• Laureat konkursu informatycznego
     • Laureat konkursu informatycznego

     • W dniu 16 marca najlepsi informatycy naszej szkoły wzięli udział w finale Powiatowego Konkursu Informatycznego “EDUsukces inFORMATyki” organizowanego przez Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu. Konkurs objęty był patronatem Starostwa Powiatowego w Wieluniu oraz Politechniki Łódzkiej.

      Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8 a, Piotr Drzazga zajął w konkursie II miejsce

      Gratulujemy i życzymy Piotrowi dalszych sukcesów!

      Dorota Walczak

    • Eliminacje do Powiatowego Konkursu Informatycznego
     • Eliminacje do Powiatowego Konkursu Informatycznego

     • W dniu 9 marca grupa uczniów klas  7 - 8, która najlepiej wypadła w szkolnych eliminacjach konkursu informatycznego, wzięła udział w eliminacjach do Powiatowego Konkursu Informatycznego “EDUsukces inFORMATyki” organizowanego przez Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu.

      Konkurs odbywał się online na platformie długosz-edukcja.pl i polegał na rozwiązaniu w ciągu godziny 50 pytań testu przygotowanego przez Organizatora. Zadania dotyczyły wiadomości i umiejętności informatycznych objętych programem nauki w szkole podstawowej oraz zagadnień wykraczających poza obowiązującą podstawę. 

      Miło nam poinformować, że do finału konkursu zakwalifikowali się (w kolejności zdobytych punktów):

      1. Jakub Matusiak, klasa 7 a

      2. Piotr Drzazga, klasa 8 a.

      3. Bartłomiej Wierucki, klasa 8 b

      4. Patryk Nogala,klasa 7 a.

      5. Florczak Justyna, klasa 8 b

      Osoby te będą reprezentować szkołę w finałach 16 marca b.r. Trzymamy kciuki!

      Dorota Walczak

    • Ja Ciebie, a Ty mnie - chrońmy się!
     • Ja Ciebie, a Ty mnie - chrońmy się!

     • Drodzy Uczniowie!

      12 marca mija rok, odkąd szkoły w Polsce przestały funkcjonować w trybie stacjonarnym. We wrześniu na krótko wróciliśmy w szkolne mury. Niestety, z radości wspólnego pobytu w szkole obecnie mogą korzystać tylko najmłodsi uczniowie. Dla starszych uczniów to rok ogromnej próby samodyscypliny i samodzielności w zdobywaniu wykształcenia. 

      Pandemia niestety nie zwalnia. Wszyscy mamy świadomość, jak ważne jest przestrzeganie zasad DDM, czyli dystans, dezynfekcja, maseczki. Zapraszamy Was do wspólnej zabawy - konkursu z nagrodami, którego celem jest nie tylko uwrażliwienie na przestrzeganie zasad obowiązujących w czasie pandemii, ale również dbałość o dobre samopoczucie psychiczne i integracja środowiska szkolnego. 

      Zróbcie sobie zdjęcie w masce - może być zabawne, może być poważne, może być indywidualne, może być z najbliższymi, może być w domu, w plenerze, w każdym dowolnym miejscu...

      Pokażmy innym, że noszenie maski nie jest złe, że może być inspiracją do działania. 

      Rozstrzygniecie konkursu nastąpi w Szkolne Święto Wiosny (22 III) - to będzie taki nasz "konkurs przebierańców". W zabawie mogą wziąć udział uczniowie klas I - VIII - noszenie masek obowiązuje wszystkich.

      Zdjęcia przesyłacie na adres spzloczew.it@gmail.com do 21 III, do godz. 12.00, koniecznie podając swoje imię, nazwisko i klasę. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedno zdjęcie. 

      22 marca na stronie szkoły opublikujemy 10 zwycięskich zdjęć (bez podpisu), wśród których wybierzecie poprzez głosowanie najlepsze zdjęcie - jego autor otrzyma ekstra Nagrodę Publiczności.

      Mamy nadzieję, że nasza modelka, która zgodziła się dla Was wystąpić w tym zabawnym przebraniu, zachęci Was do udziału w konkursie. 

      Zespół ds. Programu Wychowawczo - Profilaktycznego

    • Na urodzinach u Mikołaja...  ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
     • Na urodzinach u Mikołaja... ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

     • Zgodnie z kilkuletnią tradycją i w tym roku nie zapomnieliśmy o urodzinach wielkiego Polaka, Mikołaja Kopernika – patrona naszej szkoły.

      Był to dzień, w którym pogłębiliśmy wiedzę o wielkim astronomie i wszechświecie. Dzień 19 lutego jest równocześnie Dniem Nauki Polskiej, którego patronem jest Mikołaj Kopernik.

      Na urodzinach nie zabrakło toruńskich pierników. Było głośne czytanie, zagadki i rysowanki.  

      Beata Paluch

    • „Jak wyglądałoby Twoje życie, gdyby Internet przestał dziś istnieć?”
     • „Jak wyglądałoby Twoje życie, gdyby Internet przestał dziś istnieć?”

     • Zapraszamy Was do udziału w konkursie What's Your Story?, którego celem jest promowanie odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z internetu. 

      Przedmiotem konkursu jest przygotowanie:

      • uczniowie klas I - III - plakatu
      • uczniowie klas IV - VIII - 2-minutowego video

      Prace powinny odpowiadać na pytanie: Jak wyglądałoby Twoje życie, gdyby internet przestał istnieć?

      Aby zgłosić się do konkursu należy:

      wejść na stronę: https://whatsyourstory.trendmicro.pl/

      zapoznać się z regulaminem, zarejestrować się na stronie konkursu i przesłać swoją pracę.

      Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

      Organizatorem konkursu jest Trend Micro Polska. Konkurs wspiera Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

      Więcej informacji na stronie konkursu. 

    • Nagrody w konkursie Dzień Bezpiecznego Internetu
     • Nagrody w konkursie Dzień Bezpiecznego Internetu

     • W dniu 9 marca zaprosiliśmy laureatów szkolnego konkursu Dzień Bezpiecznego Internetu do szkoły po odbiór nagród. 

      Uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców, m. in. bony podarunkowe do Empiku. Sponsorem nagród byli również spółka PGE i Urząd Marszałkowski w Łodzi. Nagrody przekazała uczniom Pani Elżbieta Grabarczyk, Przewodnicząca Rady Rodziców. 

      Dziękujemy! 

    • Nagrody w konkursie "Świetlik"
     • Nagrody w konkursie "Świetlik"

     • Uczniowie naszej szkoły we wrześniu tego roku szkolnego wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Zmagania konkursowe zostały przełożone z marca ubiegłego roku ze względu na pandemię.

      W konkursie wzięło 19 udział osób, a pięcioro z nich otrzymało wyróżnienie. Nagrody od Organizatora dotarły do szkoły, a laureatów konkursu zaprosiliśmy po ich odbiór.

      Wyróżnienia w konkursie otrzymali:

      Daria Zdzienicka

      Wiktor Sufleta

      Dominik Pilarski

      Piotr Cała

      Tatiana Grabarczyk

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      „Świetlik” to konkurs, którego celem jest zainteresowanie dzieci otaczającymi je zjawiskami przyrodniczymi i rozwinięcie umiejętności właściwego ich interpretowania. Pytania konkursowe dotyczą wszystkich nauk przyrodniczych, m. in. biologii, fizyki, astronomii, chemii oraz techniki. Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest wykonanie w domu doświadczeń, na bazie których układane są niektóre pytania testu konkursowego. Drugi etap to test konkursowy przygotowany przez Organizatora.

      „Świetlik” objęty jest honorowym patronatem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego.

      Szkolni Koordynatorzy Konkursu:

      Joanna Widera – Drab, Dorota Walczak

       

    • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
     • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

     •  „Dbaj o język i mów poprawnie, ładnie, wyraźnie oraz dokładnie, bo kto nie ćwiczy często języka, ten się w mówieniu potem potyka”.

      Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.

      Na zajęciach języka polskiego  w klasach IVc i IVa uczniowie świętowali Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Czytali ciekawostki związane z naszym językiem, rozwijali  słownictwo, ćwiczyli  poprawność ortograficzną,  wypowiadali  „łamańce językowe”, grali w gry językowe. To były wspaniałe lekcje, wszyscy poczuliśmy dumę z bogactwa naszego języka.

      Zapraszamy do ćwiczeń języka oraz do wykonania testu z wiedzy, przygotowanego przez uczniów klasy 4 c (Kasię Wyrwas, Tomka Lisa, Szymka i Dominika Pilarskich, Darię Zdzienicką)

      Quiz będzie aktywny przez tydzień. 

      Aneta Jamrozy

    • Wyniki badania ankietowego "Zdalne nauczanie"
     • Wyniki badania ankietowego "Zdalne nauczanie"

     • Szanowni Państwo!

       Minęło kilka miesięcy, odkąd w październiku 2020r. przeszliśmy po raz drugi na zdalne nauczanie. W trudnym dla nas wszystkich czasie, który wymaga pełnej mobilizacji, współpracy i wyrozumiałości, postanowiliśmy przygotować dla Państwa i dla uczniów klas IV – VII ankietę dotyczącą zdalnego nauczania w naszej szkole. Zapytaliśmy w niej o wrażenia, ograniczenia i możliwości związane z tym sposobem realizacji nauki.     

      W badaniach uczestniczyło 160 rodziców. Bardzo dziękujemy za podzielenie się z nami Państwa spostrzeżeniami, odczuciami. Wzięliśmy je pod uwagę przy organizacji zajęć „ na żywo” w II półroczu roku szkolnego. Zgodnie z oczekiwaniami zwiększyliśmy ilość zajęć prowadzonych online  w klasach:

      Kl. IV a  - przyroda, technika, muzyka, religia;

      Kl. IV b  – przyroda, matematyka, język angielski;

      Kl. IV c  – język angielski;

      Kl. V a   – język angielski;

      Kl. VII a – biologia, geografia, historia;

      Kl. VII c  – biologia, geografia, historia, język niemiecki / rosyjski;

      Kl. VIII a – fizyka, chemia;

      Kl. VIII b – fizyka, chemia;

      Kl. VIII c – fizyka, chemia, historia, język niemiecki;

      Z analizy ankiety wynika, że    dotychczasowa forma nauczania spotkała się z Państwa  zrozumieniem. Dla większości z Państwa i dla uczniów ilość lekcji „ na żywo” była wystarczająca i ta  forma zajęć jest  wg większości uczniów najodpowiedniejsza. Organizacja zajęć zdalnych została oceniona pozytywnie. Cieszy nas również fakt , że zostało docenione   zaangażowanie wychowawców i nauczycieli podczas nauczania.

      Uczniowie   uważają, że nauczyciele ciekawie prowadzą lekcje.  Jeśli z jakimś przedmiotem mieli  problem , to podkreślili, że pojawił się on wcześniej,  przed zdalnym nauczaniem. Pozytywnie ocenili dostępność nauczycieli w celu udzielenia dodatkowych odpowiedzi czy pomocy w zrozumieniu tematu. Czas na odsyłanie zadawanych przez nauczycieli zadań wg większości ankietowanych jest wystarczający. Na pewno tego, czego brakuje uczniom w czasie pracy zdalnej to bezpośredni kontakt z nauczycielami i rówieśnikami. Najczęstsze trudności związane ze zdalnym nauczaniem wynikają wg uczniów z problemów z połączeniem internetowym.

      Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za wypełnienie ankiet i zaangażowanie w podnoszenie jakości pracy placówki.  Mamy świadomość, ile trudu wkładacie Państwo w wychowanie i edukację swoich dzieci, szczególnie teraz, kiedy wielu z Was łączy pracę zawodową ze wsparciem dzieci w zdalnej nauce. My ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, aby nauka zdalna przebiegała prawidłowo i aby uczniowie mogli zachować równowagę pomiędzy nauką, rozrywką i wypoczynkiem.

      Anna Jagieła

      Dyrektor Szkoły

    • Rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów
     • Rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów

     • Budowanie właściwych nawyków korzystania z komputera i sieci to bardzo ważne zadanie. Przed  tym wyzwaniem szczególnie stawia nas czas pandemii. W ramach inicjatywy „Dzień Bezpiecznego Internetu – Działajmy Razem!”, prowadzonej w naszej szkole,  odbył się  konkurs skierowany do uczniów klas I – III oraz IV – VIII dotyczący tych ważnych zagadnień. Uczniowie przygotowali ciekawe prace, w których wykazali się bogatą wiedzą, ale również pomysłowością i znajomością różnych aplikacji komputerowych.

      Komisja konkursowa pod przewodnictwem p. Elżbiety Grabarczyk, Przewodniczącej Rady Rodziców, przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

      Klasy I – III

      I miejsce: Tomasz Teodorczyk, kl. 1 a

      II miejsce: Justyna Paś, kl. 2a

      III miejsce: Angelika Glińska, kl. 1 a

      Wyróżnienia: Viktoria Stencel, kl. 1 b i Jagoda Piotrowska, kl. 1 a

       

      Klasy IV – VIII

      I miejsce: Dominik i Szymon Pilarscy, kl. 4 c

      II miejsce: Natasza Szczygieł, kl. 7 a

      III miejsce: Jan Lorek, kl. 6 a

      Wyróżnienia: Amelia Anioł, kl. 6 d i Izabela Ługowska, kl. 7 b

       

      Zwycięzcy otrzymają nagrody – niespodzianki ufundowane przez Radę Rodziców, a wszyscy uczestniczy drobne nagrody pocieszenia.

      Wszystkimi uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłów i zaangażowania. Najciekawsze prace zamieszczamy na stronie internetowej szkoły – mamy nadzieję, że będą one inspiracją do samodoskonalenia w zakresie bezpieczeństwa w sieci.

      Joanna Widera - Drab, Dorota Walczak

    • Rozstrzygnięcie konkursu dla Rodziców
     • Rozstrzygnięcie konkursu dla Rodziców

     • W zabawie dla Rodziców z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu wzięło udział 138 osób.

      Test konkursowy składał się z 20 pytań. Wg statystki wygenerowanej automatycznie na portalu, 9 pytań okazało się dla uczestników łatwych, 10  o średnim stopniu trudności i jedno pytanie trudne.

      Średni wynik testu wyniósł 76,4 %. Średni czas odpowiedzi to 9 minut, 46 sekund. Nikt z uczestników nie zdobył w teście 100 %, ale aż 7 osób odpowiedziało na 19 z 20 pytań i uzyskało 95 %.

      Był to rodzic/opiekun (w kolejności klas):

      • Weroniki Jeżewskiej z kl. 3 a
      • Wiktora Suflety z 4 c
      • Kamila Mysiorka z 6 d
      • Nikoli Obiegłej z 6 d
      • Kacpra Michalskiego z 7 a
      • Tatiany Krawczyk z 7 b
      • Asi Kowalskiej z 7 b

      Zgodnie z regulaminem zwycięzcą konkursu dla dorosłych została osoba, która wykonała ten test w najkrótszym czasie, czyli Pani Marta Michalska, dlatego nagrodę otrzymuje klasa 7 a.

      Drugą nagrodę otrzymuje klasa, z której w teście wzięło udział najwięcej rodziców. Zwycięzcą w tej kategorii jest klasa, z której aż 20 z 22 (czyli 90,9 %) osób przystąpiło do zabawy, czyli 6 d. Gratulujemy!!!

      W dniach od 3 do 9 marca klasa 6 d i 7 a są zwolnione z kartkówek i pytania, czyli „niespodziewanych atrakcji” szkolnych :-). Oczywiście sprawdziany zapowiedziane wcześniej, odbędą się zgodnie z terminarzem.

      Wszyscy uczniowie, którzy zaangażowali swoich opiekunów do naszej akcji, otrzymują zgodnie z umową 5 pkt. dodatnich z zachowania.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że nasza zabawa podobała się. Jej celem było zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa w Internecie, a pytania pozwoliły wykazać się dużą wiedzą, ale też skłoniły do  zastanowienia się nad czyhającymi na użytkowników sieci pułapkami.

      Osoby, które chciałyby obejrzeć swój test, mogą napisać do nas na Librusie (do 9 III 2021 r. – po tym terminie szczegółowe odpowiedzi uczestników zabawy zostaną usunięte).

      W załączniku znajdują się właściwe odpowiedzi na pytania, podzielone na trzy kategorie: pytania łatwe, o średnim stopniu trudności i pytanie trudne. Przy trudniejszych pytaniach znajdziecie Państwo komentarz wyjaśniający.

      Dorota Walczak, Joanna Widera - Drab

       

    • Warto jest pomagać!
     • Warto jest pomagać!

     • Uczniowie naszej placówki przyłączyli się do akcji dobroczynnej na rzecz pogorzelców ze Skrzynna. Rodzina w wyniku pożaru, jaki wybuchł w ich domu straciła wszystko. W  ciągu ostatnich trzech tygodni w szkole odbywała się zbiórka przyborów szkolnych, zabawek, gier, książek  dla dzieci z poszkodowanej rodziny. Zbiórkę koordynowały panie Małgorzata Ciupek, Agnieszka Ciołek, Izabela Rybka, Dorota Kosek, Aneta Jamrozy. Zebrane rzeczy zostały przekazane rodzinie.

      Wszystkim  serdecznie dziękujemy za wrażliwość, okazaną dobroć i udzielone wsparcie.

      Aneta Jamrozy

    • Konkurs #SAFErzy
     • Konkurs #SAFErzy

     • W związku z ogólnopolskimi obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zaprasza uczniów klas I – VIII do udziału w konkursie „#SAFErzy”. Celem konkursu jest promowanie wśród młodych użytkowników Internetu właściwych postaw i kształtowanie wiedzy dotyczącej zagrożeń wynikających z korzystania z sieci.

      Konkurs skierowany jest do trzech grup wiekowych, a jego przedmiotem jest:

      • Klasy I – III – wykonanie PLAKATU propagującego bezpieczne korzystanie z sieci internetowej. Praca może obrazować również zagrożenia, z jakimi związane jest niewłaściwe korzystanie z Internetu. Format A4; technika wykonania pracy plastycznej - kredka, ołówek, farby, pastele, wyklejanka itp.;
      • Klasy  IV-VI - stworzenie KOMIKSU/ HISTORYJKI OBRAZKOWEJ propagującej bezpieczne korzystanie z sieci internetowej. Praca może obrazować również zagrożenia, z jakimi związane jest niewłaściwe korzystanie z Internetu. Jedna praca konkursowa powinna stanowić zamkniętą całość o objętości od 3 do 6 stron formatu A4; każdy rysunek komiksu powinien zawierać krótki tekst np. dialog, rymowankę, itp.; technika wykonania pracy - kredka, ołówek, farby, pastele, wyklejanka itp.;
      • Klasy VII – VIII - stworzenie krótkiego nagrania w formie TELEDYSKU/SPOTU propagującego bezpieczne korzystanie z sieci internetowej. Dzieło może prezentować również zagrożenia, z jakimi związane jest niewłaściwe korzystanie z Internetu, jak im przeciwdziałać, alternatywne metody spędzania wolnego czasu; czas trwania ok. 1 minuty; rozmiar pliku max. do 30 MB;

      Prace w każdej kategorii wiekowej mogą być wykonane samodzielnie lub zbiorowo (do 3 współtwórców)

      Pliki z pracami konkursowymi należy przesyłać na adres www.prewencja@ld.policja.gov.pl
      do dnia 17 marca 2021r.

      Wszystkich chętnych do udziału w konkursie zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu (w załączniku). Do wysłanych prac powinien być dołączony Formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 2).

      Pomocy w przesłaniu materiałów na konkurs w razie potrzeby udzielą nauczyciele informatyki (klasy I – III – wychowawcy; klasy IV – VIII – p. Dorota Walczak)

       

    • Dzień Bezpiecznego Internetu
     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • Informujemy, że dziś zakończył się szkolny konkurs dla Rodziców zorganizowany z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Wzięło w nim udział 138  rodziców. Dziękujemy Państwu za tak liczne uczestnictwo. 

      Do 25 lutego trwa jeszcze konkurs dla uczniów. W przyszłym tygodniu podamy laureatów konkursów dla dzieci i dorosłych. 

    • Konkurs Kaligraficzny „Zapomniana sztuka pięknego pisania”.
     • Konkurs Kaligraficzny „Zapomniana sztuka pięknego pisania”.

     • Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu zaprasza wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie kaligraficznym. Celem konkursu jest rozpowszechnianie sztuki kaligrafii wśród uczniów,  rozwijanie umiejętności pięknego pisania piórem,  rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, uwrażliwianie na piękno pisma odręcznego oraz  zapoznanie z twórczością Ludwika Jerzego Kerna.

      Przedmiotem konkursu jest

      • wykaligrafowanie jednego z zaproponowanych przez organizatora tekstów (dla uczniów klas IV-VIII)
      •  zaprojektowanie inicjału swojego imienia lub nazwiska (dla uczniów klas I-III)

      Praca powinna być wykonana wiecznym piórem (kolor atramentu i szerokość stalówki dowolna) na gładkim papierze formatu A4.

      Termin nadsyłania prac mija 26 lutego.

      Więcej o konkursie (regulamin, tekst do przepisania oraz inspiracje) znajdziecie pod linkiem:

      Strona konkursu ogłoszonego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Sieradzu. 

    • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
     • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

     • 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji zapraszamy Was na quiz specjalny Eduelo, w którym możecie sprawdzić, czy nie popełniacie często spotykanych błędów językowych.

      Młodszych uczniów zachęcamy do rozwiązania quizu z rodzicami lub nauczycielami. Starsi niech sprawdzą się sami! :)

      Quiz znajdziecie w zakładce "Quizy specjalne" na stronie eduelo.pl