• Podziękowania dla Samorządu Uczniowskiego
          • Podziękowania dla Samorządu Uczniowskiego

          • 19 czerwca podczas apelu została podsumowana praca Samorządu Uczniowskiego. Serdeczne podziękowania zostały skierowane do wszystkich członków SU za zaangażowanie i pracę  na rzecz społeczności szkolnej.  Za podjęte działania uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

            W tym dniu rozstrzygnięto konkurs „Na najkulturalniejszego chłopca”, „Zgraną klasę”,  najładniejszą gazetkę. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

            Również po przeprowadzonych wyborach został przedstawiony skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024.

            Dziękujemy wszystkim za wkład i zaangażowanie włożone w pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego, za aktywny udział w życiu szkoły i za wiele ciekawych pomysłów. 

            Joanna Widera - Drab, Aneta Jamrozy, Adam Markowski

        • "Czytanie na Polanie"
          • "Czytanie na Polanie"

          • W ostatnim tygodniu czerwca nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji "Czytanie na Polanie". Akcja polegała na zorganizowaniu imprezy czytelniczej w jednym wybranym przez placówkę dniu między 1-20 czerwca 2023 roku, a jej realizacja odbywa się na świeżym powietrzu. Organizatorem akcji jest Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. A. Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej. Udział w akcji wzięły: klasa I b, I c, II b wraz z wychowawczyniami oraz uczniowie świetlicy klas młodszych.

            Głównym celem tej inicjatywy jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja społeczeństwa lokalnego oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

            Z pewnością powtórzymy „czytanie” za rok.Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

            Agnieszka Sowa-Witkowska

            Agnieszka Ciołek

        • Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu
          • Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

          • Szkolne Koło Wolontariatu w drugim półroczu tego roku szkolnego zorganizowało zbiórkę karmy dla zwierząt. 14 czerwca zawieźliśmy ją do Schroniska Pokochaj Cztery Łapy w Niemojewie. Wszystkim zaangażowanym w tę akcję bardzo dziękujemy.

        • „Zakamarek - ekotriki na kąciki”
          • „Zakamarek - ekotriki na kąciki”

          • Nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie z zakresu edukacji przyrodniczo-ekologicznej, zdrowotnej oraz aranżacji przestrzeni o nazwie : „Zakamarek - ekotriki na kąciki” II edycja. Organizatorem było Przedszkole miejskie nr 17 im. F. Chopina w Toruniu.

            Głównym celem projektu było wychowanie kreatywnego, świadomego swoich możliwości posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą i podejmowanie działań na jej rzecz ucznia. Projekt składał się z 14 różnych kącików: kącik patriotyczny, regionalny/lokalny, geograficzny, wynalazcy, astronomiczny, zawodów, badawczy, przyrodniczy, teatralno-muzyczny, plastyczny, kulinarny, literacki, sensoryczny i okolicznościowy. W każdym z powyższych kącików było  kilka zadań do zrealizowania.

            Uczniowie chętnie brali udział w projekcie i ciekawych zadaniach .

            Agnieszka Sowa-Witkowska

        • Konkurs literacki „Od Mickiewicza do Słowackiego”
          • Konkurs literacki „Od Mickiewicza do Słowackiego”

          • W dn. 19.05.2023r. odbyły się szkolne eliminacje do konkursu literackiego pt. „Od Mickiewicza do Słowackiego”, przeznaczonego dla uczniów klas ósmych w ramach przygotowania do egzaminu ósmoklasisty.

            Literackie zmagania zakończyły się dogrywką dla 14 uczniów w dn. 29.05.2023r. Na zwycięzców czekały dyplomy i nagrody książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

            Zwycięzcami zostali:

            I miejsce – Jan Guziejko kl. 8 d

            II miejsce – Iga Mirek kl. 8 b

            III miejsce – Jakub Grobelny kl 8 c

            Głównym celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów zainteresowań językiem polskim, jak również: popularyzacja twórczości Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz mobilizowanie do powtórzenia przed egzaminem zdobytej wiedzy.

            Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

            Anna Lis

        • Godziny Wychowawcze ze Światem
          • Godziny Wychowawcze ze Światem

          • Nasza szkoła brała udział w programie edukacyjnym Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) Godziny Wychowawcze ze Światem, które są pretekstem do dyskusji o bieżących wydarzeniach na świecie oraz wartościach takich jak solidarność, godność ludzka czy sprawiedliwość, bez względu na pochodzenie. Dzięki nim uczniowie i uczennice kształtują postawy otwartości i odpowiedzialności za to, co dzieje się na świecie.

            Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w programie, w którym materiały udostępniła PAH. Zdjęcia z jednej takiej godziny, było kilka zajęć.

            Agnieszka Sowa-Witkowska

            Agnieszka Ciołek

        • PODRĘCZNIKI I ĆWICZENIA DO RELIGII NA ROK SZKOLNY 2023/2024
          • PODRĘCZNIKI I ĆWICZENIA DO RELIGII NA ROK SZKOLNY 2023/2024

          • KLASA I

            Poznaję Boży świat- podręcznik

             

            KLAS A II

            Odkrywam Królestwo Boże- podręcznik

             

            KLASA  III

            Poznaję Jezusa – zeszyt ćwiczeń + podręcznik

             

            KLASA IV

            Odkrywam życie z Jezusem- zeszyt ćwiczeń + podręcznik

             

            KLASA V

            Szczęśliwi, którzy szukają prawdy- zeszyt ćwiczeń + podręcznik

             

            KLASA VI

            Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno – zeszyt ćwiczeń + podręcznik

             

            KLASA VII

            Szczęśliwi, którzy czynią dobro – zeszyt ćwiczeń + podręcznik

             

            KLASA VIII

            Szczęśliwi, którzy zdobywają świętość – podręcznik + zeszyt ćwiczeń

             

        • Młodzi Aktywni
          • Młodzi Aktywni

          • Dnia 7 czerwca mieliśmy zaszczyt gościć  na zajęciach koła „Młodych Aktywnych” Pana Burmistrza Dominika Drzazgę oraz Panią Dyrektor Szkoły Annę Jagieła. Spotkanie przebiegało w miłej i życzliwej atmosferze, Przedsięwzięcie miało na celu poznanie idei samorządowej wśród młodzieży i doskonaleniu umiejętności dyskutowania.  Pan Burmistrz opowiedział o swoich dziecięcych  marzeniach, już jako mały chłopiec pragnął zostać samorządowcem. Zwrócił uwagę uczniom, że warto mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia. Jednym z punktów spotkania była rozmowa o potrzebach młodych mieszkańców Złoczewa.

            Na koniec uczniowie podziękowali za spotkanie i ciekawą lekcję, dzięki której poszerzyli swoją wiedzę na temat zadań i odpowiedzialności, jaką pełni burmistrz na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców. Pan Burmistrz podarował uczniom prezenty, w formie ciekawych książek, a uczniowie w dowód wdzięczności podziękowali zaproszonym gościom, wręczając im zaprojektowane medale pt. „Młodzi Aktywni”.

            Korzystając z okazji pragniemy raz jeszcze serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi Dominikowi Drzazdze i Pani Dyrektor Annie Jagieła  za  miłe spotkanie i poświęcony czas.

            Opiekun koła „Młodych Aktywnych”                                                                                                  Anna Wzgarda-Karnkowska

        • Dzień Dziecka na sportowo
          • Dzień Dziecka na sportowo

          • Dnia 1 czerwca b.r. w ramach obchodów DNIA SPORTU w naszej szkole, uczniowie wzięli udział w spartakiadzie sportowo-rekreacyjnej. Przeprowadzone zostały różnorodne konkurencje sportowe oraz reprezentacja klas ósmych zagrała mecz w piłkę siatkową z nauczycielami, który dostarczył wszystkim wielu emocji oraz sprawił małą niespodziankę, ponieważ uczniowie po raz pierwszy wygrali  z nauczycielami a rywalizacja była naprawdę zaciętaJWynik był drugorzędny, priorytet stanowiła dobra zabawa.  Zarówno podczas konkurencji sportowych jak i podczas meczu wszystkim towarzyszyła zdrowa rywalizacja i jak najbardziej pozytywne, sportowe emocjeJ Konkurencje sportowe były przeprowadzone   w dwóch kategoriach:

            klas I-III

            I miejsce   - klasa IIIa

            II miejsce  - klasa IIIb

            III miejsce  - klasa Ia

            oraz klas IV-VIII

            I miejsce  - klasa VIIIc

             II miejsce  - klasa Vb

             III miejsce  - klasa VIb

            Dzisiejszy dzień był wyjątkowy i udowodnił jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa sport . Sport uczy zasad fair play, dyscypliny, radzenia sobie z emocjami jakie niosą ze sobą pierwsze sukcesy i porażki, a w przypadku gier zespołowych współpracy w grupie. Cechy te mają później przełożenie na inne sfery jego życia.   Myślę, że każdy z niecierpliwością czeka na kolejne takie akcje i z chęcią weźmie w nich udział, jeżeli nie jako uczestnik, to jako zagrzewający do walki zawodników kibic.

            Agata Suda

        • Gminny Konkurs Ortograficzny „Zostań Mistrzem Ortografii”
          • Gminny Konkurs Ortograficzny „Zostań Mistrzem Ortografii”

          • 12 maja 2023 roku odbyła się II edycja Konkursu Ortograficznego, w którym wzięło udział jedenastu uczniów z terenu Gminy Złoczew: Broszek, Unikowa i Złoczewa.
            Konkurs odbył się pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Złoczewa. Rywalizacja przebiegła w dwóch kategoriach IV-VI i VII-VIII.


            Laureaci w grupie młodszej:
            I miejsce Bartosz Galewicz SP Broszki
            II miejsce Szymon Pilarski SP Złoczew
            III miejsce Nadia Pluta SP Złoczew.


            Laureaci w grupie starszej:
            I miejsce Maja Muzeja SP Złoczew
            II miejsce Weronika Świętczak SP Broszki
            III miejsce Jan Caban SP Uników.


            Sponsorami nagród byli: Towarzystwo Przyjaciół Złoczewa oraz Rada Rodzicówprzy Szkole Podstawowej w Złoczewie. Nad przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki polonistki: Anna Lis, Aldona Bartosik, Aneta Jamrozy, Anna Jagieła, Dorota Kosek.

        • Zawody sportowe - PIŁKA NOŻNA
          • Zawody sportowe - PIŁKA NOŻNA

          • Chłopcy z naszej szkoły z klas młodszych i starszych brali udział w zawodach sportowych w piłce nożnej w kategorii Igrzyska Dzieci (kl.  IV  -  VI) oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej (kl.   VII  -  VIII).

            W pierwszej kolejności rozegrany był etap gminny, w którym nasi uczniowie zajęli  I miejsce w obu kategoriach wiekowych, tym samym kwalifikując się do etapu rejonowego.

            Etap rejonowy :

            w Klonowie  - Igrzyska Młodzieży Szkolnej - IV miejsce

            w Godynicach  - Igrzyska Dzieci  - I miejsce

            Uczniowie klas młodszych wygrywając etap rejonowy awansowali do kolejnego etapu , jakim jest etap powiatowy  zajmując  IV miejsce. (w Chojnem k/Sieradza)

            Podczas każdych rozgrywek rywalizacja była bardzo zacięta, zawodnikom towarzyszyły ogromne emocje a pasja jaką jest gra w piłkę nożną nadal pozostała.  Gratulujemy serdecznie i życzymy w przyszłości kolejnych jak najlepiej rozegranych meczy

            Naszą szkołę reprezentowali:

            na Igrzyskach Dzieci:

             Wojciech Nowicki,  Adam Konieczny, Stanisław Lubański, Adrian Urbanik, Wiktor Serweta, Bartosz Banach ,  Fryderyk Kowalski, Mateusz Obałka, Nikodem Pluta, Filip Jakubczak , Paweł Jadwiszczak, Sebastian Rąpała, Wojciech Lewandowski.

            na Igrzyska Młodzieży Szkolnej :

            Jakub Grobelny, Jakub Owczarek, Jakub Kosecki, Jakub Kosek, Jakub Rybka, Bartłomiej Wytych, Krystian Ścisły, Wiktor Marczak, Franciszek Rzepecki, Piotr Gryszkiewicz, Szymon Szczepaniak

        • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
          • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

          • W dniach 31 maja - 1 czerwca uczniowie klas czwartych i VIII d wzięli udział w wycieczce turystyczno - krajoznawczej w Góry Świętokrzyskie. Celem wyprawy było m. in. poznanie walorów przyrodniczych oraz turystycznych rejonu Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

            Uczestnicy zwiedzili Święty Krzyż, gdzie mogli obejrzeć w Muzeum Przyrodniczo - Leśnym występujące na tym terenie eksponaty zwierząt i roślin, podziwiali panoramę okolicy z wieży na klasztorze ojców benedyktynów oraz gołoborza z galerii widokowej na Łysej Górze. Uczniowie przespacerowali się również po kieleckiej Kadzielni – rezerwacie geologicznym.

            Drugiego dnia uczniowie rozpoczęli dzień od pobytu w Centrum Nauki Leonardo da Vinci - interaktywnym centrum, w którym można w atrakcyjny sposób zapoznać się z zasadami działania ludzkiego ciała, prawidłami przyrody, ekologicznymi technologiami, samodzielnie przeprowadzić na specjalnych stanowiskach szereg eksperymentów naukowych.

            Tego dnia uczestnicy zwiedzili również niesamowity rezerwat przyrody -  Jaskinię Raj – jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju oraz ruiny monumentalnego zamku królewskiego w Chęcinach.

            Wycieczka dostarczyła wszystkim dużo wrażeń oraz wzbogaciła w wiedzę i nowe doświadczenia.