• DBI. Rozstrzygnięcie konkursu dla Rodziców

• W tym roku w konkursie dla Rodziców uczniów klas IV – VIII z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu wzięło udział 56 osób.

Test konkursowy składał się z 20 pytań. Wg statystki wygenerowanej automatycznie na portalu, 7 pytań okazało się dla uczestników łatwych, 12  o średnim stopniu trudności i jedno pytanie trudne.

Średni wynik testu wyniósł 75,5 %, co jest wynikiem o 6 % lepszym niż w ubiegłym roku. Średni czas odpowiedzi to 9 minut 22 sekundy.

Jedna osoba odpowiedziała poprawnie na wszystkie pytania testu. Była to mama  Dominika Pilarskiego z kl. 6 c, która wywalczyła nagrodę dla klasy swojego syna – 6 c.

95 % w teście zdobyły trzy osoby – rodzice/opiekunowie:

• Mama Kamila Mysiorka z kl. 8 d
            • Mama Nikoli Obiegłej z kl. 8 d
            • Tato Szymona Pilarskiego z kl. 6 c

Trzeci wynik w teście (90%) zdobyli rodzice – opiekunowie (w kolejności klas):

• Agaty Szczepaniak z kl. 5 a i jej brata Szymona z kl. 8 a
            • Adama Zychli z kl. 6 a
            • Wiktora Suflety z kl. 6 c
            • Jeremiasza Dudka z kl. 8 c
            • Dawida Jaworskiego z kl. 8 d

Aż 7 rodziców uzyskało w teście wynik 85 %, a 12 wynik 80 %.

Drugą nagrodę otrzymuje klasa, z której w teście wzięło udział najwięcej rodziców. Zwycięzcą w tej kategorii jest klasa, z której test wypełnili wszyscy rodzice, czyli 100 % osób przystąpiło do zabawy. Jest to klasa  8 d. Gratulujemy!!!

W dniach od 6 do 10 marca klasy  6 c  i  8 d  są zwolnione z kartkówek i pytania, czyli „niespodziewanych atrakcji” szkolnych :-). Oczywiście sprawdziany zapowiedziane wcześniej odbędą się zgodnie z terminarzem.

Wszyscy uczniowie, którzy zaangażowali swoich opiekunów do naszej akcji, otrzymali zgodnie z umową 5 pkt. dodatnich z zachowania.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że nasza zabawa podobała się. Jej celem było zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa w Internecie, a pytania pozwoliły wykazać się dużą wiedzą, ale też skłoniły do  zastanowienia się nad czyhającymi na użytkowników sieci pułapkami.

Osoby, które chciałyby obejrzeć swój test, mogą napisać do nas na Librusie (do 17 III 2023 r. – po tym terminie szczegółowe odpowiedzi uczestników zabawy zostaną usunięte).

Dorota Walczak, Joanna Widera - Drab