• Międzynarodowy Dzień Kropki
          • Międzynarodowy Dzień Kropki

          • W ramach akcji Zgrana Klasa 15 września 2023 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Nie jest to formalne święto, ale jest to okazja do celebrowania wszelkich przejawów kreatywności i twórczego zacięcia. Przebieranie się „w kropki” było fajną zabawą i dostarczyło uczniom wiele radości. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

                                                                                                                          Samorząd Uczniowski

        • ZAWODY SPORTOWE  
          • ZAWODY SPORTOWE  

          • Na przełomie października i listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach sportowych , reprezentując naszą szkołę na Igrzyskach Dzieci oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.                             

            Pierwszą konkurencją sportową, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły  były Sztafetowe Biegi Przełajowe chłopców i dziewczyn w Burzeninie na etapie powiatowym. Konkurencja była naprawdę bardzo duża, ponieważ do udziału przystąpiło wiele szkół z powiatu sieradzkiego. Wyżej wymienione zawody były poprzedzone mistrzostwami szkoły w kategorii klas  IV –VI i klas VII – VIII chłopców i dziewczyn. Frekwencja uczniów na mistrzostwach była duża , szczególnie w klasach młodszych.

            Tytuł Mistrza Szkoły w biegach przełajowych zdobyli:

            Adam Konieczny (kl. IV-VI)

            Filip Ławniczak(kl. VII-VIII)

            Tytuł Mistrzyni Szkoły w biegach przełajowych zdobyły:

             Matylda Wieczorek (kl. IV-VI)

            Iga Ługowska(kl. VII-VIII)

             

            Uczniowie naszej szkoły po emocjonującym i wyczerpującym biegu na zawodach powiatowych             w Burzeninie zajęli następujące lokaty:

            Igrzyska Dzieci

            3 m-ce w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców              

            9 m-ce w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt     

            Igrzyska Młodzieży Szkolnej

            7 m-ce w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców              

            7 m-ce w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt    

             

            Poza tymi zawodami, dziewczęta i chłopcy reprezentowali naszą szkołę na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz na Igrzyskach Dzieci w tenisie stołowym na różnych szczeblach zawodów.

            Aby wyłonić uczniów do reprezentowania naszej  szkoły na zawodach pozaszkolnych w w/w konkurencji zorganizowane były Mistrzostwa Szkoły.

            Tytuł Mistrzyni Szkoły w tenisie stołowym zdobyły:

            Amelia Niciejewska ( starsza grupa) i  Iga Ługowska (młodsza grupa)

            Tytuł Mistrza Szkoły  w tenisie stołowym zdobyli:

             Mikołaj Ostrowski (starsza grupa) i Adam Konieczny (młodsza grupa)

             

            Igrzyska Młodzieży Szkolnej

            Etap gminny :

            II m-ce  - Adrian Urbaniak , Mikołaj Ostrowski

            III m-ce – Adrian Piekielny, Michał Jaszczyk

             

            Etap rejonowy :

            III m-ce  - Adrian Urbaniak , Mikołaj Ostrowski

            IVm-ce – Adrian Piekielny, Michał Jaszczyk

             

            Etap gminny :

            II m-ce  - Gabriela Koszek, Amelia Niciejewska

             

            Etap rejonowy :

            II m-ce  - Gabriela Koszek, Amelia Niciejewska

             

            Etap powiatowy:

            Vm-ce – Gabriela Koszek, Amelia Niciejewska

             

            Igrzyska Dzieci

            Etap gminny :

            I m-ce  - Nadia Pluta, Wiktoria Ciołek

             

            Etap rejonowy :

            II m-ce  - Nadia Pluta, Wiktoria Ciołek

             

            Etap powiatowy:

            IVm-ce – Nadia Pluta, Wiktoria Ciołek, Iga Ługowska

             

            Życzymy  sukcesów na drodze sportowej i zdrowej rywalizacji :)

        • Spotkanie z sokolnikiem
          • Spotkanie z sokolnikiem

          • W dniu 24 listopada uczniowie klas 6 wzięli udział w spotkaniu z sokolnikami. Zajęcia dla dzieci poprowadzili panowie Mateusz i Witek Moszczyńscy ze stowarzyszenia "Szpon" z Turku.  

            Leśni edukatorzy ciekawie opowiadali o gatunkach ptaków drapieżnych w Polsce, ich zwyczajach, biologii oraz o samej pracy sokolnika. Ptakami, które dzieci miały okazję bliżej poznać były:  puszczyk zwyczajny,  sokół pustułka oraz myszołowiec towarzyski.

            Każdy z uczestników miał okazję założyć rękawice sokolniczą i potrzymać myszołowa na ręku.

            Prelekcja została zorganizowana przez pracowników Nadleśnictwa Złoczew – p. Piotra Kuleszę (specjalistę ds. ochrony lasu i łowiectwa) oraz p. Kalinę Topolską.

            Dziękujemy za zaproszenie :-)

        • Święto Niepodległości
          • Święto Niepodległości

          • Dnia 13 listopada 2023 r. w  naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Inscenizację przygotowała pani Anna Lis, pani Aneta Jamrozy, pani Renata Andrych wraz z uczniami z klasy VIIc, IVa, IVb. Dekorację wykonała pani Aneta Krzemińska, chór – pan Paweł Goszczyński.

            Apel przede wszystkim miał przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. 11 Listopada to dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Listopad to miesiąc szczególny dla naszego narodu - symbol wolności i niewoli. Szczególnie w tym miesiącu należy pielęgnować wartości patriotyczne i zainteresować dzieci poezją patriotyczną opowiadającą o walkach Polaków, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności i niepodległości.
            Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.
            Uczniowie recytowali wiersze o tematyce patriotycznej i śpiewali pieśni patriotyczne, utwory poetyckie podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami. Ich uzupełnieniem były utwory muzyczne śpiewane przez chór.
            Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

            Organizatorzy

        • Konkurs "Pracownia Kompetencji Cyfrowych"
          • Konkurs "Pracownia Kompetencji Cyfrowych"

          • Miło nam poinformować, że do szkoły dotarł sprzęt otrzymany za wygraną w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

            Wartość otrzymanego sprzętu wynosi 44 243,10 zł.

            Nagrodą w konkursie jest 16 laptopów wraz z mobilną szafą zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania oraz interaktywny monitor wraz z mobilnym stojakiem do prezentowania wyników pracy. Zestaw jest uzupełniony o oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami prowadzonymi przez uczniów.

            Sprzęt dla szkoły wygrała obecna klasa 4a pod kierunkiem p. Joanny Widery – Drab, ale korzystać będą z niego wszyscy uczniowie klas 1-8, głównie na lekcjach informatyki.

            Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK.

        • WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI
          • WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI

          • W dniach 13 - 30 listopada zapraszamy uczniów, rodziców, pracowników szkoły i mieszkańców gminy Złoczew do włączenia się w zbiórkę elektrośmieci. Miejsce zbiórki to Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika utwardzony plac/ wnęka  przy sali gimnastycznej ul. Burzenińska. 

        • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJKI
          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJKI

          • „Kiedy siedzisz w domu sama,

            chętnie czyta Ci je mama.

             O królewnie, o szewczyku

            i o strasznym rozbójniku.”

            6 listopada w naszej szkole było bardzo bajkowo. Na korytarzu można było spotkać  bajkowych i książkowych bohaterów. Księżniczki, smerfy, Shrek, minionki, kot w butach, Pippi, Kopciuszek, Czerwony Kapturek  towarzyszyły nam przez cały dzień. Święto to było doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych uczniów. Dzień jest przypomnieniem postaci  bajkowych, ale również zwróceniem uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną bajek, które uczą rozróżniać dobro od zła oraz prawidłowych postaw i koleżeństwa.

            Świetną zabawą w bibliotece było  bajkowe koło fortuny. Można było zdobyć zakładkę do książki, zabawkę, coś słodkiego, niektórym trafiła się zagadka do odgadnięcia lub ćwiczenie do wykonania.

            Całodniowa zabawa przyniosła wiele wspaniałych wrażeń i dużo śmiechu.

            Beata Paluch

        • Konkurs szkolno – parafialny
          • Konkurs szkolno – parafialny

          • Konkurs szkolno – parafialny pt. „ Nasz kościół parafialny w oczach dziecka” rozstrzygnięty. Został zorganizowany z okazji 300 rocznicy poświęcenia kościoła, która przypada 14 listopada. Na konkurs wpłynęło 50 prac plastycznych. Zadaniem dzieci było zaprezentowanie kościoła, takim jakim jest, jak go sami postrzegają. Konkurs był sposobem na przedstawienie wartości historycznej świątyni oraz pokazanie, że kościół to nie tylko miejsce, do którego przychodzi się modlić. To również miejsce, gdzie można ciekawie i mądrze spędzić czas, utrwalając jednocześnie wartości religijne i historyczne.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu i pomysłowości i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. Nagrodą dla wszystkich uczestników były dyplomy i będzie wyjazd do parku trampolin i do kina w Kaliszu.

            Zapraszamy do obejrzenia wystawy , która znajduje się na korytarzu przy bibliotece szkolnej.

            Beata Paluch

        • Targi Książki w Krakowie
          • Targi Książki w Krakowie

          • Za nami 26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Uczniowie z klas IV – VIII na zaproszenie biblioteki szkolnej 27 października br. odwiedzili Kraków.

            Pojechaliśmy w jednym celu, aby wspólnie uczestniczyć w święcie książki. Spotkaliśmy wielu autorów książek m. in. Nelę małą reporterkę, Waldemara Cichonia. Zdobyliśmy wiele gadżetów związanych z czytelnictwem, kupiliśmy książki  w celu wzbogacenia swoich domowych biblioteczek. Każdy z uczestników wycieczki wrócił do domu z przekonaniem, że warto to doświadczenie powtórzyć, bo jak pisała patronka tegorocznej edycji targów książki Wisława Szymborska w wierszu Urodziny „Tyle naraz świata ze wszystkich stron świata”.

            Ponadto odwiedziliśmy krakowski park trampolin GOJUMP, gdzie na sportowo spędziliśmy czas.

            Beata Paluch

        • #przerwanaczytanie
          • #przerwanaczytanie

          • W dniu 30 października 2023r nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie". Celem tej akcji  jest w głównej mierze pokazanie uczniom, że czytanie jest fajne, może być zabawą i sprawiać przyjemność.

            Uczniowie naszej szkoły czytali na przerwie ulubione książki. Przedszkolaki wysłuchały bajek czytanych przez wolontariuszy.

        • #SzkołaPamięta
          • #SzkołaPamięta

          • Uczestnicząc w akcji ”Szkoła pamięta” uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii BohaterON, która miała na celu uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Wysyłali kartki oraz nagrane filmiki do Powstańców Warszawskich. Ciekawe historie poszczególnych sylwetek bohaterów zachęciły do osobistych podziękowań, a także rozbudziły patriotyczne nastroje. Cześć i chwała bohaterom!

        • Konkurs LOGO szkoły i zespołu
          • Konkurs LOGO szkoły i zespołu

          • Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Złoczewie oraz nauczyciel informatyki zapraszają wszystkich chętnych uczniów do udziału w szkolnym konkursie informatycznym (grafika komputerowa) w dwóch kategoriach tematycznych: logo szkoły oraz logo zespołu.

            Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (loga) dla Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie oraz wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (loga) dla Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Złoczewie. Loga wykorzystywane będą przez szkołę do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych, itp.

            Konkurs trwa od 27.10.2023 r. do 08.12.2023 r. Szczegóły i regulamin konkursu znajdują się w załączniku

            REGULAMIN KONKURSU "LOGO" 

            Czekamy na Wasze prace i życzymy kreatywnych pomysłów. 

        • #SzkołaPamięta
          • #SzkołaPamięta

          • W ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie klasy 2c ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie wykonali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Po odwiedzeniu złoczewskich miejsc pamięci i zapoznaniu się z ich historią postanowili narysować mogiły.

        • #SzkołaPamięta
          • #SzkołaPamięta

          • Uczniowie klas IV a i V a ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie w ramach akcji pt. "Szkoła Pamięta" pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki przygotowali wystawę pamiątek po swoich przodkach. W
            rodzinnych zbiorach odszukali przedmioty, które były przekazywane w ich rodzinach z pokolenia na pokolenie i przynieśli je na wystawę. W zbiorach ekspozycji znalazły się m.in.: zdjęcia członków rodziny, świadectwa szkolne, legitymacje kombatanckie, książeczki wojskowe, stare pieniądze, przedmioty codziennego użytku np. żelazko, moździerz, szczotki, biżuteria.

            Wystawa okazała się dla uczniów cenną lekcją historii, mogli oni obcować z pamiątkami, które są cząstkami ich rodzinnych historii.

        • #SzkołaPamięta
          • #SzkołaPamięta

          • Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

            W ramach akcji ”Szkoła Pamięta”  wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie wykonali  gazetkę, która przedstawia postać Stanisława Jakuba Perskiego, zasłużonego dla Ziemi Złoczewskiej. Należał on do młodzieżowej organizacji niepodległościowej ”Katyń”, w której pełnił funkcję kierownika sekcji wywiadowczej. Za tę działalność został aresztowany i skazany na 5 lat więzienia. Z inicjatywy  mecenasa Jakuba Perskiego powstało w 1975r. Towarzystwo Przyjaciół Złoczewa, które prężnie działa do dziś.  Za pracę zawodową i działalność społeczną wyróżniony był wieloma odznaczeniami państwowymi i resortowymi.

        • #SzkołaPamięta
          • #SzkołaPamięta

          • 19 października uczniowie klasy 2c zwiedzili Izbę Pamięci w Powiatowym Zespole Szkół w Złoczewie. Poznali sprzęty i urządzenia, których używali nasi przodkowie. Wysłuchali opowiadań pani Małgorzaty Fraszczyńskiej, która jest opiekunem tego miejsca.

            Izabela Rybka

        • #SzkołaPamięta
          • #SzkołaPamięta

          • Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie po raz kolejny wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach nasi uczniowie i wolontariusze oddali hołd tym, którzy przyczynili się dla dobra ojczyzny, społeczności lokalnej i szkolnej.
            Wychowankowie wraz z opiekunami wybrali się na cmentarz parafialny, by przywołać historię i chwilą zadumy oddać cześć zmarłym. Ponadto zapalili znicze na grobach byłych pracowników szkoły, uczniów i grobach rodzinnych. Spacerując cmentarnym chodnikiem, rozmawialiśmy o bliskich, którzy odeszli oraz  jak należy zachowywać się na cmentarzu.

            To były prawdziwe lekcje patriotycznego kultywowania pamięci o zmarłych.

        • #SzkołaPamięta
          • #SzkołaPamięta

          • Już po raz kolejny Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie bierze udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.  Odbywa się ona w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji Święta Zmarłych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności. Uczniowie realizując różne przedsięwzięcia wyrażają szacunek i cześć bohaterom.

            Uczniowie naszej szkoły chętnie i aktywnie włączają się w idee upamiętniania wszelakich rocznic i wydarzeń historycznych.

        • „Zapal znicz pamięci”
          • „Zapal znicz pamięci”

          • Uczniowie klasy IV a  w dn. 23.10.2023r. uczestniczyli w XV edycji akcji medialno – edukacyjnej pt. „Zapal znicz pamięci”, poświęconej pamięci ofiar niemieckich zbrodni.

            Uczniowie w ramach  tego przedsięwzięcia  udali się do Parku Pamięci  w Złoczewie, gdzie zapalili znicze przed pomnikiem postawionym w hołdzie poległym za ojczyznę    w walce z niemieckim  najeźdźcą we wrześniu 1939r. Wizyta w tym miejscu była dla uczniów doskonałą lekcją historii i  wychowania.

            Anna Lis