• Dzień Ojca

          • 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Z tej okazji przesyłamy wszystkim tatusiom życzenia od Samorządu Uczniowskiego przygotowane przez Szymka i Dominka. :-)

        • Zakończenie roku szkolnego
          • Zakończenie roku szkolnego

          • W dniu 24 czerwca 2022r. w małej sali gimnastycznej odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022  wg planu:

            9.15 - klasy I - IV

            10.30 - klasy V - VIII.

            W tym dniu obowiązuje strój galowy.

            W tym dniu dowozy do szkoły odbywać się będą zgodnie z harmonogramem:

            - kierunek Potok - autobus ze Złoczewa wyjedzie o godz.6.45,

            - kierunek Grójec - autobus ze Złoczewa wyjedzie o godz. 6.50,

            - kierunek Brzeźnica - autobus ze Złoczewa wyjedzie o godz. 7.20.

            Z każdego kierunku jest tylko jeden dowóz. Odwozy w tym dniu w kierunkach Grójec i Potok oraz Brzeźnica odbywać się będą o godz. 13.00.Opieka świetlicowa dla dzieci pełniona będzie w godz. 7.00 - 13.00.

        • „Moja mała Ojczyzna – Złoczew i okolice”
          • „Moja mała Ojczyzna – Złoczew i okolice”

          • W dniu 09.06.2022 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Moja mała Ojczyzna – Złoczew i okolice”.

            Dwudziestu ośmiu uczestników reprezentowało: Szkołę Podstawową w Broszkach, Szkołę Podstawową w Stolcu, Szkołę Podstawową w Unikowie i Szkołę Podstawową w Złoczewie.

            Uczniowie byli połączeni w dwuosobowe zespoły, które rywalizowały odpowiadając na wylosowane pytania. Po zaciętej walce zostały wyłonione trzy najlepsze drużyny, które weszły do finału.

            Oczekując na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnicy konkursu udali się w towarzystwie swych opiekunów na obiad do stołówki szkolnej. Mogli również skorzystać z chwili relaksu w kawiarence szkolnej oraz zagrać w bilard.

            Punktualnie o godzinie 1200  nastąpiło uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród II edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Moja mała Ojczyzna – Złoczew i okolice”.

            Uczestnicy i zaproszeni goście wysłuchali pięknej, tematycznej części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy Vc pod kierunkiem pani Anety Jamrozy.

            Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali nagrody i upominki, które zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta Złoczew oraz Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Złoczewie.

            Nagrody wręczali: pani Sara Banach – przedstawiciel Urzędu Miasta Złoczew, pani Elżbieta Grabarczyk – przewodnicząca Rady Rodziców oraz pani Jadwiga Matusiak – wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Złoczewie.

            I miejsce zajęli uczniowie SP w Złoczewie: Tatiana Grabarczyk klasa VIIIc i Filip Osmelak klasa VI a

            II miejsce zajęli uczniowie SP w Złoczewie: Katarzyna Wyrwas klasa Vc i Maria Kuśmierek klasa VIIIa

            III miejsce zajęli uczniowie SP w Broszkach: Dawid Grzelak klasa VII i Wiktoria Wiśniewska klasa VIII

            Tomasz Bartosik

        • „Zostań mistrzem ortografii”
          • „Zostań mistrzem ortografii”

          • Szkoła Podstawowa w Złoczewie była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego: „Zostań mistrzem ortografii”. Konkurs był objęty patronatem Towarzystwa Przyjaciół Złoczewa. Nad przebiegiem konkursu czuwały: Aldona Bartosik, Aneta Jamrozy, Dorota Kosek, Anna Lis.


            Do udziału w tym przedsięwzięciu zostały zaproszone szkoły z gminy Złoczew. Celem konkursu było motywowanie uczniów do doskonalenia umiejętności polonistycznych, w szczególności z zakresu ortografii i interpunkcji. Do współzawodnictwa przystąpiły dzieci ze Złoczewa, Broszek i Unikowa. 7 czerwca 2022r. W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Złoczewie rywalizowało 12 uczniów.


            W kategorii klas IV – VI sukces odnieśli następujący uczniowie:
            I miejsce Dominik Pilarski z SP Złoczew
            II miejsce Bartosz Galewicz z SP Broszki
            III miejsce Jan Caban z SP Uników

            W kategorii klas VII -VIII nagrodzonymi uczniami byli:
            I miejsce Paulina Kurek z SP Złoczew
            II miejsce Kacper Krzywański z SP Złoczew
            III miejsce Weronika Świątczak z SP Broszki.
            Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, a laureaci karty podarunkowe do Empiku. Nagrody zostały ufundowane przez Towarzystwo Przyjaciół Złoczewa i Radę Rodziców SP ze Złoczewa.

            Aldona Bartosik, Aneta Jamrozy

        • Uwaga!
          • Uwaga!

          • Dzień 17 czerwca 2022r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Jednakże w tym dniu pełniona jest opieka świetlicowa dla dzieci w godzinach 7.00 - 16.00.

        • WYCIECZKA  PIENINY – TATRY
          • WYCIECZKA  PIENINY – TATRY

          • W dniach 16 – 18 maja uczniowie klas VII pojechali na wycieczkę turystyczno - krajoznawczą w Pieniny i Tatry (Szczawnica i  Zakopane).

            W pierwszy dzień przy pięknej, słonecznej pogodzie wszyscy popłynęliśmy Dunajcem ze Sromowic do Szczawnicy. Podczas spływu flisacy opowiadali nam różne anegdoty i legendy związane z Dunajcem i najważniejszymi szczytami Pienin, m.in. Trzema Koronami. Po spływie Dunajcem spacerując zwiedziliśmy okoliczną Szczawnicę a następnie pojechaliśmy do Murzasichle, które było naszym miejscem zakwaterowania.

            Drugiego dnia z samego rana wyruszyliśmy w góry. Maszerując po Dolinie Kościeliskiej poznawaliśmy przyrodę Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz piękno naszych Tatr. Ostatniego dnia wycieczki w Zakopanem widzieliśmy słynną skocznię narciarską im. Stanisława Marusarza „Wielka Krokiew”, na której odbywa się m.in. Puchar Świata w skokach narciarskich. Idąc dalej ścieżką skoków narciarskich, zwiedziliśmy również muzeum Kamila Stocha „Kamiland”, gdzie podziwialiśmy jego wszystkie trofea sportowe. Po zakończonym zwiedzaniu nasi uczniowie wzięli udział w quizie o Kamilu Stochu, otrzymując symboliczne nagrody. Uczniowie zwycięzcy to: Wiktor Dobras kl. VIIc, Jeremiasz Dudek kl. VIIc i Łukasz Wyglądacz kl. VIIb. Ostatnim punktem zwiedzania był Kościółek i cmentarz na Pęksowym Brzysku, gdzie pochowane są zasłużone dla regionu postacie, m.in. w/w Stanisław Marusarz. Zwiedzanie zakończyliśmy spacerem po miejscowych i słynnych Krupówkach.

            Z wycieczki wróciliśmy pełni jak najbardziej pozytywnych wrażeń a wspomnienia zostaną na długo w naszej pamięci.

            Agata Suda

        • Konkurs SU na gazetkę rozstrzygnięty!
          • Konkurs SU na gazetkę rozstrzygnięty!

          • Zakończyliśmy głosowanie w konkursie Samorządu Uczniowskiego na najciekawszą gazetkę ścienną. Przypominamy, że klasy przygotowywały gazetkę na wylosowany przez siebie temat, a gazetki zdobiły korytarze w obydwu częściach budynku szkolnego. Na gazetki klas młodszych zagłosowało 118 osób, natomiast na gazetki klas IV - VIII - 159 osób. 

            Miło nam poinformować, że w kategorii klas I - III zwyciężyła gazetka na temat "Dzień Kubusia Puchatka" przygotowana przez klasę I b, która otrzymała 41,5 % głosów. Gratulujemy!

            W kategorii klas IV - VIII najwięcej (34 %) głosów oddano na gazetkę "Światowy Dzień Oszczędzania", której autorami byli uczniowie klasy VII d. Brawo!

            Przypominamy, że zwycięskie klasy wygrywają zaproszenie na pizzę ufundowaną przez Samorząd Uczniowski. 

            Zwycięskie gazetki:

        • Kandydaci na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
          • Kandydaci na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

          • Drodzy Uczniowie!

            Zbliża się moment, kiedy będziemy wybierać Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023.  Swoją kandydaturę na Przewodniczącego złożyły trzy osoby. Zapraszamy do zapoznania się z plakatami wyborczymi. Plakaty są również wywieszone w gablocie Samorządu Uczniowskiego w holu na parterze. 

        • Szkolny Konkurs Przyrodniczy
          • Szkolny Konkurs Przyrodniczy

          • W dniach 6-7 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Przyrodniczy "Wyprawa do lasu". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 2 - 4 i składał się z dwóch etapów.

            Etap wstępny konkursu odbył się 6 czerwca. Wzięło w nim udział po trzech uczniów z każdej klasy. Zadaniem uczestników było wykonanie testu na komputerze, w którym musieli wykazać się znajomością roślin, grzybów i zwierząt - mieszkańców naszych lasów. Do finału zostało zaproszonych po trzech przedstawicieli klas 2, 3 i 4, którzy z zadaniem poradzili sobie najlepiej.

            Finał konkursu odbył się 7 czerwca. Uczniowie zmierzyli się z trudnymi zadaniami - musieli m. in. wykazać się znajomością drzew i krzewów leśnych i rozpoznać je po fragmencie rośliny. Konkurs był również doskonałą okazją do zdobycia dodatkowej wiedzy - o drzewach leśnych ciekawie opowiedział dzieciom p. leśniczy, Zbigniew Wzgarda. 

            W wyniku rywalizacji z każdej kategorii wiekowej wyłonieni zostali zwycięzcy: 

            Mistrz klasy II: Krzysztof Włodarczyk

            Mistrz klasy III: Wiktor Banach

            Mistrz klasy IV: Joanna Palusińska

            Gratulujemy!!!

            Organizatorami konkursu były panie: Dorota Walczak i Joanna Widera - Drab oraz p. Zbigniew Wzgarda, przedstawiciel Nadleśnictwa Złoczew. 

        • Projekt Poznaj Polskę w realizacji
          • Projekt Poznaj Polskę w realizacji

          • W myśl cytatu Marka Twain: „Należy podróżować, by się czegoś nauczyć”  uczniowie najmłodszych klas pod opieką p. Beaty Paluch, Joanny Widery -  Drab i p. Bogusławy Centkowskiej wyruszyli w podróż do Krakowa realizując założenia projektu Poznaj Polskę.

            Kopiec Kościuszki z otoczeniem, Zamek Królewski, Kraków – historyczny zespół miasta, Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, to miejsca, które były celem wycieczki.

            Odwiedziliśmy Zamek na Wawelu, katedrę zdzwonnicą oraz krypty grobowe. Podziwialiśmy Collegium Maius (najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego), Pałac Arcybiskupów Krakowskich ze słynnym „oknem papieskim”, miejsce związane z kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Dopełnieniem wizyty na Wawelu było przejście do jaskini pod Wzgórzem Wawelskim, według legendy zamieszkiwanej przez smoka wawelskiego. Wysłuchaliśmy hejnału mariackiego, zwiedziliśmy Bazylikę Mariacką i Sukiennice. Wizyta w Ogrodzie Doświadczeń to doskonała okazja do nauki przez zabawę. Dzięki interaktywnej ekspozycji dzieci z łatwością mogły poznać wiele praw fizyki i różnymi zmysłami doświadczyć zjawisk fizycznych. Oprócz tych miejsc uczniowie uczestniczyli w warsztatach wypieku krakowskiego obwarzanka z elementami historii, ciekawostkami oraz obejrzeniem filmu o słynnym krakowskim wypieku. Dowiedzieliśmy się ile lat ma obwarzanek i czym różni się od precla. Odwiedziliśmy krakowskie ZOO i obejrzeliśmy wystawę Kościuszko – bohater wciąż potrzebny, po której uczniowie weszli na Kopiec Kościuszki, skąd po raz ostatni spojrzeli na panoramę królewskiego miasta, w którym spędzili dwa dni.

            Wycieczka dostarczyła nam nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń

            opr. Beata Paluch

        • Wycieczka klas ósmych
          • Wycieczka klas ósmych

          • W dniach 1 - 3 czerwca grupa uczniów z klas ósmych wzięła udział w wycieczce krajoznawczej na Mazury. 

            Uczniowie zwiedzili Wilczy Szaniec w Gierłoży, gdzie mieli okazję obejrzeć pozostałości kompleksu bunkrów z okresu II wojny światowej - głównej kwatery polowej Hitlera. Poznali również historię nieudanego zamachu na niego, który miał tam miejsce. 

            W Giżycku natomiast obejrzeli Twierdzę Boyen z czasów I wojny światowej. W czasie wycieczki zwiedzili również Mikołajki, gdzie między innymi obserwowali krajobraz z wieży widokowej i spacerowali deptakiem nad jeziorem.

            W Mrągowie obejrzeli amfiteatr nad jeziorem Czos, gdzie corocznie odbywa się Mazurska Noc Kabaretowa i Piknik Country.

            Bazą noclegową i jednocześnie wypadową do mazurskich miejscowości był Ryn, położony nad dwoma jeziorami: Ryńskim i Ołów. W centrum miejscowości znajduje się pokrzyżacki zamek. Nad jeziorem Ryńskim uczestnicy wycieczki spacerowali promenadą. Odwiedzi również plażę nad jeziorem Ołów oraz Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki, gdzie zapoznali się z Ryńskimi Zbiorami Muzealnymi:

            Obejrzyj zdjęcia na facebooku Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie.

            Nie zabrakło również relaksu nad wodą. Uczestnicy udali sie w rejs po jeziorze Ryńskim, którego główną atrakcją było podziwinie rezerwatu ornitologicznego Ptasia Wyspa:

            W czasie wyjazdu nie zabrakło również miłych chwil w gronie przyjaciół, jak również dyskoteki. Wycieczka pozwoliła "naładować akumulatory" przed ostatnimi dniami nauki w szkole. Był to udany wyjazd. 

            Obejrzyj filmik: relację z wycieczki:

        • Dzień Dziecka - konkurs "OZE ratuje planetę"
          • Dzień Dziecka - konkurs "OZE ratuje planetę"

          • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska zwrócił się w liscie do wszystkich uczniów klas I - VIII:

            Drogie dzieci, w dniu Waszego Święta, składamy Wam serdeczne życzenia, żebyście zawsze miały wiele powodów do uśmiechu, a wokół siebie kochających bliskich, i oczywiście, abyście mogły zawsze oddychać czystym powietrzem i dorastać w czystym środowisku! W tym wyjątkowym dniu zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych do udziału w kolejnym Konkursie pn. „OZE ratuje planetę”

            Namalujcie, wyklejcie, narysujcie odnawialne źródła energii i jakie korzyści niesie ich zastosowanie dla dobra planety i naszego najbliższego otoczenia.

            Na Wasze prace czekamy do 20 czerwca 2022 r.

            Konkurs odbywa się w dwóch grupach wiekowych osobno: klasy 1 - 4 oraz 5 -8. W konkursie przewidziano nagrody rzeczowe. 

            Regulamin Konkursu oraz zgloszenie. KLIKNIJ TUTAJ!!!

        • #Niezapominajka dla Ukrainy
          • #Niezapominajka dla Ukrainy

          • Nasze szkoła  wzięła udział w akcji #Niezapominajka dla Ukrainy organizowanej przez PIK w Legionowie. Posadziliśmy w ogródku szkolnym  niezapominajki, które swoją barwą nawiązują do kolorystki flagi Ukrainy. Poprzez symbolikę kwiatu wyraziliśmy pamięć o toczącej się wojnie w Ukrainie i okazaliśmy gest solidarności wobec obywateli tego państwa.     

            W realizację akcji zaangażowali się uczniowie  świetlicy  z p. Agnieszką Sowa-Witkowską.

            Agnieszka Sowa - Witkowska