• 100 % dla Hani

     • Udało zebrać się całą kwotę na terapię genową dla Hani, dziewczynki dla której i nasza szkoła dołożyła swoją cegiełkę. 

      Haniu! Trzymamy za Ciebie kciuki!

    • Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły!
     • Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły!

     •  Dobiegł końca kolejny rok szkolny – 2019/2020. Nie był on taki, jak te, które pamiętamy. Pandemia koronawirusa zdominowała całe nasze życie, wpłynęła także na życie szkolne.

       W ostatnich miesiącach niespodziewanie stanęliśmy przed nowymi wyzwaniami. Nauczyciele musieli zmienić swój sposób pracy, uczniom z dnia na dzień komputer stał się jeszcze bliższy niż dotychczas, a rodzicom przybyło znacznie więcej obowiązków związanych z edukacją ich dzieci.

       Myślę, że dziś stojąc na progu wakacji możemy powiedzieć, że wspólnie daliśmy radę. Wiem, oczywiście, że nie był to czas wolny od potknięć i problemów, których nie brakowało. Tym bardziej pragnę gorąco podziękować Wam, drodzy uczniowie i nauczyciele, bo dzięki wytężonym staraniom zakończyliśmy bieżący rok szkolny. Szczególnie jednak pragnę podziękować rodzicom za cierpliwość, zrozumienie i okazaną pomoc oraz słowa otuchy i wsparcia, którego tak bardzo wszyscy potrzebowaliśmy w tym niecodziennym czasie.

       Wakacje, które już zaczynamy również nie będą takie, jak wcześniej, dlatego bardzo Was proszę o rozwagę i odpowiedzialność. Pamiętajcie, że pandemia nie została jeszcze odwołana, przestrzegajmy więc zasad bezpieczeństwa, abyśmy mogli zdrowi wrócić do szkoły we wrześniu.

       Wszystkim życzę udanych wakacji i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym w murach naszej szkoły,

      Anna Szczepaniak

      Dyrektor Szkoły Podstawowej

      im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie

    • Dla Hani
     • Dla Hani

     • Również nasza szkoła przystąpiła do akcji #GaszynChallenge "Pompowanie dla Hani".

      Akcja polega na zrobieniu 10 pompek lub przysiadów i nominowaniu kolejnych osób do wykonania tego zadania. Jeżeli uczestnicy wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli im się nie uda, każdy z nich ma wpłacić minimum 10 zł na rzecz chorego dziecka.

      Na pomysł GaszynChallenge wpadł druh Marcin Topór z jednostki OSP w Gaszynie w gminie Wieluń w województwie łódzkim. W akcji poczatkowo zbierane były fundusze na leczenie Wojtusia Howisa z Galewic, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Teraz akcja rozprzestrzeniła się na całą Polskę. Pomagamy wszystkim dzieciom chorym na SMA. Naszą podopieczną jest teraz Hania Poczobut z Ełku (województwo warmińsko - mazurskie). 

      Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli można pomóc chorym na SMA dzieciom zebrać potrzebne na leczenie pieniądze. 

      My wyznaczylismy do wyzwania kolejne instytucje: MOPS, Publiczne Przedszkole i Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną. 

    • Wyniki konkursu biologicznego
     • Wyniki konkursu biologicznego

     • W dniu 5 czerwca odbył się II etap szkolnego konkursu biologicznego "Mistrz biologii" dla uczniów klas V i VI. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy biologicznej.

      Konkurs odbył się online. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test diagnostyczny samodzielnie, natomiast w drugim zmagali się z testem, który musieli rozwiązywać "na żywo" pod czujnym okiem jury. Materiały źródłowe do konkursu uwzględniały zarówno podstawę programową, jak i rozszerzenie, które wskazuje na posiadanie dodatkowej wiedzy. Uczestnicy spisali się świetnie. 

      W każdej kategorii wiekowej Komisja konkursowa wyróżniła laureatów miejsc I - III oraz przyznała po dwa wyróżnienia. 

      Klasy V

      I miejsce - Iga Mirek (97%)

      II miejsce - Oskar Walaszczyk (80%)

      III miejsce - Dawid Banasiewicz (77%)

      wyróżnienie (75 %): Magdalena Kuśmierek i Jeremiasz Dudek

       

      Klasy VI

       I miejsce - Tatiana Grabarczyk (95%)

      II miejsce - Maria Kuśmierek (85%)

      III miejsce - Gabriela Dębska (82%)

      wyróżnienie (77,5 %): Joanna Kowalska i Wiktoria Kałuża

       

      Zwycięzcy otrzymają nagrody. Gratulujemy!

      Komisja konkursowa:

      Dorota Walczak

      Anna Szczepaniak

      Krzysztof Pędziwiatr

    • Jak rozmawiać z dziećmi o epidemii koronawirusa?
     • Jak rozmawiać z dziećmi o epidemii koronawirusa?

     • Zapraszamy Państwa do zapoznania się z radami przygotowanymi przez psychologa szkolnego, p. Annę Słaba. 

      Szanowni Rodzice,

      Obecna sytuacja związana z epidemią koronawirusa budzi lęk nie tylko u dorosłych, ale również u dzieci. Chciałabym poniżej zaprezentować kilka porad psychologa szkolnego dotyczących sposobu przekazywania informacji związanych z koronawirusem dzieciom. Mam nadzieję, że zaprezentowane poniżej rady będą dla Państwa pomocne.

      JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI O EPIDEMII KORONAWIRUSA?

      1. ZACHOWAJ SPOKÓJ. Lęk i przerażenie rodzica zostaną szybko dostrzeżone przez dziecko. Zadbaj o swoje własne emocje. Nie przekazuj dziecku wiadomości, gdy jesteś bardzo zdenerwowany. Staraj się ograniczyć swój czas spędzony przed telewizorem, tak aby odciąć nadmiar negatywnych informacji. Zwróć uwagę na to, aby również Twoje dziecko nie oglądało zbyt często programów informacyjnych. Przekazywane tam treści mogą w sposób szkodliwy wpłynąć na funkcjonowanie dziecka, które będzie wystraszone i niepewne całej sytuacji. Osoby dorosłe lepiej rozumieją otaczającą nas rzeczywistość, natomiast dzieci wielu rzeczy związanych z koronawirusem nie rozumieją i będą o nie dopytywać się rodziców.

       

      1. BĄDŹ ŹRÓDŁEM INFORMACJI DLA SWOJEGO DZIECKA. Unikając odpowiedzi na pytania dzieci, tylko potęgujesz ich niepokój. Znajdź czas w ciągu dnia, gdy Twoje emocje po obejrzeniu programów informacyjnych już opadną i będziesz mógł spokojnie porozmawiać z dzieckiem.

       

      1. ODPOWIADAJ NA WSZYSTKIE PYTANIA DZIECKA. Dziecko pytając o Twoje zdanie, wyraża swój szacunek do Ciebie, Twojej wiedzy i widzi w Tobie autorytet. Szanuj jego pytania, nawet te najbardziej dziwne i trudne w udzieleniu właściwej odpowiedzi.

       

      1. USPOKAJAJ DZIECKO. Jeśli Twoje dzieci reagują silnym niepokojem związanym z zamknięciem szkoły i spędzaniem większej ilości czasu w domu, sprawdź jakie są potrzeby Twoich dzieci w danym momencie. Jeżeli dziecku brakuje kontaktu z ulubioną koleżanką lub z kolegą z klasy, zadbaj o to, aby miało z nimi kontakt telefoniczny. Taka zwykła rozmowa z rówieśnikiem z pewnością poprawi humor dziecku i sprawi, że nie będzie ono czuło się osamotnione w tej trudnej dla każdego sytuacji. Zadbaj o to, aby informacje przekazywane przez Ciebie dziecku były dostosowane do jego wieku i aby nie było ich zbyt dużo. W sytuacji, gdy dziecko się boi, przekaż wiadomość pozwalającą mu się uspokoić – np. ,,Jest coraz mniej zachorowań”. Jeżeli zaś dziecko nie chce dostosować się do zasad higieny i jest mniej lękowe przekaż mu informacje, które sprawią, że dostosuje się do nich: np. ,,Częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zachorowania”.
      2. ZACHOWAJ RUTYNĘ. Stabilność i przewidywalność to bardzo ważne pojęcia dla dziecka. Zadbaj o to, aby zachować każdego dnia pewną rutynę, np. odrobienie lekcji oraz nauka o stałej porze, a później czas na odpoczynek. ZAPEWNIJ SWOJE DZIECI, ŻE EPIDEMIA MINIE.

       

      KILKA RAD:

      • Obserwuj swoje dzieci i zwróć uwagę na to, jak reagują one na obecną sytuację. Staraj się dostosować informacje do sposobu, w jaki dzieci na nie zareagują.
      • Staraj się nie przenosić swoich lęków na dziecko.
      • Powiedz otwarcie dziecku, że nie znasz odpowiedzi na zadane pytanie, gdy tak w rzeczywistości jest.

      W razie wystąpienia potrzeby kontaktu z psychologiem szkolnym, proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Panią Dyrektor.

       

       

    • Uwaga!!
     • Uwaga!!

     •   Wprowadzenie nowych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa w Polsce, od 1 kwietnia 2020 roku, dotyczy między innymi zakazu wychodzenia z domu osób poniżej 18 roku życia bez opieki dorosłych.

        W związku z tym Komendant Policji w Złoczewie prosi, aby dzieci pozostawały w domach i nie  opuszczały swojego miejsca zamieszkania.

        Postarajmy się wszyscy o przestrzeganie ustalonych zasad w dbałości o nasze zdrowie.

        Anna Szczepaniak

      Dyrektor Szkoły Podstawowej

      im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie

    • Rekrutacja do klas I
     • Rekrutacja do klas I

     • 31 marca 2020 r.

      Informujemy, że wnioski wszystkich osób zainteresowanych przyjęciem dziecka - kandydata do klasy I, zostały pomyślnie rozpatrzone.

      Anna Szczepaniak

      Dyrektor Szkoły Podstawowej

      im. M. Kopernika w Złoczewie

    • Zdalne nauczanie
     • Zdalne nauczanie

     • Szanowni Rodzice i Uczniowie!
        Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej nasza Szkoła będzie realizowała kształcenie na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19.

       MEN określiło zasady prowadzenia nauczania na. Według aktualnych założeń nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.
        Informuję, że od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. zajęcia będą odbywać się z wykorzystaniem metod oraz technik kształcenia na odległość i będą realizowane poprzez e-dziennik, platformy edukacyjne i inne wskazane przez nauczyciela narzędzia. Nauczyciele będą umieszczać materiały i instrukcje umożliwiające zrozumienie nowych treści nauczania w ramach dotychczasowego planu lekcji.

       Obowiązkiem ucznia będzie podejmowanie aktywności określonych przez nauczyciela, potwierdzających zapoznanie się ze wskazanym materiałem i dających podstawę do oceny pracy ucznia.
        Zapewniam Państwa, iż dołożymy wszelkich starań, aby niezależnie od systemu pracy, uczeń nie spędzał przy komputerze kilku godzin dziennie. Nauczyciele tak dostosują metody i formy pracy, aby aktywność ucznia nie wymagała zbyt długiego korzystania z komputera.
        Uczniowie i rodzice będą informowani o postępach ucznia w nauce, a także uzyskanych przez niego ocenach poprzez dziennik elektroniczny.
        Nasi nauczyciele zawsze chętnie odpowiedzą na pytania, poprzez kontakty zapewnione przez dziennik elektroniczny.  W przypadku pytań zapraszam do kontaktu z wychowawcą lub dyrekcją szkoły.

      Anna Szczepaniak

      Dyrektor Szkoły Podstawowej

      im. M. Kopernika w Złoczewie

    • Zdalna nauka
     • Zdalna nauka

     • Drodzy uczniowie! W naszej szkole w dni zawieszenia zajęć przez MEN z powodu pandemii koronawirusa prowadzimy nauczanie zdalne.  Wasi nauczyciele na Librusie wstawiają dla Was materiały do nauki, zadają lekcje, umawiają się na wirtualne zajęcia. Uczniowie proszeni są, aby systematycznie (codziennie) przeglądali wiadomości, komunikaty i zadania domowe w dzienniku elektronicznym oraz wykonywali zlecone przez nauczycieli prace. Ponieważ w urządzeniach mobilnych (telefonach komórkowych) nie wszystkio widać, należy sprawdzać informacje w komputerach.

      Jeżeli któryś uczeń zapomniał lub zgubił swoje hasło do logowania, to każdy rodzic na swoim koncie Synergia (konto rodzica) może wygenerować nowe hasło dla ucznia (górne menu -> Uczeń -> Informacje -> Konto ucznia). W tym miejscu widoczny jest również login konta ucznia. Czynności tej nie można dokonać z poziomu aplikacji mobilnej zainstalowanej np. na telefonie

      Pamiętajcie! Dni wolne od szkoły nie są dniami wolnymi od nauki.

      Apeluję również do rodziców, aby motywowali dzieci do systematycznej pracy w domu, a w okresie zagrożenia rozprzestrzenianiem się wirusa, rygorystycznego przestrzegania zasad higieny i ograniczenia kontaktów z osobami postronnymi.

      Anna Szczepaniak

      Dyrektor Szkoły Podstawowej

      im. M. Kopernika w Złoczewie

    • Materiały dla ósmoklasistów
     • Materiały dla ósmoklasistów

     • Pakiety materiałów ćwiczeniowych do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego znajdują się na stronie CKE (link: cke.gov.pl) oraz OKE (link: komisja.pl).  Codziennie o 9:00 nowe zadania, a o 15:00 - rozwiązania!

      Zachęcamy uczniów do korzystania z nich podczas samodzielnej nauki w domu. Potraktujcie tę pracę jako jeden z możliwych sposobów powtórki przed egzaminem.

      Anna Szczepaniak

      Dyrektor Szkoły Podstawowej

      im. M. Kopernika w Złoczewie

     • Opłata za posiłki w marcu

     • Prosimy o uregulowanie płatnosci za obiady za miesiąc marzec (liczymy osiem dni roboczych - do 11 marca).

      Opłaty dla szkoły podstawowej:

      • śniadania - 8 x 1,50 zl =12,00 zł
      • obiady - 8 x 2,80 zł = 22,40 zł
      • śniadania  + obiady - 34,40 zł

      Opłaty dla klasy "O"

      • śniadania  + obiady - 34,40 zł
      • śniadania + obiady + podwieczorki  8 x 5,10  = 40,80 zł

      Opłaty, które zostały dokonane z góry (za cały miesiąc marzec), będą odliczone przy następnej płatności.

     • PILNY KOMUNIKAT!!

     • Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 roku, w sprawie zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach zostają zawieszone na czas - od 12 do 25 marca 2020 roku.

      W szczególnie uzasadnionych przypadkach w dniach 12 i 13 marca br. uczniowie mogą zostać objęci działaniami opiekuńczymi.W takim przypadku bardzo proszę o zgłoszenie telefoniczne,  pod nr 43 820 23 30, w dniu 11 marca 2020 roku (dziś), do godz. 15:00 przyjście dziecka do szkoły w czwartek i piątek. 

      Stołówka szkolna oraz dowóz uczniów do szkoły w okresie zawieszenia zajęć również zostają zawieszone.

      Szczegółowe informacje wynikające z komunikatu Ministra Edukacji Narodowej można znaleźć pod adresem:https://liblink.pl/QUwI8IJ3bG

      Anna Szczepaniak

      Dyrektor Szkoły PodstawowejIm. Mikołaja Kopernika w Złoczewie

     • Uwaga! Odwołane rekolekcje.

     • W związku z poleceniem Wojewody Łódzkiego oraz Kuratora Oświaty w Łodzi  o nieorganizowaniu wycieczek i wyjazdów oraz wyjść zbiorowych informuję, że w dniu 11 marca 2020 roku uczniowie pozostaną na zajęciach w szkole (nie będzie wyjścia na Rekolekcje Wielkopostne do Kościoła).

      Dyrektor: Anna Szczepaniak

     • Uwaga! Koronawirus - informacje.

     • W związku z informacjami na temat rozprzestrzeniania się koronawirusa zwracamy szczególną uwagę na konieczność zachowania higieny i częste mycie rąk zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego.

      Jednocześnie apelujemy do rodziców uczniów, o uważną obserwację dziecka, a w przypadku osób, które przebywały ostatnio lub miały kontakt z osobami będącymi w Chinach, Korei Południowej czy Włoszech o codzienne monitorowanie temperatury, a w chwili pojawienia się jakichkolwiek objawów infekcji, o pozostawienie dziecka w domu.

      Jeśli u ucznia lub pracownika szkoły, który przebywał w rejonie zagrożenia epidemiologicznego w ciągu ostatnich 14 dni:

      1) zaobserwowano objawy takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to:

      · należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną (lista stacji sanitarno-epidemiologicznych znajduje się pod adresem: https://gis.gov.pl/mapa/)

      · lub powinien zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego (listę oddziałów zakaźnych można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/zdrowie/byles-w-chinach-i-zle-sie-czujesz-sprawdz-co-robic )

      2) nie zaobserwowano wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni należy kontrolować stan zdrowia, czyli codziennie mierzyć temperaturę ciała oraz zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel). Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpią wyżej wymienione objawy, można zakończyć kontrolę.

      Szczegółowe informacje związane rozprzestrzenianiem koronawirusa i środkami profilaktycznymi znajdują się na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego https://gis.gov.pl/aktualnosci/zasady-postepowania-z-osobami-podejrzanymi-o-zakazenie-nowym-koronawirusem-2019-ncov/

      oraz pod numerem

      infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590, gdzie można uzyskać informacje dotyczące postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia nowym koronawirusem

      Dyrektor Szkoły: Anna Szczepaniak