• Uwaga! Pilne!

     • Ze względu na trwające upały w dniu dzisiejszym (12 czerwca) zostają skrócone lekcje
      Lekcje odbywają się wg planu:
      4. 10.30 -11.00
      5. 11.10 - 11.40.
      6. 12.00 - 12.30
      7. 12.40. - 13.10
      8. 13.25 - 13.55
      Prosimy w miarę możliwości o wcześniejszy odbiór uczniów ze szkoły. 
      Jutro również lekcje będą skrócone. Rozkład dzwonków zostanie umieszczony po południu na stronie szkoły i na Librusie.

    • Z książką na walizkach
     • Z książką na walizkach

     • Z książką na walizkach to doskonała zabawa z książką w plenerze.

      7 finał łódzkich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami Z książką na walizkach organizowany przez Beatę Paluch był doskonałą okazją, aby wzbogacić swój domowy księgozbiór, porozmawiać z autorami książek i zdobyć autograf. Było to duże przedsięwzięcie, które zgromadziło wielu miłośników książek. Ogromnym powodzeniem cieszył się kiermasz książek, gdzie można było nabyć książkę i jednocześnie zdobyć autograf jej autora. W tym roku w trasę po województwie łódzkim wyruszyli najpopularniejsi autorzy książek dla dzieci i młodzieży: Wojciech Cesarz, Agnieszka Frączek, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Tomasz Trojanowski, Andrzej Marek Grabowski, Renata Piątkowska i Paweł Wakuła.

      Głównym celem walizek, było przedstawienie twórczości goszczących u nas autorów. Dziękujemy uczniom  i nauczycielom  za przygotowanie występów artystycznych: twórczość Joanny Olech przygotowali uczniowie z kl. I a z p. Danutą  Paluch, kl. II c z p. Joanną Widera -  Drab zapoznała nas z książką Andrzeja Marka Grabowskiego, p. Dorota Walczak z kl. V b przedstawiła twórczość Agnieszki Frączek, nie łatwą sprawą było ukazanie twórczości nieobecnej Barbary Gawryluk  i Tomasza Trojanowskiego przez kl. VI b z p. Barbarą Guziak, kl. IV b z p. Anną Lis zapoznali nas z twórczością Renaty Piątkowskiej, IV d z p. Izabelą Rybka i p. Agnieszką Ciołek przedstawili książkę Pawła Wakuły, p. Zofia Stalmach z uczniami kl. VIII b pokazała fragment książki Anny Onichimowskiej, a uczniowie kl. III a G i VII a z p. Anetą Ługowską przedstawili twórczość Wojciecha Cesarza.

      Nie zabrakło wielu innych atrakcji. Największą z nich była możliwość osobistego poznania autora tych książek. Nie zabrakło atrakcji nawiązujących do tematu tegorocznych walizek Co w trawie piszczy. Tematyczne również były przebrania uczestników „walizek”, nie zabrakło: żab, motyli, biedronek, bocianów, kretów, jeży, stokrotek i kapeluszy przepełnionych wiosną, którzy przy akompaniamencie dętej orkiestry OSP z Unikowa barwnym korowodem przemaszerowali ulicami miasta. Wystawa Las wokół nas, ścieżka zmysłów, gry, zabawy, konkursy, to wszystko dzięki Nadleśnictwu Złoczew. Innymi atrakcjami, które również cieszyły się wielkim zainteresowaniem było malowanie twarzy, gry XXL, balonowe ZOO, tatuaże, fotobudka, bańki mydlane i obecność postaci bajkowych.  W trakcie spotkania podsumowany został konkurs plastyczno – literacki, który towarzyszył tegorocznym walizkom. Wyłoniliśmy zwycięzców na najciekawsze przebranie i najładniejszy transparent promujący książki  i czytelnictwo. Finał „walizek” odbył się w Złoczewie, ale należy nadmienić, iż autor Andrzej Marek Grabowski już  9 maja przybył do naszej szkoły, gdzie pasował uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Najmłodsi czytelnicy otrzymali książkę z autografem sfinansowaną przez Radę Rodziców szkoły. Spotkania autorskie w szkole w Złoczewie stały się już tradycją i nie może ich zabraknąć. Wsparcie imprezy finałowej okazał Burmistrz Miasta Złoczewa, pan Dominik Drzazga.

      W otwarciu imprezy wzięli udział: Wiesława Jędrzejczyk -  redaktor naczelna wydawnictwa Literatura, Piotr Bierczyński – z – ca dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Dominik Drzazga – burmistrz Złoczewa, Anna Szczepaniak – dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Złoczewie, Beata Paluch – nauczyciel bibliotekarz, organizator „walizek”, Bogusława Kobyłt– radna miejska  i Joanna Widera – Drab nauczyciel Szkoły Podstawowej   im. M. Kopernika  w Złoczewie, konferansjer.

                                                                                            opracowanie Beata Paluch

    • Spotkanie autorskie
     • Spotkanie autorskie

     • Wszyscy, którzy dorastali w latach 80. I 90. z pewnością pamiętają postać Pana Tik – Taka  czyli Andrzeja Marka Grabowskiego, który jest twórcą programów telewizyjnych: Tik – Tak, Wyprawy Profesora Ciekawskiego, Ciuchcia, Budzik, autorem scenariuszy filmów animowanych, bajek muzycznych, ponad 400 piosenek  i współzałożycielem dziecięcego zespołu Fasolki. Napisał wiele książek dla dzieci m. In. Kulfon co z ciebie wyrośnie?!, Pirat Jędruś, Mamciuś, Afera smoka Nodożera, Instrukcja obsługi pieska Jacósia, Wojna na Pięknym Brzegu.

      Kulfon, Kulfon co z ciebie wyrośnie? – o to pytają dzieci od lat śpiewając tą niezwykłą piosenkę. 9 maja 2019 mogliśmy się przekonać jaki jest Kulfon. Nic się nie zmienia, jest wesoły i dowcipny, tak jak jego twórca – Andrzej Marek Grabowski.

      W czasie spotkania opowiadał nam o swojej pracy z pisaniem. Dowiedzieliśmy się skąd czerpie pomysły do pisania piosenek, opowiadań i książek. Poznaliśmy zabawne fragmenty Jego utworów. Słuchaliśmy i śpiewaliśmy piosenki, a z kolorowej walizki po kolei „wyskakiwały” kukiełki z programów telewizyjnych, których jest autorem. Poznaliśmy bliżej kota Budzika i Kulfona.

      Nie zabrakło również kupowania książek i zdobywania autografu z bogatą dedykacją. Uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej, otrzymali książkę z autografem sfinansowaną przez Radę Rodziców szkoły.

      oprac. i zdjecia: Beata Paluch

    • Akademia z okazji 3 Maja
     • Akademia z okazji 3 Maja

     • 30 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

      W podniosłej atmosferze uczniowie obejrzeli część artystyczną składającą się z recytacji tekstów patriotycznych, rysu historycznego i pieśni w wykonaniu szkolnego chóru pod kierunkiem pana Pawła Goszczyńskiego.

      W akademii wzięli udział uczniowie klas ósmych przygotowani przez nauczycieli panią Aldonę Bartosik i pana Tomasza Bartosika. Dekorację wykonali uczniowie pod opieką pani Anety Krzemińskiej.

      Tomasz Bartosik

     • Szanowni Państwo!

     • Bardzo proszę o zapoznanie się z materiałami nadesłanymi przez Kuratorium Oświaty w Łodzi, dotyczącymi upowszechnienia aktualnych zasad  dotyczących zdrowego żywienia i stylu życia.

      Aktualne wyniki badań wskazują, że nadwagę i otyłość ma co piąty uczeń. Podczas IV Narodowego Kongresu Żywieniowego Żywność, żywienie w prewencji i leczeniu postępy 2018 zostały omówione zagadnienia istotne dla wskazanej problematyki.

      Jednym z kluczowych elementów prawidłowego podejścia do zmiany nawyków żywieniowych jest zmodyfikowana Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej - Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży (4-18 lat). Zawiera ona nowe zalecenia wzbogacone m.in. o higienę jamy ustnej oraz regularną kontrolę rozwoju fizycznego.

      Instytut Żywności i Żywienia prowadzi stale aktualizowany portal pod nazwą Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej: www.ncez.pl. Jest tam dostępna zarówno Piramida dla dzieci i młodzieży, jak również artykuły opracowane przez ekspertów:

      * https://ncez.pl/abc-zywienia-/zasady-zdrowego-zywienia/piramida-zdrowego-zywienia-i-stylu-zycia-dzieci-i-mlodziezy

      * https://ncez.pl/abc-zywienia-/zasady-zdrowego-zywienia/piramida-zdrowego-zywienia-i-stylu-zycia-dzieci-i-mlodziezy---co-nowego-

      Dyrektor Szkoły

      Anna Szczepaniak

     • Pilne!

     • Bardzo prosimy Rodziców, którzy nie dokonali wpłat  na Radę Rodziców o pilne uregulowanie zaległości.  Wsparcie z Państwa strony jest nieocenione, ponieważ bez funduszy nie będziemy w stanie zorganizować wielu przedsięwzięć, które są atrakcyjne dla Państwa dzieci.

      Obecnie nie mamy możliwości finansowych, aby zakupić nagrody dla uczniów na zakończenie roku szkolnego.

      Przypominamy, że wpłata wynosi 40 zł od najstarszego dziecka w rodzinie, uczęszczającego do szkoły. Wpłat można dokonywać na konto lub osobiście u wychowawcy.

      Dziękujemy za zrozumienie.

      Rada Rodziców

       

      Konto Rady Rodziców: 80 9256 0004 0047 1826 3000 0010

    • Konkurs "Młody instrumentalista"
     • Konkurs "Młody instrumentalista"

     • W dniu 11.05.2019 r. w Klonowej odbył się Konkurs pt. "Młody instrumentalista", w którym brali udział uczniowie naszej szkoły i jednocześnie członkowie orkiestry:

      Zasięg konkursu powiaty: sieradzki, wieluński, wieruszowski.

      Wystąpili: Natalia Dębowska - puzon, Anna Dębowska - trąbka, Kinga Lis - klarnet

      Zajęte miejsca:

      1 miejsce KINGA LIS w klasie klarnetu (9-10 lat)

      2 miejsce ANNA DĘBOWSKA w klasie trąbki (11-12)Wyróżnienie Natalia Dębowska w klasie puzonu (11-12lat)

      BRAWO, BRAWO, BRAWO

      Przygotowani przez:

      Mariusz Pałka

    • Powiatowy konkurs recytatorski
     • Powiatowy konkurs recytatorski

     •             15 maja 2019 r. w Powiatowej Bibliotece  Publicznej w Sieradzu odbyła się II edycja powiatowego konkursu recytatorskiego  „Opowiem Wam wierszem”.

                  W konkursie brali udział młodzi recytatorzy z klas VII-VIII szkół podstawowych. Zgłoszonych zostało 19 uczestników z 11 szkół powiatu sieradzkiego.

                  Wśród nich był również uczeń naszej szkoły Maciej Ludziejewski kl. VIIIa, który wystąpił z wierszem Wisławy Szymborskiej pt. „Pierwsza fotografia Hitlera”, zajmując II miejsce.

                  Laureaci otrzymali nagrody książkowe z rąk Wicestarosty Sieradzkiego p. Kazimiery Gotkowicz oraz sponsora Sieradzkiej Filii AHE w Łodzi – p. Joanny Lisieckiej, p. Małgorzaty Grochulskiej.

                  Maćkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Opiekun: Anna Jagieła

     • VII finał łódzkich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami "Z książką na walizkach"

     • TEMAT: CO W TRAWIE PISZCZY?

      11 MAJA 2019                  GODZ. 11.00 – 14.00

      ORGANIZATOR: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ZŁOCZEWIE I WYDAWNICTWO LITERATURA

       KOORDYNATOR AKCJI:     BEATA PALUCH,  TEL. KONT. SZKOŁY (43) 820 23 30    

      MIEJSCE FINAŁU: AMFITEATR  UL. PARKOWA  ZŁOCZEW

      PARKING DLA AUTOKARÓW: PLAC PRZY MARKECIE VOBIANO UL. PARKOWA

       

      PROGRAM

      10.45SPOTKANIE UCZESTNIKÓW PARADY OBOK BUDYNKU SZKOŁY

                     PODSTAWOWEJ IM M.KOPERNIKA

      11.00 – WYMARSZ KOROWODU ULICAMI MIASTA

      11.30 – OTWARCIE IMPREZY

      11.40 – 14.00 – PREZENTACJA TWÓRCZOŚCI AUTORÓW PRZEZ UCZNIÓW

                                  SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. M. KOPERNIKA W ZŁOCZEWIE

       

      GOŚCIĆ BĘDZIEMY PISARZY: WOJCIECH CESARZ, AGNIESZKA FRĄCZEKBARBARA GAWRYLUK, ANDRZEJ MAREK GRABOWSKI, JOANNA OLECH,     ANNA ONICHIMOWSKA, RENATA PIĄTKOWSKA, PAWEŁ WAKUŁA

                                                                 

      STOISKA TOWARZYSZĄCE: KIERMASZ KSIĄŻEK, WYSTAWA  LAS WOKÓŁ NAS,   FOTOBUDKA, MALOWANIE TWARZY, TATUAŻE, BALONOWE ZOO, GRY  XXL

      WARUNKI UCZESTNICTWA:

      • PROSZĘ O PRZESŁANIE KARTY  ZGŁOSZENIA UDZIAŁU W IMPREZIE DO DNIA 8 MAJA 2019                             NA ADRES  E- MAIL:  betti75@tlen.pl                                 
      • MILE  WIDZIANE  PRZEBRANIA UCZESTNIKÓW IMPREZY BAJKOWE BĄDŹ ZWIĄZANE Z TEMATEM „CO W TRAWIE PISZCZY”
      • KAŻDY UCZESTNIK  MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE INDYWIDUALNYM   I  PRZYGOTOWAĆ CIEKAWY  TRANSPARENT PROMUJĄCY CZYTELNICTWO
    • Wielkanoc
     • Wielkanoc

     • Dnia 6 maja 2019r. w naszej szkole z wielkim opóźnieniem, ale odbyła się uroczysta akademia nawiązująca do tradycji wielkanocnych.

      "Wielkanoc to najstarsze i najuroczyściej obchodzone przez chrześcijan święto. NIEDZIELA PALMOWA - rozpoczyna w kościele obchody Wielkiego Tygodnia nawiązując w liturgii do uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy".

      Właśnie o tych tradycjach i obrzędach, czyli malowaniu pisanek, świątecznym śniadaniu w Wielką Niedzielę i polewaniu wodą w Lany Poniedziałek, czyli śmigusie-dyngusie, dniu "harców i swawoli, w którym trzeba polewać się wodą, weselić, śmiać i odwiedzać" opowiedzieli uczniowie klasy IIc i IIIa w swoim krótkim przedstawieniu. Wprowadzili nas w niezwykły świąteczny czas i przypomnieli co symbolizują wielkanocne potrawy: jajko, baranek, chleb, bukszpan, wędlina oraz sól i pieprz.

                                                                                                                                                                                        Joanna Widera - Drab

                                                                                               Anna Grzelak - Barszczyk

    • Wycieczka klas drugich
     • Wycieczka klas drugich

     • W dniu 3 IV 2019 r. uczniowie klasy II a i II b byli na wycieczce w Wieluniu. W kinie "Syrena" oglądaliśmy multimedialne przedstawienie pt. "Doktor Dolitlle i jego zwierzęta, czyli filmowe Safari". Dzieci miały możliwość utrwalenia geograficznego położenia Afryki i poznanie pracy weterynarza zwierząt egzotycznych. Uczniowie brali czynny udział i pomagali doktorowi  Dolitlle w zrealizowaniu różnych zadań.

      Uczniowie świetnie bawili się.

      Bogusława Centkowska

     • Uwaga!!!

     • Prosimy o pilne uregulowanie opłaty za posiłki za miesiąc kwiecień.

      Informujemy, że w bieżącym miesiącu koszt obiadów wynosi 19,60 zł, natomiast koszt śniadań - 10,50 zł. (Szczegółowe informacje o wysokości wpłaty znajdują się na osobistych kontach w dzienniku elektronicznym.)

     • Uwaga!!

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Złoczewie informuje, że w dniach 25 - 26 kwietnia 2019 r. będą prowadzone tylko zajęcia opiekuńcze dla dzieci, które nie mają zapewnionej opieki  w domu.

      Natomiast od dnia 29 kwietnia zostają wznowione zajęcia edukacyjne dla wszystkich uczniów, zgodnie z obowiązującym planem lekcyjnym.

     • Informacja dla Rodziców.

     • Złoczew, dnia 04.04.2019 r.

      Szanowni Państwo!

      W dniu 19 marca 2019r. otrzymałam pismo od ZNP Oddział w Złoczewie informujące, o przystąpieniu pracowników Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie do Ogólnopolskiej Akcji protestacyjnej w Oświacie, rozpoczynającej się 8 kwietnia 2019r. i trwającej do odwołania.

      Informuje, że w związku z tym  w dniach 8-12 kwietnia 2019r. dyrektor może mieć ograniczone możliwości (lub ich całkowity brak) związane z zapewnieniem właściwej opieki  uczniom, którzy zgłoszą się w tych dniach do szkoły.

      W związku z powyższym proszę o zapewnienie dzieciom opieki indywidualnej.

       Ponadto przypominam, że w dniach od 10 do 12 kwietnia 2019 r. odbywa się egzamin gimnazjalny, a  w dniach od 15 do 17 kwietnia 2019r. egzamin ósmoklasisty. W  kalendarzu szkolnym  dni 10-12 kwietnia oraz 15-17 kwietnia są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Od 18 do 23 kwietnia trwa przerwa świąteczna.

      Nie wiem, jak długo potrwa Akcja Protestacyjna. O jej zaprzestaniu poinformuję Państwa za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Informacja zostanie także umieszczona na drzwiach wejściowych do szkoły.

      Dziękuję za zrozumienie. Jednocześnie bardzo proszę o przekazanie wychowawcom informacji czy będą Państwo mieli możliwość zapewnienia opieki dzieciom.

       

      Z poważaniem

      Dyrektor Szkoły

      Anna Szczepaniak

       

     • Turniej wiedzy

     • W dniu 5 kwietnia 2019 r. odbył się w naszej szkole Turniej Wiedzy Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Brało udział 21 uczestników w dwóch kategoriach: Grupa I IV - VI oraz Grupa II: VII, VIII i III Gimnazjum.

      Zwyciężyli

      Grupa I:

      1.       Jakub Matusiak – 18 pkt.

      2.       Bartosz Gałązka – 17 pkt.

      3.       Natasza Szczygieł – 16 pkt.

      Grupa II:

      1.       Maksymilian Świątczak – 15 pkt.

      2.       Kacper Kosek – 14 pkt.

      3.       Wiktor Cały – 13 pkt. + 1 pkt. w dogrywce

      4.       Mikołaj Tomczyk – 13 pkt.

      Turniej przygotował i przeprowadził Mariusz Pałka

    • Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku
     • Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku

     • …….. to książka, na której premierę otrzymaliśmy zaproszenie od wydawnictwa Literatura. 29 marca pod opieką p. Beaty Paluch, p. Doroty Walczak,  p. Anny Szczepaniak i p. Anny Lis wybraliśmy się  do Centrum Nauki i Techniki EC1 Planetarium w Łodzi na spotkanie z autorami książki. Po spotkaniu  z p. Katarzyną Ziemnicką i z p. Pawłem Ziemnickim można było zakupić książkę  i zdobyć autograf.

      Jakim dzieckiem był Kopernik?, Jakich przedmiotów uczył się w szkole? I co tak naprawdę sprawiło, że wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię?...... na te i wiele innych pytań uczestnicy wyjazdu znają już odpowiedź, natomiast pozostałych zapraszamy wniezwykłą podróż czytając książkę autorstwa Katarzyny i Pawła Ziemnickich.

      Ponadto gościliśmy w Parku Trampolin Saltos, zaczynając dzień lekcją wychowania fizycznego.

      Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do Złoczewa.

      opr. i zdjęcia Beata Paluch

    • Dzień Nowych Technologii w Edukacji
     • Dzień Nowych Technologii w Edukacji

     • 21 marca nasza szkoła wzięła udział w ministerialnej akcji Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Ideą wydarzenia była popularyzacja technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w codziennej pracy z uczniami w szkole i poza szkołą. Patronat nad inicjatywą objął European Schoolnet, europejska sieć 34 ministerstw edukacji. W związku z obchodami tego dnia MEN ogłosiło konkurs na najlepsze wydarzenia zorganizowane w ramach tej inicjatywy. 

      Przyłączyliśmy się do tej akcji, promując nowe technologie zarówno w naszej szkole, jak i na zewnątrz. Na warsztaty zaprosiliśmy przedstawicieli różnych instytucji współpracujących ze szkołą od lat, jak i przedstawicieli Rady Rodziców oraz dziadków naszych wychowanków.

      Nasi uczniowie oraz zaproszeni goście podzieleni na grupy brali udział w zajęciach lekcyjnych podczas których wykorzystywali dostępny sprzęt informatyczny. Do dyspozycji były: tablice multimedialne, smartfony, komputery, piloty oraz klocki Lego i ozoboty. Każde z tych urządzeń okazało się świetną pomocą dydaktyczną. 

      Odbyły się następujące zajęcia:

      • nauka języka angielskiego poprzez aktywność muzyczną z wykorzystaniem platformy ising.pl – zabawa z karaoke, doskonalenie umiejętności językowych;
      • warsztaty programowania z wykorzystaniem ozobotów i kodu obrazkowego;
      • ciekawa lekcja z drukarką 3D – prezentacja wykorzystania drukarki w technice, nauce; pokaz druku przestrzennego;
      • lekcja w edukacji wczesnoszkolnej z wykorzystaniem komputerów – programowanie z code.org oraz budowanie robotów z Lego WeDo;
      • konkurs wiedzy przyrodniczej z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, pilotów i oprogramowania Qomo;
      • matematyka w działaniu - praca w chmurze w oparciu o arkusz kalkulacyjny;
      • lekcja chemii z wykorzystaniem programu PROFESOR WHY (Rozszerzona rzeczywistość w edukacji):
      • wykorzystanie platformy edukacyjnej i tablicy interaktywnej jako narzędzia wspomagającego proces edukacyjny - sprawdź swoją wiedzę z quizme.pl;
      • wykorzystanie platformy edukacyjnej, urządzeń mobilnych i tablicy interaktywnej jako narzędzi wspomagających proces edukacyjny - sprawdź swoją wiedzę z kahoot.it;
      • wykorzystanie platformy edukacyjnej i tablicy interaktywnej jako narzędzia wspomagającego proces edukacyjny - sprawdź swoją wiedzę z czasdzieci.pl (quizy).
      • projektowanie logo Dnia Nowych Technologii w aplikacji wordart.com.

      Taka forma zajęć to duże urozmaicenie i atrakcyjny sposób nauki. Praca z urządzeniami nowej generacji informatycznej rozwija wyobraźnię, pomaga ćwiczyć koncentrację, spostrzegawczość oraz wyzwala kreatywność.

      W naszej szkole na co dzień wykorzystujemy nowe technologie w nauczaniu: różnorodne platformy edukacyjne, multibooki, interaktywne quizy. Uczniowie uczą się kodowania na zajęciach informatyki oraz na zajęciach dodatkowych. Poznają ciekawe aplikacje oraz uczą się pracy w chmurze. Szkoła przystąpiła do programu Aktywna Tablica. Systematycznie bierzemy udział w akcjach edukacyjnych: Godzina Kodowania, Tydzień Kodowania, Dzień Bezpiecznego Internetu. W szkole funkcjonuje dziennik elektroniczny. Jednym słowem nowe technologie to już w naszej szkole codzienność.  

      Dorota Walczak, Joanna Widera - Drab

      zdjęcia: Beata Paluch 

    • Szkolne Święto Wiosny
     • Szkolne Święto Wiosny

     • W dniu 21 marca uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach Pierwszego Dnia Wiosny. Uroczystość szkolną przygotował Samorząd Uczniowski.

      W pierwszej kolejności nastąpiło podsumowanie rankingu „Belfry i Uczniary”. Wytypowani przez społeczność uczniowską nauczyciele i uczniowie odebrali wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.

      Kolejnym punktem obchodów było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą Panią Wiosnę oraz podsumowanie konkursu plastycznego „Stop cyberprzemocy”. Kulminacyjnym momentem uroczystości był przemarsz orszaku wiosennego ulicami miasta i spalenie na boisku szkolnym Marzanny –symbolu zimy.

      W tym dniu w szkole panowała szczególnie miła i radosna atmosfera.

      Aldona, Tomasz Bartosik

    • Warsztaty chemiczne
     • Warsztaty chemiczne

     • W dniu 28 marca do naszej szkoły zawitały panie chemiczki, które przeprowadziły bardzo ciekawe warsztaty chemiczne.

      Zgodnie z zawartą umową, przeprowadzono zajęcia praktyczne  dla sześciu klas z edukacji wczesnoszkolnej. Program warsztatów został dopasowany do wieku uczestników oraz programu edukacyjnego obowiązującego w klasach młodszych. Dzieci miały możliwość pracy zespołowej i przeprowadziły  dwa doświadczenia chemiczne.

      Warsztaty były doskonale przygotowane i pozwoliły na poznanie w kl.1-2, a w kl.3 na utrwalenie materiału w następującym zakresie: 1.Stan skupienia wody ; 2.Obieg dwutlenku węgla w przyrodzie; 3. Jak powstają napoje gazowe?

      Uczniowie wykonali "Pastę dla słonia" i wulkan. Dzieci świetnie bawiły się i z zainteresowaniem uczestniczyły w warsztatach chemicznych. Koordynatorem i organizatorem zajć była wych. kl. II b,

      Bogusława Centkowska.