• KONKURS RECYTATORSKI TO NIE TAKA PROSTA SPRAWA .…
          • KONKURS RECYTATORSKI TO NIE TAKA PROSTA SPRAWA .…

          • Zmaganiom nie było końca w czasie II Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego pt. FREDRO Z HUMOREM, na którym gościliśmy 38. uczniów z 10. szkół. Dziękujemy uczniom i ich opiekunom z  Brzeźnia, Barczewa, z Burzenina, z Waszkowskiego, z Unikowa, ze Stolca,  z Broszek, z Klonowej, z Lututowa  jak również gospodarzom.

            Udział w konkursie to nie lada wyzwanie, nauczyć się wiersza i pięknie go wyrecytować przy niemałej publiczności. Rywalizacja była ogromna. Komisja miała trudne zadanie w wybraniu tych najlepszych, gdyż poziom był bardzo wysoki. Ale wszystko już za nami. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, laureaci nagrody książkowe bądź pluszaka krokodyla i bon upominkowy. Kolejny konkurs z pewnością w przyszłym roku. Gratulujemy laureatom

            kategoria klasy I - III 

            1. miejsce  Królewicz Helena Szkoła Podstawowa w Broszkach

            2. miejsce Rajkowska Daria Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie

            3. miejsce Kaczmarek Lena Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 w Stolcu

                     

            kategoria klasy IV –VI

            1. miejsce Ośródek Ivana Zespół Szkół im. Wacławy Matusiak w Brzeźniu

            2. miejsce Wika Zofia Zespół Szkół w Klonowej

            3. miejsce Panek Julia Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie

             

             kategoria klasy VII – VIII

            1. miejsce  Domagalska Gabriela Zespół Szkolno – Przedszkolny w Barczewie

            2. miejsce Spychalska Kinga Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie

            3. miejsce Lis Kinga Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie

             

        • FREDRO  Z HUMOREM – KONKURS RECYTATORSKI
          • FREDRO Z HUMOREM – KONKURS RECYTATORSKI

          • Konkurs recytatorski zorganizowany w naszej szkole przybliżył nam twórczość poety, pisarza Aleksandra Fredro – PATRONA ROKU 2023. Uczniowie klas I – VIII zaprezentowali swoje wyjątkowe umiejętności 3 kwietnia. W zmaganiach konkursowych  wzięło udział 36 uczniów. Rywalizowali w 3. kategoriach wiekowych.

            Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci  książkę Opowieść o Aleksandrze Fredro. Fotel czasu autorstwa Anny Czerwińskiej – Rydel. Konkurs był wspaniałą okazją do przełamania nieśmiałości, rozwijania pamięci, a przede wszystkim do rozbudzania zainteresowań literaturą. Dodatkową nagrodą dla laureatów był udział w II Międzygminnym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez szkolną bibliotekę. Gratulujemy laureatom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

            Laureaci

            kategoria klasy I - III 

            1. miejsce Rajkowska Daria

            2. miejsce Wabnik Sandra

            3. miejsce Maślak Rafał    

             

            kategoria klasy IV –VI

            1. miejsce Kowalska Zofia

            2. miejsce Panek Julia

            3. miejsce Paś Justyna

             

             kategoria klasy VII – VIII

            1. miejsce  Spychalska Kinga

            2. miejsce Lis Kinga

            3. miejsce Banach Aleksandra

        • Mistrzostwa Mazowsza w Taekwon-do
          • Mistrzostwa Mazowsza w Taekwon-do

          • W niedzielę (23 kwietnia) w Płońsku odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w Taekwon-do, gdzie zmierzyli się zawodnicy z całej Polski. Nasz klub reprezentowało aż 30 zawodników w tym 1 osoba ze Szkoły Podstawowej w Złoczewie. Klub zdobył łącznie 42 medale. 

            Wyjazd, choć daleki, nie przeszkodził w realizacji swojej pasji i chęci sprawdzenia się w sportowej rywalizacji. Nasi reprezentanci to osoby mocno zaangażowane w treningi, posiadające duże umiejętności oraz chęci do działania. 

            Sukcesy odnieśli:

            Nikodem Mordal: 1 miejsce w walkach Bong Matsogi 

            Mateusz Cieślak

        • #SprzatamyDlaPolski
          • #SprzatamyDlaPolski

          • W piątek, 21 kwietnia 2023 roku odbyła się V edycja ogólnopolskiej akcji #SprzatamyDlaPolski. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom,  że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko   zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. 

            Kilka dni wcześniej nawiązaliśmy współpracę z Urzędem Miejskim w Złoczewie, skąd otrzymaliśmy worki na śmieci i rękawiczki. Pracownicy Urzędu wskazali nam również miejsce składowania odpadów.

            W akcji wzięło udział 6 grup (135 osób),  zebrano 42 worki śmieci. Uczniowie sprzątali teren wokół szkoły, okoliczne parki i tereny zielone. Oprócz zbiórki śmieci zostały przeprowadzone pogadanki o selektywnej zbiórce śmieci, a uczniowie klas młodszych wykonali tematyczne kolorowanki. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o środowisko oraz czystość otoczenia. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie. 

                                                                                            Koordynatorzy akcji:

            Anna Wzgarda-Karnkowska

            Krzysztof Pędziwiatr

        • Spotkanie z Przewodniczącą Zarządu Samorządu Miasta Złoczewa
          • Spotkanie z Przewodniczącą Zarządu Samorządu Miasta Złoczewa

          • Na zaproszenie opiekuna koła „Młodzi Aktywni” 19 kwietnia 2023 r. w zajęciach koła  wzięła udział Pani Beata Świdnicka, Radna Rady Miejskiej w Złoczewie, która niedawno  została wybrana przez mieszkańców Złoczewa na  Przewodniczącą Zarządu Samorządu Mieszkańców Złoczewa.

            Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o pracy „sołtysa”, między innymi, co należy zrobić, aby nim zostać, a także z jakimi problemami najczęściej spotyka się Pani „sołtys” Złoczewa. Pani Przewodnicząca przedstawiła uczniom jakie są i będą podejmowane działania w najbliższym czasie dotyczące rozwoju miasta Złoczewa.

            Była to  ciekawa lekcja wiedzy o społeczeństwie. Wszyscy uczestnicy spotkania  otrzymali pamiątkowe gadżety z logo Urzędu Miejskiego w Złoczewa.

            DZIĘKUJEMY  - MŁODZI AKTYWNI

            Opiekun koła „Młodzi Aktywni” 

             Anna Wzgarda-Karnkowska

        • Światowy Dzień Wody w świetlicy szkolnej
          • Światowy Dzień Wody w świetlicy szkolnej

          • 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, który został ustanowiony przez zgromadzenie ogólne ONZ w 1992 roku. Głównym celem tego wydarzenia jest zwrócenie uwagi na problem niedoboru wody pitnej - obecnie ok. 800 milionów osób cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.

            W dniach 22 - 31 marca na świetlicy szkolnej uczniowie zdobywali wiedzę dotyczącą wpływu wody na nasze zdrowie i organizm poprzez oglądanie prezentacji i krótkich animacji edukacyjnych, które to materiały udostępniło PAH (Polska Akcja Humanitarna). W ramach Dnia Wody w świetlicy zostały również przeprowadzone pogadanki na temat znaczeniawody i jej oszczędzania. Uczniowie wykonali także prace plastyczne związane z wodą. 

            Agnieszka Sowa-Witkowska

            Agnieszka Ciołek

        • Ukwiecamy teren przed szkołą
          • Ukwiecamy teren przed szkołą

          • 17 kwietnia Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami wybrał się przed budynek szkolny, aby zasadzić kwiaty w donicach i na rabatkach. Uczniowie z zapałem, wspólnymi siłami wykopali dołki, aby mogli posadzić zakupione rośliny.
            Mamy nadzieję, że posadzone kwiaty upiększą szkolny teren i będą cieszyć nasze oczy. Będziemy o nie dbać i pielęgnować, gdyż wiemy jak ważna jest przyroda w naszym życiu. Jesteśmy częścią środowiska i chroniąc je przed zniszczeniem, dbamy o własne miejsce zamieszkania, gwarantujemy sobie i następnym pokoleniom lepsze, zdrowe życie.

        • Lekcja o pszczołach
          • Lekcja o pszczołach

          • Nie tak dawno naszą szkołę odwiedził ks prefekt Piotr Dobrychłop miłośnik pszczół. Opowiedział dzieciom mnóstwo ciekawostek o życiu tych mądrych owadów. Pokazał jak zbudowany jest ul, jakich narzędzi używa pszczelarz oraz w jaki sposób należy opiekować się pszczołami miodnymi. Dzieci zapoznały się z mieszkańcami ula i ich podziałem obowiązków.

            Uczniowie chłonęli wiadomości i z zaciekawieniem słuchali opowieści. Na koniec mieli mnóstwo pytań.

            Joanna Widera-Drab

        • "Łączą nas drzewa"
          • "Łączą nas drzewa"

          • Na zaproszenie Nadleśnictwa Złoczew 14 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 6 a pod opieką Pani Jadwigi Matusiak i Pana Krzysztofa Pędziwiatra wzięli udział w projekcie „Łączą nas Drzewa”. Wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa sadziliśmy las w leśnictwie Pyszków, gdzie czekały na nas sadzonki sosny przygotowane do odnowienia boru sosnowego.

            Na leśnej polanie przywitał nas Nadleśniczy Nadleśnictwa Złoczew Pan Edward Janusz, przedstawiając cel Projektu – zwiększenie powierzchni zielonych płuc naszego kraju – odnowienie boru sosnowego w leśnictwie Pyszków. Po rozdaniu sprzętu do sadzenia i sadzonek drzew Zastępca Nadleśniczego Pan Zbigniew Pychyński omówił i zaprezentował jak prawidłowo należy posadzić młode drzewka sosny.

            Wyposażeni w taką fachową wiedzę wspólnie z leśnikami rozpoczęliśmy zalesianie wyznaczonego i przygotowanego terenu. Podczas zalesiania mogliśmy obserwować mieszkańców lasu, np. jaszczurki i różnobarwne owady. Po wykonanych pracach można było zregenerować siły częstując się smaczną grochówką i
            gorącą herbatą.

            Na zakończenie Pan Nadleśniczy podziękował wszystkim uczestnikom Projektu i wręczył pamiątkowe medale. Mamy nadzieją, że posadzone młode sosny szybko się przyjmą i że wspólnie zrobiliśmy coś dobrego dla przyrody i naszego zdrowia.

            Opiekun grupy
            Krzysztof Pędziwiatr

        • Poznajemy zawody naszych rodziców.
          • Poznajemy zawody naszych rodziców.

          • 14 kwietnia klasy 2a i 3a odwiedziła Pani architekt, mama Kuby Sobieraja z 3a i opowiedziała nam jak powstaje projekt domu od rysunku po jego budowę. Mieliśmy możliwość zobaczenia jak pracuje się w programie komputerowym 2D i 3D. Dowiedziiśmy się jak zostać architektem. Zapoznaliśmy się z dokumentacją budowy oraz sami zaprojektowaliśmy pomieszczenia domu jednorodzinnego na specjalnych arkuszach.

            Bardzo dziękujemy Pani Marlenie za piękną lekcję z doradztwa zawodowego.

            Joanna Widera - Drab

        • Szkolny konkurs SUDOKU
          • Szkolny konkurs SUDOKU

          • W dn. 20 marca 2023 r. odbył się finał I SZKOLNEGO KONKURSU SUDOKU dla uczniów klas I-III. W skład jury weszły: Dyrektor szkoły p. Anna Jagieła i psycholog szkolny p. Anna Słaba. Półfinały przeprowadzili wychowawcy poszczególnych klas. W finale wzięło udział 6 klas: kl.1b i 1c, kl.2a, 2b, 2c oraz kl.3a.

            Razem z klas pierwszych wzięło udział 6 uczniów, z klas drugich - 8 uczniów, a z klas trzecich 3 uczniów. Wszystkich było 17 dzieci.

            Uczniowie z dogrywką rozwiązywali łamigłówki logiczne SUDOKU przez 1 godzinę zegarową z przerwą.

            Po zaciętej rywalizacji ogłoszono wyniki:

            Mistrz Sudoku Klas 1- ucz. kl.1c Kałuża Piotr

            Mistrz Sudoku Klas 2- ucz.kl. 2a Jędrzejczak Stella

            Mistrz Sudoku Klas 3- ucz. kl. 3a Bartłomiej Szewczyk

             

            W klasach pierwszych:

            2 miejsce - ucz.kl.1c Wrzosek Emilia

            3 miejsce - ucz.kl.1b Woźniak Wojciech

             

            W klasach drugich:

            2 miejsce - ucz.kl.2a Cłapa Oliwia

            3 miejsce – ucz.kl.2a Daria Rajkowska

             

            W klasach trzecich:

            2 miejsce- ucz.kl.3a Aleksandra Matławska

            Konkurs przebiegał bez problemów i skończył się o godz.13.30.

            Na koniec I SZKOLNEGO KONKURSU SUDOKU ogłoszono w/w wyniki. Medale dla Mistrzów SUDOKU Klasy 1, 2, 3 i dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu oraz nagrody za uzyskanie II i III miejsca zostaną wręczone na najbliższej akademii lub apelu. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

            Organizator: Bogusława Centkowska

        • Giełda szkół  ponadpodstawowych
          • Giełda szkół ponadpodstawowych

          • W dniu 12 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyła się „Giełda szkół  ponadpodstawowych”. Na zaproszenie odpowiedziało 8 szkół:

            1. ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W LUTUTOWIE
            2. POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ W ZŁOCZEWIE 
            3. ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. JANA DŁUGOSZA W WIELUNIU
            4. ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W WOJSŁAWICACH
            5. II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W SIERADZU
            6. ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 IM. M. KOPERNIKA W WIELUNIU
            7. POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 W SIERADZU
            8. II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANUSZA KORCZAKA W WIELUNIU

            Przedstawiciele nauczycieli oraz uczniów przyjechali do naszej placówki, aby spotkać się z uczniami klas ósmych i ich rodzicami w celu przedstawienia oferty edukacyjnej. Ósmoklasiści mieli okazję zapoznać się z proponowanymi profilami klas zaproszonych szkół oraz porozmawiać ze starszymi kolegami o zasadach i zwyczajach szkolnych. Giełda cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wzięli w niej udział również uczniowie szkół podstawowych z Broszek, Stolca oraz Unikowa.                                                                  

            Serdecznie dziękujemy przedstawicielom szkół średnich za przyjęcie zaproszenia i wzięcie udziału w giełdzie.

            Dyrektor szkoły

            Anna Jagieła

        • Szkolny Konkurs Przyrodniczy „Wyprawa do lasu”
          • Szkolny Konkurs Przyrodniczy „Wyprawa do lasu”

          • W dniu 13 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Przyrodniczy „Wyprawa do lasu”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas II – IV. Każdą klasę reprezentowało 3 uczniów, którzy wygrali eliminacje klasowe. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Pani Marta Baś, pedagog szkolny.

            Pierwszy etap polegał na wykonaniu testu na komputerze – rozpoznawaniu roślin, grzybów i zwierząt leśnych. Do drugiego etapu zostały z każdej klasy zaproszone osoby, które test ten wykonały najlepiej:

            Klasa 2 a – Daria Rajkowska

            Klasa 2 b – Dawid Grzesiak

            Klasa 2 c (po dogrywce) – Nikodem Wódkowski

            Klasa 3 a – Aleksandra Cała

            Klasa 3 b  (po dogrywce) – Patrycja Wójciak

            Klasa 4 a – Szymon Spychalski

            Klasa 4 b – Julia Panek

            Klasa 4 c – Roksana Rapta

            W drugim etapie uczestnicy zmierzyli się z quizami, krzyżówkami, zagadkami dotyczącymi lasu i jego mieszkańców. Poziom był wysoki, niektórych uczestników dzieliły minimalne różnice punktowe. Konkurs wyłonił trzech zwycięzców:

            Mistrz klasy 2 – Daria Rajkowska

            Mistrz klasy 3 – Aleksandra Cała

            Mistrz klasy 4 – Szymon Spychalski

            Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo medale wydrukowane na szkolnej drukarce 3D.

            Uczniowie Ci będą reprezentowali naszą szkołę jako drużyna w międzyszkolnym konkursie przyrodniczym, który odbędzie się przy współpracy Nadleśnictwa Złoczew w czerwcu. Gratulujemy!

            Joanna Widera – Drab

            Dorota Walczak

        • Przedświąteczna wizyta w DPS Caritas w Złoczewie
          • Przedświąteczna wizyta w DPS Caritas w Złoczewie

          • W dniu 5 kwietnia 2023r.delegacja uczniów ze świetlicy z p. Agnieszką Sowa-Witkowską odwiedziła podopiecznych i pracowników Domu Pomocy Społecznej CARITAS w Złoczewie, żeby złożyć świąteczne życzenia oraz podarować własnoręcznie przygotowane przez dzieci wielkanocne króliczki i kartkę z życzeniami. Podaliśmy również wielkanocny stroik oraz kartkę z życzeniami od klasy 2a i wychowawczyni p. Bogusławy Centkowskiej. Zostaliśmy poczęstowani słodyczami i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

                                                                                   Agnieszka Sowa-Witkowska

        • Zebrania z Rodzicami
          • Zebrania z Rodzicami

          • W dniu 12 kwietnia (środa) odbędą się wywiadówki

            Godzina 17.00  klasy I - IV

            Godzina 18.00  klasy V - VIII

            Nauczyciele niebędący wychowawcami pełnią dyżur w pokoju nauczycielskim w godz. 17.30 – 18.30.

        • Gry matematyczne - rozgrywki w Blokusa
          • Gry matematyczne - rozgrywki w Blokusa

          • Od 20 marca w naszej szkole trwały rozgrywki w Blokusa. Ta matematyczna gra rozwija u dzieci logiczne i strategiczne myślenie. Polega na wyłożeniu własnych klocków na planszę, zagarnianiu jak największego pola i blokowaniu przeciwników.

            Jak co roku wzięli w niej udział uczniowie klas 1-3. Najpierw nastąpiły eliminacje klasowe, następnie po 4 uczniów z każdej klasy rozegrało po 2 rundy między sobą. Następnie 2 najlepszych z każdej klasy zagrało z przeciwnikami z innej klasy. Były też rundy z nauczycielem.

            3 kwietnia odbył się finał rozgrywek. Po 4 najlepszych uczestników z każdej grupy wiekowej zagrało 2 "mecze". Tytuł mistrza zdobyli:

            Antoni Zmuda - Mistrz Blokusa z klas 1

            Maja Sowińska - Mistrz Blokusa z klas 2

            Aleksandra Matławska - Mistrz Blokusa z klas 3

            Wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez RR oraz dyplomy, a Mistrzowie dodatkowo puchary. Gratulujemy!

            Joanna Widera - Drab

        • „Z NAMI POZNAJ EKONOMIĘ”
          • „Z NAMI POZNAJ EKONOMIĘ”

          • Uczniowie klas I-VIII wzięli udział w zajęciach w ramach projektu edukacyjnego Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie "Z nami poznaj ekonomię". Zajęcia prowadzone były przez przedstawiciela Rejonowego Banku Spółdzielczego w Złoczewie Panią Justynę Witczak. Ich celem było przybliżenie uczniom w ciekawy i przystępny sposób wiedzy ekonomicznej. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

            Anna Wzgarda - Karnkowska

        • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
          • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

          • Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata – obok raka, cukrzycy czy AIDS. Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2007 roku, jako jeden z kilku oficjalnych dni ONZ poświęconych kwestiom zdrowotnym.

            Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu. Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w niedzielę, wydarzenie obchodziliśmy 3 kwietnia. Tego dnia w szkole uczniowie  ubrali się na niebiesko, natomiast w świetlicy szkolnej uczniowie wycinali niebieskie motyle oraz odbyła się pogadanka na temat autyzmu. Dodatkowo, uczniowie świetlicy szkolnej pod nadzorem p. Agnieszki Sowa-Witkowskiej przygotowali gazetkę na temat autyzmu na szkolnym korytarzu.

            Wszystkim biorącym udział w akcji dziękujemy za zaangażowanie.

            Agnieszka Sowa-Witkowska

            Agnieszka Ciołek

        • Konkurs SKO „ SKARBONKA Z RECYKLINGU”
          • Konkurs SKO „ SKARBONKA Z RECYKLINGU”

          • Zadaniem uczestników było wykonanie skarbonki z surowców wtórnych. Celem konkursu było pobudzenie kreatywności uczniów, propagowanie ekologii  i wykorzystanie materiałów w postaci recyklingu. Komisja w składzie: Pani Marta Baś i Pani Aneta Krzemińska zgodnie z regulaminem, w którym ważna była samodzielna praca ucznia, użyteczność i estetyka skarbonki oraz wykorzystanie materiałów recyklingowych wybrała zwycięzców:

            I miejsce – Sandra Wabnik klasa 1c

            II miejsce – Daria Rajkowska klasa 2a

            III miejsce – Tomasz Teodorczyk klasa 3a

            Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni podczas uroczystego apelu.

            Organizator konkursu i opiekun SKO Anna Wzgarda - Karnkowska