• Z książką na walizkach
     • Z książką na walizkach

     • Z książką na walizkach to doskonała zabawa z książką w plenerze.

      7 finał łódzkich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami Z książką na walizkach organizowany przez Beatę Paluch był doskonałą okazją, aby wzbogacić swój domowy księgozbiór, porozmawiać z autorami książek i zdobyć autograf. Było to duże przedsięwzięcie, które zgromadziło wielu miłośników książek. Ogromnym powodzeniem cieszył się kiermasz książek, gdzie można było nabyć książkę i jednocześnie zdobyć autograf jej autora. W tym roku w trasę po województwie łódzkim wyruszyli najpopularniejsi autorzy książek dla dzieci i młodzieży: Wojciech Cesarz, Agnieszka Frączek, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Tomasz Trojanowski, Andrzej Marek Grabowski, Renata Piątkowska i Paweł Wakuła.

      Głównym celem walizek, było przedstawienie twórczości goszczących u nas autorów. Dziękujemy uczniom  i nauczycielom  za przygotowanie występów artystycznych: twórczość Joanny Olech przygotowali uczniowie z kl. I a z p. Danutą  Paluch, kl. II c z p. Joanną Widera -  Drab zapoznała nas z książką Andrzeja Marka Grabowskiego, p. Dorota Walczak z kl. V b przedstawiła twórczość Agnieszki Frączek, nie łatwą sprawą było ukazanie twórczości nieobecnej Barbary Gawryluk  i Tomasza Trojanowskiego przez kl. VI b z p. Barbarą Guziak, kl. IV b z p. Anną Lis zapoznali nas z twórczością Renaty Piątkowskiej, IV d z p. Izabelą Rybka i p. Agnieszką Ciołek przedstawili książkę Pawła Wakuły, p. Zofia Stalmach z uczniami kl. VIII b pokazała fragment książki Anny Onichimowskiej, a uczniowie kl. III a G i VII a z p. Anetą Ługowską przedstawili twórczość Wojciecha Cesarza.

      Nie zabrakło wielu innych atrakcji. Największą z nich była możliwość osobistego poznania autora tych książek. Nie zabrakło atrakcji nawiązujących do tematu tegorocznych walizek Co w trawie piszczy. Tematyczne również były przebrania uczestników „walizek”, nie zabrakło: żab, motyli, biedronek, bocianów, kretów, jeży, stokrotek i kapeluszy przepełnionych wiosną, którzy przy akompaniamencie dętej orkiestry OSP z Unikowa barwnym korowodem przemaszerowali ulicami miasta. Wystawa Las wokół nas, ścieżka zmysłów, gry, zabawy, konkursy, to wszystko dzięki Nadleśnictwu Złoczew. Innymi atrakcjami, które również cieszyły się wielkim zainteresowaniem było malowanie twarzy, gry XXL, balonowe ZOO, tatuaże, fotobudka, bańki mydlane i obecność postaci bajkowych.  W trakcie spotkania podsumowany został konkurs plastyczno – literacki, który towarzyszył tegorocznym walizkom. Wyłoniliśmy zwycięzców na najciekawsze przebranie i najładniejszy transparent promujący książki  i czytelnictwo. Finał „walizek” odbył się w Złoczewie, ale należy nadmienić, iż autor Andrzej Marek Grabowski już  9 maja przybył do naszej szkoły, gdzie pasował uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Najmłodsi czytelnicy otrzymali książkę z autografem sfinansowaną przez Radę Rodziców szkoły. Spotkania autorskie w szkole w Złoczewie stały się już tradycją i nie może ich zabraknąć. Wsparcie imprezy finałowej okazał Burmistrz Miasta Złoczewa, pan Dominik Drzazga.

      W otwarciu imprezy wzięli udział: Wiesława Jędrzejczyk -  redaktor naczelna wydawnictwa Literatura, Piotr Bierczyński – z – ca dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Dominik Drzazga – burmistrz Złoczewa, Anna Szczepaniak – dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Złoczewie, Beata Paluch – nauczyciel bibliotekarz, organizator „walizek”, Bogusława Kobyłt– radna miejska  i Joanna Widera – Drab nauczyciel Szkoły Podstawowej   im. M. Kopernika  w Złoczewie, konferansjer.

                                                                                            opracowanie Beata Paluch

    • Spotkanie autorskie
     • Spotkanie autorskie

     • Wszyscy, którzy dorastali w latach 80. I 90. z pewnością pamiętają postać Pana Tik – Taka  czyli Andrzeja Marka Grabowskiego, który jest twórcą programów telewizyjnych: Tik – Tak, Wyprawy Profesora Ciekawskiego, Ciuchcia, Budzik, autorem scenariuszy filmów animowanych, bajek muzycznych, ponad 400 piosenek  i współzałożycielem dziecięcego zespołu Fasolki. Napisał wiele książek dla dzieci m. In. Kulfon co z ciebie wyrośnie?!, Pirat Jędruś, Mamciuś, Afera smoka Nodożera, Instrukcja obsługi pieska Jacósia, Wojna na Pięknym Brzegu.

      Kulfon, Kulfon co z ciebie wyrośnie? – o to pytają dzieci od lat śpiewając tą niezwykłą piosenkę. 9 maja 2019 mogliśmy się przekonać jaki jest Kulfon. Nic się nie zmienia, jest wesoły i dowcipny, tak jak jego twórca – Andrzej Marek Grabowski.

      W czasie spotkania opowiadał nam o swojej pracy z pisaniem. Dowiedzieliśmy się skąd czerpie pomysły do pisania piosenek, opowiadań i książek. Poznaliśmy zabawne fragmenty Jego utworów. Słuchaliśmy i śpiewaliśmy piosenki, a z kolorowej walizki po kolei „wyskakiwały” kukiełki z programów telewizyjnych, których jest autorem. Poznaliśmy bliżej kota Budzika i Kulfona.

      Nie zabrakło również kupowania książek i zdobywania autografu z bogatą dedykacją. Uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej, otrzymali książkę z autografem sfinansowaną przez Radę Rodziców szkoły.

      oprac. i zdjecia: Beata Paluch

    • Akademia z okazji 3 Maja
     • Akademia z okazji 3 Maja

     • 30 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

      W podniosłej atmosferze uczniowie obejrzeli część artystyczną składającą się z recytacji tekstów patriotycznych, rysu historycznego i pieśni w wykonaniu szkolnego chóru pod kierunkiem pana Pawła Goszczyńskiego.

      W akademii wzięli udział uczniowie klas ósmych przygotowani przez nauczycieli panią Aldonę Bartosik i pana Tomasza Bartosika. Dekorację wykonali uczniowie pod opieką pani Anety Krzemińskiej.

      Tomasz Bartosik

     • Szanowni Państwo!

     • Bardzo proszę o zapoznanie się z materiałami nadesłanymi przez Kuratorium Oświaty w Łodzi, dotyczącymi upowszechnienia aktualnych zasad  dotyczących zdrowego żywienia i stylu życia.

      Aktualne wyniki badań wskazują, że nadwagę i otyłość ma co piąty uczeń. Podczas IV Narodowego Kongresu Żywieniowego Żywność, żywienie w prewencji i leczeniu postępy 2018 zostały omówione zagadnienia istotne dla wskazanej problematyki.

      Jednym z kluczowych elementów prawidłowego podejścia do zmiany nawyków żywieniowych jest zmodyfikowana Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej - Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży (4-18 lat). Zawiera ona nowe zalecenia wzbogacone m.in. o higienę jamy ustnej oraz regularną kontrolę rozwoju fizycznego.

      Instytut Żywności i Żywienia prowadzi stale aktualizowany portal pod nazwą Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej: www.ncez.pl. Jest tam dostępna zarówno Piramida dla dzieci i młodzieży, jak również artykuły opracowane przez ekspertów:

      * https://ncez.pl/abc-zywienia-/zasady-zdrowego-zywienia/piramida-zdrowego-zywienia-i-stylu-zycia-dzieci-i-mlodziezy

      * https://ncez.pl/abc-zywienia-/zasady-zdrowego-zywienia/piramida-zdrowego-zywienia-i-stylu-zycia-dzieci-i-mlodziezy---co-nowego-

      Dyrektor Szkoły

      Anna Szczepaniak

     • Pilne!

     • Bardzo prosimy Rodziców, którzy nie dokonali wpłat  na Radę Rodziców o pilne uregulowanie zaległości.  Wsparcie z Państwa strony jest nieocenione, ponieważ bez funduszy nie będziemy w stanie zorganizować wielu przedsięwzięć, które są atrakcyjne dla Państwa dzieci.

      Obecnie nie mamy możliwości finansowych, aby zakupić nagrody dla uczniów na zakończenie roku szkolnego.

      Przypominamy, że wpłata wynosi 40 zł od najstarszego dziecka w rodzinie, uczęszczającego do szkoły. Wpłat można dokonywać na konto lub osobiście u wychowawcy.

      Dziękujemy za zrozumienie.

      Rada Rodziców

       

      Konto Rady Rodziców: 80 9256 0004 0047 1826 3000 0010

    • Konkurs "Młody instrumentalista"
     • Konkurs "Młody instrumentalista"

     • W dniu 11.05.2019 r. w Klonowej odbył się Konkurs pt. "Młody instrumentalista", w którym brali udział uczniowie naszej szkoły i jednocześnie członkowie orkiestry:

      Zasięg konkursu powiaty: sieradzki, wieluński, wieruszowski.

      Wystąpili: Natalia Dębowska - puzon, Anna Dębowska - trąbka, Kinga Lis - klarnet

      Zajęte miejsca:

      1 miejsce KINGA LIS w klasie klarnetu (9-10 lat)

      2 miejsce ANNA DĘBOWSKA w klasie trąbki (11-12)Wyróżnienie Natalia Dębowska w klasie puzonu (11-12lat)

      BRAWO, BRAWO, BRAWO

      Przygotowani przez:

      Mariusz Pałka

    • Powiatowy konkurs recytatorski
     • Powiatowy konkurs recytatorski

     •             15 maja 2019 r. w Powiatowej Bibliotece  Publicznej w Sieradzu odbyła się II edycja powiatowego konkursu recytatorskiego  „Opowiem Wam wierszem”.

                  W konkursie brali udział młodzi recytatorzy z klas VII-VIII szkół podstawowych. Zgłoszonych zostało 19 uczestników z 11 szkół powiatu sieradzkiego.

                  Wśród nich był również uczeń naszej szkoły Maciej Ludziejewski kl. VIIIa, który wystąpił z wierszem Wisławy Szymborskiej pt. „Pierwsza fotografia Hitlera”, zajmując II miejsce.

                  Laureaci otrzymali nagrody książkowe z rąk Wicestarosty Sieradzkiego p. Kazimiery Gotkowicz oraz sponsora Sieradzkiej Filii AHE w Łodzi – p. Joanny Lisieckiej, p. Małgorzaty Grochulskiej.

                  Maćkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Opiekun: Anna Jagieła

     • VII finał łódzkich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami "Z książką na walizkach"

     • TEMAT: CO W TRAWIE PISZCZY?

      11 MAJA 2019                  GODZ. 11.00 – 14.00

      ORGANIZATOR: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ZŁOCZEWIE I WYDAWNICTWO LITERATURA

       KOORDYNATOR AKCJI:     BEATA PALUCH,  TEL. KONT. SZKOŁY (43) 820 23 30    

      MIEJSCE FINAŁU: AMFITEATR  UL. PARKOWA  ZŁOCZEW

      PARKING DLA AUTOKARÓW: PLAC PRZY MARKECIE VOBIANO UL. PARKOWA

       

      PROGRAM

      10.45SPOTKANIE UCZESTNIKÓW PARADY OBOK BUDYNKU SZKOŁY

                     PODSTAWOWEJ IM M.KOPERNIKA

      11.00 – WYMARSZ KOROWODU ULICAMI MIASTA

      11.30 – OTWARCIE IMPREZY

      11.40 – 14.00 – PREZENTACJA TWÓRCZOŚCI AUTORÓW PRZEZ UCZNIÓW

                                  SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. M. KOPERNIKA W ZŁOCZEWIE

       

      GOŚCIĆ BĘDZIEMY PISARZY: WOJCIECH CESARZ, AGNIESZKA FRĄCZEKBARBARA GAWRYLUK, ANDRZEJ MAREK GRABOWSKI, JOANNA OLECH,     ANNA ONICHIMOWSKA, RENATA PIĄTKOWSKA, PAWEŁ WAKUŁA

                                                                 

      STOISKA TOWARZYSZĄCE: KIERMASZ KSIĄŻEK, WYSTAWA  LAS WOKÓŁ NAS,   FOTOBUDKA, MALOWANIE TWARZY, TATUAŻE, BALONOWE ZOO, GRY  XXL

      WARUNKI UCZESTNICTWA:

      • PROSZĘ O PRZESŁANIE KARTY  ZGŁOSZENIA UDZIAŁU W IMPREZIE DO DNIA 8 MAJA 2019                             NA ADRES  E- MAIL:  betti75@tlen.pl                                 
      • MILE  WIDZIANE  PRZEBRANIA UCZESTNIKÓW IMPREZY BAJKOWE BĄDŹ ZWIĄZANE Z TEMATEM „CO W TRAWIE PISZCZY”
      • KAŻDY UCZESTNIK  MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE INDYWIDUALNYM   I  PRZYGOTOWAĆ CIEKAWY  TRANSPARENT PROMUJĄCY CZYTELNICTWO
    • Wielkanoc
     • Wielkanoc

     • Dnia 6 maja 2019r. w naszej szkole z wielkim opóźnieniem, ale odbyła się uroczysta akademia nawiązująca do tradycji wielkanocnych.

      "Wielkanoc to najstarsze i najuroczyściej obchodzone przez chrześcijan święto. NIEDZIELA PALMOWA - rozpoczyna w kościele obchody Wielkiego Tygodnia nawiązując w liturgii do uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy".

      Właśnie o tych tradycjach i obrzędach, czyli malowaniu pisanek, świątecznym śniadaniu w Wielką Niedzielę i polewaniu wodą w Lany Poniedziałek, czyli śmigusie-dyngusie, dniu "harców i swawoli, w którym trzeba polewać się wodą, weselić, śmiać i odwiedzać" opowiedzieli uczniowie klasy IIc i IIIa w swoim krótkim przedstawieniu. Wprowadzili nas w niezwykły świąteczny czas i przypomnieli co symbolizują wielkanocne potrawy: jajko, baranek, chleb, bukszpan, wędlina oraz sól i pieprz.

                                                                                                                                                                                        Joanna Widera - Drab

                                                                                               Anna Grzelak - Barszczyk

    • Wycieczka klas drugich
     • Wycieczka klas drugich

     • W dniu 3 IV 2019 r. uczniowie klasy II a i II b byli na wycieczce w Wieluniu. W kinie "Syrena" oglądaliśmy multimedialne przedstawienie pt. "Doktor Dolitlle i jego zwierzęta, czyli filmowe Safari". Dzieci miały możliwość utrwalenia geograficznego położenia Afryki i poznanie pracy weterynarza zwierząt egzotycznych. Uczniowie brali czynny udział i pomagali doktorowi  Dolitlle w zrealizowaniu różnych zadań.

      Uczniowie świetnie bawili się.

      Bogusława Centkowska