• Laureaci konkursu informatycznego
          • Laureaci konkursu informatycznego

          • W dniu 23 marca najlepsi informatycy naszej szkoły wzięli udział w finale Powiatowego Konkursu Informatycznego “EDUsukces inFORMATyki” organizowanego przez Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu. Konkurs objęty był patronatem Starostwa Powiatowego w Wieluniu oraz Politechniki Łódzkiej. Fundatorami nagród w konkursie było również Wydawnictwo Helion oraz Librus Synergia.

            Miło nam poinformować, że wszyscy chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze, a dwaj uczniowie naszej szkoły zostali laureatami konkursu:

            I miejsce - Jakub Matusiak

            III miejsce - Patryk Nogala

            W konkursie wzięło udział 6 szkół podstawowych: Złoczew, Ostrówek, Sieniec, Działoszyn, Pątnów i Mokrsko. Każdą szkołę mogło reprezentować 4 uczniów. Zadaniem uczestników było rozwiązanie on–line 50 zadań testu jednokrotnego i wielokrotnego wyboru dotyczących  wiadomości i umiejętności informatycznych objętych programem nauczania w szkole podstawowej oraz zagadnień wykraczających poza obowiązującą podstawę. Konkurs był przeprowadzony na Szkolnej Platformie edukacyjnej MOODLE.  

            Uczniowie wzięli również udział w wykładzie „Powrót do korzeni – Internet w dobie wojny”, który dla uczestników konkursu ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych przeprowadził dr inż. Michał Karbowańczyk z Politechniki Łódzkiej.

            Zapraszamy również do przeczytania artykułu i wysłuchania wywiadu na stronie Radia Ziemi Wieluńskiej:

            Radio Ziemi Wieluńskiej - KLIKNIJ!!

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            N-l informatyki: Dorota Walczak

        • Szkolne święto wiosny
          • Szkolne święto wiosny

          • Nareszcie nadeszła wiosna! W poniedziałek, 21 marca, oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje, a Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów do wspólnej zabawy z nagrodami.

            Wiosnę przywitaliśmy bardzo kolorowo. Każda z klas miała za zadanie przebrać się na wylosowany przez „Jedynkę” temat. Wiele kostiumów zaskoczyło nas kreatywnością i ciekawym wykonaniem, a komisji konkursowej było bardzo trudno wskazać najciekawsze. Ostatecznie zwycięzcą w klasach młodszych został Tomasz Teodorczyk z 2 a, którego klasa wylosowała temat: w morzu i na morzu. Tomek był nurkiem. W klasach starszych zwycięzcą został Jakub Jędrzejczak z 5 a. Jego klasie przypadł w losowaniu temat: w szpitalu, a Kuba był pacjentem.

            W konkursie przewidziane były również nagrody dla klas, w których przebierze się największy procent osób. Aż w pięciu klasach przebranie przygotowali wszyscy obecni uczniowie. Były to: 1 b, 1 c, 2 a, 2 b i 5 b. Samorząd Uczniowski ufundował dla tych klas poczęstunek – klasy otrzymały zaproszenie na pizze. Gratulujemy i życzymy smacznego!!!

            Tego dnia w klasach młodszych zajęcia prowadzili uczniowie z Samorządu. Przygotowali oni dla dzieci ciekawe lekcje, a sami mieli okazję sprawdzić się w roli nauczycieli.

            zdjęcia: Koło fotograficzne (Amelia Żywica)

            Klasa 5 b w restauracji przy konsumpcji pizzy.

        • Słowniczek polsko - ukraiński
          • Słowniczek polsko - ukraiński

          • Do naszej szkoły dołączyło kilkoro uczniów z Ukrainy. Na początku znajomości porozumiewanie się jest na pewno trudne dla każdej ze stron. Z ciekawym pomysłem wystąpił uczeń klasy 4 a - Staś Lubański. Zaprojektował w Scratchu słowniczek podstawowych słówek w języku ukraińskim.

            Zarówno pomysł, jak i wykonanie są autorskim pomysłem chłopca. Gratulujemy kreatywności.  Zapraszamy do zapoznania się z projektem na stronie Scratcha.

            Słowa ukraińskie - praca Stasia :-) KLIKNIJ!!

        • Nagrody w konkursie Dzień Bezpiecznego Internetu
          • Nagrody w konkursie Dzień Bezpiecznego Internetu

          • W dniu 18 marca rozdane zostały nagrody dla laureatów szkolnych konkursów oraganizowanych z okazji obchodów Dni Bezpiecznego Internetu:

            - nagrody za konkursy indywidualne organizowane w trzech grupach wiekowych

            - nagrody w konkursie Mistrz Bezpiecznego Internetu dla uczniów klas I - III

            - nagrody dla klas za konkurs dla Rodziców

            Rada Rodziców ufundowała bony podarunkowe do Empiku oraz gry. Uczniowie otrzymali także nagrody książkowe, a zwycięskie klasy zwolnienie z kartkówek i pytania przez cały tydzień. 

            Dziękujemy wszystkim za udział w konkursach i gratulujemy wiedzy oraz kreatywności. 

            Organizatorzy

        • Mistrz Bezpiecznego Internetu
          • Mistrz Bezpiecznego Internetu

          • W lutym i marcu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcjach związanych z obchodami Dni Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klas I - III wzięli udział w konkursie, którego celem było wyłonienie Mistrza Bezpiecznego Internetu z klas pierwszych, drugich i trzecich.  Zadaniem dzieci było wykonanie quizu na tabletach na platformie Kahoot.

            Oprócz świetnej zabawy dzieci utrwalały wiadomości dotyczące bezpiecznych zachowań w sieci oraz rozsądnego korzystania z Internetu. Po zaciętej rywalizacji wyłoniliśmy zwycięzców:

            Mistrzem Bezpiecznego Internetu klas 1 został Antoni Mucha z kl. 1 b

            Mistrzem Bezpiecznego Internetu klas 2 został Tomasz Teodorczyk z kl. 2 a.

            Mistrzem Bezpiecznego Internetu klas 3 został Tomasz Majchrowski z kl. 3 a.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

            Joanna Widera - Drab, Dorota Walczak

        • Rozstrzygnięcie konkursu dla Rodziców
          • Rozstrzygnięcie konkursu dla Rodziców

          • W tym roku konkurs dla Rodziców ogłosiliśmy w klasach IV – VIII. W zabawie z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu wzięło udział 88 osób.

            Test konkursowy składał się z 20 pytań. Wg statystki wygenerowanej automatycznie na portalu, 8 pytań okazało się dla uczestników łatwych, 10  o średnim stopniu trudności i dwa pytanie trudne.

            Średni wynik testu wyniósł 69,5 %. Średni czas odpowiedzi to 10 minut, 30 sekund. Nikt z uczestników nie zdobył w teście 100 %, jedna osoba odpowiedziało na 19 z 20 pytań i uzyskało 95 %.

            Był to rodzic/opiekun Hani Domagalskiej z kl. 7b, który wywalczył nagrodę dla klasy swojej córki – 7 b.

            90 % w teście zdobyły dwie osoby – rodzice/opiekunowie:

            • Stasia Lubańskiego z kl. 4 a
            • Nikoli Obiegłej z kl. 7 d

            Trzeci wynik w teście (85%) zdobyli rodzice – opiekunowie (w kolejności klas):

            • Michaliny Majdańskiej z kl. 4
            • Igi Ługowskiej z 5 a
            • Michała Sibery z 8 b
            • Tatiany Grabarczyk z 8 c

            Az 20 rodziców uzyskało w teście wynik 80 %.

            Drugą nagrodę otrzymuje klasa, z której w teście wzięło udział najwięcej rodziców. Zwycięzcą w tej kategorii jest klasa, z której test wypełnili wszyscy rodzice, czyli 100 % osób przystąpiło do zabawy. Jest to klasa  7 d. Gratulujemy!!!

            W dniach od 21 do 25 marca klasy 7 b i 7 d  są zwolnione z kartkówek i pytania, czyli „niespodziewanych atrakcji” szkolnych :-). Oczywiście sprawdziany zapowiedziane wcześniej odbędą się zgodnie z terminarzem.

            Wszyscy uczniowie, którzy zaangażowali swoich opiekunów do naszej akcji, otrzymali zgodnie z umową 5 pkt. dodatnich z zachowania.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że nasza zabawa podobała się. Jej celem było zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa w Internecie, a pytania pozwoliły wykazać się dużą wiedzą, ale też skłoniły do  zastanowienia się nad czyhającymi na użytkowników sieci pułapkami.

            Osoby, które chciałyby obejrzeć swój test, mogą napisać do nas na Librusie (do 25 III 2022 r. – po tym terminie szczegółowe odpowiedzi uczestników zabawy zostaną usunięte).

            W załączniku znajdują się właściwe odpowiedzi na pytania, podzielone na trzy kategorie: pytania łatwe, o średnim stopniu trudności i pytanie trudne. Przy trudniejszych pytaniach znajdziecie Państwo komentarz wyjaśniający.

            Dorota Walczak, Joanna Widera - Drab

            Omówienie pytań i odpowiedzi testu dla Rodziców.

        • Solidarni z Ukrainą
          • Solidarni z Ukrainą

          • Atak Rosji na Ukrainę budzi wiele emocji. Uczniowie w świetlicy szkolnej wyrazili swoje wsparcie wobec zaatakowanej Ukrainy. Rysowali plakaty i kolorowali serca w barwach flagi ukraińskiej, kolorowanki ze słowami wsparcia w języku polskim i ukraińskim, uzupełniali dyktanda graficzne z mapą i flagą Ukrainy. Prace zaprezentowane zostały na gazetkach ściennych.

            Ten piękny gest jedności ma na celu pokazanie, że nawet uczniowie młodszych klas są razem z Ukrainą.

            A. Ciołek, A. Sowa-Witkowska

        • Rozpoczynamy akcję Góra Grosza
          • Rozpoczynamy akcję Góra Grosza

          • Jak co roku nasza szkoła przystępuje do akcji charytatywnej Góra Grosza. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które doznały rozłąki z rodzinami. Od środy 17.03.2022r. rozpoczynamy zbiórkę, która będzie trwała do 15.05.2022r. Zbieramy monety od 1 grosza do 5 zł. Możliwe jest przekazanie wyższych nominałów.

            1 grosz to dla każdego z nas niewiele, jednak najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

            Szkolne Koło Wolontariatu

        • Eliminacje do Powiatowego Konkursu Informatycznego
          • Eliminacje do Powiatowego Konkursu Informatycznego

          •    W dniu 16 marca grupa uczniów klas  7 - 8, która najlepiej wypadła w szkolnych eliminacjach konkursu informatycznego, wzięła udział w eliminacjach do Powiatowego Konkursu Informatycznego “EDUsukces  inFORMATyki”  organizowanego  przez Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu.

            Konkurs odbywał się online na platformie długosz-edukcja.pl i polegał na rozwiązaniu w ciągu godziny 30 pytań testu przygotowanego przez Organizatora. Zadania dotyczyły wiadomości i umiejętności informatycznych objętych programem nauki w szkole podstawowej oraz zagadnień wykraczających poza obowiązującą podstawę. 

            Miło nam poinformować, że do finału konkursu zakwalifikowali się uczniowie klasy 8 a (w kolejności zdobytych punktów):

            1. Patryk Nogala

            2. Jakub Matusiak

            3. Igor Baś

            4. Kacper Krzywański

            Osoby te będą reprezentować szkołę w finałach 23 marca b.r. Trzymamy kciuki!

            Dorota Walczak

          • Dzień otwarty Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli

          • Dyrekcja oraz nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli serdecznie zapraszają młodzież klas ósmych – indywidualnie bądź całymi klasami wraz z nauczycielami na DZIEŃ OTWARTY!

            Drzwi naszej szkoły będą otwarte 23 marca tj. w środę w godzinach od 10:00 do 16:00

            Młodzież będzie miała okazję poznać szkołę, zobaczyć jak wygląda jej funkcjonowanie podczas regularnego dnia szkolnego, ale przede wszystkim dowiedzieć się wszystkiego o zawodach, w których może podjąć naukę, nie tylko od nauczycieli, ale również bezpośrednio od uczniów.

            Serdecznie zapraszamy!

             Komisja promocyjna szkoły!

        • Konkurs z okazji pierwszego dnia wiosny
          • Konkurs z okazji pierwszego dnia wiosny

          • Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów w poniedziałek 21 marca do wspólnej zabawy z okazji Szkolnego święta wiosny. Waszym zadaniem będzie przygotowanie stroju na zadany temat. Przebrania wezmą udział w dwóch konkursach:

            - dla klas w dwóch grupach wiekowych: I – III i IV - VIII – zwycięży klasa, w której będzie przebrany największy procent uczniów; warunkiem udziału w konkursie jest przebranie się co najmniej 50 % osób z klasy

            - indywidualnym – w każdej  klasie Komisja konkursowa wybierze najlepiej przebraną osobę, która następnie weźmie udział w finale międzyklasowym

            Nagrody:

            - dla zwycięskich klas – poczęstunek w restauracji (pizza)

            - indywidualne – dla Mistrza przebrania z klas I – III i z klas IV - VIII

            W środę klasowe „jedynki” wylosują dla Was tematykę przebrań spośród następujących propozycji:

            • na dachu (np. kot, kominiarz)
            • w zamku (np. księżniczka, rycerz)
            • w szpitalu (np. pielęgniarka, pacjent)
            • w ogrodzie (np. motyl, kwiat)
            • w warzywniaku (np. pszczoła, warzywo)
            • na łące (np. żaba, pasterz)
            • na weselu (np. pani młoda, muzyk)
            • w lesie (np. ptak, jeż)
            • na Dzikim Zachodzie (np. Indianin, kowboj)
            • w Afryce (np. lew, Bambo)
            • w szkole (np. nauczyciel, kucharka)
            • w morzu i na morzu (np. pirat,rekin)
            • z różnych stron świata (np. Japonka, Eskimos)
            • bajkowe (różne postacie bajkowe)
            • potworne (różne postacie haloweenowe)
            • sportowe (np. bokser, narciarz)
            • magiczne (np. czarodziej, wróżka)
            • w paski (np. więzień, stonka)
            • w kropki (np. biedronka, muchomor)
            • z ogonem (np. lis, diabeł)
            • ze skrzydłami ( np. anioł, mucha)

            Liczymy na Waszą kreatywność i poczucie humoru.

            Samorząd Uczniowski

        • Szkolny konkurs informatyczny - eliminacje do konkursu powiatowego
          • Szkolny konkurs informatyczny - eliminacje do konkursu powiatowego

          • Do szkolnego konkursu informatycznego zgłosiło się 43 uczestników z klas siódmych i ósmych. Konkurs stanowił eliminacje do Powiatowego Konkursu Wiedzy Informatycznej "EDUsukces inFORMATyki". 

            Zadaniem uczniów było wykonanie testu, którego zakres dotyczył treści podstawy programowej szkoły podstwowej. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów informatyką poprzez współzawodnictwo w rozwiązywaniu ciekawych i inspirujących zadań informatycznych. Poziom był bardzo wyrównany i konieczna była dogrywka.

            Eliminacje wyłoniły 10 uczestników, którzy będą reprezentować szkołę w konkursie powiatowym. Są to: Igor Baś, Kacper Krzywański, Natasza Szczygieł, Patryk Nogala, Zuzanna Wierucka, Maja Muzeja, Hanna Domagalska, Jakub Matusiak, Paulina Kurek i Bartosz Gałązka

            Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

            Dorota Walczak

        • #Solidarni z Ukrainą
          • #Solidarni z Ukrainą

          • Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci wydarzeniami, które mają obecnie miejsce w Ukrainie. Jako społeczność szkolna nie chcemy pozostawać obojętni na cierpienie niewinnych ludzi, dlatego Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Solidarności z Ukrainą. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły ubrali się w barwy żółto-niebieskie, przyczepili kotyliony bądź przypinki w kolorach flagi naszego sąsiada.

            Flaga to jeden z symboli narodowych. Obok godła i hymnu reprezentuje wartości i ciągłość historii państwa. Jest wykorzystywana podczas ważnych uroczystości państwowych, a w chwilach dziejowych symbolizuje jedność narodu. 

            Znaczenie kolorów na fladze ukraińskiej:

            • niebieski – nawiązuje do barwy pogodnego spokojnego letniego nieba, jest interpretowany jako symbol pokoju,
            • żółty – odwołuje się do koloru dojrzałego zboża (pszenicy), symbolizuje obfitość, urodzaj lub bogactwo ziemi, ewentualnie pracę.

            Obejrzyjcie relację fotograficzną z tego dnia:

        • Pomoc dla Ukrainy
          • Pomoc dla Ukrainy

          • „Człowiek jest wielki nie przez, to co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”                                            Jan Paweł II

            Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom oraz osobom zaangażowanym w akcję zbiorki artykułów chemicznych,  spożywczych  i medycznych dla ludności z Ukrainy.

            Pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie i okazaną bezinteresowną pomoc, którą traktujemy, jako wyraz Państwa dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym.

            Zbiórka potrzebnych rzeczy trwa nadal. Wiemy, że możemy liczyć na Państwa dobroć i zapewniamy, że nieustannie jesteśmy wdzięczni za każdy, nawet najmniejszy gest wsparcia dla ludzi potrzebujących nas tu i teraz, ale też w przyszłości.

            Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski

            W pliku znajduje się lista zebranych artykułów. Zapraszamy do zapoznania się:

            KLIKNIJ TUTAJ!!!

        • Rozstrzygnięcie konkursu informatycznego dla uczniów
          • Rozstrzygnięcie konkursu informatycznego dla uczniów

          • W ramach inicjatywy Dzień Bezpiecznego Internetu, prowadzonej w naszej szkole,  odbył się drugi szkolny konkurs informatyczny. Skierowany był on do uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klas I – III, IV – VI oraz VII - VIII. Uczniowie przygotowali ciekawe prace, w których wykazali się bogatą wiedzą, ale również pomysłowością i znajomością różnych aplikacji komputerowych.

            Komisja konkursowa pod przewodnictwem p. Elżbiety Grabarczyk, Przewodniczącej Rady Rodziców, przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

            Klasy I – III

            I miejsce: Angelika Glińska, kl. 2 a

            II miejsce: Magdalena Janiak, kl. 1 a

            III miejsce: Tomasz Teodorczyk kl. 3 a

            Wyróżnienia: Daria Rajkowska, kl. 1 a i Bartłomiej Szewczyk, kl. 2 a

             

            Klasy IV – VIII

            I miejsce: Stanisław Lubański, kl. 4 a

            II miejsce: Gabriela Koszek, kl. 6 a

            III miejsce: Justyna Statkiewicz, kl. 5 a

             

            Klasy VII – VIII

            I miejsce: Łukasz Jaros, kl. 8 b

            II miejsce: Anna Stępień, kl. 8 b

             

            Zwycięzcy otrzymają nagrody – niespodzianki ufundowane przez Radę Rodziców.

            Wszystkimi uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłów i zaangażowania. Najciekawsze prace zamieszczamy na stronie internetowej szkoły – mamy nadzieję, że będą one inspiracją do samodoskonalenia w zakresie bezpieczeństwa w sieci.

            Przypominamy, że do niedzieli do godz. 20:00 trwa konkurs dla Rodzców, którzy walczą o nagrodę dla klasy swojego dziecka. Zapraszamy!

            Joanna Widera - Drab, Dorota Walczak

          • Bezpieczeństwo w internecie - prace dzieci

          • Zapraszamy do zapoznania się z nagrodzonymi pracami przygotowanymi przez uczniów.

            Wyróżnione prace (klasy I - III):

            autorzy: Angelika Glińska, Magdalena Janiak, Tomasz Teodorczyk, Bartłomiej Szewczyk, Daria Rajkowska

            Klasy IV - VI:

            autor: Stanisław Lubański

            autorzy: Gabriela Koszek, Justyna Statkiewicz

            Klasa VII - VIII

             autorzy: Anna Stępień, Łukasz Jaros

        • Dzień Bezpiecznego Internetu. Konkurs dla Rodziców.
          • Dzień Bezpiecznego Internetu. Konkurs dla Rodziców.

          • Zapraszamy wszystkich Rodziców/Opiekunów uczniów kl. IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie do udziału w drugiej edycji konkursu, którego celem jest budowanie właściwych nawyków korzystania z Internetu oraz integracja społeczności szkolnej poprzez wspólną zabawę.

            W dniach 7 – 13 marca udostępnimy Państwu poprzez pocztę na Librusie link do Testu wiedzy o bezpieczeństwie w Internecie. Waszym zadaniem jest podjęcie wyzwania i wykonanie tego testu. Za test nie będzie ocen :-), walczycie o nagrodę dla klasy swojego dziecka.

            Nagrodą w konkursie jest:

            • tygodniowe zwolnienie klasy z pytania i kartkówek ze wszystkich przedmiotów 

            Organizatorzy przewidują co najmniej dwie nagrody:

            - dla klasy, której Rodzic/Opiekun zdobędzie największą liczbę punktów w Teście (w razie równej liczby punktów zwycięża ta osoba, która rozwiąże test w jak najkrótszym czasie)

            - dla klasy, z której do Testu przystąpi największy procent Rodziców/Opiekunów (tutaj są przewidziane nagrody ex aequo)

            WARUNKI KONKURSU:

            • Każde dziecko może reprezentować tylko jeden Rodzic/Opiekun. W razie, gdy oboje rodzice wykonają test bierzemy pod uwagę test wykonany wcześniej.
            • Rodzic/Opiekun rozwiązując test podaje swój Nick (wymyślony pseudonim), imię dziecka i klasę (jeżeli w klasie jest więcej dzieci o tym samym imieniu – proszę dopisać pierwszą literę nazwiska lub nr z dziennika)
            • Test będzie aktywny od dnia 7 marca od godz. 8:00, a dostęp do testu zakończy się 13 marca o godz. 20.00.
            • Oprócz nagrody dla klasy dziecka, przewidziana jest nagroda z zachowania dla ucznia za zaangażowanie swojego Rodzica/Opiekuna w szkolnych obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu – każde dziecko, którego Rodzic/Opiekun weźmie udział w zabawie otrzyma 5 pkt. do Karty Punktacyjnej Zachowania, niezależnie od liczby punktów zdobytych przez rozwiązującego test Rodzica/Opiekuna.

            CELE KONKURSU:

            • Popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem korzystania z Internetu.
            • Profilaktyka zachowań ryzykownych w sieci.
            • Zaangażowanie w życie szkoły jak największej liczby rodziców.
            • Integracja środowiska szkolnego.
            • Promocja szkoły w środowisku.

             POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

            • Przystępujący do konkursu uczestnik akceptuje postanowienia powyższego regulaminu. Regulamin konkursu i jego wyniki będą dostępne na stronie internetowej szkoły i facebooku.
            • Osoby przystępujące do konkursu wyrażają tym samym zgodę na udostępnienie nazwisk zwycięzców w Internecie.

            ORGANIZATORZY:

            Dorota Walczak

            Joanna Widera - Drab

        • Zajęcia edukacyjne z okazji Dni Bezpiecznego Internetu
          • Zajęcia edukacyjne z okazji Dni Bezpiecznego Internetu

          • W lutym i marcu nasza szkoła uczestniczy w akcjach organizowanych z okazji obchodów  Dnia Bezpiecznego Internetu.  Ma ona na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

            W naszej szkole uczniowie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez Safer Internet oraz zajęciach prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły poświęconych tematyce bezpiecznych zachowań w sieci oraz rozsądnego korzystania z Internetu. Uczniowie wzięli udział w spektaklach i lekcjach online.

            Klasy młodsze obejrzały spektakl „Plik i Folder”, a następnie, w ramach drugiej części – interaktywnej, brali udział w wirtualnych spotkaniach z naszymi bohaterami. Spektakl miał na celu pomóc młodym widzom w bezpiecznym odkrywaniu Internetu. Podczas spotkania z Plikiem i Folderem dzieci dowiedziały się o cyberzagrożeniach, ponadto bohaterowie krok po kroku wyjaśnili im, jak mogą sobie radzić z niebezpiecznymi sytuacjami w sieci.

            Klasy starsze uczestniczyły w lekcjach online. Były to „Sieciaki – jestem OK. Lekcję z wykorzystaniem serii kreskówek poprowadził autor projektu Sieciaki – pan Łukasz Wojtasik. Dzięki sympatycznej Drużynie Sieciaków uczniowie poznali szereg zasad ekranowych, które mogą próbować wdrażać w życie swoje i swoich rodzin.

            Nasi najstarsi uczniowie z klas VII-VIII uczestniczyli w lekcji „Ciało nie określa. Moja wartość nie zależy od tego jak wyglądam”. Lekcję poprowadziła pani Marta Wojtas – psycholożka i trenerka grupowa.

            Zajęcia odbywały się na platformie YouTube. W zajęciach na żywo mogły uczestniczyć jedynie klasy zgłoszone za pośrednictwem formularza, uczące się w szkołach, które realizują inicjatywy w ramach obchodów DBI 2022.

            Organizatorem wydarzenia jest NASK PIB, spektakle powstały w ramach Polskiego Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF).

             

            Dorota Walczak, Joanna Widera - Drab

        • #Solidarni z Ukrainą
          • #Solidarni z Ukrainą

          • Uczniowie naszej szkoły to młodzi ludzie wrażliwi na na krzywdę innych. Spontanicznie sami wyrażają oburzenie wojną, która nigdy nie powinna zdarzyć się w cywilizowanym świecie. Poniżej zamieszczamy pracę Dominika i Szymona Pilarskich przygotowaną w ramach protestu i solidarności z Ukrainą.

            Drodzy Uczniowie! Jeśli również chcecie poprzez swoją twórczość wyrazić solidarność z Ukrainą i potępienie dla wojny, przygotujcie dowolną pracę (plastyczną, literacką, muzyczną, itd.) i prześlijcie na adres  su.spzloczew@gmail.com w tytule wpisując NIE dla wojny, zamieścimy je na naszej stronie i na facebooku.

            Samorząd Uczniowski zaprasza Was również do wspólnej akcji #Solidarni z Ukrainą, która odbędzie się w piątek, 4 marca. Ubieramy się w barwy flagi ukraińskiej: niebieski i żółty, mile widziane również ozdoby w tych barwach, np. wstążeczki, emblematy, kwiaty we włosach lub na kapeluszu, itd.. Liczymy na Waszą kreatywność. Zaakcentujmy nasze wsparcie. 

            Samorząd Uczniowski