• Wspomnień czar
     • Wspomnień czar

     • W dniu 25.11.2020r. przypada Światowy Dzień Misia.

      Pluszaki są ważne w rozwoju dziecka. Uczą odpowiedzialności i troski. Pomagają przełamać lęki. Przytulanie puchatego stworka działa kojąco i uspakajająco. Wspiera również budowanie relacji międzyludzkich.

      Z tej okazji, aby upamiętnić to święto w naszej szkole został ogłoszony konkurs na zdjęcie z misiem, który trwał do środy. Wpłynęło 69 zdjęć.

      W dniu 28 listopada komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach oraz przyznała wyróżnienia.

      Pierwsza kategoria – „W plenerze”:

      1 miejsce Alicja Trendowicz 2A

      2 miejsce Lena Biernat 1A i Zofia Kowalska 2B

      3 miejsce Wojciech Nowicki 4C                                                               

       

      Druga kategoria – „W domowym zaciszu”:    

      1 miejsce Hubert Drożdżyński 2C

      2 miejsce Angelika Glińska 1A i Adam Berliński 1B

      3 miejsce Marcel Mysiorek 3A i Tomasz Teodorczyk 1A

      Wyróżnienia:

      Filip Krawczyk 2B

      Jakub Bartnicki 4C

      Julia Dąbrowska 4c

      Aleksandra Cała 1A

      Szymon Pilarski 4C

      Weronika Jeżewska 3A

      Iga Ługowska 4A

       

      Wszystkim uczniom dziękuję za udział w konkursie.

      Joanna Widera - Drab

    • Szkolna akcja życzliwości i pozdrowień.
     • Szkolna akcja życzliwości i pozdrowień.

     • Działania wychowawczo - profilaktyczne naszej szkoły skierowane są m. in. na budowanie więzi między uczniami, rodzinami dzieci i szkołą. Staramy się, aby również w czasie pandemii podtrzymywać dobre relacje. Stąd nasza propozycja akcji przygotowania życzeń i pozdrowień.

      Moi drodzy, mamy już pierwsze prace z pozdrowieniami, które wpłynęły do nas. Autorem pierwszej jest Karolina Kowalska z kl. 4a, drugiej Łukasz Jaros z 7b. Kolejne prace otrzymaliśmy od klasy 4c: Kasi Wyrwas, Szymona Pilarskiego i Dominika Pilarskiego. Przysłały nam również pozdrowienia dla najbliższych Lenka Biernat z 1a, Wiktoria Pietraszewska z 1b, Liliana Pęczek i Alicja Bednarek z kl. 3a, Jasiu Lorek z 6a i Ola Cała z 1a.

      Codziennie otrzymujemy kolejne prace. Tym razem z klasy 3a od Kuby Janiaka, Leny Czarneckiej, Agatki Szczepaniak i Nikodema Witczaka oraz z kl. 7b od Ani Stępień. Kolejne od Justynki Paś z 2a, Mai Piotrowskiej z 4c, Mai Muzeja z 6c i Tomka Teodorczyka z 1a. Dziekujemy Wam za zaangażowanie.

      Dziś już ostatni  dzień naszej akcji. Wpłynęły do nas kolejne piękne życzenia i pozdrowienia. Otrzymaliśmy je z klasy 1b od Adama Berlińskiego, z klasy 1a od Jagody Piotrowskiej, Kuby Partyki, Lenki Miłek, Marcela Pętala, Bartka Sewczyka, Martynki i Adama (z 3a) Koniecznych. Z 2a otrzymaliśmy rysunek Lenki Baś. Z klasy 4a pracę nadesłała Iga Ługowska, z kl. 6c Zuzia Panek i Maks Tomes, a z 4c Kuba Bartnicki. Autorką ostatniej pracy w naszej szkolnej akcji jest Justynka Statkiewicz z 4a, która swoją pracą pięknie podsumowała naszą akcję :-)

      Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy. Bardzo cieszy nas Wasze liczne zaangażowanie. Prace są piękne i na pewno sprawiły radość wszystkim adresatom.

      Szkolny Zespół ds. Wychowania i Profilaktyki

    • Dzień Życzliwości i Pozdrowień
     • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     •  21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. 

      Uczennice klasy 7 b przygotowały dla Was prezentację o tym święcie. Dowiemy się z niej m. in., że przesłaniem akcji jest: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

      Kliknij tu: Prezentacja o Dniu Życzliwości i Pozdrowień...

      W związku z tym świętem mamy dla Was propozycję aktywności. Zróbcie kartkę, laurkę, pracę graficzną w dowolnym programie lub na bloku i zeskanujcie. Praca powinna być na jedną stronę (rozmiar dowolny) i zawierać pozdrowienia lub życzenia. Może być skierowana do jednej osoby lub całej grupy (np. klasy). Postarajcie się, aby była oryginalna i sprawiła odbiorcom radość.

      Najlepsze prace opublikujemy na stronie i na facebooku. Macie czas na nią do czwartku (26 listopada). Prace wyślijcie na adres: spzloczew.it@gmail.com. 

      Pozdrawiamy Was cieplutko i czekamy na Wasze pomysły. Pamietajcie! Zdalnie też jest fajnie :-) 

    • Gazetka szkolna
     • Gazetka szkolna

     • Zapraszamy Was do obejrzenia szkolnej gazetki, którą przygotowali nasi młodzi informatycy uczestniczacy w zajęciach koła. W gazetce znajdziecie wiele ciekawych infomacji, krzyżówki, kącik rozrywki, ale również konkurs plastyczny, w którym możecie wziąć udział.

      Mamy nadzieję, że taka propozycja rozrywki w czasie nauki zdalnej spodoba Wam się. Zapraszamy do lektury.

    • Dzień Praw Dziecka
     • Dzień Praw Dziecka

     • 20 listopada obchodzimy Dzień Praw Dziecka. Jest to zarówno Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka organizowany przez UNICEF Polska jak i Ogólnoplski Dzien Praw Dziecka ustanowiony z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 7 listopada 2014 r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych  Konwencji o prawach dziecka.

      Przypominamy o tym dniu, aby zaakcentować jak ważne jest przestrzeganie praw dzieci. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. 

      Ponieważ kolorem Unicef jest kolor niebieski, proponujemy, aby na lekcje online w piątek 20 listopada, dla uczczenia tego święta, ubrać się na niebiesko. 

      Zachęcamy również do obejrzenia prezentacji, którą wykonały dla Was uczennica klasy 7 b. Proszę kliknąć na linki:

       

    • Jak się uczyć?
     • Jak się uczyć?

     • Uczniowie klas siódmych na lekcji informatyki przygotowywali prezentacje, w ktorych próbowali odpowiedzieć na pytanie, jak skutecznie uczyć się. 

      Temat ten jest zawsze aktualny, szczególnie teraz, kiedy dzieci i młodzież wiekszość materiału muszą samodzielnie zgłębiać w domu.  Uczenie się jest sztuką, którą można i warto opanować, trzeba jednak poznać czynniki wpływające na szybkość i efektywnośc nauki oraz swoje predyspozycje, czyli styl uczenia się.

      Poniżej przykładowe prace uczniów z klasy 7 a, 7 b i 7 c. Zapraszamy do zapoznania się z nimi. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu wiele cennych rad dla siebie.