilarski

      Piotr Cała

      Tatiana Grabarczyk

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      „Świetlik” to konkurs, którego celem jest zainteresowanie dzieci otaczającymi je zjawiskami przyrodniczymi i rozwinięcie umiejętności właściwego ich interpretowania. Pytania konkursowe dotyczą wszystkich nauk przyrodniczych, m. in. biologii, fizyki, astronomii, chemii oraz techniki. Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest wykonanie w domu doświadczeń, na bazie których układane są niektóre pytania testu konkursowego. Drugi etap to test konkursowy przygotowany przez Organizatora.

      „Świetlik” objęty jest honorowym patronatem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego.

      Szkolni Koordynatorzy Konkursu:

      Joanna Widera – Drab, Dorota Walczak

       

    • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
     • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

     •  „Dbaj o język i mów poprawnie, ładnie, wyraźnie oraz dokładnie, bo kto nie ćwiczy często języka, ten się w mówieniu potem potyka”.

      Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.

      Na zajęciach języka polskiego  w klasach IVc i IVa uczniowie świętowali Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Czytali ciekawostki związane z naszym językiem, rozwijali  słownictwo, ćwiczyli  poprawność ortograficzną,  wypowiadali  „łamańce językowe”, grali w gry językowe. To były wspaniałe lekcje, wszyscy poczuliśmy dumę z bogactwa naszego języka.

      Zapraszamy do ćwiczeń języka oraz do wykonania testu z wiedzy, przygotowanego przez uczniów klasy 4 c (Kasię Wyrwas, Tomka Lisa, Szymka i Dominika Pilarskich, Darię Zdzienicką)

      Quiz będzie aktywny przez tydzień. 

      Aneta Jamrozy