• III EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO „Moja mała Ojczyzna  - Złoczew i okolice”
          • III EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO „Moja mała Ojczyzna - Złoczew i okolice”

• Dnia 31 marca bieżącego roku w naszej szkole miał miejsce finał III EDYCJI KONKURSU HISTORYCZNEGO „Moja mała Ojczyzna  - Złoczew i okolice". Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Złoczewa.

Uczniowie  klas  IV –VIII  o zdolnościach twórczych  rywalizowali w konkursie  plastycznym pod  hasłem:  „Złoczew miasto moich marzeń” .

W tym zmaganiu na wizje i pędzle wzięło udział 50 uczniów z naszej gminy.  Wszyscy wykonali ładne i  staranne prace  przedstawiające   wizję  przyszłości  Złoczewa.

Komisja nagrodziła 5 prac:

1 miejsce  –  Daria Zdzienicka     SP. Złoczew

2 miejsce  –  Jan Kurek                 SP. Złoczew

3 miejsce  -  Justyna Paś             SP. Złoczew

Wyróżnienia otrzymali:

Amelia Niciejewska      SP. Złoczew

Ksawery Grzesiak         SP. Uników

Najciekawsze prace można obejrzeć w Urzędzie Miasta w Złoczewie.

W dniu 31.03.2023r.  odbył się konkurs wiedzy,  w którym wzięło udział 28 uczniów naszej gminy z klas V-VIII.  Rywalizacja była bardzo wyrównana.  Uczniowie wykazali się dużą wiedzą.

Po części konkursowej uczestnicy wraz z opiekunami zwiedzili szkołę, obejrzeli wystawę prac plastycznych, a następnie udali się na poczęstunek  do stołówki szkolnej.

Podsumowanie wyników konkursu zostało wzbogacone o prezentację „Złoczew dawniej i dziś” przygotowaną przez  uczniów klasy VI c.

Uroczystego wręczenia nagród dokonali  Pan Burmistrz Dominik Drzazga  oraz  Pani Dyrektor Anna Jagieła.

Nagrodzeni uczniowie:

1 miejsce - Maja Muzeja i Zuzanna Panek  SP. Złoczew

2 miejsce – Filip Osmelak i Michał Ciołek   SP. Złoczew

3 miejsce – Iga Mirek i Magdalena Kuśmierek  SP. Złoczew

4 miejsce – Bartosz Galewicz i Bartosz Kaczmarek   SP.  Broszki

5 miejsce – Dominik Pilarski i Szymon Pilarski  SP.  Złoczew

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali cenne nagrody.

Fundatorami nagród w konkursie byli:

• Burmistrz Miasta Złoczewa,
            •  Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Złoczewie,
            • Towarzystwa Przyjaciół Złoczewa.

Dziękujemy wszystkim sponsorom za nagrody,  a uczniom za  solidne przygotowanie się do konkursu.

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• 21 marca świętowaliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Data 21. 03 jest symboliczna i nie jest też przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego – 3 chromosomu bądź jego fragmentu w 21 parze chromosomów.

Kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek „nie do pary” - kolorowe skarpety, koniecznie nie do pary to symbol zespołu Downa – symbol niedopasowanych chromosomów; symbol niedopasowania społecznego.

W dniu 21.03 założyliśmy kolorowe skarpety nie do pary, a w świetlicy szkolnej dzieci wykonały tematyczne kolorowanki, na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa i akceptacji ich odmienności.

Dziękujemy za udział w akcji