• Koncert kolęd
     • Koncert kolęd

     •   W piątek 11 stycznia 2019r. uczniowie klasy II c koncertowali w Klasztorze sióstr Kamedułek w Złoczewie.

        Dzieci zagrały na fletach wiele utworów bożonarodzeniowych, m.in. wesołe „Dzisiaj w Betlejem”, „Do szopy”, „Tryumfy”,  „Gdy się Chrystus rodzi” czy „Wśród nocnej ciszy” oraz nastrojowe „Gdy śliczna Panna”, „Jezus Malusieńki” i „Lulajże Jezuniu’. Uczniowie przygotowali kolędy  w różnych aranżacjach, grały w parach, solo albo dużą grupą.

        Siostry zakonne co rok chętnie goszczą u siebie dzieci i nagradzają je wielkimi brawami.

                                                                                                                                                J.Widera-Drab

    • Przedstawienie bożonarodzeniowe
     • Przedstawienie bożonarodzeniowe

     •    Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres w roku, na który czekają nie tylko dorośli, ale również i dzieci.  Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Nasi uczniowie zaprosili widzów do polskich domów odgrywając scenki, w których przybliżyli poszczególne tradycje i ich symbolikę, przeplatane niezwykłymi pastorałkami i kolędami.

          W tym roku w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas I a i V b pod kierunkiem wychowawczyń: Danuty Paluch i Doroty Walczak, którzy wraz z chórem pod kierunkiem p. Pawła Goszczyńskiego przygotowali przedstawienie jasełkowe. O piękną scenografię zadbała p. Lidia Gajda

        Uczniowie wystąpili przed społecznością szkolną, jak również na wieczornym spotkaniu opłatkowym dla emerytowanych i czynnych pracowników szkoły.

      zdjęcia: Beata Paluch

      Nasi uczniowie reprezentowali szkołę wśród społeczności lokalnej. Zostali zaproszeni na spotkanie opłatkowe emerytów do "Grażki" , wystapili również w klasztorze Sióstr Kamedułek, gdzie dzieci podziwili między innymi ich najbliżsi.

      Występy młodych artystów spotkały się z ciepłym przyjęciem. 

      zdjęcia: Magdalena Tyszkiewicz

      Tutaj znajduje się link do artykułu w infotygodniu:

    • Konkurs plastyczny na plakat promujący bibliotekę i czytelnictwo
     • Konkurs plastyczny na plakat promujący bibliotekę i czytelnictwo

     • Informujemy z przyjemnością, że konkurs na plakat promujący czytelnictwo ogłoszony przez bibliotekę szkolną został rozstrzygnięty.

      Na konkurs wpłynęło 13 prac plastycznych wykonanych przez 25 uczniów z klasy VI A, VII B, VIII B. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział i za Wasze interesujące prace.  Z wszystkich interesujących prac została wykonana wystawa dla rodziców i uczniów naszej szkoły. Komisja w składzie Agnieszka Ciołek, Lidia Gajda  i Małgorzata Ciupek wyłoniła najlepsze prace.

      Laureatami konkursu zostali: Wiktoria Bzdurska z kl. VIII b, Otylia Grabarczyk i Anna Florczak z kl. VIII b, Weronika Woźniak i Karolina Garłowska z kl. VII b. GRATULUJEMY.

      Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie upominki, a najlepsi nagrody rzeczowe.

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, którego głównym celem była popularyzacja czytelnictwa i zainteresowań biblioteką oraz rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej młodzieży.

                                    Opracowała: Małgorzata Ciupek

       zdjęcia: Beata Paluch

    • Wieczór Poezji Patriotycznej
     • Wieczór Poezji Patriotycznej

     • W dniach 5 i 12 grudnia 2018 r. w szkolnej kawiarence w budynku dawnego gimnazjum miał miejsce Wieczór Poezji i Pieśni Patriotycznej. Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli uczcili 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości. Organizatorami uroczystości byli: p. Aldona Bartosik, p. Tomasz Bartosik, p. Dorota Kosek, p. Aneta Ługowska, p. Aneta Krzemińska, p. Małgorzata Ciupek.

      Przybyli goście brawami nagrodzili recytatorów i chórzystki.

      Tomasz Bartosik