W zakładce Kącik informacyjny - Dowozy znajduje się aktualny rozkład jazdy autobusów szkolnych. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się.
V Wojewódzki Konkurs Ekologiczny
Serdecznie zaprosić uczniów do udziału w V Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „DBAM O ŚRODOWISKO W ŁÓDZKIEM” pn. „Dzień Czystego Powietrza”.
Celem konkursu jest poszerzanie wiadomości uczniów dotyczących sposobów, działań lub rozwiązań przyczyniających się do dbania oraz poprawy jakości powietrza w szczególności przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z tzw. „niskiej emisji”.
Konkurs organizowany jest w podziale na kategorie wiekowe. W ramach szkoły podstawowej:
a) I grupa wiekowa – klasy I-III,
− wykonanie: laurka, temat „Dzień Czystego Powietrza”,
b) II grupa wiekowa – klasy IV-VIII,
− wykonanie: „kartka z kalendarza”, temat „Dzień Czystego Powietrza”
Format pracy oraz inne szczegóły znajdziecie w Regulaminie Konursu_KLIKNIJ TUTAJ!
Praca powinna być wykonana samodzielnie i indywidualnie przez Uczestnika Konkursu. Nie może zawierać naturalnych materiałów roślinnych pozyskanych ze środowiska naturalnego, np. mchu i roślin pozyskanych z lasu. Pracy nie należy oprawiać. Każdy Uczestnik może zgłosić wyłącznie jedną Pracę konkursową, która wcześniej nie była nigdzie publikowana oraz nie była zgłoszona w innym konkursie.
Uczestnicy Konkursu mogą nadsyłać prace, wykonane zgodnie z Regulaminem Konkursu, do dnia 13 października 2023 r. (do szkoły prace należy dostarczyć do 9 października do szkolnych koordynatorów – p. Doroty Walczak lub p. Krzysztofa Pędziwiatra)
Dla autorów najwyżej ocenionych prac zostaną przyznane atrakcyjne nagrody, m.in. plecaki turystyczne, interaktywne globusy, mikroskopy, tablety graficzne, głośniki Bluetooth, dyski zewnętrzne, latarki turystyczne, smartbandy, powerbanki solarne, termosy turystyczne czy butelki filtrujące.
Nagroda w konkursie PRACOWNIA KOMPETENCJI CYFROWYCH
W czerwcu bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Miło nam poinformować, że nasza szkoła wygrała mobilną pracownię komputerową!!!
Zostaliśmy laureatami w kategorii klas 1-3. Uczniowie klasy 3a (obecnie 4 a) pod kierunkiem p. Joanny Widery – Drab przygotowali zwycięską pracę. W konkursie liczyły się: zaangażowanie uczniów i nauczycieli, pomysłowość i wiedza o bezpieczeństwie w sieci.
Nagrodą w konkursie jest 16 laptopów wraz z mobilną szafą zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania. Każdy zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami prowadzonymi przez uczniów oraz interaktywny monitor wraz z mobilnym stojakiem do prezentowania wyników pracy.
Do konkursu przystąpiło aż 3075 szkół z całej Polski. Organizatorzy przydzielili łącznie 832 pracowanie w trzech kategoriach wiekowych: 1-3, 4-6 i 7-8 .
Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK.
Wyniki konkursu - strona Ministerstwa Cyfryzacji
Dorota Walczak
SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI
18 września 2023 r. uczniowie z naszej szkoły brali udział w akcji Sprzątanie Świata (to już 30 edycja) pt: „SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI”. Posprzątaliśmy tereny zielone wokół szkoły, parki miejskie, oraz teren przy zbiorniku „Bania”. W akcji brało udział 40 uczniów: grupa świetlicowa młodsza – opiekun P. Agnieszka Sowa-Witkowska, grupa świetlicowa starsza – opiekun P. Anna Wzgarda-Karnkowska oraz klasa 6 b – opiekun P. Krzysztof Pędziwiatr. Efektem pracy było zebranie 18 worków śmieci. Dziękujemy uczniom i opiekunom za zaangażowanie.
Organizatorzy
Anna Wzgarda-Karnkowska
Krzysztof Pędziwiatr8
Złap pociąg do przygody
Uczniowie z klas III – VII na zaproszenie biblioteki szkolnej 18 września obejrzeli film „O psie, który jeździł koleją”. To poruszająca opowieść o wielkiej przyjaźni człowieka ze zwierzęciem, niezwykłego psa – podróżnika , czworonoga wiernego jak Lassie, dzielnego jak Bella i zabawnego jak Beethoven, który od szczenięcia czuł pociąg do wielkiej przygody, a swoimi przygodami poruszył miliony serc.
Kolejną atrakcją w Kaliszu była niezwykła lekcja wychowania fizycznego. Pobyt w parku trampolin dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Uświadomił także uczniom, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenia dla mięśni nóg.
Uczniowie wrócili do domu zmęczeni, wzbogaceni o nowe doświadczenia z uśmiechami na twarzy.
opr. i zdj. Beata Paluch2
Zaproszenie
Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Sieradzu
zaprasza Rodziców uczniów kl. I-IV na spotkanie pt.
„Jak zainteresować dziecko czytaniem książek - praktyczne propozycje”.
Spotkanie odbędzie się 02 X 23r. (PN.) - w godz. 16:30 – 17:30 na terenie poradni w sali nr 508– (V piętro – budynek Starostwa Powiatowego, ul. Plac Wojewódzki 3).
Zapisy w sekretariacie poradni: (43) 822-42-70, kom. 504-121-409
Uwaga wszawica!
Uwaga Rodzice!!
W związku z pojawieniem się wszawicy w placówce prosimy rodziców o systematyczne dokonywanie przeglądów czystości włosów u Państwa dzieci.
Wszawica stanowi obecnie przede wszystkim problem natury higienicznej. Ponieważ szerzy się ona dość łatwo, jej zwalczanie wymaga utrzymania higieny u wszystkich dzieci w przedszkolu i szkole. Aby działania te były skuteczne, muszą być realizowane systematycznie, do czego niezbędna i zarazem wystarczająca jest współpraca ze strony rodziców.
W aptekach dostępne są skuteczne szampony przeciwwszawicze, które w połączeniu z zabiegami higienicznymi zastosowanymi przez rodziców lub opiekunów dziecka, pozwalają na likwidację problemu.
Poniżej zamieszczamy materiały informacyjne - ulotkę przygotowaną w ramach prowadzonej w szkole akcji profilaktycznej, mającej na celu zapobieganie i zwalczanie wszawicy:
Oferta ubezpieczenia dzieci na rok szkolny 2023/2024
Przedstawiamy Państwu ofertę dobrowolnego ubezpieczenia przygotowaną dla naszej placówki. Oferta skierowana jest do dzieci szkoły podstawowej i przedszkola. W bieżącym roku szkolnym uczniowie mogą skorzystać z ubezpieczenia grupowego w InterRisk.
Składka ubezpieczeniowa wynosi 50 zł. Składki na ubezpieczenie zbiera Pani Kamila Serweta w Rejonowym Banku Spółdzielczym w Złoczewie do 25 września 2023r. Aby ubezpieczyć dziecko należy podać jego nr pesel.
InterRisk Ubezpieczenia - oferta
Informator: Jak zgłosić szkodę?
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Po wakacjach przyszła pora na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024. 4 września to dla wszystkich uczniów i nauczycieli ważny dzień. Podczas inauguracji roku szkolnego Pani Dyrektor Anna Jagieła powitała wszystkich przybyłych uczniów, rodziców, grono pedagogiczne oraz zaproszonych gości. Szczególne słowa skierowała do najmłodszych rozpoczynających naukę w naszej szkole. Wszystkim życzyła wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Życzenia do uczniów skierowali również zaproszeni goście.
Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami. Pierwsze powakacyjne spotkania odbyły się w bardzo przyjemnej atmosferze. Uczniowie wypoczęci, pełni wrażeń i nowych sił z utęsknieniem czekali na swoich kolegów i nauczycieli.
Życzymy wszystkim samych dobrych chwil, mądrze spędzonych godzin i uśmiechu, który sprawia, że nawet trudne chwile stają się lepsze.
Opiekunowie SU
22
Zebrania z Rodzicami
Szanowni Rodzice,
Serdecznie witamy po wakacjach i zapraszamy na pierwsze spotkanie z wychowawcami klas w dniu 06.09.2023 r. (tj. środa).
Spotkania odbędą się według następującego harmonogramu:
klasy I - IV godzina 17.00:
1a wych. Nina Zapart – sala 40
1b wych. Jolanta Kowalczyk – sala 37
1c wych. Joanna Widera – Drab – sala 26
2a wych. Jolanta Baś – sala 28
2b wych. Anna Grzelak - Barszczyk - sala 41
2c wych. Izabela Rybka - sala 38
3a wych. Bogusława Centkowska – sala 27
3b wych. Barbara Grabczak – sala 25
3c wych. Iwona Furmańczyk - sala 39
4a wych. Anna Lis – sala 108
4b wych. Renata Andrych – sala 207
klasy V - VIII godzina 18.00:
5a wych. Dorota Walczak - sala 113
5b wych. Agnieszka Lis – sala 110
5c wych. Aneta Krzemińska - sala 104
6a wych. Aldona Bartosik – sala 204
6b wych. Krzysztof Pędziwiatr – sala 111
7a wych. Anna Szczepaniak - sala 201
7b wych. Elżbieta Szwagrzak - sala 106
7c wych. Aneta Jamrozy - sala 107
8a wych. Adam Markowski - sala 206
Nauczyciele niebędący wychowawcami pełnią dyżur w pokoju nauczycielskim w godz. 17.30 – 18.30.
Zapraszamy serdecznie!
Dyrektor Szkoły, Wychowawcy klas i Rada Pedagogiczna
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w poniedziałek 4 września 2023 r. zgodnie z poniższym harmonogramem:
800 – msza św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego,
845 – złożenie kwiatów i oddanie hołdu poległym w czasie II wojny światowej pod pomnikiem w Parku Pamięci,
915 – akademia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w dużej sali gimnastycznej.
Dowozy na rok szkolny 2023/2024
W tygodniach pracy szkoły dowozy odbywają się na 2 zmiany. Co tydzień kurs rozpoczyna się od innego kierunku.
Zmiana I.
Wszystkie klasy
Rano:
1 kurs: Złoczew - 6:38 Stanisławów - 6:43 Łagiewniki - 6:48 Grójec Mały - 6:50 Grójec Wielki - 6:55 Robaszew - 7:00 Pieczyska - 7:02 ul. Cegielniana - Złoczew
2 kurs: 7:10 Złoczew - 7:15 Szklana Huta- 7:20 Brzeźnica - 7:25 Gronówek - 7:30 Burdynówka - 7:45 Borzęckie - 7:47 Miklesz – Złoczew
Po południu I grupa:
1 autobus: 13:40 Złoczew - 13:47 Szklana Huta- 13:55 Gronówek - 14:03 Brzeźnica - 14:13 Burdynówka - 14:16 Borzęckie - 14:20 Miklesz - Złoczew
2 autobus: 13:40 Złoczew - 13:45 Stanisławów - 13:50 Łagiewniki - 13:55 Grójec Mały - 14:00 Grójec Wielki - 14:05 Robaszew - 14:10 Pieczyska - 14:15 ul. Cegielniana - Złoczew
Po południu II grupa:
1 kurs: 15:30 Złoczew - 15:38 Stanisławów - 15:45 Łagiewniki - 15:50 Grójec Mały - 15:53 Grójec Wielki - 15:58 Robaszew - 16:03 Pieczyska - 16:08 - ul. Cegielniana - Złoczew
2 kurs: 16:15 Złoczew - 16:22 Szklana Huta - 16:25 Gronówek - 16:32 Brzeźnica - 16:42 Burdynówka - 16:48 Borzęckie - 16:52 Miklesz - Złoczew
Zmiana II.
Wszystkie klasy
Rano:
1 kurs: Złoczew - 6:30 Szklana Huta- 6:40 Brzeźnica - 6:46 Gronówek – 6:51 Burdynówka - 6:53 Borzęckie - 6:55 Miklesz - Złoczew
2 kurs: Złoczew - 7:10 Stanisławów - 7:15 Łagiewniki - 7:20 Grójec Mały - 7:25 Grójec Wielki - 7:29 Robaszew - 7:35 Pieczyska - 7:37 ul. Cegielniana - Złoczew
Po południu I grupa:
1 autobus: 13:40 Złoczew - 13:47 Szklana Huta- 13:55 Gronówek - 14:03 Brzeźnica - 14:13 Burdynówka - 14:16 Borzęckie - 14:20 Miklesz - Złoczew
2 autobus: 13:40 Złoczew - 13:45 Stanisławów - 13:50 Łagiewniki - 13:55 Grójec Mały - 14:00 Grójec Wielki - 14:05 Robaszew - 14:10 Pieczyska - 14:15 ul. Cegielniana - Złoczew
Po południu II grupa:
1 kurs: 15:30 Złoczew - 15:37 Szklana Huta - 15:45 Gronówek - 15:53 Brzeźnica- 16:03 Burdynówka - 16:06 Borzęckie - 16:10 Miklesz - Złoczew
2 kurs: 16:15 Złoczew - 16:23 Stanisławów - 16:30 Łagiewniki - 16:34 Grójec Mały - 16:38 Grójec Wielki - 16:43 Robaszew - 16:48 Pieczyska - 16:53 - ul. Cegielniana - Złoczew
Zakończenie roku szkolnego 2022/23
23 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny 2022/23. Życzenia na wakacje wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom złożyła pani Dyrektor Anna Jagieła, pan Burmistrz Dominik Drzazga i Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Justyna Majchrowska. Na akademii byli obecni również: Ksiądz proboszcz Piotr Wierusz, Przewodniczący Rady Miejskiejp. Andrzej Konieczny i Wiceprzewodnicząca p. Halina Żarnecka.
Poczet sztandarowy przekazał sztandar szkoły młodszym koleżankom i kolegom z klas VII.
Uczniowie, którzy wyróżnili się swoją pracą, zaangażowaniem czy systematycznością otrzymali nagrody.
Nagrodę Dyrektora Absolwent roku szkolnego 2022/2023 za najwyższą średnią w klasach kończących szkołę otrzymała Iga Mirek.
Statuetkę Kopernicus dla najlepszych absolwentów szkoły otrzymali: Kinga Spychalska, Zuzanna Panek, Maja Muzeja, Iga Mirek, Michał Ciołek, Jakub Grobelny
Wszystkim rodzicom wymienionych laureatów zostały wręczone listy pochwalne.
Podziękowania otrzymali również osoby, na których szczególną pomoc mogliśmy liczyć.
Wychowawcy wraz z panią dyrektor wręczyli nagrody dla uczniów klas 3, którzy wyróżnili się najlepszymi wynikami w nauce i zachowaniu:
Klasa 3 a: Cała Aleksandra, Kałuża Oliwia, Konieczna Martyna, Kuśmierek Maja, Matławska Aleksandra, Miłek Lena, Piotrowska Jagoda, Sobieraj Jakub, Szewczyk Bartłomiej, Teodorczyk Tomasz, Włodarczyk Krzysztof
Klasa 3 b: Berliński Adam, Bogucka Amelia, Jamrozy Fabian, Kwapisz Kordian, Panek Mikołaj, Pietraszewska Weronika, Stencel Viktoria
Świadectwo z wyróżnieniem i nagrodę za najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu w klasach 4 - 8 otrzymali:
Klasa 4 a: Kamila Glińska, Joanna Kłobus, Marta Krzyżańska, Oliwia Kurp, Kinga Michalska, Justyna Paś, Monika Serweta, Szymon Spychalski, Antoni Szablewski
Klasa 4 b: Wiktoria Ciołek, Marianna Domagalska, Julia Korczak, Zofia Kowalska, Zuzanna Majdańska, Julia Panek, Blanka Szwagrzak, Zuzanna Wrzosek
Klasa 4 c: Zuzanna Bartos, Lena Baś, Hubert Drożdżyński, Aleksandra Lis, Kacper Majnert, Krzysztof Maniak, Klara Pindor, Nikodem Pluta, Roksana Rapta, Maja Rąpała
Klasa 5 a: Bartosz Chłód, Jakub Garłowski, Adam Konieczny, Stanisław Lubański, Michalina Majdańska, Kamil Paprota, Nadia Pluta, Agata Szczepaniak, Zuzanna Walczak
Klasa 5 b: Alicja Firas, Paweł Jadwiszczak, Mateusz Obałka, Joanna Palusińska, Jessika Świtoń
Klasa 6 a: Klaudia Jakubczak, Karolina Kowalska, Fryderyk Kowalski, Iga Ługowska, Jagoda Ługowska, Urszula Olszewska, Justyna Statkiewicz, Bartosz Świątczak, Adam Zychla
Klasa 6 b: Dominika Malas, Gabriela Michalska, Ewa Paluch, Gabriela Walaszczyk, Hanna Wieczorek
Klasa 6 c: Jakub Bartnicki, Piotr Cała, Maria Ciołek, Julia Dąbrowska, Jan Kurek, Tomasz Lis, Zuzanna Morchel, Julia Nowicka, Wojciech Nowicki, Anna Pawlak, Dominik Pilarski, Szymon Pilarski, Wiktor Sufleta, Adam Teodorczyk, Katarzyna Wyrwas, Mateusz Zdziebko, Daria Zdzienicka
Klasa 7 a: Mateusz Lis, Filip Osmelak
Klasa 8 a: Kinga Lis, Marika Rył
Klasa 8 b: Michał Ciołek, Julia Kowalska, Magdalena Kuśmierek, Natalia Ługowska, Natalia Majchrowska, Patrycja Miłek, Iga Mirek, Oskar Walaszczyk, Zuzanna Wierucka, Iga Żarnecka
Klasa 8 c: Jeremiasz Dudek, Jakub Grobelny, Paweł Jankowski, Maja Muzeja, Zuzanna Panek, Kinga Spychalska, Nikola Szwagrzak.
Klasa 8 d: Amelia Anioł, Mateusz Mytkowski, Olaf Olszewski, Kinga Rąpała.
3W tym roku po kolejny przyznano Stypendium Burmistrza w ramach lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży na terenie gminy Złoczew pod nazwą „Gmina Złoczew Stawia Na Młodych”. Były to nagrody finansowe dla uczniów, którzy uzyskali w klasyfikacji rocznej średnią ocen co najmniej 5,0.
Uczniowie, którzy uzyskali średnią od 5,0 do 5,20: Krzyżańska Marta, Kurp Oliwia, Spychalski Szymon, Szablewski Antoni,Wrzosek Zuzanna, Drożdżyński Hubert, Lis Aleksandra, Michalina Majdańska, Agata Szczepaniak, Alicja Firas, Paweł Jadwiszczak, Mateusz Obałka, Joanna Palusińska, Klaudia Jakubczak, Karolina Kowalska, Gabriela Michalska, Maria Ciołek, Jan Kurek, Julia Nowicka, Anna Pawlak, Adam Teodorczyk, Kinga Lis, Marika Rył, Natalia Ługowska, Natalia Majchrowska, Patrycja Miłek, Oskar Walaszczyk, Zuzanna Wierucka, Iga Żarnecka, Jeremiasz Dudek, Kinga Spychalska, Nikola Szwagrzak, Amelia Anioł, Olaf Olszewski
Uczniowie, którzy uzyskali średnią 5,21 – 5,50: Glińska Kamila, Serweta Monika, Ciołek Wiktoria, Domagalska Marianna, Kowalska Zofia, Majdańska Zuzanna, Julia Panek, Szwagrzak Blanka, Baś Lena, Pindor Klara, Adam Konieczny, Stanisław Lubański, Jagoda Ługowska, Iga Ługowska, Urszula Olszewska, Adam Zychla, Dominika Malas, Tomasz Lis, Katarzyna Wyrwas, Mateusz Lis, Jakub Grobelny, Zuzanna Panek
Uczniowie, którzy uzyskali średnią powyżej 5,50: Justyna Paś, Justyna Statkiewicz, Piotr Cała, Dominik Pilarski, Szymon Pilarski, Wiktor Sufleta, Daria Zdzienicka, Filip Osmelak, Iga Mirek
Podczas akademii wręczono również stypendia za najwyższe laury w konkursach wiedzy na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Nagrodę otrzymała Julia Pietraszewska, która została finalistką przedmiotowego konkursu z języka angielskiego. Wyróżnieni zostali również: Maja Muzeja, Magdalena Kuśmierek i Michał Ciołek, którzy zdobyli III miejsce w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej .
4Akademia zakończyła się częścią artystyczną w wykonaniu uczniów. Osobami odpowiedzialnymi za zakończenie roku byli nauczyciele: p. Barbara Grabczak, p. Bogusława Centkowska, p. Iwona Furmańczyk, p. Anna Wzgarda – Karnkowska (część 1), wychowawcy klas 8 (p. Elżbieta Szwagrzak, p. Józef Owczarek, p. Agata Suda i p. Anna Lis) oraz p. Adam Markowski i p. Anna Wzgarda - Karnkowska (część 2). Dekorację sali przygotowały panie: Lidia Gajda, Izabela Rybka i Agnieszka Ciołek.
Po akademii w sali gimnastycznej uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami i odebrali świadectwa.
7
Podziękowania dla Samorządu Uczniowskiego
19 czerwca podczas apelu została podsumowana praca Samorządu Uczniowskiego. Serdeczne podziękowania zostały skierowane do wszystkich członków SU za zaangażowanie i pracę na rzecz społeczności szkolnej. Za podjęte działania uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.
W tym dniu rozstrzygnięto konkurs „Na najkulturalniejszego chłopca”, „Zgraną klasę”, najładniejszą gazetkę. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Również po przeprowadzonych wyborach został przedstawiony skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024.
Dziękujemy wszystkim za wkład i zaangażowanie włożone w pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego, za aktywny udział w życiu szkoły i za wiele ciekawych pomysłów.
Joanna Widera - Drab, Aneta Jamrozy, Adam Markowski
2
"Czytanie na Polanie"
W ostatnim tygodniu czerwca nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji "Czytanie na Polanie". Akcja polegała na zorganizowaniu imprezy czytelniczej w jednym wybranym przez placówkę dniu między 1-20 czerwca 2023 roku, a jej realizacja odbywa się na świeżym powietrzu. Organizatorem akcji jest Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. A. Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej. Udział w akcji wzięły: klasa I b, I c, II b wraz z wychowawczyniami oraz uczniowie świetlicy klas młodszych.
Głównym celem tej inicjatywy jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja społeczeństwa lokalnego oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Z pewnością powtórzymy „czytanie” za rok.Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.
Agnieszka Sowa-Witkowska
Agnieszka Ciołek
14
Zapraszamy na wakacyjne wędrówki
Uczniowie klas 8 przygotowywali na lekcję informatyki nagranie wycieczki w aplikacji Traseo. Jest to serwis www i aplikacja mobilna przeznaczona dla pasjonatów turystyki i sportu. Można przez nią dzielić się z innymi trasami swoich wycieczek czy treningów.
W związku ze zbliżającymi się wakacjami zapraszamy Was na trasy w naszej najbliższej okolicy, polecane przez uczniów. Poniżej przedstawiamy kilka z nich. Wystarczy wejść w link. Na telefon można pobrać bezpłatną aplikację i później daną trasę, wpisując np. jej numer. Zapraszamy do aktywnego wypoczynku!
Trasa Michała Ciołka:
Trasa Mateusza Mytkowskiego: Wędrówka po Złoczewie
Trasa Jeremiasza Dudka: Zwiedzamy Sieradz
Trasa Mariki Rył: Trasa rowerowa Grójec Wielki i okolice.
Trasa Patrycji Miłek: Rowerem przez Niechmirów i okolice.
Trasa Natalii Ługowskiej: Zwiedzamy Złoczew
i Igi Mirek: Zwiedzamy Złoczew
Trasa Szymona Leśnika: Wycieczka dookoła Gronowa
Trasa Franciszka Rzepeckiego: Rowerem po Złoczewie
i Gabrysi Kotowskiej Rowerem po Złoczewie
Trasa Igi Żarneckiej: Trasa leśna wokół Złoczewa.
„Zakamarek - ekotriki na kąciki”
Nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie z zakresu edukacji przyrodniczo-ekologicznej, zdrowotnej oraz aranżacji przestrzeni o nazwie : „Zakamarek - ekotriki na kąciki” II edycja. Organizatorem było Przedszkole miejskie nr 17 im. F. Chopina w Toruniu.
Głównym celem projektu było wychowanie kreatywnego, świadomego swoich możliwości posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą i podejmowanie działań na jej rzecz ucznia. Projekt składał się z 14 różnych kącików: kącik patriotyczny, regionalny/lokalny, geograficzny, wynalazcy, astronomiczny, zawodów, badawczy, przyrodniczy, teatralno-muzyczny, plastyczny, kulinarny, literacki, sensoryczny i okolicznościowy. W każdym z powyższych kącików było kilka zadań do zrealizowania.
Uczniowie chętnie brali udział w projekcie i ciekawych zadaniach .
Agnieszka Sowa-Witkowska
2
Archiwum Aktualności