• VII finał łódzkich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami "Z książką na walizkach"

     • TEMAT: CO W TRAWIE PISZCZY?

      11 MAJA 2019                  GODZ. 11.00 – 14.00

      ORGANIZATOR: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ZŁOCZEWIE I WYDAWNICTWO LITERATURA

       KOORDYNATOR AKCJI:     BEATA PALUCH,  TEL. KONT. SZKOŁY (43) 820 23 30    

      MIEJSCE FINAŁU: AMFITEATR  UL. PARKOWA  ZŁOCZEW

      PARKING DLA AUTOKARÓW: PLAC PRZY MARKECIE VOBIANO UL. PARKOWA

       

      PROGRAM

      10.45SPOTKANIE UCZESTNIKÓW PARADY OBOK BUDYNKU SZKOŁY

                     PODSTAWOWEJ IM M.KOPERNIKA

      11.00 – WYMARSZ KOROWODU ULICAMI MIASTA

      11.30 – OTWARCIE IMPREZY

      11.40 – 14.00 – PREZENTACJA TWÓRCZOŚCI AUTORÓW PRZEZ UCZNIÓW

                                  SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. M. KOPERNIKA W ZŁOCZEWIE

       

      GOŚCIĆ BĘDZIEMY PISARZY: WOJCIECH CESARZ, AGNIESZKA FRĄCZEKBARBARA GAWRYLUK, ANDRZEJ MAREK GRABOWSKI, JOANNA OLECH,     ANNA ONICHIMOWSKA, RENATA PIĄTKOWSKA, PAWEŁ WAKUŁA

                                                                 

      STOISKA TOWARZYSZĄCE: KIERMASZ KSIĄŻEK, WYSTAWA  LAS WOKÓŁ NAS,   FOTOBUDKA, MALOWANIE TWARZY, TATUAŻE, BALONOWE ZOO, GRY  XXL

      WARUNKI UCZESTNICTWA:

      • PROSZĘ O PRZESŁANIE KARTY  ZGŁOSZENIA UDZIAŁU W IMPREZIE DO DNIA 8 MAJA 2019                             NA ADRES  E- MAIL:  betti75@tlen.pl                                 
      • MILE  WIDZIANE  PRZEBRANIA UCZESTNIKÓW IMPREZY BAJKOWE BĄDŹ ZWIĄZANE Z TEMATEM „CO W TRAWIE PISZCZY”
      • KAŻDY UCZESTNIK  MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE INDYWIDUALNYM   I  PRZYGOTOWAĆ CIEKAWY  TRANSPARENT PROMUJĄCY CZYTELNICTWO
    • Wielkanoc
     • Wielkanoc

     • Dnia 6 maja 2019r. w naszej szkole z wielkim opóźnieniem, ale odbyła się uroczysta akademia nawiązująca do tradycji wielkanocnych.

      "Wielkanoc to najstarsze i najuroczyściej obchodzone przez chrześcijan święto. NIEDZIELA PALMOWA - rozpoczyna w kościele obchody Wielkiego Tygodnia nawiązując w liturgii do uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy".

      Właśnie o tych tradycjach i obrzędach, czyli malowaniu pisanek, świątecznym śniadaniu w Wielką Niedzielę i polewaniu wodą w Lany Poniedziałek, czyli śmigusie-dyngusie, dniu "harców i swawoli, w którym trzeba polewać się wodą, weselić, śmiać i odwiedzać" opowiedzieli uczniowie klasy IIc i IIIa w swoim krótkim przedstawieniu. Wprowadzili nas w niezwykły świąteczny czas i przypomnieli co symbolizują wielkanocne potrawy: jajko, baranek, chleb, bukszpan, wędlina oraz sól i pieprz.

                                                                                                                                                                                        Joanna Widera - Drab

                                                                                               Anna Grzelak - Barszczyk

    • Wycieczka klas drugich
     • Wycieczka klas drugich

     • W dniu 3 IV 2019 r. uczniowie klasy II a i II b byli na wycieczce w Wieluniu. W kinie "Syrena" oglądaliśmy multimedialne przedstawienie pt. "Doktor Dolitlle i jego zwierzęta, czyli filmowe Safari". Dzieci miały możliwość utrwalenia geograficznego położenia Afryki i poznanie pracy weterynarza zwierząt egzotycznych. Uczniowie brali czynny udział i pomagali doktorowi  Dolitlle w zrealizowaniu różnych zadań.

      Uczniowie świetnie bawili się.

      Bogusława Centkowska

     • Uwaga!!!

     • Prosimy o pilne uregulowanie opłaty za posiłki za miesiąc kwiecień.

      Informujemy, że w bieżącym miesiącu koszt obiadów wynosi 19,60 zł, natomiast koszt śniadań - 10,50 zł. (Szczegółowe informacje o wysokości wpłaty znajdują się na osobistych kontach w dzienniku elektronicznym.)

     • Uwaga!!

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Złoczewie informuje, że w dniach 25 - 26 kwietnia 2019 r. będą prowadzone tylko zajęcia opiekuńcze dla dzieci, które nie mają zapewnionej opieki  w domu.

      Natomiast od dnia 29 kwietnia zostają wznowione zajęcia edukacyjne dla wszystkich uczniów, zgodnie z obowiązującym planem lekcyjnym.

     • Informacja dla Rodziców.

     • Złoczew, dnia 04.04.2019 r.

      Szanowni Państwo!

      W dniu 19 marca 2019r. otrzymałam pismo od ZNP Oddział w Złoczewie informujące, o przystąpieniu pracowników Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie do Ogólnopolskiej Akcji protestacyjnej w Oświacie, rozpoczynającej się 8 kwietnia 2019r. i trwającej do odwołania.

      Informuje, że w związku z tym  w dniach 8-12 kwietnia 2019r. dyrektor może mieć ograniczone możliwości (lub ich całkowity brak) związane z zapewnieniem właściwej opieki  uczniom, którzy zgłoszą się w tych dniach do szkoły.

      W związku z powyższym proszę o zapewnienie dzieciom opieki indywidualnej.

       Ponadto przypominam, że w dniach od 10 do 12 kwietnia 2019 r. odbywa się egzamin gimnazjalny, a  w dniach od 15 do 17 kwietnia 2019r. egzamin ósmoklasisty. W  kalendarzu szkolnym  dni 10-12 kwietnia oraz 15-17 kwietnia są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Od 18 do 23 kwietnia trwa przerwa świąteczna.

      Nie wiem, jak długo potrwa Akcja Protestacyjna. O jej zaprzestaniu poinformuję Państwa za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Informacja zostanie także umieszczona na drzwiach wejściowych do szkoły.

      Dziękuję za zrozumienie. Jednocześnie bardzo proszę o przekazanie wychowawcom informacji czy będą Państwo mieli możliwość zapewnienia opieki dzieciom.

       

      Z poważaniem

      Dyrektor Szkoły

      Anna Szczepaniak

       

     • Turniej wiedzy

     • W dniu 5 kwietnia 2019 r. odbył się w naszej szkole Turniej Wiedzy Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Brało udział 21 uczestników w dwóch kategoriach: Grupa I IV - VI oraz Grupa II: VII, VIII i III Gimnazjum.

      Zwyciężyli

      Grupa I:

      1.       Jakub Matusiak – 18 pkt.

      2.       Bartosz Gałązka – 17 pkt.

      3.       Natasza Szczygieł – 16 pkt.

      Grupa II:

      1.       Maksymilian Świątczak – 15 pkt.

      2.       Kacper Kosek – 14 pkt.

      3.       Wiktor Cały – 13 pkt. + 1 pkt. w dogrywce

      4.       Mikołaj Tomczyk – 13 pkt.

      Turniej przygotował i przeprowadził Mariusz Pałka

    • Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku
     • Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku

     • …….. to książka, na której premierę otrzymaliśmy zaproszenie od wydawnictwa Literatura. 29 marca pod opieką p. Beaty Paluch, p. Doroty Walczak,  p. Anny Szczepaniak i p. Anny Lis wybraliśmy się  do Centrum Nauki i Techniki EC1 Planetarium w Łodzi na spotkanie z autorami książki. Po spotkaniu  z p. Katarzyną Ziemnicką i z p. Pawłem Ziemnickim można było zakupić książkę  i zdobyć autograf.

      Jakim dzieckiem był Kopernik?, Jakich przedmiotów uczył się w szkole? I co tak naprawdę sprawiło, że wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię?...... na te i wiele innych pytań uczestnicy wyjazdu znają już odpowiedź, natomiast pozostałych zapraszamy wniezwykłą podróż czytając książkę autorstwa Katarzyny i Pawła Ziemnickich.

      Ponadto gościliśmy w Parku Trampolin Saltos, zaczynając dzień lekcją wychowania fizycznego.

      Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do Złoczewa.

      opr. i zdjęcia Beata Paluch

    • Dzień Nowych Technologii w Edukacji
     • Dzień Nowych Technologii w Edukacji

     • 21 marca nasza szkoła wzięła udział w ministerialnej akcji Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Ideą wydarzenia była popularyzacja technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w codziennej pracy z uczniami w szkole i poza szkołą. Patronat nad inicjatywą objął European Schoolnet, europejska sieć 34 ministerstw edukacji. W związku z obchodami tego dnia MEN ogłosiło konkurs na najlepsze wydarzenia zorganizowane w ramach tej inicjatywy. 

      Przyłączyliśmy się do tej akcji, promując nowe technologie zarówno w naszej szkole, jak i na zewnątrz. Na warsztaty zaprosiliśmy przedstawicieli różnych instytucji współpracujących ze szkołą od lat, jak i przedstawicieli Rady Rodziców oraz dziadków naszych wychowanków.

      Nasi uczniowie oraz zaproszeni goście podzieleni na grupy brali udział w zajęciach lekcyjnych podczas których wykorzystywali dostępny sprzęt informatyczny. Do dyspozycji były: tablice multimedialne, smartfony, komputery, piloty oraz klocki Lego i ozoboty. Każde z tych urządzeń okazało się świetną pomocą dydaktyczną. 

      Odbyły się następujące zajęcia:

      • nauka języka angielskiego poprzez aktywność muzyczną z wykorzystaniem platformy ising.pl – zabawa z karaoke, doskonalenie umiejętności językowych;
      • warsztaty programowania z wykorzystaniem ozobotów i kodu obrazkowego;
      • ciekawa lekcja z drukarką 3D – prezentacja wykorzystania drukarki w technice, nauce; pokaz druku przestrzennego;
      • lekcja w edukacji wczesnoszkolnej z wykorzystaniem komputerów – programowanie z code.org oraz budowanie robotów z Lego WeDo;
      • konkurs wiedzy przyrodniczej z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, pilotów i oprogramowania Qomo;
      • matematyka w działaniu - praca w chmurze w oparciu o arkusz kalkulacyjny;
      • lekcja chemii z wykorzystaniem programu PROFESOR WHY (Rozszerzona rzeczywistość w edukacji):
      • wykorzystanie platformy edukacyjnej i tablicy interaktywnej jako narzędzia wspomagającego proces edukacyjny - sprawdź swoją wiedzę z quizme.pl;
      • wykorzystanie platformy edukacyjnej, urządzeń mobilnych i tablicy interaktywnej jako narzędzi wspomagających proces edukacyjny - sprawdź swoją wiedzę z kahoot.it;
      • wykorzystanie platformy edukacyjnej i tablicy interaktywnej jako narzędzia wspomagającego proces edukacyjny - sprawdź swoją wiedzę z czasdzieci.pl (quizy).
      • projektowanie logo Dnia Nowych Technologii w aplikacji wordart.com.

      Taka forma zajęć to duże urozmaicenie i atrakcyjny sposób nauki. Praca z urządzeniami nowej generacji informatycznej rozwija wyobraźnię, pomaga ćwiczyć koncentrację, spostrzegawczość oraz wyzwala kreatywność.

      W naszej szkole na co dzień wykorzystujemy nowe technologie w nauczaniu: różnorodne platformy edukacyjne, multibooki, interaktywne quizy. Uczniowie uczą się kodowania na zajęciach informatyki oraz na zajęciach dodatkowych. Poznają ciekawe aplikacje oraz uczą się pracy w chmurze. Szkoła przystąpiła do programu Aktywna Tablica. Systematycznie bierzemy udział w akcjach edukacyjnych: Godzina Kodowania, Tydzień Kodowania, Dzień Bezpiecznego Internetu. W szkole funkcjonuje dziennik elektroniczny. Jednym słowem nowe technologie to już w naszej szkole codzienność.  

      Dorota Walczak, Joanna Widera - Drab

      zdjęcia: Beata Paluch 

    • Szkolne Święto Wiosny
     • Szkolne Święto Wiosny

     • W dniu 21 marca uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach Pierwszego Dnia Wiosny. Uroczystość szkolną przygotował Samorząd Uczniowski.

      W pierwszej kolejności nastąpiło podsumowanie rankingu „Belfry i Uczniary”. Wytypowani przez społeczność uczniowską nauczyciele i uczniowie odebrali wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.

      Kolejnym punktem obchodów było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą Panią Wiosnę oraz podsumowanie konkursu plastycznego „Stop cyberprzemocy”. Kulminacyjnym momentem uroczystości był przemarsz orszaku wiosennego ulicami miasta i spalenie na boisku szkolnym Marzanny –symbolu zimy.

      W tym dniu w szkole panowała szczególnie miła i radosna atmosfera.

      Aldona, Tomasz Bartosik

    • Warsztaty chemiczne
     • Warsztaty chemiczne

     • W dniu 28 marca do naszej szkoły zawitały panie chemiczki, które przeprowadziły bardzo ciekawe warsztaty chemiczne.

      Zgodnie z zawartą umową, przeprowadzono zajęcia praktyczne  dla sześciu klas z edukacji wczesnoszkolnej. Program warsztatów został dopasowany do wieku uczestników oraz programu edukacyjnego obowiązującego w klasach młodszych. Dzieci miały możliwość pracy zespołowej i przeprowadziły  dwa doświadczenia chemiczne.

      Warsztaty były doskonale przygotowane i pozwoliły na poznanie w kl.1-2, a w kl.3 na utrwalenie materiału w następującym zakresie: 1.Stan skupienia wody ; 2.Obieg dwutlenku węgla w przyrodzie; 3. Jak powstają napoje gazowe?

      Uczniowie wykonali "Pastę dla słonia" i wulkan. Dzieci świetnie bawiły się i z zainteresowaniem uczestniczyły w warsztatach chemicznych. Koordynatorem i organizatorem zajć była wych. kl. II b,

      Bogusława Centkowska.

    • Tydzień bez przemocy
     • Tydzień bez przemocy

     • Tydzień bez przemocy w naszej szkole, w tym roku,  przebiegał pod hasłem Powiedz STOP cyberprzemocy. W czasie tych dni,  dzięki warsztatom Cyberbullying i przedstawieniom, uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie, efektywnej ochrony przed różnymi formami cyberprzemocy. Chcielibyśmy, aby uczniowie korzystali z bogactwa Internetu w sposób świadomy, odpowiedzialny i bezpieczny. Oprócz wielu wartościowych rzeczy, możemy znaleźć  tam również treści, z którymi kontakt stanowi zagrożenie.

      Dniom 15 – 20 marca  towarzyszył  kolor czerwony. Nie obyło się również bez kilku minut rekreacji poprzez sport. To co usłyszeliśmy  i czego się nauczyliśmy niektórzy uczniowie wykorzystali  biorąc udział w konkursie plastycznym pt. STOP cyberprzemocy  przygotowanym przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Atrakcją tych dni był również Dzień Nowych Technologii w Edukacji.

      Koordynatorem Tygodnia bez przemocy była p. Beata Paluch. W organizację poszczególnych dni włączyły się panie: Joanna Widera - Drab, Dorota Walczak, Danuta Paluch, Elżbieta Mazurkiewicz, Izabela Rybka.

      Beata Paluch

    • Dzień Kobiet
     • Dzień Kobiet

     • W dniu 8 marca w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Kobiet. Jest to coroczne święto obchodzone jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet.

      Klasy IV a, V a i V c pod kierunkiem wychowawczyń: p. Anny Jagieły, Agnieszki Lis i Jadwigi Matusiak przygotowały akademię na temat roli kobiet w rodzinie i społeczeństwie. Uczniowie w humorystyczny sposób pokazali, że kobiety stanowią fundament współczesnego świata. O piekną dekorację zadbała p. Aneta Krzemińska.

      Z okazji święta Uczniowie życzyli wszystkim Paniom i Koleżankom dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności w życiu i uśmiechu na twarzy oraz częstowali cukierkami.

             Jadwiga Matusiak, Anna Jagieła

     • Akcja dla Natalii

     • Uwaga! Zbieramy nakrętki dla absolwentki naszej szkoły, Natalii Dybskiej, która uległa poważnemu  wypadkowi. Natalce potrzebna jest kosztowna rehabilitacja. 

      Możemy wspomóc ją poprzez przyłączenie sie do akcji. Zbieraj plastikowe nakrętki i  przynieś je do szkoły lub zanieś je do przedszkola. Liczy sie każda ilość!

      Pomóżmy Natalii w powrocie do zdrowia. Razem możemy więcej!

    • Uwaga!! Konkurs plastyczny.
     • Uwaga!! Konkurs plastyczny.

     • Regulamin Konkursu Plastycznego

       organizowanego w ramach

      Tygodnia bez przemocy. Stop cyberprzemocy

       

      I. Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski przy Szkole Podstawowej w Złoczewie

      II. Temat konkursu: „STOP CYBERPRZEMOCY”

      III. Cele konkursu:

      • Plastyczna realizacja przez uczniów hasła: „STOP CYBERPRZEMOCY”.
      • Zainicjowanie artystycznej refleksji na temat przemocy, która bezpośrednio i pośrednio obecna jest wokół nas (dostrzeżenie problemu przemocy w otoczeniu rówieśniczym, szkolnym, a także w telewizji, grach komputerowych, na portalach społecznościowych).
      • Wdrażanie młodych internautów do rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z Sieci Internet.
      • Propagowanie zachowań pozytywnych.
      • Kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez prace plastyczne.
      • Rozwijanie wrażliwości estetyczne, a także indywidualnych zdolności uczestników konkursu.

            IV. Warunki uczestnictwa:  W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

      Konkurs ma charakter indywidualny .

      Udział polega na wykonaniu pracy plastycznej zgodnej z tematyką.

      Technika wykonania: dowolna.

      Każda praca powinna być na odwrocie czytelnie opisana: imię i nazwisko ucznia, klasa.

      Prace należy składać u  p. A. Bartosik do dnia 20.03.2019 r.

      V. Ocena prac konkursowych:

      Prace będzie oceniać Jury powołane przez organizatorów.

      Członkowie Jury przy ocenie prac wezmą pod uwagę:

      - zgodność tematu pracy plastycznej z tematyką konkursową,

      - oryginalność podejścia do tematu i pomysł na pracę,

      - estetykę i formę pracy – wartość artystyczną i techniczną pracy.

      Prace będą wystawione na korytarzu i zostaną własnością szkoły.

      VI.  Nagrody: Laureaci zostaną uhonorowani nagrodami rzeczowymi.

       

      Opiekunowie Samorządu

    • NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE
     • NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3 na lata 2016 – 2020 dobiegł końca. Na ten cel wykorzystaliśmy środki finansowe w wysokości 15 000 zł (w tym 3 000 zł wkładu własnego organu prowadzącego). Zostały zakupione 952 książki, w tym 293 lektury z nowego kanonu lektur szkolnych, co stanowi 30,77 %.

      W związku z programem zostały podjęte i zrealizowane następujące działania:

      • „Wypełnij ankietę, wybierz ciekawe książki do biblioteki” – akcja rozpoczynająca realizację NPRC Priorytet 3
      •  Wystawa zdjęć pt. „ Autorzy książek w naszej szkole w latach 2006 – 2018”
      • Pedagogizacja rodziców na temat „O wpływie czytania na rozwój dzieci i młodzieży” przeprowadzona przez nauczyciela – konsultanta WODN w Sieradzu
      • Zorganizowanie wyjazdu do Hurtowni i Księgarni Taniej Książki w Tuliszkowie  i Drukarni Dziełowej w Koninie ( uczniowie poznali pracę grafika, drukarza  i introligatora)
      •  Kiermasz taniej książki zorganizowany we współpracy z Hurtownią Taniej Książki w Tuliszkowie, wydawnictwem Drugi Tom  oraz wydawnictwem Publicat             
      • Dzień Pluszowego Misia (głośne czytanie wierszy i opowiadań o misiach, karty pracy)
      • Warsztaty papiernicze  Spotkanie z historią – warsztaty – papier ręcznie czerpany
      • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania  
      • Konkurs plastyczny na plakat i hasło promujące bibliotekę i czytelnictwo                    
      • Konkurs recytatorski pt. „Niepodległa – wierszem malowana”
      • Wieczór poezji patriotycznej
      • Udział chętnych uczniów klas IV – VI w konkursie plastyczno – literackim pt. „Pudełko zwane wyobraźnią” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi
      • Udział uczniów klas I – III w akcji Szkolne Przygody Gangu Słodziaków  – akcja polegała na codziennym głośnym czytaniu dzieciom przez 10 minut codziennie i miała na celu wyrobienie w dziecku nawyku czytania, a akcję zaangażowani byli rodzice, rodzeństwo  i dziadkowie, akcja współorganizowana z wychowawcami klas
      • Kontynuacja współpracy z Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną w Złoczewie (udział uczniów w spotkaniach literackich i spotkaniu autorskim

      Realizacja Programu przyczyniła się do wzrostu zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów. Zauważalny jest wzrost wypożyczeń oraz odwiedzin w bibliotece szkolnej. Natomiast mierzalnym wskaźnikiem jest wzbogacenie księgozbioru nie tylko o lektury szkolne, ale o książki zgodne z potrzebami i zainteresowaniami czytelników.

      PPRZYGODA Z KSIĄŻKĄ SIĘ NIE KOŃCZY! TRWA NADAL!

      9 maja   SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANDRZEJEM MARKIEM GRABOWSKIM

      natomiast 11 maja

      WIELKI WOJEWÓDZKI VII FINAŁ SPOTKAŃ PISARZY  Z MŁODYMI CZYTELNIKAMI

      „Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH”

      ZAPRASZAMY

      opr. Beata Paluch

    • Mali wolontariusze.
     • Mali wolontariusze.

     • W dniu 5 marca klasa II c i II b odwiedziły schronisko dla bezdomnych kotów i psów w Czartkach. Uczniowie zwiedzili teren schroniska, przeprowadzili wywiad z panią weterynarz , dowiedzieli się na czym polega praca wolontariuszy i bawili się z pieskami. Najbardziej spodobał się wszystkim czarny szczeniaczek, któremu nadaliśmy imię Urwis. Uczniowie przywieźli potrzebującym zwierzakom mnóstwo karmy.

      W  imieniu schroniska zapraszamy wszystkich do odwiedzania piesków w każdą sobotę i pomoc w wyprowadzaniu podopiecznych na spacery.

      Joanna Widera-Drab

    • Dni Otwarte
     • Dni Otwarte

     • 27 lutego, w środę odbyły się w naszej szkole Dni Otwarte dla przyszłych uczniów klas pierwszych.

      Dzieci wraz ze swoimi rodzicami zwiedziły naszą szkołę. Obejrzały salę gimnastyczną, szatnię, świetlicę, stołówkę, bibliotekę, pracownię komputerową, nowe łazienki oraz sale lekcyjne. Uczestniczyły w różnych zajęciach, które przygotowały nauczycielki nauczania zintegrowanego. Dzieci budowały roboty z klocków Lego, programowały z  ozobotami, kodowały na dywanie, składały zwierzątka z origami, brały udział w lekcji matematyczno-przyrodniczej „Z wizytą u sowy” oraz bawiły się chustą animacyjną.

      Mamy nadzieję, że dzieci spędziły u nas miło czas i wrócą do nas we wrześniu.

      Joanna Widera-Drab

    • Dzień Bezpiecznego Internetu
     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • Drodzy uczniowie klas IV - VIII i III klasy gimnazjum! Zapraszamy do wspólnej zabawy w projekcie Szkolny Dzień Bezpiecznego Internetu.

      W szkole rozwieszone zostaną przygotowane przez uczniów na dodatkowych zajęciach informatycznych  prace. Wśród nich znajdują się również takie, na których ukryto zasady bezpieczeństwa w Sieci. Waszym zadaniem jest odszukanie ich, odszyfrowanie właściwych zasad i zapisanie ich na kartce (prac  nie zrywamy!). Kartki podpisujemy imieniem, nazwiskiem, klasą i oddajemy  (klasy IV - VIII) do biblioteki szkolnej do p. Beaty Paluch lub do sali 35 do p. Doroty Walczak, natomiast  klasy gimnazjalne do p. Mariusza Pałki.  

      Ilość rozszyfrowanych zasad przygotowujemy wg reguły: do której klasy chodzi uczeń, tyle haseł przygotowuje, tzn. uczeń klasy IV - cztery zasady, klasy V - pięć zasad itd., natomiast klasy gimnazjalnej - 10 zasad. Wszystkie poprawnie rozszyfrowane zasady bezpiecznego użytkowania komputera i Internetu zostaną nagrodzone oceną bardzo dobrą z informatyki.

      Na prace czekamy wyłącznie w dniu 5 lutego - Dniu Bezpiecznego Internetu - do godziny 1400.

      W tym dniu również klasy młodsze wezmą udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa  w Sieci - będą uczyć się rozważnego korzystania z komputera i Internetu oraz poznają zasady netykiety.