• Europejski Dzień Języków Obcych
     • Europejski Dzień Języków Obcych

     • W naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Jednym z zadań uczniów klas 4-8 było wykonanie gazetki propagującej związanej z tematem. Pracę wspierali nauczyciele języków obcych.

      Gratulujemy naszym uczniom zaangażowania. Efekty ich pracy można obejrzeć w fotogalerii.

      Jarosław Furmańczyk

    • Koncert patriotyczny uczniów klasy III b
     • Koncert patriotyczny uczniów klasy III b

     • W dniu 20 listopada br uczniowie klasy III b wraz z wychowawcą Bogusławą Centkowską wykonali koncert patriotyczny z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Odbiorcami byli seniorzy Domu Opieki Społecznej Caritas im. Św. Józefa w Złoczewie.

      Dzieci zaśpiewały pieśni: Warszawianka, Marsz, marsz Polonia, Przybyli ułani pod okienko, Hej, hej ułani..., Białe róże, Marsz strzelców, Wojenko, Wojenko w i wiele innych. Koncert zakończono wspólnym odśpiewaniem hymnu Polski. Słuchacze byli wzruszeni i nie kryli łez. Niektórzy pensjonariusze wspólnie z dziećmi śpiewali refren znanych im pieśni.

      Uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami i poczęstowani słodyczami.Dla wszystkich była to piękna lekcja patriotyzmu, a dla dzieci lekcja wychowania.Zadowoleni wróciliśmy do klasy.

      Bogusława Centkowska

    • Biało - czerwone bransoletki.
     • Biało - czerwone bransoletki.

     • W tym roku obchodzimy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z okazji tego swięta, tak ważnego dla wszystkich Polaków, podczas zajęc świetlicowych nauczycielki wraz z dziećmi wykonały biało-czerwone bransoletki. 

       Aneta Pabiniak, Agnieszka Ciołek

    • Bieg z okazji Dnia Walki z Otyłością
     • Bieg z okazji Dnia Walki z Otyłością

     • W dniu 23.10.2019 r. w naszej szkole odbył się Bieg z okazji Dnia Walki z Otyłością w którym wzięło udział 92 uczniów. Uczniowie klas 1-3 mięli do pokonania dystans 200 m, uczniowie klas 4-6 dystans 600 m, a uczniowie klas 7-8 dystans 1000m.

      Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy dyplomy.

      Aneta Pabiniak

      Anna Wzgarda - Karnkowska

      Agnieszka Ciołek 

    • „Szkoła do hymnu”
     • „Szkoła do hymnu”

     • 08.11.2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie przystąpili do ogólnopolskiej akcji „ Szkoła do hymnu”. Jest to inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży i jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „ Rekord dla Niepodległej”.

      W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie w wielu szkołach Polski w dn. 08.11.2019r. o godz. 11.11 odśpiewali 4- zwrotkowy hymn narodowy. Było to jedno z wielu działań naszej szkoły, które miało na celu pokazać wspólne zaangażowanie się społeczności szkolnej w obchody tego radosnego  Narodowego Święta Niepodległości i podkreślić, jak ważny jest szacunek wobec polskich symboli narodowych. Uczniowie ubrani na galowo, z białymi i czerwonymi kartkami odśpiewali w sali gimnastycznej pełną wersję hymnu.

      Uważamy, iż założone przez nas cele zostały spełnione, widać to było na uśmiechniętych twarzach uczniów. Szkolne działania poprowadziły pani  Aneta  Jamrozy i pani Anna Lis pod patronatem pani dyrektor Anny Szczepaniak, która zgłosiła szkołę do tegorocznej akcji . Teraz będziemy z niecierpliwością czekać do następnego roku na kolejną rocznicę.                         

       Opracowanie: Anna Lis, Aneta Jamrozy

      zdjęcia: Beata Paluch

    • Święto Niepodległości
     • Święto Niepodległości

     • Dnia 7 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 11 listopada – Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W apelu wzięli udział przedstawiciele władz miasta, grono pedagogiczne i uczniowie. Akademię przygotowali uczniowie klasy VIII a i  V b pod opieką pani Anety Jamrozy i pani Anny Lis.                               

      Uczniowie przedstawili  widowisko artystyczno – historyczne, na które składały się: wiersze, wiadomości obrazujące sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości, pieśni patriotyczne wykonane przez szkolny chór pod opieką pana Pawła Goszczyńskiego i występ uczniów grających w Orkiestrze Dętej OSP Złoczew. Całości dopełniła przepiękna dekoracja przygotowana przez panią Lidię Gajdę i panią Anetę Krzemińską.

      Uroczystość wprowadziła uczniów w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918r.  Interpretacje muzyczne i recytatorskie pozwoliły uczniom zrozumieć rozterki i uczucia Polaków walczących o niepodległość.

      W części końcowej pani dyrektor Anna Szczepaniak wygłosiła krótką przemowę, w której zwróciła uwagę na rangę tego święta dla każdego Polaka i podziękowała uczniom za przygotowanie występów.

        Anna Lis, Aneta Jamrozy

      fot. Beata Paluch

     • Uwaga! Dni galowe

     • W czwartek i piątek (7 i 8 listopada) obowiązuje strój galowy.W czwartek akademia z okazji Dnia Niepodległości, w piątek dzień z hymnem narodowym - wspólne śpiewanie o 1111.

     • Zebranie Rady Rodziców

     • W dniu 7 listopada (czwartek) o godz. 17:00 w sali nr 10 odbędzie się zebranie Rady Rodziców. Zapraszamy wszystkich klasowych delegatów, tzw "Jedynki".

    • Wspomnienia o zmarłych
     • Wspomnienia o zmarłych

     • W dniu 29.10.2019 uczniowie świetlicy szkolnej wraz z wychowawcami świetlicy odwiedzili cmentarz. Wychowawczynie przekazały młodszemu pokoleniu informacje i wspomnienia o zmarłych, którzy znacząco wpłynęli na życie społeczności lokalnej. Była to wielka lekcja szacunku i pamięci o tych którzy odeszli.

      Pabiniak Aneta

    • Wyjście na cmentarz
     • Wyjście na cmentarz

     • W dniu 30 października 2019 roku uczniowie klasy III b wraz z wychowawcą udali się na cmentarz w Złoczewie. Zapalono znicze. W nastroju powagi oddano hołd żołnierzom, którzy zginęli w dniu 2 września 1939 roku w naszej okolicy. Zadumani wróciliśmy do szkoły.

      Bogusława Centkowska

     • Dzień otwarty

     • Przypominamy, że w ostatnią środę miesiąca (30 X) dzień otwarty dla Rodziców. Zapraszamy chętnych w godzinach 16:00 - 17:00.

    • WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE IGRZYSK DZIECI I IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2018/2019
     • WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE IGRZYSK DZIECI I IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2018/2019

     • Dnia 30 września 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Sieradzu z rąk członka Zarządu Powiatu Sieradzkiego Tomasza Balińskiego odbyło się wręczanie pamiątkowych pucharów i dyplomów  za współzawodnictwo sportowe w Powiatowych Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych za rok szkolny 2018/2019.

      Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły na Igrzyskach Dzieci   zajęła VI miejsce , reprezentacja chłopców miejsce V miejsce, co w rankingu rywalizacji 30 szkół  daje nam wysoką lokatę 😉

      Reprezentacja dziewcząt i chłopców naszej szkoły na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  zajęła ex aequo VI miejsce  😉

      Życzymy dalszych sukcesów sportowych w obecnym roku szkolnym 😊

    • Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca
     • Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

     • "Bicie Rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo - oddechowej"

      w Szkole Podstawowej

      im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie.

      16 października to Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Akcja bicia rekordu odbywała się pod szyldem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

      W naszej szkole w akcji RKO wzięło udział 55 uczniów. Przez 30 minut prowadzili oni akcję reanimacyjną na 4 fantomach.

      Wydarzenie przygotowały i koordynowały panie Agnieszka Ciołek, Aneta Pabiniak, Anna Wzgarda-Karnkowska i Izabela Rybka.

    • Akcja Narodowe czytanie w naszej szkole
     • Akcja Narodowe czytanie w naszej szkole

     • W czwartek 3 października nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji popularyzującej czytelnictwo polskiej literatury i - co za tym idzie - propagującej postawę patriotyzmu oraz prospołecznych zachowań. Główne hasło akcji przeprowadzonej w naszej szkole  brzmiało: „ Kto czyta książki, żyje dłużej ”.

      Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana od 2012 roku przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Co roku wybierane są dzieła literackie zaliczane do kanonu najpiękniejszej polskiej literatury o tematyce patriotycznej i społecznej. Pierwsze czytanie zostało zainicjowane lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Kolejno Polacy mieli okazję czytać i słuchać dzieła Aleksandra Fredry, Henryka Sienkiewicza, Bolesława Prusa, czy Stanisława Wyspiańskiego. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru ośmiu ze stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

      „Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii (…)To dzieła niepowtarzalne i – mimo niewielkich rozmiarów – doniosłe”. - napisał w specjalnym liście Prezydent Andrzej Duda.

      W tym roku uczniowie naszej szkoły czytali „Katarynkę” Bolesława Prusa, lekturę obowiązkową w klasach 4-6. To wzruszająca lektura, ale też dająca nadzieję potrzebną w najcięższych chwilach naszego życia. I nie ma znaczenia , że historia dotyczy minionej epoki, bo jej treść niesie ciągle aktualne przesłania, aby w życiu żyć uczciwie, nie krzywdzić drugiego człowieka, dążąc do realizacji własnych potrzeb, aby pochylać się nad potrzebującymi i podawać pomocną dłoń słabszym. Akcja narodowego czytania połączona była z akcją głośnego czytania. Uczniowie klasy VI c czytali fragmenty lektury w sali gimnastycznej uczniom klas piątych i szóstych, przybliżyli również biografię Bolesława Prusa, ciekawostki z jego życia i ważniejsze wypowiedzi autora. Podsumowaniem tej akcji było przygotowanie przez uczniów klas V zaproszeń, a uczniów klas VI plakatów na adaptację filmową Katarynki. Mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie zmotywuje uczniów w wieku szkolnym do czytania klasyki polskiej literatury.

                                                                        Opracowanie: Anna Lis, Małgorzata Ciupek

    • Lekcje w III b
     • Lekcje w III b

     • Po powrocie do szkoły, wypoczęci uczniowie ochoczo rzucili się w wir pracy. W kl. III b odbywały się różnorodne zajęcia: z kodowania i robotyki z klockami WeDo, praca z mapą, utrwalanie tabliczki mnożenie, gry i zabawy planszowe i ruchowe.Była to miła przygoda.

      B. Centkowska

    • Lekcja w terenie
     • Lekcja w terenie

     • W dniu 15 pażdziernika uczniowie klasy III b i III c pojechali do lasu. Zajęcia w terenie poprowadził p.leśniczy w Pyszkowie.

      Dzieci utrwaliły warstwy lasu oraz poszerzyły wiedzę o łańcuchach pokarmowych i grzybach. Pracownik Nadleśnictwa Złoczew opowiedział o gospodarce lasu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści i chętnie spacerowały po lesie.

      Na koniec dzieci zjadły pyszną kiełbasę upieczoną na ognisku na Słonecznej Polanie. Pogoda i humory dopisywały. Zmęczeni wróciliśmy do szkoły. 

      B. Centkowska, J. Widera - Drab

    • Opłata za posiłki w październiku
     • Opłata za posiłki w październiku

     • Prosimy o pilne uregulowanie opłat za posiłki.

      W m-cu październiku koszt obiadów wynosi 64,40 zł. Koszt śniadań - 34,50 zł.

      Szczegółowe informacje o zaległej kwocie znajdują sie na poczcie w dzienniku elektronicznym. 

    • Biegi przełajowe - zawody
     • Biegi przełajowe - zawody

     •  

      Dnia 10 października 2019r. w Burzeninie odbyły się Finały Powiatowych Sztafetowych Biegów Przełajowych, w których udział wzięły reprezentacje naszej szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców zarówno w Igrzyskach Dzieci jak i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

      Na Igrzyskach Dzieci III miejsce zajęła reprezentacja chłopców w składzie:

      1.Dudek Jeremiasz

      2.Kosiara Wiktor

      3.Kwapisz Ksawery

      4.Lebiedziński Szymon

      5.Olszewski Olaf

      6.Stelmach Filip

      7.Szczepaniak Szymon

      8. Wytych Bartłomiej

      9. Wzgarda Oliwier

      10.Matusiak Jakub

       

      Na Igrzyskach Dzieci IV miejsce zajęła reprezentacja dziewcząt w składzie:

      1. Dębowska Natalia
      2. Grabarczyk Tatiana
      3. Gurbiel Zuzanna
      4. Kałuża Wiktoria
      5. Karbowska Dominika
      6. Ługowska Natalia
      7. Mentel Angelina
      8. Szczygieł Natasza
      9. Wierucka Zuzanna
      10. Zwierzak Kinga
      11. Żywica Amelia

      Na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  II miejsce zajęła reprezentacja chłopców w składzie:

      1.Chromiak Szymon

      2.Kopciała Dominik

      3.Krzywania Jakub

      4.Lebiedziński Wiktor

      5.Leśnik Jakub

      6.Melka Damian

      7.Pajak Patryk

      8.Piotrowski Albert

      9.Świątek Kacper

      10. Wierucki Bartłomiej

      Chłopcy dnia 15 października 2019r. reprezentowali naszą szkołę na Półfinałach Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych zajmując tam III miejsce.

      Na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  III miejsce zajęła reprezentacja dziewcząt w składzie:

      1.Żywica Wiktoria

      2.Kaczmarek Magdalena

      3.Witkowska Michalina

      4. Kubiak Kinga

      5.Świtoń Patrycja

      6. Jagielska Beata

      7.Grzesiak Natalia

      8.Szymczak Martyna

      9. Ciołek Oliwia

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy jak NAJWIĘCEJ SUKCESÓW SPORTOWYCH 😊

    • Dzień Chłopaka w klasie III c i III b
     • Dzień Chłopaka w klasie III c i III b

     • 2 października 2019r. klasy IIIc i IIIb wybrały się z okazji Dnia Chłopaka  do Parku rozrywki Fun Zone w Wieluniu. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja rówieśniczych grup, rozwijanie motoryki dużej i małej  oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Dwie godziny zabawy w sali trampolin i figloraju, w którym znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności, minęły nam bardzo szybko. Dzieciom nie schodził uśmiech z buzi.

                                                                                     Joanna Widera-Drab

                                                                                     Bogusława Centkowska

    • Dzień Chłopaka klas szóstych i V d
     • Dzień Chłopaka klas szóstych i V d

     • W dniu 30 września z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klas: V d, VI a, VI b oraz VI c udali się na wycieczkę do Łodzi. Głównym celem wycieczki była integracja wychowanków i kultywowanie tradycji klasowych. Pierwszym punktem programu były zajęcia sportowe w parku trampolin Jump World. Każdy mógł tu spędzić aktywnie czas pod okiem trenerów, korzystając z różnych atrakcji. Największym powodzeniem cieszyły się słupy wspinaczkowe :-)

      Następnie udaliśmy się do Manufaktury, gdzie w kinie Cinema City obejrzeliśmy seans filmowy. Największym zainteresowaniem cieszyły się - wśród młodszych uczniów -"Wyprawa Magellana", a wśród starszych - "Legiony".

      Oczywiście nie obyło się bez wspólnego posiłku i wesołych rozmów w gronie przyjaciół.  Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. (DW)