• #SzkołaPamięta

• W ramach akcji ”Szkoła Pamięta”  wolontariusze ze Szkoły Podstawowe w Złoczewie wykonali  gazetkę, która przedstawia postać Stanisława Jakuba Perskiego, zasłużonego dla Ziemi Złoczewskiej. Należał on do młodzieżowej organizacji niepodległościowej ”Katyń”, w której pełnił funkcję kierownika sekcji wywiadowczej. Za tę działalność został aresztowany i skazany na 5 lat więzienia.

Z inicjatywy  mecenasa Jakuba Perskiego powstało w 1975r. Towarzystwo Przyjaciół Złoczewa, które prężnie działa do dziś.

Za pracę zawodową i działalność społeczną wyróżniony był wieloma odznaczeniami państwowymi i resortowymi.

• #SzkołaPamięta

• Uczestnicząc w akcji ”Szkoła pamięta” uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii BohaterON, która miała na celu uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Wysyłali kartki oraz nagrane filmiki do Powstańców Warszawskich. Ciekawe historie poszczególnych sylwetek bohaterów zachęciły do osobistych podziękowań, a także rozbudziły patriotyczne nastroje.
            Cześć i chwała bohaterom!

Żyję w wolnym kraju, wyrażam swoje opinie, uczę i rozwijam się. Nie boję się o własne życie.
            Mówię, czytam w naszym języku, całkiem otwarcie, nie ukrywam się.
            Bezpiecznie wychodzę z domu, bez obaw, że może już do niego nie wrócę, albo że jak wrócę, to nikogo już tam nie będzie.
            Nie słyszę huku pocisków, które mogłyby trafić w mój dom. Nie boję się, że ktoś wywiezie moich bliskich. Żyję, jestem wolny, nie boję się.
            Mam to dzięki Wam.
            Z całego serca dziękują Mateusz i Łukasz VIc

Drodzy Powstańcy!
            Dziękujemy za heroiczną walkę za Ojczyznę. Nigdy o Was nie zapomnimy. To dzięki Wam mogę mieszkać w wolnej Polsce!
            Z całego serca Wam dziękują: Ania, Kasia, Julia, Maja

Drodzy Powstańcy!
            Dziękujemy za obronę Polski. Za to, że możemy mówić w języku ojczystym, że jesteśmy Polakami, że nie musimy martwić się o swoje bezpieczeństwo. Dzięki Wam, możemy żyć w spokoju, zgodzie i wolnym kraju.
            Jesteśmy bardzo wdzięczne: Justyna, Jagoda, Iga, Ula.

Dziękujemy Wam Drodzy Powstańcy, że możemy żyć w wolnej Polsce. Dziękujemy za trud i poświęcenie oraz za to, że mogliśmy urodzić się w wolnym kraju.
            Będziemy pamiętać o Waszej niezłomnej postawie.
            Serdeczne pozdrowienia przesyłają: Klaudia, Karolina, Jeremiasz, Adam.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM! – pod takim hasłem chłopcy z klasy VIc: Piotr, Dominik, Adam, Szymon, Wiktor, Tomek, Jasiu, Wojtek, Jakub nagrali życzenia dla Bohaterów Powstania.