Warunki dobrowolnego ubezpieczenia dzieci znajdują się w zakładce DOKUMENTY SZKOLNE (Kącik informacyjny)
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w poniedziałek 2 września 2024 r. w dużej sali gimnastycznej zgodnie z poniższym harmonogramem:
9:00 – klasy 1 - 4
10:00 - klasy 5 - 8
Po akademiach spotkanie uczniów z wychowawcami w salach.
Dowozy w tym dniu:
1 kurs: 6:30 Złoczew - 6:40 Szklana Huta- 6:46 Brzeźnica - 6:51 Gronówek – 6:53 Burdynówka - 6:55 Borzęckie - 6:58 Miklesz – 7:01 Złoczew
2 kurs: 7:01 Złoczew - 7:07 ul. Cegielniana - 7:10 Pieczyska - 7:15 Robaszew - 7:19 Robaszew (las) - 7:25 Grójec Wielki - 7:29 Grójec Mały - 7:34 Łagiewniki – 7:39 Stanisławów - 7:47 Złoczew
Odwóz w obu kierunkach - 11.30
Świetlica szkolna w tym dniu jest czynna od 7.00 do 11.30
Obiady dostępne będą w stołówce szkolnej od czwartku, po złożeniu deklaracji u wychowawców.
Do zobaczenia!
Spotkania wychowawców z uczniami w dniu 2 września 2024 r.
1a – sala 27 wych. Marta Centkowska
1b – sala 25 wych. Barbara Grabczak
1c – sala 40 wych. Elżbieta Laskowska
2a – sala 26 wych. Nina Zapart
2b – sala 37 wych. Jolanta Kowalczyk
2c – sala 39 wych. Iwona Furmańczyk
3a – sala 28 wych. Magdalena Szablewska
3b – sala 41 wych. Anna Grzelak - Barszczyk
3c – sala 38 wych. Izabela Rybka
4a – sala 203 wych. Tomasz Bartosik
4b – sala 106 wych. Elżbieta Szwagrzak
4c – sala 205 wych. Agata Suda
5a – sala 108 wych. Anna Lis
5b – sala 207 wych. Renata Andrych
6a – sala 113 wych. Dorota Walczak
6b – sala 110 wych. Agnieszka Lis
6c – sala 104 wych. Aneta Krzemińska
7a – sala 204 wych. Aldona Bartosik
7b – sala 111 wych. Krzysztof Pędziwiatr
8a – sala 201 wych. Anna Szczepaniak
8b – sala 112 wych. Dorota Kosek
8c – sala 107 wych. Aneta Jamrozy
Wycieczka klas 7 do Wrocławia
W dniu 12 czerwca 2024 roku uczniowie klas VII pod opieką wychowawców i nauczycieli udali się na jednodniową wycieczkę do Wrocławia.
Naszą krótką wizytę w tym mieście rozpoczęliśmy od zajęć w Pigcassocreativepainthouse. W tym niecodziennym studiu malowania można przeżyć naprawdę fascynującą przygodę, która daje możliwość kreatywnego rozwijania artystycznych uzdolnień (choć czasami jeszcze nieodkrytych), ale pozwala też po prostu świetnie się bawić zwłaszcza w czasie sesji malowania FLUO farbami fluorescencyjnymi.
Następnie odwiedziliśmy jedyne w Polsce Muzeum Architektury, w którym można podziwiać„wytwory szklarstwa i witrażownictwa, kaflarstwa i sztukatorstwa, rzemiosł kowalskich i ślusarskich, odlewnictwa, wyroby stolarskie i kamieniarskie, a także drewniane stropy i malarstwo plafonowe” Wszystkie zgromadzone eksponaty pochodzą z terenów Polski i Europy na przełomie wieków. Wewnętrzny dziedziniec tego muzeum zajmuje wewnętrzny ogród, który daje chwilę wytchnienia wszystkim zwiedzającym.
Na zakończenie natomiast została nam wizyta w kinie Cinema City Wrocław – Korona, gdzie oglądaliśmy premierę anonimowanego filmu „W głowie się nie mieści 2”. W tej części główna bohaterka, Riley, jest już nastolatką, aw jej życiu pojawiają się nowe emocje, które kształtują osobowość dorastającej dziewczyny. Film ten uczy samoakceptacji, zrozumienia i wyrozumiałości, a jednocześnie bawi widza wieloma nieprzewidzianymi sytuacjami i żartami. Myślę, że z pełnym przekonanie możemy polecić go wszystkim nastolatkom.
Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy wrócili zdrowi i pełni wrażeń.Może kiedyś ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.
Anna Szczepaniak
5
Podsumowanie szkolnych akcji matematycznych
Zbliżający się koniec roku to czas , który skłania wszystkich do podsumowań i refleksji, to również czas wielu sprawozdań z przeprowadzonych działań. Myślę więc, że warto przypomnieć w jaki sposób uczniowie naszej szkoły mogli m.in.rozwijać swoje zdolności, zainteresowania i kompetencje matematyczne.
17 września 2024 roku obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, jest to akcja edukacyjna mająca na celu propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ponadto maona zachęcać do powtarzania tabliczki mnożenia wprzyjemny, niecodzienny sposób, dzięki czemu uczniowie zyskują okazję, do nadrobienia „tabliczkowych zaległości”, adorośli możliwość pochwalenia się przed uczniami doskonałą jejznajomością.
Nasza szkoła również była uczestnikiem tej akcji, z tabliczką mnożenia mierzyli się zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie, którzy brali udział w konkursie rozegranym w 2 grupach wiekowych.
W wyniku tych potyczek Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia w klasach I – IV oraz nagrody i stosowne Certyfikaty otrzymali:
I miejsce – Maria Zmuda z klasy III b oraz ex aequo Mikołaj Panek z klasy IV b,
II miejsce – Oliwia Kałuża z klasy IV a
natomiast w kategorii uczniów starszych nagrodzeni zostali :
I miejsce – Mateusz Lis z klasy VIII a
II miejsce – Daria Zdzienicka z klasy VII c
Jednak nie tylko uczniowie uczestniczyli w tej akcji. Tym razem sprawdzona została również wiedza rodziców, którzy w czasie zebrań klasowych zmierzyli się z„tabliczkowymi potyczkami”. 201 rodziców z pełnym zaangażowaniem, a niekiedy obawą, wzięło udział w zabawie uzyskując tytuł Mistrzów Tabliczki Mnożenia.
Natomiast Szkolny Patrol Egzaminacyjny wraz z koordynatoremprzeprowadził sondę uliczną wśród mieszkańców naszego miasta.Wszyscy pytani bezbłędnie rozwiązywali swoje zadania uzyskując Certyfikat Mistrzów Tabliczki Mnożenia.
Mam nadzieję, że dzięki naszym staraniom wszyscy przedstawiciele naszej lokalnej społeczności zyskają świadomość, że tabliczki mnożenia można się uczyć zprzyjemnością, tym bardziej, że jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym.
Gratuluję wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia” i dziękuję uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w organizację tego dnia!
14 marca 2024 roku obchodziliśmy natomiast Dzień liczby pi (jej symbol to – π).
Datata została wybrana nieprzypadkowo gdyż, zgodnie z zapisem amerykańskim, datę tą zapisuje się jako 3.14, czyli tak, jak najpopularniejsze przybliżenie wartości liczby π (zwanej też Ludolfiną).
W związku z tym uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie w którym wykonali Model przestrzenny liczby π, a starsi uczestniczyli w rozwiązywaniu zagadek i rebusów z liczbą „Pi” oraz przystąpili do konkursu pod hasłem: „Kto napisze najwięcej wyrazów z „Pi”.
Wszystkie race w grupie młodszej cechowała duża pomysłowość dlatego postanowiono wszystkim uczestnikom przyznać wyróżnienia oraz drobne nagrody.
Nagrodzeni zostali:
Berliński Aleksander, Brzezińska Amelia, Brzeziński Kacper, Panek Jakub, Andrych Nikola, Świątek Franciszek, Kałuża Lena, i Majdańska Amelia;
natomiast w kategorii uczniów starszych nagrodzeni zostali :
I miejsce – Natasza Spętana- klasa VIII b
II miejsce – Iga Ługowska - klasa VII a
Justyna Statkiewicz - klasa VII a
III miejsce – Hanna Wieczorek - klasa VII b
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.
Anna Szczepaniak
II Szkolny Konkurs doradztwa zawodowego pt. „Wymarzony zawód”
W dniach od 7 maja do 20 czerwca 2024 roku trwał II Szkolny Konkurs „Wymarzony zawód” zorganizowany przez nauczyciela doradztwa zawodowego.
Do udziału w nim zaprosiłam wszystkich uczniów klas VII naszej szkoły.
Celem konkursu było promowanie wiedzy o zawodach oraz zachęcanie uczniów do aktywnego konstruowania własnej kariery zawodowej.
Wymarzony zawód miał być przedstawiony w formie: statuetki (figurki przestrzennej) oraz opisu w formie graficznej.Kryterium oceny prac była staranność ich wykonania i poprawność opisu.
Prace konkursowe mogły być wykonywane dowolną techniką artystyczną i miały prezentować przedstawiciela wybranego przez ucznia zawodu. Każdy uczeń mógł zgłosić tylko jedną pracę.
Komisja nauczycielska złożona z nauczyciela doradztwa zawodowego i pedagoga szkolnego dokonała oceny prac uwzględniając zgodność z tematem konkursu, twórcze i oryginalne podejście do tematu Konkursu, a także estetykę pracy. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz bony upominkowe i rzeczowe.
Laureatami zostali:
- Maria Ciołek – klasa VII c (malarka)
- Wydmuch Julia – klasa VII b (fryzjerka)
- Świątczak Bartosz – klasa VII a (policjant) oraz Zychla Adam – klasa VII a (kucharz)
Wyróżnienia otrzymały:
Mazurkiewicz Maja, Paluch Ewa i Walaszczyk Gabriela
Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się na szkolnym apelu, w sali gimnastycznej.
Organizator:
Anna Szczepaniak
Zawody w piłkę nożną
Wraz z końcem roku szkolnego kończą się również zawody sportowe. Ostatnimi zawodami sportowymi w jakich uczestniczyli uczniowie reprezentując naszą szkołę, były zawody w piłkę nożną w kategorii dziewcząt i chłopców rocznik 2011 i młodsi. Wyżej wymienione zawody zaczęły się od rozgrywek na etapie gminnym, do którego przystąpiły drużyny ze szkół podstawowych w Złoczewie, w Unikowi i w Stolcu – rywalizacja chłopców. Po rozegranych meczach do etapu rejonowego rozgrywanego w Godynicach (17 maja b.r.) awansowali chłopcy z naszej szkoły zajmując miejsce pierwsze. W Godynicach rywalizacja zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców była na wysokim poziomie, zawodnikom nie brakowało ducha walki , ogromnych emocji a pasja jaką jest gra w piłkę nożną utwierdza w przekonaniu, że sport odgrywa w życiu naszych uczniów istotną rolę . Gratulujemy serdecznie J
Naszą szkołę na Igrzyskach Dzieci w piłce nożnej reprezentowały:
Matylda Wieczorek, Wiktoria Ciołek, Wiktoria Pietraszewska, Kinga Zarębska, Nadia Pluta, Maja Rąpała, Nikola Fabrowska, Agata Zarębska
oraz chłopcy w składzie:
Stanisław Lubański, Adam Konieczny, Nikodem Pluta,Tomasz Kłobus. Mateusz Obałka, Sebastian Rąpała, Mikołaj Jeżewski, Wiktor Serweta, Paweł Jadwiszczak, Bartosz Chłód
13
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w piątek 21 czerwca 2024 r. w dużej sali gimnastycznej zgodnie z poniższym harmonogramem:
900 – zakończenie roku dla klas I - IV
1000 – zakończenie roku dla klas V - VIII
O godzinie 800 w kościele parafialnym Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego.
Podręczniki i ćwiczenia do religii na rok szkolny 2024/2025
KLASA I
Poznaję Boży świat - podręcznik
KLAS A II
Odkrywam Królestwo Boże - podręcznik
KLASA III
Poznaję Jezusa – zeszyt ćwiczeń + podręcznik
KLASA IV
Odkrywam życie z Jezusem - zeszyt ćwiczeń + podręcznik
KLASA V
Szczęśliwi, którzy szukają prawdy - zeszyt ćwiczeń + podręcznik
KLASA VI
Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno – zeszyt ćwiczeń + podręcznik
KLASA VII
Szczęśliwi, którzy czynią dobro – zeszyt ćwiczeń + podręcznik
KLASA VIII
Szczęśliwi, którzy zdobywają świętość – zeszyt ćwiczeń + podręcznik
Przedstawienie teatralne „Aschenputtel”
Dnia 07.06.2024 uczniowie klasy 7c i 7b zaprezentowali spektakl teatralny „Aschenputtel”, czyli „Kopciuszek” w języku niemieckim. Przedstawienie łączyło ze sobą tradycyjną i nowoczesną wersję baśni „Kopciuszek”.
Uczniowie ubrani w piękne stroje z towarzyszącą muzyką, pięknie zatańczonym walcem wiedeńskim oraz śpiewem, wypowiadając role w języku niemieckim znakomicie wykreowali swoich bohaterów. Spektakl ujawnił uzdolnienia aktorskie, językowe, wokalne i taneczne uczniów, którzy bardzo dobrze poradzili sobie z tym trudnym zadaniem, jakim jest sztuka teatralna (i to w języku obcym!), czego dowodem były ogromne brawa zgromadzonej widowni.
Klimat przedstawieniu nadała piękna scenografia, która przyciągała uwagę widzów.Organizatorzy:
Agnieszka Olczyk, Aneta Krzemińska i Anna Wzgarda- Karnkowska
28
Byliśmy na targach książki w Warszawie….
Tradycyjnie, nie mogło nas tam zabraknąć. 17 maja uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z najnowszą ofertą wydawniczą i kupić ulubione książki po okazyjnych cenach. Niektórzy spotkali na targach swoich ulubionych autorów i mogli zdobyć cenny autograf. Czas spędzony na targach minął nam błyskawicznie. O naszym pobycie na targach będą nam przypominać książki, które zakupiliśmy i które już w drodze powrotnej czytaliśmy.
Będąc na stadionie oprócz spotkania z książkami poznaliśmy również zakulisowe ciekawostki związane z przygotowaniem do meczów Biało - Czerwonych na PGE Narodowym. Odwiedziliśmy Strefę Pucharową, gdzie obok pamiątek z Euro 2012 można podziwiać replikę Pucharu Polski, a podczas spaceru z przewodnikiem po stolicy poznaliśmy bajki i legendy warszawskie.
Beata Paluch
23
Wycieczka w góry
W dniach 22 - 24 maja uczniowie klas IV - VI wzięli udział w wycieczce w Beskid Śląski i Żywiecki. Pierwszym punktem wycieczki był wjazd kolejką linowo - szynową na Górę Żar, skąd mogliśmy podziwiać panoramę Beskidu Małego oraz jezior w przełomie rzeki Soły. Natomiast opowieści w zabytkowej chacie góralskiej Jana Kawuloka przybliżyły nam dawne życie górali. Obecnie chałupa pełni rolę skansenu, w którym zobaczyć można naczynia kuchenne i gospodarcze wykonane z gliny, proste narzędzia wykorzystywane na roli, meble czy żarna do mielenia mąki. Jedną z najcenniejszych atrakcji Chaty są pasterskie instrumenty muzyczne: róg, gajdy, piszczałki, fujara i okaryna, których brzmienia wysłuchaliśmy z zainteresowaniem.
Drugi dzień wyprawy rozpoczęliśmy od przejazdu Kolejką Wiślańską. W drodze zwiedziliśmy wodospad. Następnie kolejka zawiozła nas do dolnego Zameczku Prezydenckiego oraz na zaporę wodną w Wiśle Czarne i na skocznię narciarską w Wiśle Malince. Podczas podróży kolejką mogliśmy wysłuchać ciekawych opowiadań przewodnika na temat historii Wisły oraz mijanych miejsc.
Dłuższy czas spędziliśmy w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu. Jedną z ciekawszych atrakcji parku były muflony i daniele, które swobodnie przemieszczały się wśród zwiedzających, i które karmiliśmy z ręki. W zagrodach zobaczyliśmy: żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Jednak największymi atrakcjami parku była sokolarnia i sowiarnia, gdzie wykwalifikowani sokolnicy zaprezentowali ptaki drapieżne i sowy podczas ich lotów.
W ostatnim dniu wycieczki udaliśmy się do Bielska Białej, gdzie mięliśmy zaplanowany wjazd kolejką gondolową na Szyndzielnię i pobyt w schronisku. Niestety pogoda pokrzyżowała nam szyki. Ze względu na burzę musieliśmy zmienić nasze plany, ale czas spędziliśmy miło w kinie na seansie przygodowym.
Pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do Złoczewa.(DW)
36
Spotkanie autorskie
Za nami już XII Łódzkie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami pod hasłem „Niesamowite historie” Z książką na walizkach. W tym roku, 8 maja naszą szkołę odwiedziła Beata Ostrowicka - autorka powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży. Laureatka wielu nagród literackich.
W czasie spotkania autorka opowiadała o swojej pracy i książkach, o inspiracji, wenie, o roli ilustracji, wyborze tytułu i tym wszystkim co jest związane z warsztatem pisarskim. Uczniowie zobaczyli jak wygląda arkusz drukarski. Pisarka w swoich książkach porusza problem tolerancji, umiejętności odnalezienia się w grupie, akcentuje znaczenie prawdziwej przyjaźni.
Na zakończenie spotkania uczniowie klas I otrzymali książki zakupione przez Radę Rodziców, w których pisarka umieściła imienne serdeczne dedykacje. Wielu starszych uczniów również zakupiło książki autorki i otrzymali autograf.
Wydarzeniu towarzyszył konkurs plastyczny „Niesamowite historie”, w którym wzięło udział 9 uczniów. Wszyscy otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody książkowe.
Beata Paluch
19
Szkolny Konkurs Przyrodniczy „Wyprawa do lasu”
W dniach 13 i 20 maja odbył się Szkolny Konkurs Przyrodniczy „Wyprawa do lasu”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – IV. Każdą klasę mogło reprezentować 3 uczniów, którzy wygrali eliminacje klasowe.
Pierwszy etap polegał na wykonaniu testu na komputerze – rozpoznawaniu roślin, grzybów i zwierząt leśnych. Do drugiego etapu zostały zaproszone po 3 osoby z najlepszymi wynikami z każdego poziomu:
Klasy 1.
Szymon Błaszczyk, 1c
Marcel Piesyk, 1b
Michał Leśniak, 1c (po dogrywce)
Klasy 2.
Antoni Zmuda, 2a
Krzysztof Matławski, 2c (po dogrywce)
Pola Kubiak, 2c (po dogrywce)
Klasy 3.
Daria Rajkowska, 3a
Maksym Mańka, 3c
Maja Sowińska, 3b (po dogrywce)
Klasy 4
Aleksandra Matławska, 4a
Tomasz Teodorczyk, 4a
Alesandra Cała, 4a (po dogrywce)
W drugim etapie uczestnicy zmierzyli się z quizami, krzyżówkami, zagadkami dotyczącymi lasu i jego mieszkańców. Poziom był wysoki, niektórych uczestników dzieliły minimalne różnice punktowe. Konkurs wyłonił czterech zwycięzców:
Mistrz klasy 1 - Michał Leśniak
Mistrz klasy 2 - Krzysztof Matławski
Mistrz klasy 3 – Daria Rajkowska
Mistrz klasy 4 – Aleksandra Cała
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo medale wydrukowane na szkolnej drukarce 3D. Gratulujemy!
Joanna Widera – Drab
Dorota Walczak
11
Dzień Dziecka - Dzień Sportu
Dnia 3 czerwca bieżącego roku w naszej szkole z okazji Dnia Sportu odbyła się Spartakiada Sportowo- Rekreacyjna, w której udział wzięli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Głównym celem imprezy było propagowanie wśród uczniów aktywności ruchowej, dbałości o własny harmonijny rozwój, kształtowanie postaw prozdrowotnych oraz wychowanie do rekreacji. Uczestnicy brali udział w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych. Konkurencje odbywały się na boisku wielofunkcyjnym przy szkole w kategoriach klas I-III oraz IV-VI. Dla uczniów przygotowane zostały stanowiska, przy których każdy z uczniów mógł sprawdzić swoje umiejętności w wielu zdolnościach motorycznych. Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja, zdrowa rywalizacja – wygrać chciała każda klasa, to oczywiste- i przede wszystkim świetna zabawa na wesoło. Spartakiada pokazała, że potencjał sportowy i element rywalizacji wśród naszych uczniów jest duży.
Wyniki rywalizacji :
Klasy I-III Klasy IV-VIII
I m-ce kl. - IIIb I m-ce kl. - VIIa
II m-ce kl. - IIIa II m-ce kl. -VIIb
III m-ce kl. - IIIc III m-ce kl. –VIIIa
Poza konkurencjami sportowo-rekreacyjnymi z okazji Dnia Dziecka p. Anna Wzgarda- Karnkowska i p. Agnieszka Sowarazem z uczennicami robiły tatuaże z przeróżną grafiką dla wszystkich chętnych uczniów. Oprócz tego pani Ania przygotowała dla dzieci i tych młodszych i tych starszych atrakcję na wesoło, malowanie twarzy grafika przeróżna ale najważniejsze, że każdy się sobie podobałJ I przy malowaniu twarzy i robieniu tatuaży nie brakował humoru i dobrej zabawy.
16
III Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Zostań mistrzem ortografii”
Dnia 08 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie odbył III Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Zostań mistrzem ortografii”.
Konkurs miał na celu sprawdzenie poziomu opanowania zasad ortograficznych i posługiwania się nimi w praktyce. Organizatorami wydarzenia byli nauczyciele - poloniści pracujący w Szkole Podstawowej w Złoczewie.
Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęło Towarzystwo Przyjaciół Złoczewa.
Konkurs był adresowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych gminy Złoczew i odbywał się w dwóch kategoriach: klasy IV-VI, klasy VII-VIII. Rywalizacja uczniów reprezentujących szkoły podstawowe z Unikowa, Stolca i Złoczewa polegała na napisaniu dyktanda. W konkursie brało udział 16 uczniów.W kategorii klas młodszych jury wyłoniło zwycięzców:
1 miejsce – Agata Szczepaniak Szkoła Podstawowa w Złoczewie
2 miejsce – Kinga Sosin Szkoła Podstawowa w Stolcu
3 miejsce – Kamila Glińska Szkoła Podstawowa w ZłoczewieW kategorii klas VII - VIII zwyciężyli:
1 miejsce – Szymon Pilarski Szkoła Podstawowa w Złoczewie
2 miejsce – Dominik Pilarski Szkoła Podstawowa w Złoczewie
3 miejsce – Julia Wlazła Szkoła Podstawowa w StolcuNagrodzone osoby wyróżniły się doskonałą znajomością ortografii. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy. Nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie ufundowali: Towarzystwo Przyjaciół Złoczewa i Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej w Złoczewie.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do uczestnictwa w konkursie w przyszłym roku szkolnym 2024/2025.Aldona Bartosik
Nauczyciel języka polskiego1
#SprzatamyDlaPolski
Zgodnie z coroczną tradycja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sprzątaniu terenów zieleni. Odbyło się to w ramach VII edycji ogólnopolskiej akcji #SprzatamyDlaPolski. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.
Kilka dni wcześniej nawiązaliśmy współpracę z Urzędem Miejskim w Złoczewie, skąd otrzymaliśmy worki na śmieci i rękawiczki. Pracownicy Urzędu wskazali nam również miejsce składowania odpadów.
W akcji wzięło udział 3 grup (45 osób), zebrano 21 worki śmieci. Uczniowie sprzątali teren wokół szkoły, okoliczne parki i tereny zielone. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o środowisko oraz czystość otoczenia. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
16
TYDZIEŃ ZDROWIA
W naszej szkole w ramach realizacji programu „TRZYMAJ FORMĘ” realizowane były różne przedsięwzięcia podczas „TYGODNIA ZDROWIA” (22-26 kwietnia b.r.) Miały one na celu kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród naszych uczniów związanych z dbaniem o własne zdrowie.
Podczas w/w tygodnia uczniowie zostali zapoznani z prezentacją dotyczącą aktywnego i zdrowego trybu życia. W obszarze aktywności fizycznej odbył się bieg przełajowy pod hasłem „Bieg po zdrowie” w kategorii dziewcząt i chłopców. Kolejnym działaniem w tym obszarze była konkurencja „Przeciąganie liny”. Zarówno w biegu jak i w przeciąganiu liny, uczniom towarzyszyły duże emocje a także zabawa z tzw. zdrową rywalizacją.
W ramach aktywności fizycznej, dla zdrowia i dla innych pozytywnie wpływających czynników na nasze samopoczucie, na świeżym powietrzu podczas przerw lekcyjnych odbyły się tańce dla wszystkich chętnych we wspólnym gronie. Kolejnym działaniem w ramach tygodnia zdrowia był konkurs na najciekawszą figurkę wykonaną z owoców/warzyw, którego wszyscy uczestnicy zostali symbolicznie nagrodzeni. Uczniowie zachęcani byli do wykonania plakietki , która symbolizuje zdrowy i aktywny tryb życia i przypięcia jej do odzieży. Ostatniego dnia na rzecz zdrowia, w sklepiku szkolnym zachęcaliśmy do zakupu zdrowych produktów np. kanapek z surówkami czy wody mineralnej.
TYDZIEŃ ZDROWIA minął szybko, mamy nadzieję, że nasi uczniowiew trosce o swoje i innych zdrowie, będą wdrażać każdego dnianawyki prozdrowotne.
46
Szkolne rozgrywki w Blokusa
Za nami kolejne, szkolne rozgrywki w Blokusa, grę matematyczną, wymagającą logicznego myślenia, planowania strategii i podejmowania decyzji. Mamy zwycięzców!
W klasach pierwszych Mistrzem Gier Matematycznych został Mateusz Świerczyński z 1c, w klasach drugich- Antoni Zmuda z 2a, a w klasach trzecich - Oliwia Cłapa z 3a.
Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział, a wygranym gratulujemy. Już wkrótce każdy uczestnik otrzyma dyplom i nagrodę, a Mistrzowie dodatkowo puchar ufundowany przez Radę Rodziców.
2
Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Dnia 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie mieli możliwość zastanowienia się nad ważnymi słowami w historii Polski, takimi jak: Bóg, Honor, Ojczyzna, a także zrozumieć jak istotnym wydarzeniem dla Polaków było uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791 roku.
Patriotyczne wiersze i piosenki pozwalały przenieść się w przeszłość i zachęciły nas do chwili refleksji nad wolnością, demokracją, tolerancją, tak ważnymi wartościami dla każdego Polaka.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Organizatorzy
10
Archiwum Aktualności