• Wyniki badania ankietowego "Zdalne nauczanie"
          • Wyniki badania ankietowego "Zdalne nauczanie"

          • Szanowni Państwo!

             Minęło kilka miesięcy, odkąd w październiku 2020r. przeszliśmy po raz drugi na zdalne nauczanie. W trudnym dla nas wszystkich czasie, który wymaga pełnej mobilizacji, współpracy i wyrozumiałości, postanowiliśmy przygotować dla Państwa i dla uczniów klas IV – VII ankietę dotyczącą zdalnego nauczania w naszej szkole. Zapytaliśmy w niej o wrażenia, ograniczenia i możliwości związane z tym sposobem realizacji nauki.     

            W badaniach uczestniczyło 160 rodziców. Bardzo dziękujemy za podzielenie się z nami Państwa spostrzeżeniami, odczuciami. Wzięliśmy je pod uwagę przy organizacji zajęć „ na żywo” w II półroczu roku szkolnego. Zgodnie z oczekiwaniami zwiększyliśmy ilość zajęć prowadzonych online  w klasach:

            Kl. IV a  - przyroda, technika, muzyka, religia;

            Kl. IV b  – przyroda, matematyka, język angielski;

            Kl. IV c  – język angielski;

            Kl. V a   – język angielski;

            Kl. VII a – biologia, geografia, historia;

            Kl. VII c  – biologia, geografia, historia, język niemiecki / rosyjski;

            Kl. VIII a – fizyka, chemia;

            Kl. VIII b – fizyka, chemia;

            Kl. VIII c – fizyka, chemia, historia, język niemiecki;

            Z analizy ankiety wynika, że    dotychczasowa forma nauczania spotkała się z Państwa  zrozumieniem. Dla większości z Państwa i dla uczniów ilość lekcji „ na żywo” była wystarczająca i ta  forma zajęć jest  wg większości uczniów najodpowiedniejsza. Organizacja zajęć zdalnych została oceniona pozytywnie. Cieszy nas również fakt , że zostało docenione   zaangażowanie wychowawców i nauczycieli podczas nauczania.

            Uczniowie   uważają, że nauczyciele ciekawie prowadzą lekcje.  Jeśli z jakimś przedmiotem mieli  problem , to podkreślili, że pojawił się on wcześniej,  przed zdalnym nauczaniem. Pozytywnie ocenili dostępność nauczycieli w celu udzielenia dodatkowych odpowiedzi czy pomocy w zrozumieniu tematu. Czas na odsyłanie zadawanych przez nauczycieli zadań wg większości ankietowanych jest wystarczający. Na pewno tego, czego brakuje uczniom w czasie pracy zdalnej to bezpośredni kontakt z nauczycielami i rówieśnikami. Najczęstsze trudności związane ze zdalnym nauczaniem wynikają wg uczniów z problemów z połączeniem internetowym.

            Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za wypełnienie ankiet i zaangażowanie w podnoszenie jakości pracy placówki.  Mamy świadomość, ile trudu wkładacie Państwo w wychowanie i edukację swoich dzieci, szczególnie teraz, kiedy wielu z Was łączy pracę zawodową ze wsparciem dzieci w zdalnej nauce. My ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, aby nauka zdalna przebiegała prawidłowo i aby uczniowie mogli zachować równowagę pomiędzy nauką, rozrywką i wypoczynkiem.

            Anna Jagieła

            Dyrektor Szkoły

        • Rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów
          • Rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów

          • Budowanie właściwych nawyków korzystania z komputera i sieci to bardzo ważne zadanie. Przed  tym wyzwaniem szczególnie stawia nas czas pandemii. W ramach inicjatywy „Dzień Bezpiecznego Internetu – Działajmy Razem!”, prowadzonej w naszej szkole,  odbył się  konkurs skierowany do uczniów klas I – III oraz IV – VIII dotyczący tych ważnych zagadnień. Uczniowie przygotowali ciekawe prace, w których wykazali się bogatą wiedzą, ale również pomysłowością i znajomością różnych aplikacji komputerowych.

            Komisja konkursowa pod przewodnictwem p. Elżbiety Grabarczyk, Przewodniczącej Rady Rodziców, przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

            Klasy I – III

            I miejsce: Tomasz Teodorczyk, kl. 1 a

            II miejsce: Justyna Paś, kl. 2a

            III miejsce: Angelika Glińska, kl. 1 a

            Wyróżnienia: Viktoria Stencel, kl. 1 b i Jagoda Piotrowska, kl. 1 a

             

            Klasy IV – VIII

            I miejsce: Dominik i Szymon Pilarscy, kl. 4 c

            II miejsce: Natasza Szczygieł, kl. 7 a

            III miejsce: Jan Lorek, kl. 6 a

            Wyróżnienia: Amelia Anioł, kl. 6 d i Izabela Ługowska, kl. 7 b

             

            Zwycięzcy otrzymają nagrody – niespodzianki ufundowane przez Radę Rodziców, a wszyscy uczestniczy drobne nagrody pocieszenia.

            Wszystkimi uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłów i zaangażowania. Najciekawsze prace zamieszczamy na stronie internetowej szkoły – mamy nadzieję, że będą one inspiracją do samodoskonalenia w zakresie bezpieczeństwa w sieci.

            Joanna Widera - Drab, Dorota Walczak

        • Rozstrzygnięcie konkursu dla Rodziców
          • Rozstrzygnięcie konkursu dla Rodziców

          • W zabawie dla Rodziców z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu wzięło udział 138 osób.

            Test konkursowy składał się z 20 pytań. Wg statystki wygenerowanej automatycznie na portalu, 9 pytań okazało się dla uczestników łatwych, 10  o średnim stopniu trudności i jedno pytanie trudne.

            Średni wynik testu wyniósł 76,4 %. Średni czas odpowiedzi to 9 minut, 46 sekund. Nikt z uczestników nie zdobył w teście 100 %, ale aż 7 osób odpowiedziało na 19 z 20 pytań i uzyskało 95 %.

            Był to rodzic/opiekun (w kolejności klas):

            • Weroniki Jeżewskiej z kl. 3 a
            • Wiktora Suflety z 4 c
            • Kamila Mysiorka z 6 d
            • Nikoli Obiegłej z 6 d
            • Kacpra Michalskiego z 7 a
            • Tatiany Krawczyk z 7 b
            • Asi Kowalskiej z 7 b

            Zgodnie z regulaminem zwycięzcą konkursu dla dorosłych została osoba, która wykonała ten test w najkrótszym czasie, czyli Pani Marta Michalska, dlatego nagrodę otrzymuje klasa 7 a.

            Drugą nagrodę otrzymuje klasa, z której w teście wzięło udział najwięcej rodziców. Zwycięzcą w tej kategorii jest klasa, z której aż 20 z 22 (czyli 90,9 %) osób przystąpiło do zabawy, czyli 6 d. Gratulujemy!!!

            W dniach od 3 do 9 marca klasa 6 d i 7 a są zwolnione z kartkówek i pytania, czyli „niespodziewanych atrakcji” szkolnych :-). Oczywiście sprawdziany zapowiedziane wcześniej, odbędą się zgodnie z terminarzem.

            Wszyscy uczniowie, którzy zaangażowali swoich opiekunów do naszej akcji, otrzymują zgodnie z umową 5 pkt. dodatnich z zachowania.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że nasza zabawa podobała się. Jej celem było zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa w Internecie, a pytania pozwoliły wykazać się dużą wiedzą, ale też skłoniły do  zastanowienia się nad czyhającymi na użytkowników sieci pułapkami.

            Osoby, które chciałyby obejrzeć swój test, mogą napisać do nas na Librusie (do 9 III 2021 r. – po tym terminie szczegółowe odpowiedzi uczestników zabawy zostaną usunięte).

            W załączniku znajdują się właściwe odpowiedzi na pytania, podzielone na trzy kategorie: pytania łatwe, o średnim stopniu trudności i pytanie trudne. Przy trudniejszych pytaniach znajdziecie Państwo komentarz wyjaśniający.

            Dorota Walczak, Joanna Widera - Drab