• Konkurs „Pamiętajmy o Bohaterach”
          • Konkurs „Pamiętajmy o Bohaterach”

          • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi wraz redakcją Dziennika Łódzkiego zapraszają do zapoznania się z ofertą konursu: 

            Lasy naszego regionu, które na co dzień kojarzą nam się z relaksem i bliskimi spotkaniami z przyrodą, pełne są pamiątek związanych z Powstaniem Styczniowym, a także z I i II wojną światową. Czasami są to nagrobne płyty pojedynczych lub zbiorowych mogił albo tablice pamiątkowe, innym razem ukryte wśród drzew kapliczki i krzyże. Odnajdźmy te miejsca, poszukajmy związanych z nimi, często dramatycznych, historii, oddajmy cześć bohaterom polskiej drogi do niepodległości.

            Tej jesieni, kolejny raz poprzez konkurs „Pamiętajmy o Bohaterach”, wspólnie z Dziennikiem Łódzkim, chcemy zachęcić małych i dużych, aby odwiedzili leśne mogiły – Miejsca Pamięci Narodowej.

            Aby wziąć udział w naszym konkursie, należy odwiedzić jedno z Miejsc Pamięci Narodowej znajdujących się na terenie podległym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi, zrobić zdjęcie z tej wizyty przedstawiające uczestników w Miejscu Pamięci Narodowej i przesłać je za pośrednictwem formularza na stronie www.dzienniklodzki.pl/miejscapamieciwlasach. W konkursowym formularzu należy też odpowiedzieć w kilku zdaniach na pytanie: dlaczego warto pamiętać o bohaterach?

            Lista miejsc, więcej informacji i regulamin konkursu znajdziecie w serwisie dostępnym pod adresem: www.dzienniklodzki.pl/miejscapamieciwlasach.

            Uczestnikami naszej akcji mogą zostać osoby dorosłe, uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych wraz opiekunem szkolnym (np. nauczycielem, opiekunem koła naukowego lub drużyny harcerskiej). Mogą to być również dzieci i młodzież wraz rodzicami lub opiekunami prawnymi.

            Na zgłoszenia konkursowe czekamy od 29 października do 30 listopada br.

            Ważny apel!

            Posłuchajcie naszego apelu i nie zapalajcie zniczy w lesie – często stanowią zagrożenie dla zwierząt i szybko zamieniają się w śmieci. Z tych samych powodów zrezygnujmy z wiązanek ze sztucznych kwiatów. Jeśli bardzo chcemy udekorować Miejsce Pamięci, możemy przygotować ozdobę z kwiatów ciętych oraz ekologicznych materiałów: kasztanów, żołędzi, kolorowych liści i suchych traw.

            Lista Miejsc Pamięci Narodowej - wymieniona wyżej strona konkursu, na której znajduje się także formularz zgłoszeniowy

            Bank danych o lasach - interaktywna mapa znajduje się pod adresem https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy Nadleśnictwa RDLP w Łodzi

        • #SzkołaPamięta
          • #SzkołaPamięta

          • Uczestnicząc w akcji "Szkoła Pamięta" prezentujemy postać Stanisława Jakuba Perskiego. Jest to osoba zasłużona dla Ziemi Złoczewskiej. Z inicjatywy mecenasa w 1975 roku powstało Towarzystwo Przyjaciół Złoczewa. które prężnie działa do dziś. 

        • Plebiscyt edukacyjny "Szkoła na Medal".
          • Plebiscyt edukacyjny "Szkoła na Medal".

          • Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w akcji Szkoła na Medal – największym plebiscycie edukacyjnym w Polsce, który w województwie łódzkim jest prowadzony przez „Dziennik Łódzki”. Jesteśmy wdzięczni za to, że nasza praca i troska o uczniów oraz atmosferę w szkole zostały zauważone i docenione! To bardzo mobilizujące dla nas. Dla nas wyróżnienie w postaci zgłoszenia do plebiscytu jest już dużym sukcesem i dowodem uznania dla naszych starań.

            Cieszymy się, że do plebiscytu zostali zgłoszeni także p. Dorota Walczak i p. Adam Markowski, a dzięki Waszym głosom mogą zyskać tytuł Nauczyciela na Medal.

            Głosowanie w plebiscycie już się rozpoczęło. Jeśli chcielibyście Państwo zagłosować na naszą placówkę lub nauczycieli, informacje znajdziecie tutaj:

            SPRAWDŹ: Plebiscyt edukacyjny.

        • #SzkołaPamięta
          • #SzkołaPamięta

          • 28 października  Wolontariusze oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z naszej szkoły zorganizowali akcję „Sprzątanie grobów.” Młodzież przyszła ma cmentarz wyposażona  w niezbędny sprzęt i z wielką ochotą przystąpiła do pracy. Sprzątali zapomniane mogiły, grabili liście i uporządkowali alejki między grobami. Na końcu uczniowie zapalili na nagrobkach zakupione znicze.

            Delegacja Samorządu Uczniowskiego zapaliła również znicze w Parku Pamięci przy obelisku upamiętniającym poległych we wrześniu 1939 r. złoczewian. 

            Dzięki takiej akcji Wolontariusze nauczyli się szacunku dla tradycji i poszanowania miejsc pamięci o naszych zmarłych.

            Jamrozy Aneta

        • #Codeweek w naszej szkole
          • #Codeweek w naszej szkole

          • "Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala  wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką" – Bill Gates

            W dniach 18 - 22 października uczniowie naszej szkoły po raz piąty przyłączyli się do akcji Code Week, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania.

            Jednym z głównych celów nauczania jest nabywanie umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł oraz kształtowanie algorytmicznego myślenia w rozwiązywaniu problemów. Bardzo przydatna tutaj okazuje się nauka programowania. Obok języka polskiego i języków obcych to właśnie programowanie stało się językiem, który każdy człowiek powinien znać choć na podstawowym poziomie, by rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany. 

            W tym szczególnym tygodniu promowaliśmy i popularyzowaliśmy programowanie i umiejętności cyfrowe. W naszej szkole uczymy kodowania od najmłodszych lat z użyciem nie tylko urządzeń cyrowych. Dzieci w klasach młodszych uczyły się kodowania z wykorzystaniem plansz, kolorowych kubeczków, klocków Lego WeDo. Natomiast starsi uczniwie na lekcji informatyki korzystali z zestawu gier na platformie code.org, w których musieli zaprogramować rozwiązanie róznych problemów i zagadek.

            Uczniowie świetnie radzili sobie z zadaniami, wykazywali się kreatywnością i twórczym podejściem do problemów.

            Dorota Walczak

            Kodowanie w 2 a:

            Kodowanie w 1 a:

            Kodowanie w klasach 4 - 8.

        • Wspomnienie Jana Pawła II
          • Wspomnienie Jana Pawła II

          • 17 października odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród dla uczestników konkursu Jan Paweł II widziany oczami i sercem dziecka. Organizatorem konkursu była Beata Paluch ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika  i Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Złoczewie. Konkurs był adresowany dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika i uczniów z innych szkół na terenie parafii Złoczew. Celem konkursu było oddanie czci Janowi Pawłowi II, uczczenie Dnia Papieskiego oraz propagowanie myśli i działań Ojca Świętego, a także rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności dzieci inspirowanych słowem i działalnością Jana Pawła II. 

            Na konkurs wpłynęło 50 prac. Różnorodność prac była ogromna, przeważały prace plastyczne, były wiersze i opowiadania, krzyżówki, testy, quizy, puzzle, a także formy przestrzenne.Za zaangażowanie i wkład pracy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki, laureaci nagrody rzeczowe.  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział  w konkursie.

            opr. Beata Paluch

        • Konkurs SU - gazetki
          • Konkurs SU - gazetki

          • Przedstawiamy tematykę gazetek wybranych przez uczniów z Samorządu do wykonania w konkursie. Losowanie gazetek dla klas 4 - 8 odbyło się 19 października. 

            Życzymy powodzenia i świetnych pomysłów przy realizacji zadania. 

        • Jesienna wycieczka do lasu
          • Jesienna wycieczka do lasu

          • W dn.18.10.2021 roku uczniowie kl. I a i kl. II a wraz z wych: B.Centkowską i J.Widera-Drab wybrali się na jesienną wycieczkę do lasu.

            Po przyjeździe przywitał nas pracownik leśnictwa Pyszków, który zaznajomił dzieci z regulaminem  właściwego  zachowania się w lesie. Opiekun zaprosił nas na ścieżkę edukacyjną, gdzie poznaliśmy warstwy lasu oraz rośliny i zwierzęta wchodzące w ich skład. Utrwaliliśmy budowę grzyba, a najważniejsze szukaliśmy leśnych skarbów, które następnie zgromadziliśmy we wcześniej przygotowanej wytłaczance z naklejonymi obrazkami. Następnie w myśliwskim domku oglądaliśmy eksponaty dzikich zwierząt, które możemy spotkać w lesie.

            Na koniec na Słonecznej Polanie piekliśmy kiełbaski na ognisku. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych i zdobyły dużo wiedzy o leśnym środowisku. Był to udany wyjazd.

            Bogusława Centkowska

        • Konkurs Samorządu Uczniowskiego
          • Konkurs Samorządu Uczniowskiego

          • Zapraszamy klasy do udziału w konkursie na najciekawszą gazetkę ścienną.

            Regulamin:

            1. Konkurs odbędzie się w dwóch grupach wiekowych:

            - klasy I – III (gazetka Samorządu obok świetlicy na I piętrze)

            - klasy IV – VIII (gazetka Samorządu w holu na parterze)

            2. Konkurs trwa od października do końca maja.

            3. Każda klasa wykonuje jedną gazetkę na temat wylosowany przez przedstawiciela klasy, tzw. „Jedynkę”.

            4. Gazetkę należy zamieścić w pierwszym lub drugim dniu terminu przeznaczonego dla klasy. Gazetki wykonane po obowiązującym terminie nie będą brały udziału w konkursie.

            5. Lista tematów gazetek oraz termin, w którym mają być one wyeksponowane, zostaną podane po losowaniu. Termin losowania podamy poprzez ogłoszenia w Librusie.

            6. Gazetkę należy zdjąć w ostatnim wyznaczonym dniu, aby kolejna klasa umieściła swoją.

            7. Gazetka musi być zgodna z wylosowanym tematem, temat należy umieścić na gazetce.

            8. Każda gazetka biorąca udział w konkursie zostanie sfotografowana.

            9. W czerwcu fotografie zostaną zamieszczone na stronie szkoły.

            10. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w głosowaniu publiczności poprzez ankietę online. Każdy będzie mógł głosować jeden raz. W głosowaniu mogą wziąć udział uczniowie, nauczyciele, rodziny i znajomi uczniów. Do głosowania konieczne będzie zalogowanie się na konto Google.

            11. Zwycięskie klasy z obu kategorii wiekowych otrzymają w ostatnim tygodniu nauki pizze :-) (termin zostanie uzgodniony z wychowawcą).

            Samorząd Uczniowski

        • Podsumowanie Jubileuszu
          • Podsumowanie Jubileuszu

          •             Za nami już ostatni dzień jubileuszu 50 – lecia Szkoły Podstawowej  im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie. W piątek odbyło się uroczyste zakopanie „Kapsuły czasu” i akademia.

            Ten jubileusz był okazją do refleksji nad upływającym czasem i wspomnień o osobach, które zostawiły trwały ślad na kartach historii szkoły. I tak piątkowy dzień był okazją do zadumy i refleksji nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością dostojnej Jubilatki.

                      Ta niecodzienna uroczystość rozpoczęła się o godz. 9:00 dla uczniów, a o godz. 13:00 dla zaproszonych gości. Pan Mariusz Dobiecki wprowadził sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy, potem pani dyrektor Anna Jagieła przywitała zaproszonych gości, wśród nich byli: przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Łodzi, Burmistrz Miasta Złoczew – pan Dominik Drzazga, przedstawiciele samorządu gminnego, i jednostek samorządowych, byli dyrektorzy szkoły, emerytowani i obecni pracownicy placówki i jej absolwenci, dyrektorzy sąsiednich szkół i przedszkola, sponsorzy szkoły i  wielu jej sympatyków.  Minutą  ciszy pani dyrektor uczciła zmarłych pracowników szkoły,  a ksiądz Piotr Wierusz pobłogosławił uczestników spotkania. Następnie  głos zabrała pani  Krystyna Gandziarska,  która 50 lat temu na otwarciu szkoły  przemawiała do zebranych.

                      W klimat niepowtarzalnej uroczystości wprowadził wszystkich pan Jarosław Furmańczyk, który wcielił się w postać Mikołaja Kopernika i wspominał ludzi tworzących historię szkoły. Było poważnie i na wesoło, śpiewnie, nostalgicznie i ciekawie. Scenografia nawiązywała do historii szkoły, uzupełniała nastrój przedstawienia,  ciepło i z uśmiechem została przyjęta przez widzów. W czasie akademii  uczniowie klasy  II a pod opieką pani Joanny Widery- Drab  zaprezentowali się w tańcu, zaś starsi uczniowie w scenkach i wierszach. Następnie głos ponownie zabrała pani dyrektor , która zwróciła uwagę na wspaniałą tradycję szkoły, podkreśliła rangę jubileuszu. Podziękowała instytucjom, osobom i firmom, które wspierają szkołę na różnym polu. Wszyscy zebrani wzruszyli się przemówieniem nie tylko p. dyrektor, ale też zaproszonych gości, w szczególności pani Barbary Kluszczyńskiej wychowawczyni rocznika 1971/1972, która z nostalgią wspominała swojego niedawno zmarłego męża, pana Jerzego Kluszczyńskiego, pełniącego obowiązki kierownika szkoły  od 1969 r. do 1973 r.

            Szanowna Jubilatka została obdarowana licznymi podziękowaniami i listami gratulacyjnymi. Po oficjalnych przemówieniach przyszedł czas na tort,  z którego świece zdmuchnęli byli dyrektorzy szkoły: pan Zygmunt Dobiecki, pan Edward Szewczyk, pani Halina Barszczyk i pani Anna Szczepaniak. Przewodnicząca Samorządu Szkolnego Tatiana Grabarczyk złożyła dyrektorom podziękowania i życzenia, wręczyła   bukiety kwiatów.

                        Uwieńczeniem tego popołudnia było zaproszenie gości do zwiedzania wystaw przygotowanych z tej okazji i wpis do księgi pamiątkowej, zakupu  jubileuszowej publikacji i cegiełek. Byliśmy świadkami niekończących się powitań i radości ze spotkań obecnych jak i emerytowanych pracowników szkoły i jej absolwentów.

                   Święto szkoły to bez wątpienia czas wspomnień, refleksji i radości z powrotu do lat młodości oraz subiektywnego przeżywania przeszłości. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym szczególnym dniu zawitali w mury dostojnej Jubilatki. Jesteśmy wdzięczni za życzliwe słowa i prezenty. Serdecznie dziękujemy!

                                                                                                             Elżbieta Mazurkiewicz

                                                                                                             Anna Lis

            zdjęcia: Koło fotograficzne (Oliwia Świętczak)

            Beata Paluch

        • „Naszą szkołę odwiedzili…” - wystawa
          • „Naszą szkołę odwiedzili…” - wystawa

          • Jubileusz 50 – lecia szkoły do okazja do wspomnień minionego czasu, a tym samym do stworzenia wystawy zdjęć. Ta kolorowa wystawa mobilizuje uczniów, absolwentów, nauczycieli i pracowników do pięknych wspomnień. Ukazuje nam i przypomina przeżyte chwile w murach tej szkoły i wspomina gości, którzy odwiedzili naszą szkołę w latach 2006 – 2021. Byli to znani aktorzy i autorzy książek. Mam nadzieję, że lista gości będzie się cały czas wydłużać i zostawiać w nas wspaniałe wspomnienia. Organizatorem wystawy była p. Beata Paluch

            opr. i zdj. Beata Paluch

        • Asy z klasy
          • Asy z klasy

          • Czwartek, 14 października 2021 roku był kolejnym dniem obchodów 50 – lecia Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie. W tym dniu odbyło się spotkanie z absolwentami szkoły zaproszonymi, w imieniu Pani Dyrektor, przez Jarosława Furmańczyka.

            W spotkaniu „Asy z naszej klasy” uczestniczyli: Burmistrz Miasta Złoczew – Dominik Drzazga, Grzegorz Gliński, Wojciech Muzal oraz Ziemowit Rakowski. Panowie w bardzo ujmujący sposób przedstawili swoje zawodowe losy, co utwierdziło uczniów klas IV – VIII biorących udział w spotkaniu, że warto dążyć do wyznaczonych sobie celów i marzeń, bo one naprawdę się spełniają. Po przybliżeniu swoich zajęć goście przeszli mini test sprawdzający zapamiętane zdarzenia ze swojego życia szkolnego, z czego wywiązali się wzorowo. Następnie odpowiadali na pytania obecnych uczniów, które okazały się nie małym wyzwaniem.

            Przed zakończeniem Pani Dyrektor, Anna Jagieła podziękowała przybyłym za przybycie i włączenie się w uświetnienie obchodów jubileuszowych. Na koniec spotkania wspomniano jeszcze wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, którzy nie doczekali obecnego czasu, a ich pamięć uczczono minutą ciszy, natomiast delegacja uczniów zaniosła na ich groby kwiaty i zapaliła znicze.

            Anna Szczepaniak

            zdjęcia: Beata Paluch

            Koło fotograficzne (Tatiana Karnkowska)

        • Wystawa zabawek
          • Wystawa zabawek

          • Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju uczniowie w świetlicy szkolnej ręcznie wykonywali zabawki. Wykorzystali materiały naturalne – kasztany, liście, żołędzie, łupiny orzechów, patyki, nasiona oraz recyklingowe – papierowe opakowania, szmatki, ścinki itp.

            Dzieci zrobiły przepiękne lalki, koniki, przytulanki, misie, stworki i łódeczki z darów jesieni.

            Wykonane prace zaprezentowane zostały na wystawie „Zabawki wczoraj i dziś” w czasie obchodów Jubileuszu 50-lecia Szkoły.

            Wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie wystawy bardzo dziękuję.

            Agnieszka Ciołek

        • Ślubowanie klas pierwszych
          • Ślubowanie klas pierwszych

          • Dnia 14 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I-III, przedszkolaki, rodzice uczniów oraz przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Grabarczyk. Aby zostać przyjętymi do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja oraz umiejętność odpowiedzi na szereg ważnych pytań. Dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".

            Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Anna Jagieła. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie. Po uroczystości zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek.

                                                                                                             Wychowawczynie klas pierwszych

            Zdjęcia Koło fotograficzne:

            Oliwia Świętczak

            Amelia Żywica

        • Kopernik od kuchni
          • Kopernik od kuchni

          • Kolejnym punktem programu obchodów naszego jubileuszu było szkolne pieczenie i dekorowanie pierników pod hasłem "Kopernik od kuchni". Cukiernicze popisy dały uczennice z klasy 7 c, które z wcześniej przygotowanego ciasta wykrawały wzory ciastek nawiązujące tematycznie do Kopernika i jego astronomicznych zainteresowań. Nasze uczennice wykazały się ogromną starannością i pomysłowością w wykrawaniu form.

            Wypieczone smakołyki trafiły następnie do podniebień pracowników szkoły. Inną partię gotowych pierników podzielono wśród całej społeczności szkolno-przedszkolnej.

            „Kopernik od kuchni” to także dekorowanie wypieków, którym z wielką przyjemnością i kreatywnością zajęli się uczniowie z klas I-III oraz grupy przedszkolne. Zaangażowanie w tworzenie pierników wraz z ich degustacją, umilone zapachem przypraw korzennych unoszących się w całej szkole spotęgowały jeszcze bardziej nastrój do naszego tegorocznego świętowania.  

            Opracowała:

            Barbara Guziak

            zdjęcia: Beata Paluch

        • Zajęcia z Centrum Nauki Kopernik
          • Zajęcia z Centrum Nauki Kopernik

          • W dniu 13 października odbyły się pokazy naukowe, które dla naszych uczniów przeprowadziła Grupa Pokazowa Centrum Nauki Kopernik z Warszawy.

            Uczniowie klas I – IV wzięli udział w pokazie pn. „Morskie opowieści”. Podczas zajęć starali się m. in. rozwikłać zagadki: Czym spowodowana jest choroba morska? Dlaczego ładunek na statku musi być rozłożony równomierne? Jak wyznaczyć środek ciężkości Bałtyku? Kluczem do rozwiązania tych tajemnic była równowaga.

            Natomiast klasy V – VIII uczestniczyły w pokazach pn. „Umysł przyłapany”. Celem zajęć było uświadomienie uczniom jak różnorodnie postrzegamy otaczający nas świat i jak tę wiedzę wykorzystują iluzjoniści oraz spece od reklamy.

            Zajęcia z doświadczeniami zorganizowane zostały dla uczniów w ramach obchodów Jubileuszu 50-lecia Szkoły. Zawdzięczamy je sponsorom, którzy specjalnie na ten cel przeznaczyli środki:

            Firma „Złotex” – Izabela, Paweł Chojanaccy,

            Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Agromech – Aniela, Tomasz Bartosz,

            „Borówka” - Anna, Robert Wdówik,

            Systemowe Kominy Grzegorz Nogala – Karolina, Karol Nogala,

            ZPH „Prodmapol” - Zenon Matławski, Lucjan Paluch.

            Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

            Dorota Walczak

        • Konkursy dla klas I - III
          • Konkursy dla klas I - III

          •  Z okazji jubileuszu 50 – lecia miały miejsce różne konkursy dla uczniów klas I-III. Były to :

            - konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych i drugich ,,Rakietą do gwiazd”

             Dla uczniów klas pierwszych był to portret Mikołaja Kopernika z wykorzystaniem różnych technik plastycznych, a uczniowie klas drugich wykonali prace przestrzenne - pojazdy kosmiczne.

            Komisja konkursowa w składzie : p. Agnieszka Ciołek i p. Lidia Gajda przyznała wyróżnienia  25 uczniom (15 za portret i 10 za pojazd kosmiczny).

            -  konkurs literacko-plastyczny ,,Kartka urodzinowa dla szkoły”. Dzieci wykonały  38 kartek z życzeniami.

            Nagrodzeni:

            I miejsce - Maja Sowińska klasa I b

            II miejsceMarta Spychalska klasa I b

            III miejsce - Franciszek Włochacz klasa III b

            Wyróżnienie:

            Adam Berliński klasa II b

             

            12 października odbył się ,,Konkurs wiedzy o szkole i jej patronie” dla klas I-III.

            Do konkursu  przystąpiły zespoły trzyosobowe z każdej klasy, które rywalizowały z koleżankami i kolegami z równoległych klas.

            KLASY PIERWSZE:

            I miejsce klasa I b (Maja Sowińska, Maria Zmuda, Marta Spychalska)

            II miejsce klasa I a (Stella Jędrzejczak, Daria Rajkowska, Fabian Jarząb)

            III miejsce klasa I c (Aleksandra Frejek, Fabian Łużyński, Michalina Tomes)

            KLASY DRUGIE:

            I miejsce klasa II a (Aleksandra Cała, Maja Kuśmirek, Jagoda Piotrowska)

            II miejsce klasa II b (Viktoria Stencel, Kordian Kwapisz, Mikołaj Panek)

            KLASY TRZECIE:

            I miejsce klasa III b (Julia Panek, Marianna Domagalska, Wiktor Banach)

            II miejsce klasa III a (Kamila Glińka, Joanna Kłobus, Antoni Szablewski)

            III miejsce klasa III c (Lena Baś, Iga Kaczmarek, Klara Pindor)

            Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursach. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

            Organizatorkami konkursów były: Elżbieta Laskowska, Jolanta Baś, Anna Grzelak Barszczyk, Iwona Furmańczyk.

            Iwona Furmańczyk,Elżbieta Laskowska

            Zdjęcia: 

            Koło fotograficzne: Tatiana Karnkowska, Amelia Żywica

        • Konkurs wiedzy o szkole i jej patronie
          • Konkurs wiedzy o szkole i jej patronie

          • 12 października w ramach obchodów jubileuszu 50 – lecia naszej szkoły, odbył się Konkurs wiedzy o szkole i jej patronie. Uczestnicy mieli za zadanie wykazać się największą wiedzą na temat życia i osiągnięć wielkiego polskiego astronoma – Mikołaja Kopernika oraz wiedzą na temat naszej szkoły. Organizacją konkursu zajęły się osoby: Aneta Jamrozy i Renata Andrych (opieka merytoryczna) oraz Lidia Gajda i Agnieszka Ciołek (dekoracja).

            Konkurs odbył się w dwóch grupach wiekowych IV-VI i VII – VIII. Trzyosobowe drużyny rywalizowały z kolegami i koleżankami z innych klas. Każda grupa miał za zadanie udzielić odpowiedzi na przydzielone pytania. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą oraz ogromnym zaangażowaniem.

            Nagrodzeni:

            Klasy IV –VI

            I miejsce klasa V c  ( Dominik Pilarski, Szymon Pilarski, Tomasz Lis)

            II miejsce klasa VI a ( Mateusz Lis,  Mikołaj Ostrowski, Amelia Niciejewska)

            III miejsce klasa IV b ( Mateusz Obałka, Filip Jakubczak, Paweł Jadwiszczak)

             

            Klasy VII –VIII

            I miejsce – klasa VIII c (Tatiana Grabarczyk, Kinga Zwierzak, Kornelia Karbowska)

            II miejsce klasa VII b (Iga Mirek, Natalia Ługowska, Natalia Majchrowska)

            III miejsce klasa VII c ( Zuzanna Panek, Maja Muzeja, Jeremiasz Dudek).

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

            Aneta Jamrozy, Renata Andrych

            zdjęcia: Koło fotograficzne (Tatiana Karnkowska,  Amelia Żywica)

            Beata Paluch

        • Kartka urodzinowa dla szkoły
          • Kartka urodzinowa dla szkoły

          • We wtorek odbyło się również podsumowanie Konkursu literacko – plastycznego pt. "Kartka urodzinowa dla szkoły”, którego organizatorami były panie: Aneta Jamrozy i Renata Andrych. Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie klas IV – VIII.

            Wpłynęły 22 kartki z życzeniami. Wybór najlepszych prac był trudny, gdyż uczniowie wykazali się dużą pomysłowością w ujęciu tematu, jak również zastosowali ciekawe materiały w celu uatrakcyjnienia swoich prac. Prace były wykonane różnymi technikami, a wnętrza kartek zdobiły szczere życzenia.

            Nagrodzeni:

            I miejsce Justyna Statkiewicz V a

            II miejsce Jakub Janiak IV b

            III miejsce Anna Stępień VIII b

            Wyróżnienia:

            Wiktor Sufleta V c

            Joanna Kowalska VIII b

            Amelia Anioł VII d    

            Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac uczniów w holu szkoły, którą zamieściła dla Was p. Wioleta Żarnowska.

            Zdjęcia: Beata Paluch 

            Koło fotograficzne: Tatiana Karnkowska, Amelia Żywica