• „Zakamarek - ekotriki na kąciki”
          • „Zakamarek - ekotriki na kąciki”

          • Nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie z zakresu edukacji przyrodniczo-ekologicznej, zdrowotnej oraz aranżacji przestrzeni o nazwie : „Zakamarek - ekotriki na kąciki” II edycja. Organizatorem było Przedszkole miejskie nr 17 im. F. Chopina w Toruniu.

            Głównym celem projektu było wychowanie kreatywnego, świadomego swoich możliwości posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą i podejmowanie działań na jej rzecz ucznia. Projekt składał się z 14 różnych kącików: kącik patriotyczny, regionalny/lokalny, geograficzny, wynalazcy, astronomiczny, zawodów, badawczy, przyrodniczy, teatralno-muzyczny, plastyczny, kulinarny, literacki, sensoryczny i okolicznościowy. W każdym z powyższych kącików było  kilka zadań do zrealizowania.

            Uczniowie chętnie brali udział w projekcie i ciekawych zadaniach .

            Agnieszka Sowa-Witkowska

        • Konkurs literacki „Od Mickiewicza do Słowackiego”
          • Konkurs literacki „Od Mickiewicza do Słowackiego”

          • W dn. 19.05.2023r. odbyły się szkolne eliminacje do konkursu literackiego pt. „Od Mickiewicza do Słowackiego”, przeznaczonego dla uczniów klas ósmych w ramach przygotowania do egzaminu ósmoklasisty.

            Literackie zmagania zakończyły się dogrywką dla 14 uczniów w dn. 29.05.2023r. Na zwycięzców czekały dyplomy i nagrody książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

            Zwycięzcami zostali:

            I miejsce – Jan Guziejko kl. 8 d

            II miejsce – Iga Mirek kl. 8 b

            III miejsce – Jakub Grobelny kl 8 c

            Głównym celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów zainteresowań językiem polskim, jak również: popularyzacja twórczości Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz mobilizowanie do powtórzenia przed egzaminem zdobytej wiedzy.

            Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

            Anna Lis

        • Godziny Wychowawcze ze Światem
          • Godziny Wychowawcze ze Światem

          • Nasza szkoła brała udział w programie edukacyjnym Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) Godziny Wychowawcze ze Światem, które są pretekstem do dyskusji o bieżących wydarzeniach na świecie oraz wartościach takich jak solidarność, godność ludzka czy sprawiedliwość, bez względu na pochodzenie. Dzięki nim uczniowie i uczennice kształtują postawy otwartości i odpowiedzialności za to, co dzieje się na świecie.

            Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w programie, w którym materiały udostępniła PAH. Zdjęcia z jednej takiej godziny, było kilka zajęć.

            Agnieszka Sowa-Witkowska

            Agnieszka Ciołek

        • PODRĘCZNIKI I ĆWICZENIA DO RELIGII NA ROK SZKOLNY 2023/2024
          • PODRĘCZNIKI I ĆWICZENIA DO RELIGII NA ROK SZKOLNY 2023/2024

          • KLASA I

            Poznaję Boży świat- podręcznik

             

            KLAS A II

            Odkrywam Królestwo Boże- podręcznik

             

            KLASA  III

            Poznaję Jezusa – zeszyt ćwiczeń + podręcznik

             

            KLASA IV

            Odkrywam życie z Jezusem- zeszyt ćwiczeń + podręcznik

             

            KLASA V

            Szczęśliwi, którzy szukają prawdy- zeszyt ćwiczeń + podręcznik

             

            KLASA VI

            Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno – zeszyt ćwiczeń + podręcznik

             

            KLASA VII

            Szczęśliwi, którzy czynią dobro – zeszyt ćwiczeń + podręcznik

             

            KLASA VIII

            Szczęśliwi, którzy zdobywają świętość – podręcznik + zeszyt ćwiczeń

             

        • Młodzi Aktywni
          • Młodzi Aktywni

          • Dnia 7 czerwca mieliśmy zaszczyt gościć  na zajęciach koła „Młodych Aktywnych” Pana Burmistrza Dominika Drzazgę oraz Panią Dyrektor Szkoły Annę Jagieła. Spotkanie przebiegało w miłej i życzliwej atmosferze, Przedsięwzięcie miało na celu poznanie idei samorządowej wśród młodzieży i doskonaleniu umiejętności dyskutowania.  Pan Burmistrz opowiedział o swoich dziecięcych  marzeniach, już jako mały chłopiec pragnął zostać samorządowcem. Zwrócił uwagę uczniom, że warto mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia. Jednym z punktów spotkania była rozmowa o potrzebach młodych mieszkańców Złoczewa.

            Na koniec uczniowie podziękowali za spotkanie i ciekawą lekcję, dzięki której poszerzyli swoją wiedzę na temat zadań i odpowiedzialności, jaką pełni burmistrz na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców. Pan Burmistrz podarował uczniom prezenty, w formie ciekawych książek, a uczniowie w dowód wdzięczności podziękowali zaproszonym gościom, wręczając im zaprojektowane medale pt. „Młodzi Aktywni”.

            Korzystając z okazji pragniemy raz jeszcze serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi Dominikowi Drzazdze i Pani Dyrektor Annie Jagieła  za  miłe spotkanie i poświęcony czas.

            Opiekun koła „Młodych Aktywnych”                                                                                                  Anna Wzgarda-Karnkowska

        • Dzień Dziecka na sportowo
          • Dzień Dziecka na sportowo

          • Dnia 1 czerwca b.r. w ramach obchodów DNIA SPORTU w naszej szkole, uczniowie wzięli udział w spartakiadzie sportowo-rekreacyjnej. Przeprowadzone zostały różnorodne konkurencje sportowe oraz reprezentacja klas ósmych zagrała mecz w piłkę siatkową z nauczycielami, który dostarczył wszystkim wielu emocji oraz sprawił małą niespodziankę, ponieważ uczniowie po raz pierwszy wygrali  z nauczycielami a rywalizacja była naprawdę zaciętaJWynik był drugorzędny, priorytet stanowiła dobra zabawa.  Zarówno podczas konkurencji sportowych jak i podczas meczu wszystkim towarzyszyła zdrowa rywalizacja i jak najbardziej pozytywne, sportowe emocjeJ Konkurencje sportowe były przeprowadzone   w dwóch kategoriach:

            klas I-III

            I miejsce   - klasa IIIa

            II miejsce  - klasa IIIb

            III miejsce  - klasa Ia

            oraz klas IV-VIII

            I miejsce  - klasa VIIIc

             II miejsce  - klasa Vb

             III miejsce  - klasa VIb

            Dzisiejszy dzień był wyjątkowy i udowodnił jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa sport . Sport uczy zasad fair play, dyscypliny, radzenia sobie z emocjami jakie niosą ze sobą pierwsze sukcesy i porażki, a w przypadku gier zespołowych współpracy w grupie. Cechy te mają później przełożenie na inne sfery jego życia.   Myślę, że każdy z niecierpliwością czeka na kolejne takie akcje i z chęcią weźmie w nich udział, jeżeli nie jako uczestnik, to jako zagrzewający do walki zawodników kibic.

            Agata Suda

        • Gminny Konkurs Ortograficzny „Zostań Mistrzem Ortografii”
          • Gminny Konkurs Ortograficzny „Zostań Mistrzem Ortografii”

          • 12 maja 2023 roku odbyła się II edycja Konkursu Ortograficznego, w którym wzięło udział jedenastu uczniów z terenu Gminy Złoczew: Broszek, Unikowa i Złoczewa.
            Konkurs odbył się pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Złoczewa. Rywalizacja przebiegła w dwóch kategoriach IV-VI i VII-VIII.


            Laureaci w grupie młodszej:
            I miejsce Bartosz Galewicz SP Broszki
            II miejsce Szymon Pilarski SP Złoczew
            III miejsce Nadia Pluta SP Złoczew.


            Laureaci w grupie starszej:
            I miejsce Maja Muzeja SP Złoczew
            II miejsce Weronika Świętczak SP Broszki
            III miejsce Jan Caban SP Uników.


            Sponsorami nagród byli: Towarzystwo Przyjaciół Złoczewa oraz Rada Rodzicówprzy Szkole Podstawowej w Złoczewie. Nad przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki polonistki: Anna Lis, Aldona Bartosik, Aneta Jamrozy, Anna Jagieła, Dorota Kosek.

        • Zawody sportowe - PIŁKA NOŻNA
          • Zawody sportowe - PIŁKA NOŻNA

          • Chłopcy z naszej szkoły z klas młodszych i starszych brali udział w zawodach sportowych w piłce nożnej w kategorii Igrzyska Dzieci (kl.  IV  -  VI) oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej (kl.   VII  -  VIII).

            W pierwszej kolejności rozegrany był etap gminny, w którym nasi uczniowie zajęli  I miejsce w obu kategoriach wiekowych, tym samym kwalifikując się do etapu rejonowego.

            Etap rejonowy :

            w Klonowie  - Igrzyska Młodzieży Szkolnej - IV miejsce

            w Godynicach  - Igrzyska Dzieci  - I miejsce

            Uczniowie klas młodszych wygrywając etap rejonowy awansowali do kolejnego etapu , jakim jest etap powiatowy  zajmując  IV miejsce. (w Chojnem k/Sieradza)

            Podczas każdych rozgrywek rywalizacja była bardzo zacięta, zawodnikom towarzyszyły ogromne emocje a pasja jaką jest gra w piłkę nożną nadal pozostała.  Gratulujemy serdecznie i życzymy w przyszłości kolejnych jak najlepiej rozegranych meczy

            Naszą szkołę reprezentowali:

            na Igrzyskach Dzieci:

             Wojciech Nowicki,  Adam Konieczny, Stanisław Lubański, Adrian Urbanik, Wiktor Serweta, Bartosz Banach ,  Fryderyk Kowalski, Mateusz Obałka, Nikodem Pluta, Filip Jakubczak , Paweł Jadwiszczak, Sebastian Rąpała, Wojciech Lewandowski.

            na Igrzyska Młodzieży Szkolnej :

            Jakub Grobelny, Jakub Owczarek, Jakub Kosecki, Jakub Kosek, Jakub Rybka, Bartłomiej Wytych, Krystian Ścisły, Wiktor Marczak, Franciszek Rzepecki, Piotr Gryszkiewicz, Szymon Szczepaniak

        • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
          • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

          • W dniach 31 maja - 1 czerwca uczniowie klas czwartych i VIII d wzięli udział w wycieczce turystyczno - krajoznawczej w Góry Świętokrzyskie. Celem wyprawy było m. in. poznanie walorów przyrodniczych oraz turystycznych rejonu Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

            Uczestnicy zwiedzili Święty Krzyż, gdzie mogli obejrzeć w Muzeum Przyrodniczo - Leśnym występujące na tym terenie eksponaty zwierząt i roślin, podziwiali panoramę okolicy z wieży na klasztorze ojców benedyktynów oraz gołoborza z galerii widokowej na Łysej Górze. Uczniowie przespacerowali się również po kieleckiej Kadzielni – rezerwacie geologicznym.

            Drugiego dnia uczniowie rozpoczęli dzień od pobytu w Centrum Nauki Leonardo da Vinci - interaktywnym centrum, w którym można w atrakcyjny sposób zapoznać się z zasadami działania ludzkiego ciała, prawidłami przyrody, ekologicznymi technologiami, samodzielnie przeprowadzić na specjalnych stanowiskach szereg eksperymentów naukowych.

            Tego dnia uczestnicy zwiedzili również niesamowity rezerwat przyrody -  Jaskinię Raj – jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju oraz ruiny monumentalnego zamku królewskiego w Chęcinach.

            Wycieczka dostarczyła wszystkim dużo wrażeń oraz wzbogaciła w wiedzę i nowe doświadczenia.

        • Egzamin ósmoklasisty
          • Egzamin ósmoklasisty

          • Od 23 do 25 maja, przez trzy kolejne dni, 85 uczniów klas ósmych naszej szkoły zmierzy się z egzaminami. Pierwszego dnia z językiem polskim, nastepnie z matematyką, a na koniec z językiem angielskim.

            Dziś, żeby dodać im otuchy przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego obdarowali swoich starszych kolegów małymi słodkimi prezentami.

            Również Rada Rodziców nie zapomniała o tym wyjątkowym dniu i ufundowała pamiątkowe plakietki z symbolicznymi życzeniami Powodzenia. 

            Cała społeczność szkolna trzyma za nich kciuki.

        • Plebiscyt Samorządu Uczniowskiego - NAJKULTURALNIEJSI CHŁOPCY
          • Plebiscyt Samorządu Uczniowskiego - NAJKULTURALNIEJSI CHŁOPCY

          • W kwietniu Samorząd Uczniowski ogłosił plebiscyt na „Najkulturalniejszych chłopców” w naszej szkole. W każdej klasie został przeprowadzony konkurs we współpracy z wychowawcami oraz uczniami, którzy wytypowali po jednym kandydacie do tytułu wg określonych wcześniej kryteriów.

            Poniżej przedstawiamy wyniki w klasach 1-3 oraz 4-8. Wszystkim gratulujemy. Wszyscy zwycięzcy otrzymają od SU nagrody rzeczowe.

            Zwycięzcy z klas 1-3

            Hubert Nowicki – klasa 1a

            Rafał Maślak – klasa 1b

            Adam Musialski – klasa 1c        

            Filip Świtała  - klasa 2a

            Dawid Grzesiak – klasa 2b

            Nikodem Stawirej – klasa 2c

            Tomasz Teodorczyk – klasa 3a

            Adam Berliński – klasa 3b

            Zwycięzcy z klas 4-8

            Szymon Spychalski – klasa 4a

            Franciszek Włochacz – klasa 4b

            Kacper Zdziłowski – klasa 4c

            Bartosz Chłód – klasa 5a

            Jakub Janiak – klasa 5b

            Bartosz Świątczak – klasa 6a

            Piotr Gmyrek – klasa 6b

            Szymon Pilarski – klasa 6c

            Mikołaj Ostrowski – klasa 7a

            Jakub Kosek – klasa 8a

            Michał Ciołek – klasa 8b

            Jakub Grobelny – klasa 8c

            Mateusz Mytkowski – klasa 8d

        • Uwaga!
          • Uwaga!

          • Podczas dni egzaminu ósmoklasisty (23, 24, 25 maja 2023r.) dowozy rano uczniów klas 8 do szkoły są zgodnie z rozkładem jazdy autobusów, natomiast odwóz jest w obu kierunkach o godz. 12.00.

            Uczniowie, którzy przyjadą do szkoły autobusem zobowiązani są być na świetlicy szkolnej.

        • Michał z 8 b też został laureatem II Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej!!!
          • Michał z 8 b też został laureatem II Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej!!!

          • W związku z możliwą dwojaką interpretacją jednego z pytań w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej, komisja konkursowa zdecydowała o rozstrzygnięciu tej kwestii na korzyść uczniów i przyznaniu uczestnikom finału dodatkowych punktów za to pytanie.

            W przypadku 16 finalistów oznacza to, że osiągnęli oni próg 80% poprawnych odpowiedzi i tym samym zajmują III miejsce w konkursie i otrzymują tytuł laureata! Wśród tej szczęśliwej szesnastki jest też uczeń z naszej szkoły – Michał Ciołek z klasy 8 b. Tak więc w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej mamy nie dwóch, a trzech laureatów.

            Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla całej TRÓJKI.

             Opiekun Uczniów  

            Krzysztof Pędziwiatr

        • II Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa – znamy laureatów!
          • II Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa – znamy laureatów!

          • GRATULACJE dla Magdy i Mai!!!

            Niemal 4700 uczniów podjęło wyzwanie i zgłosiło się do udziału w tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej – konkursie, który Edukacyjna Sieć Antysmogowa ( ESA) już po raz drugi zorganizowała dla uczniów klas 7 i 8.

            Z naszej szkoły do olimpiady zgłosiło się dziesięcioro uczniów:
            1. Aleksandra Banach – klasa 8 a
            2. Michał Ciołek – klasa 8 b
            3. Natalia Cłapa – klasa 8 a
            4. Magdalena Kuśmierek – klasa 8 b
            5. Kinga Lis – klasa 8 a
            6. Patrycja Miłek – klasa 8 b
            7. Iga Mirek – klasa 8 b
            8. Maja Muzeja – klasa 8 c
            9. Zuzanna Panek – klasa 8 c
            10. Marika Rył – klasa 8 a


            Konkurs w całości odbył się w formule online – na platformie olimpiadaesa.nask.pl. Na każdy etap olimpiady przygotowano po 40 pytań dotyczących zanieczyszczenia powietrza i zmiany klimatu. Kolejne etapy obejmowały coraz trudniejsze i bardziej szczegółowe zagadnienia. Dodatkowym utrudnieniem był też fakt, że wiele pytań miało charakter zadań wielokrotnego wyboru.
            Po pierwszym etapie, który odbył się 30 marca 2023 r., do dalszych rozgrywek przeszły 1044 osoby. Z naszej „Dziesiątki” do II etapu (etap wojewódzki) zakwalifikowało się aż 8 uczniów. Byli to:
            1. Aleksandra Banach – klasa 8 a
            2. Michał Ciołek – klasa 8 b
            3. Magdalena Kuśmierek – klasa 8 b
            4. Kinga Lis – klasa 8 a
            5. Patrycja Miłek – klasa 8 b
            6. Iga Mirek – klasa 8 b
            7. Maja Muzeja – klasa 8 c
            8. Zuzanna Panek – klasa 8 c


            Do finału awansowało 298 uczestników. Z województwa łódzkiego awans zdobyło 19 uczniów, a z naszej szkoły 3 uczniów. Byli to:
            1. Michał Ciołek – klasa 8 b
            2. Magdalena Kuśmierek – klasa 8 b
            3. Maja Muzeja – klasa 8 c


            Finał odbył się 27.04.2023 r., podczas którego z grupy 298 uczestników wyłonieni zostali laureaci konkursu. Tytuł laureata olimpiady otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli w ogólnopolskim finale trzy najlepsze wyniki. Przyznano 42 tytuły laureata olimpiady. Zestawienie laureatów w poszczególnych województwach przedstawia się następująco:

            • mazowieckie – 21 laureatów
            • małopolskie – 6 laureatów
            • dolnośląskie – 3 laureatów
            • śląskie – 3 laureatów
            • wielkopolskie – 3 laureatów
            • łódzkie – 2 laureatów
            • kujawsko-pomorskie – 1 laureat
            • podlaskie – 1 laureat
            • pomorskie – 1 laureat
            • warmińsko-mazurskie – 1 laureat

            Dzięki temu, że Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa znalazła się w 14 wykazach konkursów publikowanych przez kuratoria oświaty, taki wynik może zostać wpisany na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej jako szczególne osiągnięcie. A to oznacza dodatkowe trzy punkty w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej!
            Olimpiada znalazła się w wykazach kuratoryjnych w województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, małopolskim, mazowieckim, podkarpackim, podlaskim, pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim.

            W województwie łódzkim decyzją dyrektora szkoły wysoki wynik w konkursie również może być punktowany wpisaniem na świadectwo ukończenia szkoły. Pani Dyrektor szkoły Anna Jagieła potwierdziła już, że laureaci olimpiady taki wpis na świadectwie ukończenia szkoły otrzymają. Jedynie w województwie opolskim olimpiada nie znalazła się w wykazie kuratoryjnym.
            Jest nam miło poinformować, że wśród laureatów II Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły – Magdalena Kuśmierek z klasy 8 b oraz Maja Muzeja z klasy 8 c.


            Punkty w rekrutacji to nie wszystko, o co walczyli uczniowie. Wszyscy finaliści, którzy zajęli miejsca I–III, otrzymają zestawy nagród i dyplomy laureata. Nagrody zostaną wysłane na adresy szkół do 5 czerwca 2023 r.
            Każdy uczestnik olimpiady ma ponadto możliwość pobrania z platformy olimpiadaesa.nask.pl swojego dyplomu z informacją o etapie, do którego dotarł w konkursie.
            Serdecznie dziękuję naszym uczniom za udział w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej i gratuluję laureatom.
            ESA już planuje przyszłoroczną edycję, do której zapraszam obecnych 6 i 7- klasistów.

            Szkolny koordynator Projektu ESA „Wygrajmy ze
            smogiem” i opiekun uczestników olimpiady
            Krzysztof Pędziwiatr

        • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
          • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

          • Zgodnie z harmonogramem rekrutacji ogłoszonym przez Łódzkiego Kuratora Oświaty nabór do szkół średnich rozpoczął się 24 kwietnia.

            Wybór szkoły średniej dla młodych uczniów szkół podstawowych to początek trudnej i ciekawej drogi zwieńczonej w przyszłości wymarzoną pracą lub kontynuację dalszego kształcenia na wyższej uczelni. Dla wielu uczniów kończących szkoły podstawowe będzie to trudny czas wyboru i aby go ułatwić Zarząd Powiatu Sieradzkiego przygotował dla młodzieży klas ósmych stronę internetową z ofertą rekrutacyjną szkół prowadzonych przez powiat sieradzki.

            Oferta przygotowana przez szkoły została skorelowana z danymi demograficznymi i wynikami naboru w latach ubiegłych. Powiat dla uczniów kończących edukację w szkole podstawowej przygotował odpowiednią liczbę miejsc w szkołach w Sieradzu, w Warcie, Błaszkach i Złoczewie.

            Wzorem lat ubiegłych rekrutacja do szkół w roku szkolnym 2023/2024 odbywać się będzie w systemie elektronicznym. System ten jest jasny, czytelny, przejrzysty i sprawiedliwy. Aby ułatwić uczniom sprawne poruszanie się w nim przygotowano krótkie wprowadzenie, czyli pięć kroków do szkoły ponadpodstawowej. 

        • Konkurs "Żyję zdrowo"
          • Konkurs "Żyję zdrowo"

          • W kwietniu w naszej szkole przeprowadzono konkurs  interdyscyplinarny, wynikający z podstawy programowej kształcenia ogólnego w zakresie edukacji zdrowotnej, poszerzony o treści pozaprogramowe. Cele konkursu obejmowały zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie wśród dzieci z klas 1-3, w szczególności poprzez pogłębienie wiedzy na temat prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz ich znaczenia dla organizmu człowieka.

            Do konkursu przystąpiło 24 uczniów z klas 1-3. 

            Najlepszymi w klasach pierwszych okazali się:

            I miejsce – Wysocka Liliana z kl 1a

            II miejsce – Pola Kubiak z kl 1c

            III miejsce – Piotr Kałuża z kl 1c

             

            W klasach drugich:

            I miejsce - Janiak Magdalena z kl 2a

            II miejsce Kowalska Martyna z kl 2c

            III miejsce – Spychalska Marta z kl 2b

             

            W klasach trzecich:

            I miejsce – Cała Aleksandra z kl 3a

            II miejsce – Kałuża Oliwia z kl 3a

            III miejsce – Gierczak Nikola z kl 3b

                                                                                                                                   

            Nagrody rzeczowe ufundowała Rada Rodziców, za co bardzo dziękujemy.

            J.Widera-Drab, B.Centkowska, B.Grabczak

        • DZIEŃ FRYZUR Z PAPIERU
          • DZIEŃ FRYZUR Z PAPIERU

          •  dniach 27 i 28 kwietnia 2023r. uczniowie klas 2 w świetlicy szkolnej po kierunkiem p. Agnieszki Sowa-Witkowskiej wzięli udział w Międzynarodowym Projekcie Artystycznym „Dzień Fryzur z Papieru vol. 3”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie wspieranym przez Rok Relacji w Edukacji 5.0. Koordynatorem projektu była p.Monika Krukowska.

            Uczniowie mieli za zadanie wykonać dla siebie fryzurę z bibuły, kartek, gazet i innych papierowych materiałów. Zajęcia były kreatywne i inspirujące oraz bardzo podobały się dzieciom.  Dziękuję wszystkim, którzy wzięli  udział w projekcie.

            Agnieszka Sowa-Witkowska

        • Konkurs „Geniallne Miejsca na mapie”
          • Konkurs „Geniallne Miejsca na mapie”

          • Ogólnopolski konkurs „Geniallne Miejsca na mapie” organizowany przez Sekcję Informatyki Szkolnej przy Polskim Towarzystwie Informatycznym polegał na przygotowaniu prezentacji w postaci gry lub escape-roomu (w aplikacji genially) na temat gminy, miejscowości, okolicy, gdzie mieszkają uczniowie. Był to konkurs grupowy. W województwie łódzkim zostało wyróżnionych 9 prac. Wśród tych prac znalazł się escape room przygotowany przez uczennice: Dominikę Malas i Gabrielę Michalską z klasy 6 b.  

            Praca dziewcząt została doceniona i umieszczona na mapie Geniallych Miejsc. Możecie zobaczyć ją na stronie konkursu KLIKNIJ!

            lub odszukać na  MAPIE GENIALLNYCH MIEJSC. Gratulujemy!

            Dorota Walczak

        • AKCJA SPOŁECZNO-EDUKACYJNA ŻONKILE 2023
          • AKCJA SPOŁECZNO-EDUKACYJNA ŻONKILE 2023

          • Akcja Żonkile jest od kilku lat organizowana jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i odbywa się rokrocznie 19 kwietnia, począwszy od 2013 roku. Głównym celem akcji jest propagowanie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim. W tym roku przypada 80 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci.

            Nasza szkoła po raz pierwszy dołączyła do akcji #Żonkile. #ŁączyNasPamięć #NieBądźObojętny. Na korytarzu przygotowana została gazetka dotycząca powstania w getcie warszawskim. Ponadto na świetlicy uczniowie wykonali prace plastyczne związane z żonkilem .

            Agnieszka Sowa-Witkowska

            Agnieszka Ciołek